Ar turite regėjimo problemų? Ar norite, kad jūsų akys būtų sveikos? Nesijaudink! Mes esame čia, kad padėtume jums. Akys yra ne kas kita, kaip tavo sielos atspindys. Akys vaidina svarbų vaidmenį mūsų gyvenime, kaip langai į pasaulį. Dauguma žmonių neskiria daug dėmesio vertingai regėjimo dovanai. Kiekvienam žmogui labai svarbu išlaikyti savo akių sveikatą. Taigi šiandien šiame straipsnyje mes jums pasakysime keletą patarimų, kaip išlaikyti akis sveikas.

kaip išlaikyti sveikas akis

Geriausi patarimai, kaip išlaikyti akis sveikas:

Žemiau mes paminėjome keletą patarimų, kurie yra labai naudingi jūsų akims, nes tai palaiko jų sveikatą. Jie yra tokie;

1. Naudokite apsauginius akių drabužius:

Daugelio akių sužalojimų galima išvengti tik naudojant apsauginius akinius, akių apsaugą ar sporto specifikacijas. Neapibrėžtumas dėl jūsų interesų ar darbo vietos padidina jūsų akių pažeidimo tikimybę. Kai kurios sporto šakos, pavyzdžiui, ledo ritulys, lakrosas, raketė, taip pat pažeidžia akis.

2. Pailsinkite akis:

Nežinomybė, kai tik daug laiko skiriate kompiuteriui ar sutelkiate dėmesį į vieną dalyką, tuo metu nepastebite mirksėjimo, tada jūsų akys gali išsekti. Išbandykite 20–20–20 įstatymą ir tam turite kas 20 minučių nusigręžti nuo 20 pėdų priešingai nei jūs siekiate 20 sekundžių. Tokiu būdu jūsų akys atsipalaiduoja ir gauna naudos, kad išlaikytų tinkamą drėgmės lygį ir sumažintų akių spaudimą.

3. Palikite rūkyti:

Dėl rūkymo atsiranda daugybė ligų, tokių kaip regos nervo pažeidimas, geltonosios dėmės degeneracija ir katarakta. Todėl, jei norite, kad jūsų akys būtų sveikos, labai svarbu vengti rūkyti.

4. Akių egzaminas yra privalomas:

Labai rekomenduojama kartą per metus pasitikrinti akis, nes vizualizacija gali pablogėti taip palaipsniui, kad negalėsite to nustatyti. Kai kurie akių sutrikimai, tokie kaip diabetinė akių liga, su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija ir glaukoma, gali neužtikrinti požymių. Išsiplėtęs akių egzaminas atlieka svarbų vaidmenį, kad pagautų akių sunkumus.

5. Valgykite dėl akių sveikatos:

Jūsų įprasta mityba apima maistines medžiagas, tokias kaip liuteinas, omega-3 riebalų rūgštys cinkas, vitaminai E ir C yra labai naudingi, kad jūsų akys išvengtų su amžiumi susijusių regėjimo problemų. Taigi valgykite žalias daržoves, tokias kaip špinatai, antkakliai, kopūstai ir riebios žuvys, tokios kaip tunas, lašiša, kiaušiniai, pupelės, riešutai, taip pat papildomos ne mėsos baltymų bazės, taip pat apelsinai, citrusiniai vaisiai ar skysčiai, morkos, persikai, pomidorai, papajos, česnako, kalakutienos, mangų, vištienos, jogurto ir saulėgrąžų sėklų.

6. Išlaikykite sveiką svorį:

Tinkamai proporcingo maisto vartojimas padeda išlaikyti stiprų svorį, todėl sumažėja tikimybė susirgti su nutukimu susijusiomis ligomis, pavyzdžiui, 2 tipo cukriniu diabetu. Sunkumas padidina diabeto pavojų ir papildomas aplinkybes, kurios gali sutrikdyti jūsų akis.

7. Venkite toliau žiūrėti į kompiuterio ekraną:

Žiūrėjimas prie kompiuterio visą dieną yra atsakingas už neryškų matymą, akių sausumą, akių įtampą, peties skausmą, galvos skausmą, nugarą ir kaklą. Įdėkite kompiuterį į modelį, kurio akys yra lygios monitoriaus viršuje. Jei norite, naudokite apsaugos nuo akinimo monitorių.

8. Apsauga nuo saulės spindulių:

UV ar ultravioletiniai spinduliai gali pakenkti jūsų akims, sukelti geltonosios dėmės degeneraciją, astigmatizmą ir kataraktą. Todėl labai svarbu nešioti tiksliai tokio tipo akinius nuo saulės, kurie apsaugo jūsų akis nuo UV spindulių. Pasirinkite akinius nuo saulės, kurie blokuoja 99–100 % UVB ir UVA spindulių. Apvyniojami lęšiai palaiko akis nuo šono. Poliarizuoti lęšiai sumažina akinimą vairuojant.