Ar turite kvėpavimo problemų? Ar norite, kad plaučiai būtų sveiki? Šiais laikais daug žmonių kenčia nuo plaučių problemų dėl nesveiko ir nesubalansuoto gyvenimo. Oro tarša yra pagrindinė nesveikų plaučių priežastis. Jūsų plaučiai užtikrina nuostabų darbą kiekvieną dieną. Stiprūs plaučiai į kraują tiekia daug deguonies, kad galėtumėte stengtis, gyventi ir gerai pasirodyti. Plaučiai, panašūs į mūsų kūną, taip pat reikalauja kasdienės priežiūros ir atsidavimo. Todėl šiandien šiame straipsnyje mes jums pasakysime keletą patarimų, kaip išlaikyti jūsų plaučius sveikus.

Kaip išlaikyti sveikus plaučius

Jei turite plaučių problemų, galite jausti tokius simptomus ir jie yra tokie:

  •  Skausmas kvėpuojant
  •  Kosulys ir švokštimas sportuojant
  •  Dusulys atliekant paprastus veiksmus
  •  Nuolatinis kosulys
  •  Silpnumas su veiklos kitimu

Geriausi patarimai, kaip išlaikyti sveikus plaučius:

Žemiau mes jums pasakysime geriausius patarimus, kurie palaiko jūsų plaučių sveikatą. Jie yra tokie;

1. „Huff“ kosulio technika:

Šlapias kosulys

„Huff Cough“ metodas yra mini kosulio seka, vienodai susidurianti su vienu dideliu kosuliu. Tam jums padeda kvėpavimo terapeutas.

2. Atlikite Crunches:

Crunches Diff

Labai svarbu, kad jūsų plaučiai dirbtų 10–20 kartų per dieną. Jūsų krūtinė ir pilvo raumenys leidžia jums ištraukti orą. Stiprinkite juos, taip pat galite pabandyti giliai kvėpuoti.

3. Būkite hidratuotas:

Stiklinė vandens

Labai svarbu kasdien išgerti 2 litrus skysčio ar vandens, kad būtų išvalytos seilės. Lėtinių ligų atveju pirmiausia turite pasikonsultuoti su savo specialistu, kad įsitikintumėte, koks veiksmas veiks likusioje gydymo strategijoje. Taigi, gerkite papildomai vandens, nes geras drėkinimas padeda išlaikyti šlapias kvėpavimo takų seiles, todėl atsipalaiduoja kosėti.

4. Laiptų naudojimas vietoj lifto:

Kad plaučiai būtų sveiki, kiekvieną dieną turite pažymėti daugybę kelionių laiptais rūsio link. Yra daug pratimų, kurie pagreitina jūsų širdies plakimą, pavyzdžiui, važiuojant dviračiu, lipant laiptais ar sparčiai vaikščiojant. Jie padeda išlaikyti jūsų širdį ir plaučius tinkamos formos.

5. Turėkite antioksidantų:

grybas

Maisto produktų, panašių į brokolius, ir grybų, kurių sudėtyje yra ironiškų antioksidantų, vartojimas, kuris padeda plauti plaučius nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, kurią sukelia užteršimas.

6. Naudokite apsauginę kaukę:

Tiems, kurie dirba iš vienos vietos į kitą, labai svarbu dulkės, chemikalai ar asbestas, apsirengti apsaugine apranga, skaičiuojant dujų kaukę, be vėdinamų darbo zonų. Keliaujant užterštomis aplink burną ir nosį naudojama veido kaukė ar šalikas, nes pramoninis poveikis yra pagrindinis pavojus plaučių sveikatai, sukeliantis plaučių vėžį, LOPL ir astmą.

7. Postura ir mušamasis drenažas:

Kreipkitės į gydytoją, jei jums reikia posturacinio ir mušamojo drenažo. Šio proceso metu gleivės iš plaučių pašalinamos į kvėpavimo takus, todėl jas galima kosėti. Šiuo metodu perkusija, užtikrintos drenažo vietos, gilus kvėpavimas ir kosulys yra perdirbami.

8. Venkite rūkyti:

Venkite rūkyti

Rūkymas yra pagrindinė sunkių plaučių ligų, tokių kaip lėtinė obstrukcinė plaučių liga ar LOPL, taip pat plaučių vėžio priežastis. Dūmai gali pažeisti plaučius, nes cigarų, pypkių ir cigarečių dūmai apima daugiau nei 4000 kenksmingų cheminių medžiagų. Taip pat apsisaugokite nuo pasyvaus rūkymo. Atlikite nerūkymo regioną savo namuose.

9. Būkite atidūs oro taršai:

Oro tarša

Labai svarbu žinoti apie oro taršą ir užtikrinti, kad jūsų dalis išlaikytų šviežią orą. Vidaus ir išorės oro tarša gali sukelti sveikatos problemų, ypač žmonėms, kurie užtikrina plaučių ligas.

Kaip išlaikyti sveikus plaučius