Metabolizmas yra visos cheminės veiklos, kuri vyksta žmogaus kūne, suma, siekiant išlaikyti gyvą būseną. Greitas metabolizmas gali padėti organizmui įvairiais būdais. Standartinis medžiagų apykaitos greitis padės numesti svorio, išlaikyti gerą širdį, tinkamą kraujotaką ir kt. Yra daug būdų, kaip padidinti medžiagų apykaitą. Bet ne visi jie gali būti jums sveiki. Žemiau yra keletas geriausių būdų, kaip natūraliai pagreitinti medžiagų apykaitą.

Kaip padidinti metabolizmą po 40 metų:

Žemiau aptariame apie 15 geriausių būdų ir patarimų, kaip natūraliai pagerinti medžiagų apykaitą ir kurie neturi jokio šalutinio poveikio.

1. Tinkama temperatūra:

Buvimas vėsioje patalpoje gali padėti stabilizuoti medžiagų apykaitą. Tikėkite ar ne, tai taip pat padės deginti riebalus. Jūsų metabolizmas pagerės, o gliukozės lygis taip pat bus stabilizuotas. Taigi, norėdami pagreitinti medžiagų apykaitą, turėsite praleisti daugiau laiko kambariuose su oro kondicionieriais. Žmonės, gyvenantys vėsioje vietoje, pavyzdžiui, Aidahas, turi geresnį medžiagų apykaitą nei Majamyje.

2. Kofeino vartojimas:

Kofeinas pagreitina medžiagų apykaitą, išlaikydamas medžiagų apykaitos nudegimą. Tai taip pat sumažina diabeto riziką ir padeda suskaidyti riebalus. Išgeriant du puodelius kavos per dieną gali atsirasti nepaprastas medžiagų apykaitos greitis.

3. Bėgimas:

Be to, kad palaikote savo formą, bėgimas padeda pagreitinti medžiagų apykaitą, nes daro spaudimą mitochondrijoms ir sunkiau dirba, kad išlaikytų deginimą, reikalingą riebalams deginti. Bėgimas laikomas vienu iš geriausių būdų deginti riebalus ir išlaikyti stabilią medžiagų apykaitą.

Kaip padidinti metabolizmą po 40 metų

4. Omega-3 suvartojimas:

Valgydami daug žuvies, paspartinsite medžiagų apykaitą, o tai suteiks jums pakankamą kiekį Omega-3. Omega-3 padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, o tai padeda valdyti medžiagų apykaitą.

5. Vengti per didelio streso:

Pernelyg didelis stresas yra viena iš pagrindinių blogos medžiagų apykaitos priežasčių. Žmogaus kūnas nėra sukurtas atlaikyti bet kokį perteklinį stresą. Taigi, jei išgyvenate įtemptą savaitę, negalite tikėtis, kad jūsų kūnas elgsis normaliai. Kad išlaikytumėte stabilų medžiagų apykaitos greitį, pirmas dalykas, kurį turėsite padaryti, yra sumažinti stresą.

6. Garsus miegas:

Tinkamas nakties miegas padės organizmui išlaikyti stabilų medžiagų apykaitos greitį. Tiek vyrams, tiek moterims geras miegas leis organams ir raumenims atsipalaiduoti ir užtikrins tinkamą medžiagų apykaitą. Be to, geras nakties miegas atleis jus nuo tinginystės.

7. Raumenų formavimas:

Gerai išvystytas vyriškas kūno sudėjimas padės jūsų medžiagų apykaitai. Net nedidelis svorio kėlimas gali pagreitinti medžiagų apykaitą. Pratimai padeda deginti riebalus, pagreitindami širdies ritmą. Greita organų funkcija taip pat pagreitina medžiagų apykaitą jūsų kūne.

8. Išgerkite žaliosios arbatos:

Įrodyta, kad žalioji arbata pagreitina medžiagų apykaitą. Dėl jame esančių antioksidantų žalioji arbata yra vienas iš geriausių būdų natūraliai pagreitinti medžiagų apykaitą. Taigi nuo šiol eikite žolelių. Tai vienas iš geriausių namuose pagamintų gydymo būdų, skatinančių medžiagų apykaitą.

9. Į savo racioną įtraukite kalorijas:

Jei laikysitės dietos ir sumažinsite angliavandenių kiekį, negalėsite padidinti savo metabolizmo. Norint pagreitinti medžiagų apykaitą, į savo racioną rekomenduojama įtraukti angliavandenių, pavyzdžiui, bulvių. Vidutiniškai ne vyresnėms nei 40 metų moterims kalorijų kiekis turėtų būti apie 1300 kalorijų. Norint išlaikyti stabilią medžiagų apykaitą, labai svarbu valgyti maistą, kuriame yra angliavandenių.

10. Uogos ir vynuogės:

Kaip natūraliai pagreitinti medžiagų apykaitą, galima sužinoti tik iš šių uogų ir vynuogių gėrio. Čia mes kalbame apie skirtingus uogų asortimentus, ypač su juodųjų vynuogių puse. Įtraukite juos į savo kasdienius pusryčius, dribsnius su vynuogėmis ir uogomis ir pradėkite dienos energiją įkrauti ir apimti pilvo. Antioksidantai užtikrina greitą virškinimą, taip padidindami medžiagų apykaitos procesus organizme.

11. Žolės gelbėjimui:

Žolelių priežiūra visada yra geriausias būdas, kai kalbama apie nedidelius jūsų kūno klausimus. Netgi žolelių arbata šiuo metu palengvina virškinimo sutrikimus, įskaitant žoleles, tokias kaip rozmarinas, petražolės, kalendra, čiobreliai ir net bazilikas, gana dažnai naudojamos skoniui pridėti. Be to, žolelės taip pat dalyvauja gydant virškinimo problemas, leidžiančias natūraliai daugintis ir stiprinti medžiagų apykaitą.

12. „Nutty“ reikalas:

Riešutai yra geras būdas pagreitinti medžiagų apykaitą. Pirma, riešutai yra stiprus baltymų ir vitaminų šaltinis, prie to pridėta daug skaidulų ir kalorijų riešutuose, tokiuose kaip pistacijos ir migdolai. Maistas, kuriame yra daug skaidulų, visada yra gerai virškinamas, o tai gali užpildyti skrandį ir palengvinti virškinimą. Metabolizmas su riešutais yra lengviausias būdas. Kiti svarbūs riešutai, kurie jums gali padėti, yra anakardžiai, lazdyno riešutai, pekano riešutai ir net graikiniai riešutai. Įpilkite riešutų į rytinę pieno stiklą ir būkite laimingi visą dieną.

Kaip pagreitinti medžiagų apykaitą

13. Avižiniai dribsniai:

Ar nežinote, kaip pagerinti medžiagų apykaitą naudojant avižinius dribsnius, čia yra sprendimas. Rytiniai pusryčiai su dubeniu pieno ir avižų visada gali jus sotinti ilgą laiką, nes avižos užpildo jūsų skrandį ir išlaiko tvirtą bei lengvą. Be to, avižose yra daug skaidulų ir jos padeda greitai virškinti, todėl dujos ar pilvo pūtimas negali trukdyti. pusryčiai iš pieno ir avižinių dribsnių ryte gali išlaikyti jūsų kūną gana lengvą ir laisvą, tuo pačiu pagreitindami medžiagų apykaitą.

14. Jogurtas:

Turite galvoti, kaip smagiai paspartinti medžiagų apykaitą? Jogurtas savo pagrindu visada buvo geras vaistas nuo įkaitusio skrandžio ar nevirškinimo, kuris akimirksniu atvėsino ir nuramino vidų, kad virškinimas galėtų gerai progresuoti. Jogurtą galima naudoti kaip dykumą arba tiesiog rytinius pusryčius. Atsiradus virškinimo sutrikimams, pilvo pūtimui ar dujoms, į savo racioną įpilkite jogurto ir išvenkite dienos problemų.

15. Maisto suvartojimo stilius:

Turite galvoti, kaip pagerinti medžiagų apykaitą naudojant tik maisto vartojimo būdus? Maistas nedideliais kiekiais gali būti lengvai virškinamas, ypač jei trūksta netinkamo metabolizmo. Kai kiekvieną kartą suvartojate tik po truputį, jūsų kūnas gerai susidoroja su maistu, net jei jis yra aštrus ir karštas. Kai virškinimo pusė jau yra apdorota, kita partija gali pereiti. Štai kodėl pakeitus maisto vartojimo būdą, galima pagerinti medžiagų apykaitą. Dažnas maistas, bet mažomis porcijomis – naujas stilius.

Metabolizmas yra jūsų kūno būdas susidoroti su virškinimu ir riebalų deginimu. Dažnai susiduriate su žmonėmis, kurie daug valgo, bet niekada nepriauga svorio. Tai visų pirma yra susiję su dideliu metabolizmu, kuris sugeria baltymus maiste ir naudoja juos organizme, kad padėtų greitai virškinti. Perteklius patenka tiesiai į pašarus ir pašalinamas iš organizmo.