Kas yra apetitas? Kūno mitybos poreikio tenkinimas noru valgyti dažnai vadinamas apetitu. Atsižvelgiant į jūsų kūno poreikius, sveikatos būklė, fizinė ir psichinė sveikata yra keletas veiksnių, turinčių įtakos jūsų poreikiui valgyti. Jei jums reikia, kaip padidinti apetitą, tada šis straipsnis yra viskas, ko jums reikia.

Kaip padidinti apetitą

Prie apetito praradimo prisideda keletas veiksnių, pavyzdžiui, alkio jausmas, emocinė ir fizinė prievarta, valgymo sutrikimai ir kt., Dėl kurių jūsų organizmas netenka visų būtinų maistinių medžiagų. Šiame straipsnyje mes pateikiame jums galimybes, kaip natūraliai ir sveikai padidinti apetitą.

Kaip natūraliai padidinti apetitą:

Čia pateikiamas pagrindinių būdų, kaip padidinti alkį, sąrašas, suteikiant jums visą reikalingą maistą.

1. Būkite hidratuotas:

Nors vanduo neturi kalorijų, jei norite lėtai, bet efektyviai padidinti apetitą, jis veikia gerai. Kad jūsų kūnas būtų sveikas, jam reikia hidratacijos. Geriamasis vanduo yra natūralesnis būdas nei kokteilių ir maisto ruošimas. Nors nėra mokslinių įrodymų, tai yra patogi galimybė urmu.

2. Riboti cukraus suvartojimą & Lediniai maisto produktai:

Daugelis iš jūsų besaikiai valgo saldų ir ledinį maistą, pavyzdžiui, šokoladą, ledus ir pan., Kad jūsų svoris greitai padidėtų. Norint natūraliai sustiprinti alkį, geriau mažinti tokių maisto produktų vartojimą, nes juose yra tuščių kalorijų, kurios padidina jūsų svorį, tačiau nesuteikia jums reikiamos mitybos.

3. Nustokite užkandžiauti 1 valandą prieš valgį:

Užkandžiai tarp valgymų yra visiškai būdingi, tačiau jei valgysite užkandžius valandą prieš valgį, jausitės sotūs ir taip nepaliksite vietos tikroms maistinėms medžiagoms. Tai turėtų būti nykščio taisyklė, ypač jei norite natūraliai padidinti vaikų alkį.

4. Eteriniai aliejai:

Daugeliui iš mūsų gali būti daug apetito praradimo priežasčių: senatvė, ligos, tam tikri vaistai, kai kurie iš jų. Tačiau nesijaudinkite, yra keletas eterinių aliejų, kurie natūraliai skatina apetitą. Pipirmėčių aliejus, raudonėlių aliejus, imbiero aliejus, mandarinų aliejus yra keletas eterinių aliejų, kuriuos galite įtraukti į savo kasdienį gyvenimą. (1)

5. Papildai:

Vitaminų trūkumas gali būti dar viena priežastis, dėl kurios prarandate susidomėjimą maistu. Rinkoje yra daug papildų, kurie padeda padidinti apetitą. Žuvies taukai (2), tiaminas (3), Ežiuolės (4), Cinkas (5), yra keletas apetitą didinančių papildų, kuriuos galite pridėti prie savo dietos.

padidinti apetitą

6. Valgykite maistą, kuris jums labiausiai patinka:

Mėgstamo maisto vartojimas yra vienas iš geriausių būdų natūraliai padidinti apetitą. Tyrimai rodo, kad maisto kiekis automatiškai padidėja, jei pasirenkate labiausiai patinkantį patiekalą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai planuoti ir gaminti maistą iš anksto, kad visada turėtumėte po ranka mėgstamą maistą.

7. Nepraleiskite pusryčių:

Pusryčiai laikomi būtinu dienos patiekalu, ypač jei norite priaugti svorio. Norėdami sustiprinti apetitą, valgykite daug pusryčių, kurie suteiks jums pakankamai energijos deginant kalorijas ir taip padidins poreikį valgyti daugiau maisto! (6)

8. Išlaikykite tinkamą maitinimo laiką:

Žmogaus kūnas turi puikų būdą duoti mums užuominų apie alkį, miegą ir pan., Tačiau kartais jūs galite nesijausti alkanas, kai to turėjote. Šią problemą galite išspręsti suplanuodami valgymą taip, kad jūsų organizmui netrūktų maistinių medžiagų. Nustatykite sau žadintuvą, kad pagerintumėte apetitą.

9. Venkite nereikalingų vaistų:

Kai kurie vaistai, kuriuos vartojate kelioms sveikatos problemoms, tokioms kaip kraujospūdis, virusinės infekcijos, gali prarasti alkį. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai prieš nutraukdami bet kokių vaistų vartojimą pasikonsultuoti su gydytoju, kad padidėtų apetitas.

10. Laikykitės stresą mažinančių metodų:

Psichinis nerimas gali būti daugelio žmonių apetito praradimo priežastis. Kortizolio gamyba sumažina alkį, gamindama rūgštį skrandyje. Pakankamai išsimiegoję, medituodami, valgydami pagal tvarkaraštį-tai keletas stresą mažinančių metodų, kuriuos galite pabandyti natūraliai padidinti..

11. Valgykite nedidelį, bet dažną maistą:

Valgymo dažnis vaidina svarbų vaidmenį skatinant alkį. Valgymas dideliais kiekiais ir ne tik išjungimas gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą. Visada pasirūpinkite, kad dažnai valgytumėte nedidelę porciją patiekalų. Valgykite nuo 4 iki 5 kartų per dieną, palaipsniui didindami apetitą.

12. Valgykite daug maistinių medžiagų:

Maisto produktai, užpildyti maistinėmis medžiagomis, yra geriausias būdas greitai įgyti apetitą, priešingai nei valgant saldainius, traškučius ir pan., Kurie suteikia tuščių kalorijų. Pabandykite valgyti maistą, kuriame gausu sveikų riebalų ir baltymų. Vaisiai, daržovės, maistas su sveikais riebalais, neskaldyti grūdai yra maisto produktai, kuriuos galite pasirinkti savo mitybai papildyti.

13. Virimas su prieskoniais ir žolelėmis:

Jūsų maisto kvapas ir išvaizda vaidina svarbų vaidmenį, kai jie patrauklūs ir padidina apetitą. Žolelės ir prieskoniai yra neatskiriama Indijos maisto gaminimo dalis, jei tinkamai naudojami, gali padidinti alkį. Čiobreliai, rozmarinai, raudonėliai, bazilikai, pipirmėtės ir cinamonas yra keletas prieskonių, galinčių paskatinti jūsų skonio receptorius. (7)

14. Valgymo metu venkite gėrimų:

Negerk nieko tarp valgymų – tai girdėjome sakydami mūsų vyresnieji! Taip pat yra gera priežastis. Vartodami gėrimus, jaučiatės prikimšti, todėl nebelieka vietos maistinėms medžiagoms. Todėl, jei norite padidinti apetitą, venkite tokių gėrimų kaip arbata, kava, gazuoti gėrimai.

15. Sukurkite malonią valgymo aplinką:

Abience taip pat yra labai svarbi kartu su skaniu maistu, kad maistas būtų pakankamai patrauklus, kad padidintų vaikų ir vyresnių žmonių apetitą. Uždekite aromatinę žvakę, paleiskite malonią muziką ir pasimėgaukite mėgstama televizijos laida, kuri padidins poreikį valgyti maistą.

16. Venkite valgyti vieni:

Jei esate žmogus, kuris būdamas vienas linkęs vengti ar praleisti valgį, turite pakeisti šį įprotį! Valgydami net paprastą patiekalą draugų kompanijoje, maistas tampa patrauklesnis ir malonesnis, taip padidėja apetitas. Prisijungimas prie socialinio maisto grupės taip pat yra galimybė, kuri suteikia jums nuolatinę kompaniją.

17. Pratimas:

Daugelis žmonių klaidingai supranta, kad mankšta lemia svorio kritimą, tačiau ne visada taip yra. Saikingas pratimas padeda sukelti apetitą, nes padeda sudeginti kalorijas ir taip padidina poreikį valgyti maistą. Tačiau, jei turite mažą svorį, turite vengti sunkios fizinės veiklos.

Atsižvelgdami į visas apetitą mažinančias priežastis, atlikdami nedidelius pakeitimus, galite natūraliai padidinti savo alkį. Palaipsniui didinant suvartojamo maisto kiekį, galėsite mėgautis maistu ir taip skatinti apetitą. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai, kaip padidinti apetitą, pradėti sveiką gyvenimo būdą. Praneškite mums, kaip šis straipsnis padėjo jums pagerinti apetitą.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikta informacija yra tik pasiūlymai, o ne medicinos patarimų pakaitalas. Mes neatsakome už šalutinį poveikį, kurį sukelia bet kokia informacija. Prieš pradedant ką nors naujo, visada geriau pasitarti su gydytoju.

Dažnai užduodami klausimai:

1. Kokia yra apetito praradimo priežastis?

Ans: Nerimas, skydliaukės nepakankamumas ar uždegiminės ligos gali būti kai kurios apetito praradimo priežastys. Tačiau šiek tiek pakeitus savo gyvenimo būdą ir valgomą maistą, gali padidėti apetitas. Žmonės taip pat praranda susidomėjimą maistu senatvėje. Vartojant daug vaisių, galima pasiūlyti visas maistines medžiagas, būtinas sveikam organizmui palaikyti.

2. Gali eksperimentuoti su maistu Padidinti apetitą?

Ans: Naudodami tam tikrus prieskonius ir žoleles savo maiste, eksperimentuodami su jais galite pagyvinti skonio receptorius ir taip padidinti apetitą. Tačiau nepamirškite per daug rizikuoti, kad visiškai prarastumėte susidomėjimą. Įtraukite riebų maistą, pvz., Sūrį, sviestą ir pan., Ir venkite gėrimų, slopinančių alkį.

3. Kada tinkamas laikas apsilankyti pas gydytoją, kad padidėtų apetitas?

Ans: Liekna ar liekna negali būti vadinama nesveika, jei suvartojate visą reikiamą mitybą, kad išlaikytumėte sveiką kūną. Jei turite nepakankamą svorį, net ir laikydamiesi šiame straipsnyje pateiktų patarimų, galite apsilankyti pas gydytoją, kad išsiaiškintumėte priežastį ir suplanuotumėte natūralų alkio padidėjimą..