Ar esate nusivylęs savo miegu? Žinoma, per mažas miegas jums netinka, tačiau per daug miegoti taip pat gali kilti daug problemų! Miegas yra įprasta daugelio gyvūnų ir žmonių sąmonės netekimo būsena, kai jų dėmesingas savanoriškas kūno kursas iš tikrųjų sutirštėja. Tai yra galimybė fiziniam kūnui atnaujinti save dėl nervų sistemos ir raumenų sistemos.

Valdykite miego režimą

Daugeliui gyventojų itin didelis mieguistumas yra kasdienio darbo, laisvalaikio ir vaikų priežiūros metodas. Tai pripažįstama kaip hipersomnija, pasikartojantis mieguistumas, dėl kurio žmonės nori dažnai miegoti, vis dar dirbdami.

Patarimai, kaip valdyti miegą:

1. Pakeiskite savo gyvenimo būdą:

a) mesti rūkyti:

Nikotinas yra tonizuojantis, todėl neleidžia užmigti.

b) Prijunkite prie miego grafiko:

Laikykitės miego grafiko, jis pripras prie jūsų kūno miego ir pabudimo ciklui ir padės palaikyti sveikesnį miegą.

c) Pakeiskite seną čiužinį:

Jei jūsų čiužinys yra senas (daugiau nei 6–7 metai), laikas jį pakeisti į naujesnį.

d) Šiluma:

Ideali temperatūra jūsų miegamajame yra apie 70 ° F arba 21 ° C.

e) Išjunkite elektroniką:

Jūsų miegamajame neturi būti klaidingos šviesos. Vis dėlto mažos LED lemputės gali trukdyti miegoti. Be to, prieš eidami miegoti 1-2 valandas venkite ryškios šviesos (pvz., Televizoriaus).

f) Vakarienė:

Palaukite bent 3 valandas vėliau, nei valgysite vakarienę anksčiau nei eisite miegoti.

2. Pakankamai miegokite naktį:

Tai gali skambėti aiškiai; tačiau daugelis iš mūsų nusileidžia valandą, kitaip du kartus praleidžiame miegodami saulėtekyje, o naktį darome kitus dalykus. Beveik visiems suaugusiems reikia 7–9 valandų per naktį, o paaugliams dažnai reikia 9 valandų. Užblokuokite 8 ar 9 valandas miegoti kiekvieną naktį.

3. Pratimas:

Jei visą dieną teka jūsų kraujas, jūsų kūnas gali išlikti geros formos, o miego įpročiai tampa sveikesni. Jei jūsų darbas neleidžia užsiimti kokia nors fizine veikla, prieš vakarienę pabandykite bėgti, kitaip joga. Vis dėlto nesimankštinkite prieš miegą, kitaip bus sunkiau užmigti.

4. Užpildykite miego įrašą:

Įrašę savo miego įpročius ir elgesį, kurį atlikote prieš bandydami užmigti, galėsite lengviau nustatyti gero ar prasto nakties miego priežastį. Jūs taip pat stebėsite ryšį tarp jūsų budrumo lygio visą dieną ir miego kiekį, kurį gavote kiekvieną naktį.

5. Būkite sveiki:

Papildydami savo organizmo vitaminus ir maistines medžiagas, galite išlaikyti fizinį kelią. Nurykite daug vandens, nes dehidratacija gali sukelti pavargimą ir sunkiau pabusti saulėtekio metu.

6. Išlaikykite blaškymąsi iš lovos:

Laikykite savo lovą miegui. Jūs neturėtumėte mokytis, žiūrėti televizoriaus, žaisti vaizdo žaidimų ar kitaip naudotis nešiojamu kompiuteriu lovoje “. Taip pat venkite intensyvių diskusijų lovoje. Jie gali palikti jus nemiegoję.

7. Pabusk ir ką nors atlik:

Vieną kartą baigę savo rutiną, judėkite. Pasivaikščiokite į darbą, priešingu atveju, jei vairuojate, šiek tiek pasistatykite automobilį ir lipkite laiptais aukštyn. Savaitgalį galite išeiti pasivaikščioti ar išsiurbti dulkių siurblį. Kad ir kas nutiktų, kraujas juda. Tai leis jums išvalyti miego paliktus psichinius voratinklius ir įsitvirtinti budrume.

9. Pasitarkite su gydytoju, ar tai būtina:

Jūsų miego sutrikimai gali turėti fiziologinį pagrindą, kurį gydytojas gali diagnozuoti ir gydyti. (Tačiau atminkite, kad daugelis vaistų nuo miego gali turėti neigiamą šalutinį poveikį.