Vidurių užkietėjimas yra normali vaikų problema ir, būdami vaikai, jie dėl to mažiausiai nerimauja. Jei vaikas tuštinasi tris ar mažiau nei tris kartus per savaitę, jis laikomas užkietėjusiu. Tai gali būti dėl kietos, sausos ir didelio išmatų kiekio.

Vidurių užkietėjimas atsiranda, kai raumens susitraukimas žarnyne yra per lėtas, kad išstumtų išmatą iš sistemos, arba trūksta vandens išmatose, kad jis suminkštėtų ir išeitų iš žarnyno. Tai labai skausminga, pilvas išsipūtęs. Vaikai, kenčiantys nuo šios problemos, paprastai geria mažiau vandens, valgo mažai ląstelienos ir daug riebalų, ir mažiau sportuoja. Paprasti ir būtini vaiko mitybos pokyčiai gali jus atgaivinti, nes jie yra laikino pobūdžio.

Sąmokslas vaikams

Vidurių užkietėjimas vaikams:

Vaikų vidurių užkietėjimas turėtų būti sprendžiamas kitaip nei suaugusiųjų vidurių užkietėjimas, nes priežastys yra skirtingos.

Vaikų šriftai linkę eiti į vonios kambarį net tada, kai noras yra stiprus, tikriausiai todėl, kad jie yra tingūs ar užsiėmę žaisdami linksmą žaidimą. Tai kartais gali sukelti vidurių užkietėjimo problemą, nes išmatos pakyla, o vėliau nenusileidžia, kai jos labai įtempia.

Stresas yra dar vienas veiksnys, sukeliantis vaikų vidurių užkietėjimą. Šis stresas tikrai skiriasi nuo streso, kurį patiria suaugusieji. Streso veiksniai gali būti tada, kai jie dėl kažko nerimauja, namuose susikerta tarp vyresniųjų, eina į naują mokyklą, bijo mokytojų ir susiranda naujų draugų. Emociniai pakilimai ir nuosmukiai vaikams gali sukelti vidurių užkietėjimą.

Kitos vidurių užkietėjimo priežastys yra mažai ląstelienos turinti dieta, vaistai, specifinės ligos ir sąlygos, potraukio nežinojimas. Taigi, sprendžiant šią problemą vaikams, reikia atkreipti dėmesį į jų mitybą, vaistus ir elgesio pokyčius.

Dieta:

Kūno drėkinimas:

Dauguma vaikų negeria vandens, net jei to paprašo. Priverskite juos gerti vandenį ir pabandykite priversti juos įprasti į savo kasdienybę. Idealiu atveju kasdien reikia išgerti 6-7 stiklines vandens. Esant vidurių užkietėjimui, vartojimą reikia padidinti 4-6. Kasdienis jo pratimas labai padeda palengvinti vidurių užkietėjimo problemą. Be to, jis pašalina toksinus ir atliekas iš jūsų kūno.

Maistas, kuriame gausu skaidulų:

Maistas, kuriame gausu skaidulų, padeda lengvai pašalinti išmatą iš sistemos. Taigi į savo vaikų režimą įtraukite sveiką, daug skaidulų turinčią mitybą. Kai kurie ląstelienos turtingi maisto produktų pavyzdžiai yra viso grūdo duona ir javai, daržovės, pupelės, vaisiai.

Negalima valgyti visų jų vienu metu. Priverskite juos valgyti mažai, kad jų kūnas priprastų ir laikui bėgant taptų veiksmingas.

linų sėmenys:

Šios mažos rusvos sėklos gali padaryti stebuklų, palengvinančių vidurių užkietėjimą. Jis praturtintas pluoštu. Ją galima apibarstyti grūdais ir jogurtais ir įmaišyti į kokteilius.

Bananas su šiltu pienu:

Vaikai turėtų valgyti bananą lėtai ir gerai sukramtyti jį su stikline šilto pieno. Bananas turėtų būti labai prinokęs arba gali veikti atvirkščiai. Jų atveju labai gerai išmatas išleisti iš kūno.

Elgesio pokyčiai:

Vaikai neina į prausyklą kasdien, kad išstumtų išmatą iš kūno. Taigi jie turėtų būti raginami kasdien eiti į vonios kambarį, kad būtų lengviau judėti išmatose ir sveikai prižiūrėti sistemą.

Jie gali būti viliojami tokiais pasiūlymais kaip irisas ar saldainiai, kad jie reguliariai sunkiai dirbtų ir taptų kasdieniu įpročiu.

Jei problema yra sunki, reikia kreiptis į gydytoją. Tinkama priežiūra ir vaistai gali gerai veikti kartu su tam tikrais mitybos ir įprastų įpročių pakeitimais.