Dažniausiai vaikai sudegina daugiau kalorijų, nei gali išlaikyti. Ir tai ne jų kaltė, dėl ko jie žaidžia. Maži vaikai taip pat dažnai užauga dar prieš pradėdami priaugti svorio. Dėl to jų kūno svoris paprastai yra mažesnis nei įprasta. Norint išvengti tokių aplinkybių, geriausia juos aprūpinti maistingais maisto produktais, kad jie gautų būtinas maistines medžiagas, kurių reikia organizmui. Jei norite padėti apsispręsti dėl savo vaikų mitybos, galbūt atėjo laikas pasikonsultuoti su dietologu, kad įvertintų jūsų procesą, kad įsitikintumėte, jog esate teisingoje pusėje.

kaip priaugti svorio vaikams

Bet jei esate mama, kuri mėgsta tyrinėti, o ne tik pasikliauti profesionaliu mentoriumi, visada galite perskaityti straipsnius žurnaluose arba naršyti su vaikais susijusius straipsnius internete. Šis straipsnis padės jums išanalizuoti metodus ir veiksmus, kurių galite imtis, kad padidintumėte savo vaiko svorį.

Kaip priaugti svorio vaikams?:

Štai keletas iniciatyvinių geriausių ir sveikiausių maisto produktų vaikams, norintiems priaugti svorio.

• Kalorijų tankus maistas:

sveikas maistas vaikams priaugti svorio

Jei norite, kad jūsų vaikas gautų papildomų kalorijų, į jo kasdienį maistą turėtumėte įtraukti daug kalorijų turinčio maisto. Sveikas 2–3 metų vaikas turėtų suvartoti mažiausiai 1000 kalorijų per dieną, o 4–8 metų vaikai turėtų suvartoti apie 1200–1400 kalorijų per dieną. Jei kiekvieną dieną į vaiko racioną įtraukiate dar apie 500 kalorijų, tada jis per savaitę gali priaugti maždaug 1 kilogramą svorio. Maistas, kuriame yra daug kalorijų, gali būti ne itin maistingas, tačiau jis kažkaip pasitarnaus jūsų tikslui. Kai kurie vaiko svorio didinimo maisto produktai, turintys daug kalorijų, yra grietinė, klevų sirupas, padažai, majonezas, sviestas ir kt. Pieno produktai, tokie kaip nenugriebtas pienas ir sūris, taip pat turi daug kalorijų.

• Maistas, kuriame gausu baltymų:

geriausi maisto produktai vaikams priaugti svorio

Baltymai yra būtina maistinė medžiaga, reikalinga vaiko raumenų vystymuisi ir bendram vaiko vystymuisi. Baltymų dažniausiai yra gyvūninės kilmės produktuose, tokiuose kaip kalakutiena, vištiena, žuvis, jautiena ir kiaušiniai. Kiti maisto produktai, kuriuose yra daug baltymų, yra pupelės, riešutai, sėklos ir žemės riešutų sviestas.

• Maistas, kuriame gausu angliavandenių:

maistas vaikams priaugti svorio

Nors angliavandeniuose nėra itin daug kalorijų, vis tiek yra apie 4 kalorijas kiekvienam į maistą dedamam gramui. Vienas iš būdų į savo vaiko mitybą įtraukti angliavandenių – pasiūlyti angliavandenių turinčius užkandžius, tokius kaip džiovinti vaisiai, razinos ir granola. Kitas būdas padidinti suvartojamų angliavandenių kiekį – į šviežius vaisius, virtus grūdus, tokius kaip kviečių grietinėlė arba avižinių dribsnių ar obuolių padažas, pridedant medaus ar vaisių nektarų.

• Padidinkite gėrimo kalorijų kiekį:

dietos lentelė vaikams priaugti svorio

Mamos dažnai skundžiasi, kad jų vaikas nėra labai didelis valgytojas. Net ir tokiais atvejais galite padėti pridėti kalorijų į savo vaiko mitybą, padidindami kalorijų kiekį savo gėrimuose. Vaisių sultyse, šimtu procentų pieno ir jogurto pagrindu pagamintuose kokteiliuose yra apie 100 kalorijų. Ir pliusas yra tai, kad juose taip pat yra vitaminų ir mineralų. Be to, vietinėse maisto prekių parduotuvėse taip pat galite nusipirkti gėrimų iš šokolado ar vanilės, kurie tikrai padeda didinti vaiko svorį.

Paruoškite geriausią vaikų mitybos lentelę, kad padidintumėte angliavandenių kiekį dietoje – tai turbūt patogiausias būdas padidinti jo kūno svorį. Tačiau keisdami jo mitybos planą įsitikinkite, kad jam netrūksta kitų maistinių medžiagų, kitaip vaikas vėliau dėl to gali nukentėti.

Vaizdo šaltinis: langinių atsargos