Viena vertus, kai kurie žmonės stengiasi numesti svorio, o spektro pabaigoje yra nemaža dalis žmonių, kurie vienodai stengiasi priaugti svorio! Nesvarbu, kiek jie valgo, šie žmonės niekada nepasiekia „idealaus svorio“ ženklo ir nusivilia. Jei priklausote šiai grupei, turime jums gerų naujienų! Svoriui priaugti yra daug vaisių, kurie gali padėti jums pasiekti savo svorio tikslus ir vėl jaustis pasitikintys!

Bet vaisiai svorio metimui? Kaip tai įmanoma? Nors vaisiai paprastai priskiriami „dietiniam maistui“, yra daug veislių, kurios gali į jūsų kūną pritraukti sveikų kalorijų ir prisidėti prie masės augimo. Šiuose vaisiuose yra daug angliavandenių ir net riebalų, taip pat esminių vitaminų ir mineralų, kad būtų galima visapusiškai maitintis. Valgyti juos visus arba pridėti prie svorio priaugimo kokteilių yra geriausias būdas, kad jūsų skalė rodytų didesnį rodmenį!

Geriausi sveiki vaisiai norint greitai ir saugiai priaugti svorio

Populiariausių vaisių ir džiovintų vaisių sąrašas norint priaugti svorio:

Skaitykite kartu, kad sužinotumėte apie kai kuriuos geriausius vaisius ir džiovintus vaisius, kurie padės jums priaugti svorio:

Geriausi vaisiai svorio metimui:

1. Kokosų mėsa:

Kokosų mėsa yra geriausias vaisius svorio metimui

Kokosų mėsa yra baltas, valgomas kokosų riešutų minkštimas, saldaus skonio ir vienas geriausių vaisių, padedančių priaugti svorio. Galite vartoti žalią, gana saldžią ir sultingą, arba džiovintą, traškią ir kietą formą. Kokosų mėsa yra daug energijos turintis maistas, kuriame 100 g porcijos yra apie 354 kalorijos (žalia kokosų mėsa) ir 650 kalorijų (džiovinta kokosų mėsa). Be to, kokosų mėsoje yra daug angliavandenių ir riebalų, daugiausia vidutinės grandinės trigliceridų arba MCT, kurie gali prisidėti prie masės augimo.

2. Bananai:

Bananų vaisiai, didinantys svorį

Bananai yra vienas iš sveikiausių vaisių svorio metimui. Šie daug kalorijų turintys vaisiai siūlo 210 kalorijų porcijai 2 bananų, taip pat yra daug angliavandenių, kurie gali padėti priaugti svorio. Be to, maistinių medžiagų turintis bananų profilis, kuriame yra vitaminų C, B6 ir mineralų, tokių kaip geležis ir magnis, stiprina mūsų imunitetą ir skatina geresnį kaulų pieną. Vietoj cukraus pridėjus medaus, gali padidėti skonio turtingumas ir nauda sveikatai.

3. Avokadai:

Avokadų vaisius valgyti norint priaugti svorio

Avokadai kaip žavesys padeda jums priaugti svorio. Vos per vieną didelį avokadą galite gauti apie 322 kalorijas, todėl tai idealus svorio priaugimo vaisius. Avokaduose taip pat yra daug riebalų – 100 g porcijos yra apie 15 g nesočiųjų riebalų. Kartu su sveikų kalorijų pumpavimu į jūsų kūną, avokadai taip pat sumažina „blogojo cholesterolio“ kiekį. Galite juos pridėti prie savo kokteilių, salotų arba iš kai kurių prinokusių pasigaminti gardžios gvakamolės!

4. Mangai:

Mangai sveiki vaisiai svorio metimui

Mango yra ne tik „vaisių karalius“, bet ir vienas geriausių vaisių, padedančių jums priaugti svorio. 100 g porcijos suteikia 60 kalorijų ir 15 g angliavandenių. Mangai gali būti mažai energijos reikalaujantis maistas, tačiau valgant reikiamus kiekius gali paspartėti svorio augimo procesas. Su maždaug 14 g vaisių cukraus, pavyzdžiui, gliukozės, fruktozės ir sacharozės, mangai netgi gali padėti priaugti kūno riebalų! Galite paruošti kokteilius ar kokteilius su riebiu pienu ar ledais, kad mangas taptų natūraliu svorio padidėjimo priedu.

5. Braškė:

Braškių vaisiai greitai priauga svorio

Braškės yra mažos raudonos uogos, vaisiai, kurie prideda svorio. Braškėse gausu vitamino C, todėl oda tampa sveika. Jie rodo nuostabius rezultatus kartu su pienu ir cukrumi, padidina cukraus ir riebalų kiekį ir padeda greitai priaugti svorio. Jei ieškote vaisių, norėdami priaugti svorio, braškių pieno kokteilis turėtų būti jūsų geriausias draugas. Kasdien išgerkite du puodelius braškių pieno, kad pamatytumėte rezultatus per kelias dienas ir tai yra vienas iš vaisių, padedančių priaugti svorio.

6. Chikoo:

Chikoo vaisiai, turintys daug kalorijų, norint priaugti svorio

„Chikoo“, paprastai žinomas kaip „Sapota“, yra vienas iš daug kalorijų turinčių vaisių, kuriuos reikia valgyti norint greitai priaugti svorio. 100 g šviežios „Chikoo“ minkštimo porcijos gali suteikti 83 kalorijas. Be to, jame yra daug angliavandenių, kurie virsta energija, kuri organizme kaupiama kaip riebalai. Taigi, chikoo taip pat gali padėti įgyti šiek tiek kūno. Šį atogrąžų vaisių galite vartoti kokteilių, sveikų vaisių ar net šaldyto vaisių kremo pavidalu.

7. Obuoliai:

Obuoliai didina svorį

Obuoliai yra vaisiai, padedantys priaugti svorio ir numesti svorio. Kai obuoliai vartojami saikingai, jie padeda atsikratyti papildomų kilogramų. Tačiau suvartojus per daug, obuoliuose esanti ląsteliena po kurio laiko jaučiasi labiau alkana, todėl galite padidinti suvartojamų kalorijų kiekį. Vaisių cukrus, esantis obuoliuose, taip pat gali padėti greitai priaugti svorio. Galite valgyti obuolius kokteilių, sveikų vaisių ir pan.

Geriausi džiovinti vaisiai svorio padidėjimui:

8. Slyvos:

Slyvos

Slyvos yra džiovintos slyvos, turinčios įspūdingą mitybos profilį. Vien tik 28 gramų porcija suteikia 67 kalorijas, todėl jie yra vieni iš geriausių džiovintų vaisių, kuriuos galima valgyti norint priaugti svorio. Slyvose taip pat gausu maistinių skaidulų, kurios gali išvalyti „kūną“ ir pagreitinti virškinimo procesą. Šis padidėjimas reguliuoja jūsų apetitą ir padeda geriau valgyti. Slyvas geriausia vartoti atskirai arba galima dėti į kokteilius ir duoną.

9. Džiovinti abrikosai:

Džiovinti abrikosai svorio metimui

Džiovinti abrikosai turi didelį smūgį, kai reikia padidinti bendrą suvartojamų kalorijų kiekį. Šie maistingi turtingi džiovinti vaisiai suteikia 241 kaloriją iš 100 gramų porcijos, todėl jie idealiai tinka sausiems vaisiams. Siūlydami visus būtinus vitaminus ir mineralus, džiovinti abrikosai stiprina jūsų imunitetą ir stiprina jūsų sistemą. Be to, šiuose auksiniuose vaisiuose esantis beta karotinas gali pagerinti akių sveikatą, o maistinės skaidulos gali pagreitinti virškinimo procesą. Džiovinti abrikosai yra skanaus skonio ir geriausiai juos vartoti kaip užkandžius prieš valgį arba į kokteilius.

10. Džiovintos figos:

Džiovintos figų sruogos svorio padidėjimui

Džiovintos figos yra vienas iš daugelio vaisių, padedančių sveikai priaugti svorio. 100 gramų džiovintų figų porcijoje yra 209 kalorijos, todėl jie yra geriausi daug energijos turintys vaisiai, kuriuos reikia valgyti, norint priaugti svorio. Be to, džiovintos figos taip pat siūlo daug angliavandenių, maistinių skaidulų ir mineralų, tokių kaip geležis, varis, kalis ir kalcis, būtini jūsų bendrai sveikatai ir savijautai gerinti. Geriausias būdas juos vartoti yra mirkyti džiovintas figas 15 minučių karštame vandenyje arba įmaišyti į kokteilius ir pieno kokteilius..

11. Razinos:

Razinos padeda priaugti svorio

Razinos yra džiovintos vynuogės, kuriose yra daugiau kalorijų nei šviežiose. Vien tik 100 gramų razinų galite pasiekti beveik 300 kalorijų. Didžioji šios energijos dalis gaunama iš cukraus ir angliavandenių, dėl kurių perteklius gali priaugti svorio. Jie taip pat yra daug vitaminų ir mineralų, tokių kaip kalis, geležis, varis, magnis, manganas ir kt., Stiprinant sistemą. Galite užkandžiauti sauja ar dvi razinomis arba pridėti jas prie salotų, kokteilių ir net kepinių.

12. Sultanos:

Sultanas

Sultanos yra džiovintos vynuogės, pagamintos iš „Thompson“ veislės vynuogių be sėklų. Jie yra daug putlesni ir sultingesni, palyginti su kitų rūšių sausomis vynuogėmis, tokiomis kaip razinos. Kalbant apie kalorijų vertę, „Sultanas“ yra palyginti mažai energijos ir siūlo 40 kalorijų iš 100 gramų. Tačiau juose yra daug cukraus, o tai gali paskatinti svorio padidėjimą, kai jo buvo per daug. Norėdami pagerinti skonį, galite juos valgyti visą arba pridėti prie savo kokteilių ir salotų.

13. Serbentai:

Juodieji serbentai

Turėdamas daugiau nei 280 kalorijų iš 100 gramų porcijos dydžio, serbentai tampa vienu iš labiausiai priaugusių sausų vaisių. Serbentai gaminami džiovinant kelias vynuogių veisles, tokias kaip Zante, Corinth ir kt. Neleiskite, kad jų mažas dydis jus apgaudinėtų! Serbentai turi neįtikėtiną maistinę vertę, kuri gali įveikti šviežias. Juose yra daug vaisių cukraus, vario, geležies, angliavandenių ir kt., Kurie palaiko sveiką kūną ir protą. Šių saldžių ir aštrių džiovintų vaisių galite dėti į savo salotas, kokteilius arba suvartoti nesmulkintus.

14. Anakardžių riešutai:

Anakardžių riešutai

Anakardžių riešutai yra vienas iš populiariausių sausų vaisių, priaugančių svorio. 100 gramų anakardžių porcija siūlo milžiniškas 553 kalorijas, kurių didžiąją dalį sudaro riebalai ir angliavandeniai. Anakardžiai taip pat yra kūno formavimo maistas, nes juose yra daug baltymų. Be to, juose yra vario, geležies, fosforo, kalio ir kt., Todėl jie yra geri svorio papildai. Tiesiog paskrudinkite kai kuriuos iš šių riešutų ir pagardinkite druska bei pipirais, kad juos užkandžiautumėte.

15. Graikiniai riešutai:

Graikiniai riešutai

Graikiniai riešutai yra supermaistas, kuris gali padidinti jūsų bendrą svorį. 100 gramų graikinių riešutų porcijoje yra 587 kalorijos, 65 g riebalų ir 14 g angliavandenių. Juose gausu omega riebiųjų rūgščių, kurios prisideda prie svorio padidėjimo, kai vartojamos šiek tiek didesniais kiekiais. Be to, graikiniai riešutai yra daugelio svarbių mineralų, tokių kaip magnis, geležis, ir maistinių skaidulų sandėlis, todėl jie yra idealūs džiovinti vaisiai svorio metimui. Galite juos laikyti sveikus riešutus arba pridėti prie kepinių.

16. Migdolai:

Migdolai

Migdolai yra palaima žmonėms, kurie bando priaugti svorio. 100 g migdolų organizmui suteikia 579 kalorijas. Be to, kad migdolai yra daug energijos turintis maistas, jie taip pat gali pasigirti neįtikėtinu mitybos profiliu, kuriame yra daug vitaminų, mineralų, baltymų ir angliavandenių. Migdoluose esantys mononesotieji riebalai pagreitina svorio augimo procesą, nepakenkdami jūsų širdies sveikatai. Tiesiog pamirkykite saują migdolų naktį vandenyje ir suvalgykite ryte, pusryčiaudami, o džiovinti vaisiai padeda priaugti svorio.

17. Datos:

Datos

Datulės yra vienas geriausių vaisių priaugti svorio tiems, kurie nori priaugti svorio. Patiekiant 100 gramų datulių, yra 277 kalorijos. Apie 60–70 procentų datulių sudaro natūralūs cukrūs, kurie prisideda prie svorio padidėjimo. Šiuose vaisiuose esantys dideli maistinių skaidulų kiekiai leidžia greitai virškinti. Dėl šios sudėties datulės ilgą laiką palaiko mūsų kūną energiją ir aktyvumą. Galite datuliuoti įvairiomis formomis, tokiomis kaip sveiki vaisiai, mirkyti džiovinti vaisiai arba kaip natūralus cukraus pakaitalas kokteiliuose ir pieno kokteiliuose.

18. Pistacijos:

Pistacijos

Pistacijos yra daug kalorijų turintys džiovinti vaisiai, padedantys priaugti svorio. Žaliosios pistas siūlo apie 159 kalorijas vienai uncijos porcijai, o tai yra gana daug jo dydžio maistui. Be to, kad padidina bendrą suvartojamų kalorijų kiekį, pistacijose taip pat nėra blogojo cholesterolio ir yra daug įvairių vitaminų ir mineralų, tokių kaip manganas, varis, vitaminas B6 ir kt., Būtini sveikai gyvensenai. Valgykite saują pistacijų per dieną sūdytų riešutų pavidalu, pagardintų arba pridėkite juos prie keptų bulvių ir kario, kad truputį susmulkintų.

Papildomi patarimai, kaip priaugti svorio:

Be šių svorio priaugusių vaisių ir džiovintų vaisių, taip pat galite vadovautis šiais svarbiais patarimais, kad išlaikytumėte savo svėrimo skalės skaičius:

  • Jei turite nepakankamą svorį arba stengiatės priaugti svorio, turite kreiptis į gydytoją, kad nustatytumėte pagrindinę priežastį. Svorio padidėjimą stabdančių veiksnių pavyzdžiai yra skydliaukė, diabetas, valgymo sutrikimai, skrandžio problemos ir kt. Tinkamas gydymo kursas gali padėti greitai įveikti šią problemą.
  • Padidinkite baltymų suvartojimą, kad padidintumėte raumenų masę kartu su bendru svorio padidėjimu. Į savo dienos racioną galite įtraukti tokius maisto produktus kaip kiaušiniai, liesa mėsa, riešutai, ankštiniai augalai ir kt.
  • Angliavandeniai ir riebalai yra būtini norint priaugti svorio. Taigi, nepraleiskite jų! Valgykite daug angliavandenių turinčius maisto produktus, tokius kaip ryžiai, kviečiai, bulvės, sėklos, pieno produktai, alyvuogių aliejus, kokosų aliejus ir kt., Kad pagreitintumėte svorio augimo procesą.
  • Prieš valgį stenkitės negerti vandens. Vanduo slopina apetitą ir neleidžia suvalgyti norimo kalorijų kiekio.
  • Užsiregistruokite į fizinių treniruočių programą, į kurią įeina jėgos treniruotės, kad sukurtumėte savo kūną, o ne kauptumėte riebalus aplink juosmenį.
  • Užuot sutelkę dėmesį į maisto kiekį, nukreipkite bendrą kalorijų kiekį, kad padidintumėte savo svorį. Galite naudoti įrankį, kad įrašytumėte ir apskaičiuotumėte, kiek kalorijų jums reikia kiekvieną dieną, atsižvelgiant į jūsų dabartinį KMI.
  • Svarbiausia, įsitikinkite, kad pakankamai miegate. Miego trūkumas gali sukelti apetito praradimą, o tai neleidžia priaugti svorio.

Dabar, kai supratote vaisių vaidmenį priaugant svorio, atėjo laikas pradėti mėgautis šiais saldžiais natūraliais skanėstais, kad vėl jaustumėtės gerai. Atminkite, kad genetika, amžius, sveikatos būklė, gyvenimo būdas ir etninė priklausomybė vaidina pagrindinį vaidmenį nustatant jūsų svorį! Taigi, būkite kantrūs ir siekite lėtų rezultatų, o ne stebuklo!

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikta informacija yra skirta tik informaciniais tikslais ir nepakeičia profesionalių medicinos patarimų. Rašytojas ar svetainė nėra kvalifikuoti patarti dėl medicininių ar sveikatos problemų. Prieš atlikdamas bet kurį čia paminėtą punktą, skaitytojas turi prisiimti visą atsakomybę už kryžminį faktų patikrinimą.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

1. Ar norint priaugti svorio, privaloma vartoti pieną su vaisiais?

Ans: Neprivaloma vartoti pieno kartu su vaisiais; tačiau tai padidins jūsų svorio padidėjimo procesą, jei į savo režimą įpilsite šiek tiek pieno. Piene yra daug riebalų ir jis padeda priaugti svorio. Pabandykite gerti riebų pieną su didesniu grietinėlės procentu, kad gautumėte geresnių rezultatų.

2. Ar galima į vaisių kokteilius įpilti šiek tiek cukraus??

Ans: Taip tu gali! Tačiau mes rekomenduojame įprastą baltąjį cukrų pakeisti sveikesne alternatyva, pavyzdžiui, medumi ar datulių sirupu. Be to, kad šie maisto produktai suteikia saldumo, jie taip pat suteikia daugiau mitybos. Jūs netgi galite pabandyti pridėti šiek tiek mirkytų razinų, abrikosų ar sultonų.

3. Ar galiu valgyti tik vaisius ar džiovintus vaisius, kad priaugčiau svorio?

Ans: Be vaisių ir džiovintų vaisių valgymo, norint priaugti svorio, taip pat turėtumėte laikytis subalansuotos dietos, kurioje yra daug kalorijų. Be to, valgyti tik vaisius ar džiovintus vaisius nėra idealus būdas priaugti svorio. Priešingai, tai gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, prastą virškinimą ir sveikatos sutrikimus.