Stebuklui įvykti reikia devynių mėnesių, o kai tai įvyksta, džiaugsmas atrodo neribotas. Tačiau per šiuos devynis mėnesius yra dienų, kai nerūpestingas pragyvenimas turėjo būti įvertintas pagal griežtos dietos grafiką ir savaitinius apsilankymus pas gydytojus. Nėštumas niekada nėra lengvas, tačiau dienos pabaigoje, kai laikote vaiką rankoje, jausmas yra didžiulis amžinai. Nėštumo metu moterys dažnai susiduria su komplikacijomis. Svorio padidėjimas nėštumo metu kelia susirūpinimą.

Pradiniai nėštumo etapai prasideda tuo, kad jūs esate tokio pat svorio, koks buvote iki tol, jūsų kūdikis yra nereikšmingas ir lengvai nešiojamas. Tačiau netrukus laikui bėgant kūdikis auga skrandyje ir sulėtėja svorio augimas nėštumo metu. Kūdikiui augant, svorio padidėjimas prasideda nėštumo metu. Dabar šis svorio padidėjimas skirtingoms moterims nėštumo metu skiriasi. Kai kurie gali priaugti svorio pastoviu tempu, o kitiems tai gali užtrukti. Tačiau nėra ko bijoti, jei gydytojas duoda žalią signalą.

Elegantiško svorio kūdikis

Svorio padidėjimo priežastys nėštumo metu:

Pagrindinės svorio padidėjimo priežastys nėštumo metu skiriasi nuo kūdikio iki jūsų.

Kūdikio svoris:

Kūdikio vystymasis

Būdamas mažas, jūs, žinoma, sveriate daug mažiau nei sportuojate dabar. Taip yra todėl, kad su amžiumi auga jūsų kaulai, o kartu ir raumenys bei skaidulos. Pradiniame nėštumo etape kūdikio svoris yra nereikšmingas. Tada jis dar vystė savo vidinius organus. Tuomet jūsų svoris galėjo skirtis, tačiau skirtumai pradeda ryškėti, kai po minkšta kūdikio oda pradeda kauptis riebalų sluoksniai ir tai yra tada, kai pradedate priaugti svorio nėštumo metu. Jo svoris, atitinkantis jūsų, dabar yra priežastis, dėl kurios nėščios moterys turi masę.

Maisto svoris:

Maisto svoris

Ar kada girdėjote nėščią moterį, besiskundžiančią pabaisos apetitu? Ar kada nors pats jautėte situaciją? Jei taip, jūs tikrai žinotumėte, kaip veikia nėštumo tvarka ir nėštumo diagrama. Kai kūdikis pradeda vystytis jūsų viduje, jis vis daugiau kąsnių pašalina iš jūsų maisto. Jo sparčiai augantis kūnas vystosi labai greitai, nes kūdikis daugiau dalijasi jūsų maistu. Tada yra akivaizdūs maisto skausmai ir troškimai, kurie padidina jūsų svorį.

Nekaltinkite kūdikio:

Ne visas svoris, kurį priaugote nėštumo metu, yra dėl kūdikio. Keičiantis kūnui, dauguma jūsų svorio yra dėl kūdikio viduje; kiekvieną dieną stiprėjate. Bet tada jūsų kūne papildomai kaupiasi riebalų sluoksniai, pavyzdžiui, krūtys, šlaunys, klubai ir padangos. Tikriausiai tai yra laikas, kai jūs išsipūsite, kai dalis šių riebalų yra atsakingi už jūsų svorio padidėjimą.

Stebėti:

nėščia moteris tikrina gydytoja

Kodas, su kuriuo turėtumėte nuolat susisiekti, yra KMI ir nėštumo diagrama. Svorio padidėjimas šiuo metu yra visiškai natūralus, ypač jūsų kūdikio augimo stadijoje, tačiau tai nereiškia, kad antsvoris nebūtinai yra teisingas. Per didelis riebalų sluoksnis jūsų kūne gali pakenkti kūdikiui, nes dėl riebalų kaupimosi gali trūkti vietos. Todėl nuo dienos pradžios paprašykite savo gydytojo pateikti nėštumo svorio padidėjimo diagramą ir sekti svorio padidėjimą kilogramais.

Išlaikyk gerą formą:

Dieta nėščioms moterims

Būtinai išmatuokite svorio padidėjimą nėštumo metu; taip pat išlaikyti savo mitybos lentelę. Įsitikinkite, kad kartu įtraukiate sveikatą ir laimę, kad po gero maistingo valgio galėtumėte paragauti norimo deserto. Visada įsitikinkite, kad nėščių moterų svorio padidėjimas šiuo metu vyksta ne dėl riebalų, aliejaus ar pašaro.

Koks turėtų būti idealus svorio padidėjimas nėštumo metu:

Nors nėštumo metu būtina priaugti svorio, būtina suprasti, kiek nėščios moterys turėtų priaugti per devynis mėnesius. Jūsų svorio padidėjimas nėštumo metu priklauso nuo jūsų svorio prieš nėštumą ir jūsų ūgio. Šis ūgio ir svorio santykis išreiškiamas KMI arba kūno masės indeksu. Ir jei tai skamba painiai, galite tiesiog sekti ginekologo svorio padidėjimo nėštumo diagramą kilogramais, kad galėtumėte greitai sužinoti.

Dabar, jei jums įdomu, kiek nėščia moteris turėtų priaugti svorio, pateikiame keletą skaičių.

Pasak Medicinos instituto, kai kurios svorio padidėjimo gairės yra šios:

Sveikas svorio padidėjimas su KMI nuo 18,5 iki 24,9:

  • Dabar atsakykite į savo klausimus, pavyzdžiui, kiek svorio turėtų priaugti nėščios moterys? yra pateikti žemiau:
  • Būsimos motinos, kurios paprastai sveria prieš pat pastojimą, per devynis mėnesius priauga beveik 25–30 kilogramų.
  • Svoris per pirmąjį trimestrą padidėja nuo 1 iki 5 svarų, o po to kas savaitę vystosi vienas svaras.
  • Šis svorio padidėjimas idealiai tinka optimaliam kūdikio augimui.

Nepakankamas svoris, kai KMI yra mažesnis nei 18,5:

Moterys, kurių svoris prieš nėštumą yra nepakankamas, turėtų priaugti 28–40 svarų, kad užtikrintų tinkamą kūdikio augimą.

Svorio padidėjimas nėštumo metu -PATIKRINTI

Antsvoris, kai KMI svyruoja nuo 25 iki 29,9:

Pagal svorio padidėjimo nėštumo diagramą moterys, turinčios antsvorio, devynis mėnesius turėtų priaugti ne daugiau kaip 15–25 svarų.

Kūdikių dvynių atveju:

Jei nešiojate dvynukus, rekomenduojamas svorio padidėjimas šiek tiek skiriasi. Moterims, turinčioms sveiką svorį, jis yra 31–50 svarų, o antsvorio turinčioms mamoms – nuo 25 iki 42 svarų.

Nutukę, kurių KMI didesnis nei 30:

Nutukimas nėštumo metu gali sukelti rimtų sveikatos problemų motinai ir kūdikiui. Taigi jūs turėtumėte žinoti, kiek nėščios moterys turėtų priaugti svorio. Svorio padidėjimas nėštumo metu neturėtų viršyti 11–20 svarų.

Svorio padidėjimas nėštumo metu-daržovės

Dabar jūs sužinojote apie idealų svorio padidėjimą nėštumo metu. Čia dalijamės naudingais patarimais, kurie padės priaugti sveiką svorį nėštumo metu. Atminkite, kad tai, ką valgote, yra labai svarbi jūsų viduje augančio brangaus mažylio sveikatai. Nėštumas nėra dietos laikas, jis yra būtinas jums ir jūsų kūdikio sveikatai. Šie patarimai padės jums valgyti sveikiau, kad patenkintumėte augančius jūsų kūdikio poreikius.

Patarimai sveikam svoriui nėštumo metu:

  1. Nėščios moterys visą dieną turi valgyti mažesnius patiekalus. Tai užtikrins aukštą energijos lygį visą dieną ir nepajusite jokių staigių alkio priepuolių. Idealiu atveju rekomenduojami trys įprasti valgiai su 2-3 užkandžiais.
  2. Nėštumo metu būtina iš dietos gauti gerą geležies, jodo ir folio rūgšties dozę. Angliavandeniai yra gyvybiškai svarbūs sveikam kūdikio augimui. Todėl įsitikinkite, kad valgote tinkamą maistą, atitinkantį jūsų mitybos poreikius. Pasitarę su gydytoju, netgi galite vartoti kai kurių papildų ir išlaikyti nėštumo grafiką.
  3. Priimkite protingus užkandžių pasirinkimus. Visada laikykite po ranka sūrio, krekerių, džiovintų vaisių, razinų, riešutų ir jogurto, kad patenkintumėte savo potraukį tarp valgymų.
  4. Pieno produktai yra labai rekomenduojami nėštumo metu, nes jie atitinka didžiąją dalį jūsų mitybos poreikio nėštumo metu. Pirkite įvairių rūšių sūrį ir pridėkite jį prie savo salotų ar virto maisto.

Nėštumo metu geriausia priaugti svorio lėtai ir lėtai. Nors šių gairių būtina laikytis, nėra jokios priežasties nerimauti, jei bet kurią konkrečią nėštumo savaitę nepasieksite rekomenduojamo svorio. Atminkite, kad tai jūsų kelionė, ir svarbu tik teisingai pasirinkti sau ir savo augančiam kūdikiui. Dabar, kai turite atsakymus, kaip idealiai priaugti svorio nėštumo metu, įsitikinkite, kad jei esate šiek tiek susirūpinę dėl savo svorio padidėjimo, nedvejodami aptarkite su savo gydytoju.