Ar žinote, kad pasaulyje yra nuo vienuolikos iki dvylikos tūkstančių rūšių skruzdėlių? Na, tai ir jaudina, ir šokiruoja. Tai, ką mes matome aplink mus kasdieniame gyvenime ir aplinkoje, yra beveik nieko, ir labai daug skruzdžių rūšių. Jei norite sužinoti viską apie šias rūšis ir tai, kaip jose yra kelių rūšių ir veislių, šiandien mes jas apibendriname!

Šiandien čia sužinosime viską apie įvairias skruzdėlių rūšis ir rūšis, jų rūšis, veisles ir dar daugiau.

skruzdėlių rūšys

Viskas apie skruzdžių rūšis, charakteristikos:

Kaip gerai žinai apie skruzdėles? Skruzdėlės priklauso Formicidae šeimai ir Hymenoptera grupei. Šia tvarka mes turime panašių būtybių, tokių kaip bitės ir vapsvos. Pagal šią tvarką yra daugiau nei 12 000 skruzdžių rūšių ir 300 genčių. Moksliniai skirtingų skruzdėlių pavadinimai skiriasi priklausomai nuo jų įvairovės. Pavyzdžiui, labiausiai paplitęs mokslinis juodųjų skruzdėlių pavadinimas yra lasius niger, o balta skruzdėlė – Isoptera. Dauguma skruzdėlių yra raudonos arba juodos spalvos, o jų ilgis gali būti apie 1/3 colio – ½ colio, priklausomai nuo veislės. Jie turi šešias kojas ir tris sąnarius ir yra su galingais žandikauliais.

Skirtingos skruzdėlių rūšys pasaulyje:

Dabar eikime į priekį ir tyrinėkime visas skruzdėlių rūšis, kurių pavadinimai yra aplink mus visame pasaulyje. Tačiau pirmiausia pamatysime populiariausių skruzdžių rūšių ir veislių sąrašą, kuris dažnai pastebimas aplink.

1. Argentinos skruzdėlės:

Argentinietis

Kaip rodo pavadinimas, šios Argentinos skruzdžių rūšys yra kilusios iš Argentinos teritorijų, o vėliau Brazilija išplito į JAV. Skruzdėlių ilgis yra nuo 1/16 colio iki ¼ colio ir yra ovalios formos. Jie turi tamsiai rudos ir juodos spalvos blizgantį kūną. Tačiau šios Argentinos skruzdėlės maistui teikia pirmenybę saldžioms medžiagoms, tačiau gali valgyti viską, ką randa, įskaitant mėsą ir riebalus. Taigi jie ne tik renka maistą, bet ir ieško maisto. Daugeliu atvejų Argentinos skruzdėlės yra drėgnose vietose ir aplinkoje, kurioje yra maisto šaltinis.

2. Dailidės skruzdėlės:

Dailidžių skruzdėlė

Dailidžių skruzdėlių tipai yra gana paplitę visame pasaulyje, ir, kaip galima numanyti, jiems labiau patinka lizdai ir vietos prie medžio. Šios dailidės skruzdėlės yra pavojingos jūsų namams, nes jos minta mediena ir gadina aplinką bei objektus gyvenamojoje vietoje. Jie juda kaip kolonija, kur darbininkų skruzdžių rūšys seka skruzdžių karalienes kolonijoje ir didina maisto tiekimą. Jie kartu juda labai dideliu kiekiu. Dailidžių skruzdėlių spalva svyruoja nuo maždaug raudonos iki juodos ir yra maždaug 5/8 colio ilgio.

3. Pašėlusios skruzdėlės:

Pašėlęs

Išprotėjusios skruzdėlės yra tamsiai rudos spalvos ir apie 2,5 mm ilgio. Jie yra labai perkrauti ir kartu juda kolonijose, ypač šiltoje ir drėgnoje aplinkoje. Jų lizdai yra aplink drėgnas vietas ir minta sėklomis ar augalų sekretais, vaisiais ir buitinėmis atliekomis.

4. Kvapnios namų skruzdėlės:

Kvapus namas

Galima numanyti iš paties pavadinimo- kvapnios namų skruzdėlių rūšys savo pavadinimą gauna iš stipraus kvapo ir kvapo, kurį jie palieka sutrynus. Kvapiosios namų skruzdėlės lizdą stato namų viduje ir yra kilusios iš JAV. Šie dydžiai svyruoja apie 1/6 colio ir yra rudos arba juodos spalvos. Tokios namų skruzdėlės mieliau valgo cukrų, saldumynus, negyvus vabzdžius. Jie mėgsta lizdus aplink dirvą, šiukšles, mulčią arba aplink grindų ir sienų įtrūkimus.

5. Šaligatvio skruzdėlės:

Kaltas skruzdėlė

Grindų skruzdėlės deda lizdus po plyšiais arba grindinio viduje, todėl ir gauna pavadinimą. Šaligatvio skruzdėlės juda didžiuliu skaičiumi, visų pirma net grupėmis nuo 3000 iki 5000 narių. Šios skruzdžių veislės yra tamsiai rudos arba juodos spalvos ir valgys vabzdžius, medaus rasą, riebalus, sėklas, duoną ir riešutus.

6. Ugnies skruzdėlės:

Ugnies skruzdėlės

Ugnies skruzdėlių rūšys yra gana paplitusios skruzdžių rūšys, kurių vario rudos spalvos diapazonas yra labai tamsios spalvos pilvas. Ugnies skruzdėlės mieliau lizdo aplink rąstus ir laukus, kandžioja žmones arba agresyviai sukelia labai niežtinčius ir skausmingus įgėlimus. Jie minta vabzdžiais, sliekais, saldumynais ir riebalais. Šios skruzdėlės yra paplitusios gyventi skirtingose ​​aplinkose ir netgi gali sunaikinti aplinką tiek patalpose, tiek lauke.

7. Lapus pjaunanti skruzdėlė:

Lapų pjaustytuvas

„Leafcutter“ skruzdėlės priklauso tik atogrąžų regionams, visų pirma žemės ūkio ir dirbamos žemės problemoms. Tačiau jie gali kelti grėsmę pašalindami žalumynus ir netgi yra susipažinę su naujienomis, kad sumažintų metinį derlių keliems rėmėjams. Daugeliu atvejų šios skruzdėlės gyvena po kolonijomis ir dirvožemiu ir minta lapų iškarpomis, kenkėjais, grybais.

8. „Rover Ant“:

„Rover“

Roverio skruzdėlės yra tamsios spalvos skruzdėlės, statančios lizdus natūraliose ir kitose buveinėse. Jie lizduoja aplink požemines zonas, akmenis, plytas, medieną ir pan., Įskaitant vazoninius augalus. Roverių augalų užkrėtimus sunku kontroliuoti, nes jie juda didelėmis grupėmis. Jie yra maži ir labai invazinio pobūdžio ir turi nelygios formos kūnus. Jie minta cukrumi, dirvožemiu, kenkėjais ir vabzdžiais.

9. Faraonas Skruzdėlės:

Faraonas

Faraono skruzdžių rūšys yra labai mažos ir minimalaus dydžio; jie vargu ar siekia apie 1,5-2 mm ilgio. Jie būna geltonos ir rudos spalvos pilvo ir yra labai sunkiai pastebimi. Dauguma mano, kad faraono skruzdėlės kilusios iš Afrikos karštesnio klimato ir išplitusios į kelias dalis. Tačiau laikui bėgant jie taip pat gali gyventi karštose ir drėgnose oro sąlygomis. Šios skruzdėlės minta negyvais vabzdžiais, mėsa, kitais maisto produktais ir lizduoja aplink šildomus pastatus, susijusius su drėgnomis sąlygomis.

10. „Acrobat Ants“:

Akrobatas ant

„Acrobat“ skruzdėlės yra maždaug nuo 1/16 iki 1/8 colio, yra mažos ir mažos, ne itin didelės. Šios skruzdėlės yra žinomos, nes su savimi nešioja nuodus, kad galėtų gintis ir prireikus pulti. Tačiau šios nuodingos skruzdėlių rūšys negali pakenkti žmonėms, įsmeigdamos jas į odą. Akrobatinės skruzdėlės gyvena lauke ir iš esmės yra rudos spalvos. Jie gyvena miške ar pažeistose konstrukcijose ir yra agresyvūs.

11. Kulkų skruzdėlė:

Kulka Ant

Kulkos skruzdėlės yra neįtikėtinai ir nepaprastai skausmingos, kai jas įkando. Taip atsirado šis pavadinimas, nes jaučiamasi kaip kulka. Tačiau tai taip pat nėra labai mirtina. Tai gelianti skruzdėlė, galinti sukelti gryną, stiprų skausmą, kuris gali trukti iki 24 valandų. Šios skruzdėlės lizdo aplink medžius ir minta medžių sultimis, smulkiais vabzdžiais ir pan. Jie yra juodos arba rudos spalvos.

12. Buldogo skruzdėlė:

Buldogas Ant

Buldogų skruzdėlės yra šiek tiek didesnės nei kitos ir yra kilusios iš Australijos. Jie yra su didesniais žandikauliais ir gali sukelti stiprų įgėlimą, kuris yra skausmingas. Šios skruzdėlės yra raudonos ir oranžinės spalvos, iš esmės gyvena aplink miškus ir miško teritorijas, o namus stato po žeme. Australijos skruzdžių rūšys yra agresyvios, o buldogo skruzdėlių suleidžiami nuodai yra alergiški reakcijoms.

13. Afrikos skruzdėlė:

Afrikos

Afrikos skruzdėlės yra didžiausia įvairių rūšių ir spalvų skruzdžių rūšis. Jų gimtinė yra Vidurio ir Rytų Afrikos regionai. Šios skruzdėlės yra ryškios spalvos ir gali būti mažesnio ar vidutinio dydžio, iki 14 mm. Šios milžiniškos skruzdžių rūšys gali lizdus po žeme arba medinius darbus tiek patalpose, tiek lauke. Jie dažniausiai yra nekenksmingi ir nekenkia.

14. Raudonmedžio skruzdėlė:

Raudonmedžio skruzdėlė

Raudonmedžio skruzdė yra gimtoji Europoje ir Šiaurės Amerikoje, lizdavusi medienoje ir aplink ją. Nors ir nėra pavojingos žmonėms, raudonmedžio rūšies skruzdėlės gali pakenkti aplinkai. Šios skruzdėlės daugiausia minta vabzdžiais ir amarais. Jie juda daug, yra gausūs ir jiems reikia kontrolės, kad būtų padaryta žala.

15. Derliaus nuėmimo skruzdėlė:

Derliaus nuėmimo skruzdėlė

Derliaus nuėmimo skruzdėlės yra žemės ūkio skruzdėlės, kurios renka sėklas ir sukuria namus lauke. Jie pirmiausia sėja plėšrūnus ir ypač gyvena karštuose ir sausuose regionuose. Šios rūšies skruzdėlės nesiveržia į namus, nemėgsta įeiti į patalpas ir dažnai sukuria lizdus soduose, kiemuose ir ūkiuose.

Įdomūs faktai apie skruzdėles:

Yra keletas įdomių ir linksmų faktų, kurių galbūt nežinote ir apie skruzdėles.

  • Skruzdėlės neturi ausų ir plaučių. Ar žinojai tai?
  • Skruzdėlės gali plaukti. Jei paliksite juos ant švelnaus vandens paviršiaus, jie iš karto nemiršta.
  • Skruzdėlės turi du skrandžius!
  • Ugnies skruzdėlės yra viena iš tų veislių, kurios daro didelę žalą aplink ir aplink. Skaičiuojama, kad ugnies skruzdėlės kasmet padaro žalos milijonams JAV dolerių.
  • Skruzdėlės gali gyventi net iki 30 metų, todėl jos yra ilgiausiai gyvenantys vabzdžiai.
  • Išskyrus Antarktidą, skruzdėlės randamos visur, kiekviename regione ir žemyne.
  • Vienas iš kada nors rastų didelių skruzdžių lizdų buvo daugiau nei 3700 mylių pločio. Ar tu tuo tikėjai?!

Tikimės, kad ištyrėte ir sužinojote kažką naujo iš šiandienos vadovo apie skruzdėlių rūšis ir jų rūšis. Mes tikrai nežinojome, kad skruzdėlių rūšyse egzistuoja kelių rūšių rūšys. Ką tu manai apie tai? Praneškite mums savo komentarus žemiau.

Atsakomybės apribojimas:

Tai tik informacinis vadovas apie skruzdžių rūšis. Šiame straipsnyje pateiktos nuomonės ir apžvalga pateikiamos iš įvairių žiniatinklio šaltinių. Autorius negarantuoja ir nežada jokio šiame straipsnyje pateiktų faktų tikslumo.