Ar ieškote tobulo automobilio, atitinkančio visus jūsų šeimos poreikius? Niekada nėra lengva išsirinkti transporto priemonę, prieinamą neįgaliųjų vežimėliams ir leidžiančią vaikišką kėdutę sutalpinti į automobilį neužimant papildomos vietos. Yra daug kategorijų, į kurias klasifikuojamos transporto priemonės, ir prieš perkant reikia atlikti išsamų tyrimą. Rinkoje siūlomi automobilių tipai: kabrioletai, visureigiai, kupė, sedanai, limuzinai, mikroautomobiliai, hečbekai ir daugelis kitų.

Automobilių tipaiAutomobilių klasifikacija:

Automobiliai skirstomi į įvairias kategorijas, priklausomai nuo kelių veiksnių. Čia yra šių klasifikacijų sąrašas.

1. Remiantis kūno stiliumi:

Transporto priemonės klasifikuojamos pagal kėbulo stilių. Kai kurie automobiliai, priklausantys šiai grupei, yra kabrioletas, kupė, hečbekas, mikroautobusas, krosoveris ir kt..

2. Remiantis automobilių segmentu:

Transporto priemonės skirstomos į kategorijas pagal jūsų automobilio elementus. Kompaktiški automobiliai, ekologiški automobiliai, kompaktiški automobiliai, raumeningi automobiliai, prabangūs automobiliai yra keletas šios grupės pavyzdžių.

3. Pagal dydį:

Šios transporto priemonės yra atskirtos pagal jų dydį. Mikroautomobiliai, kompaktiški automobiliai, vidutinio dydžio automobiliai, ypač dideli automobiliai yra keletas šios grupės pavyzdžių.

4. Remiantis degalais:

Transporto priemonės, kurios skirstomos pagal jose naudojamo kuro rūšį. Kai kurie automobiliai, priklausantys šiai grupei, yra dyzeliniai automobiliai, elektromobiliai, automobiliai su gamtinėmis dujomis, vandeniliniai automobiliai ir kt.

5. Remiantis tikslu:

Tai transporto priemonių kategorija, suskirstyta pagal jų naudojimo paskirtį. Komerciniai automobiliai, šeimos automobiliai, egzotiški automobiliai, lenktyniniai automobiliai, sportiniai automobiliai yra kai kurios transporto priemonės, priklausančios šiai grupei.

[Žiūrėti daugiau: Geriausios automobilių draudimo bendrovės Indijoje]

Automobilių tipai ir jų kėbulo stiliai:

Rinkoje pristatome 21 populiariausią automobilių tipą, klasifikuojamą pagal jų kėbulo tipą. Šios transporto priemonės yra lengvai prieinamos ir Indijoje.

1. Limuzinas:

Limuzinas

Jei ieškote prabangaus automobilio, „Limousine“ yra puikus pasirinkimas. Šių automobilių savybės suprojektuotos taip, kad atitiktų visus spalvingus poreikius. Išorinis kėbulas yra aptakus ir turi prabangius skyrius, todėl tai yra viena iš brangiausių transporto priemonių. Šie automobiliai turi atskirą zoną vairuotojui, o keleiviai turi skirtingą domeną su pertvara tarp jų. „Toyota Century“, „Hyundai Equus“ limuzinas, „Great Hover“, „Chrysler 300“ limuzinas yra keletas gaminamų limuzinų.

2. Kabrioletas:

Rinkoje yra daugybė sportinių automobilių rūšių, tokių kaip kabrioletai, „Hot hatch“, „Grand Tourer“, sporto salonas, „Pony“ automobiliai ir kt. Kai kurie garsūs prabangūs automobiliai yra kabrioletai arba kabrioletas. Ypatybė, leidžianti ją pasiekti, yra ta, kad ją galima paversti transporto priemone po atviru dangumi. Tačiau naudojant šiuolaikines technologijas buvo padaryta daug patobulinimų. Kai kuriuose kabrioletuose naudojamos automatinės hidraulinės arba elektrinės pavaros, kurios daro viską intuityvią. „Ferrari California“, „Honda S 200“, „BMW M 3“, „Mazda M X-5“, „Volvo C 70“ yra žinomi kabrioletai.

3. Mikro automobilis:

Mikro automobiliai

Ekonomiškas automobilis yra automobilis, kuris paprastai yra prieinamas daugeliui. Jie skirti patenkinti vidutines pajamas gaunančių žmonių poreikius. Jo pranašumas yra netgi mažesnės eksploatacinės išlaidos ir mažesnis anglies dioksido išmetimas. Mikroautobusas yra vienas iš jų ir yra labai garsus. Mikroautomobiliai (1) – tai motociklo ir automobilio derinys. Jie turi 1 litro darbinio tūrio variklius ir paprastai turi sėdėti dviem keleiviams. Mikroautomobiliai gali būti triračiai arba keturračiai. Tokio tipo transporto priemonės yra madingos Europoje, kur jos vadinamos burbuliniais automobiliais. Pastaruoju metu dėl technologijų plėtros šie mikroautomobiliai varomi elektra. Keletas tokių transporto priemonių pavyzdžių yra „Tata Nano“, „Isetta“ ir kt.

4. Miesto automobiliai:

Miesto automobiliai

Miesto vietovės yra geriausia vieta naudoti „City“ automobilius. Šio tipo transporto priemonės, palyginti su mikroautomobiliais, yra daug saugesnės, turi didesnį greitį ir talpą. Šie automobiliai gali lengvai pasiekti bet kokio greitkelio greitį, nes jie yra pastatyti tokia forma, tačiau negali būti naudojami šiam tikslui, nes tai gali būti pavojinga. Japonijoje taip pat žinomas kaip „Kei“ automobiliai, ir būtent ši šalis naudoja tokio tipo miesto automobilius. „Suzuki Cervo“, „Honda Life“, „Fiat Panda“ yra vieni geriausių miesto automobilių pavyzdžių.

5. Hečbekai:

Hečbekai

Hečbekai yra tie automobilių tipai, kurie idealiai tinka žmonėms, norintiems didesnės sėdimos vietos ir pakankamai vietos bagažui laikyti savo bagažui. Šie automobiliai yra žymiai didesnio dydžio ir turi daug didesnes galimybes nei mažieji automobiliai, prieinami rinkoje. Hečbekuose yra keletas konfigūracijų, turinčių keturias ar penkias duris. Šie automobiliai yra suprojektuoti taip, kad būtų dviejų dėžių dizaino, o interjeras būtų daug lankstesnis. Tokio tipo transporto priemonėse, kurios yra labai populiarios Azijos šalyse, yra bendra erdvė keleiviams ir kroviniams.

6. Sportinės transporto priemonės:

Sporto priemonė

Sportinės transporto priemonės arba kitaip vadinamos visureigiais. Kiekviena šalis tokio tipo automobilius naudoja skirtingai, o visame pasaulyje yra platesnių visureigių apibrėžimų. Šių automobilių dizainas suprojektuotas taip, kad didelis šių tipų transporto priemonių naudojimas būtų naudojamas visureigiams. Visureigis turi stačiakampį ir didesnį prošvaisą. Šių visureigių dizainas yra unikalus ir aptakus, todėl daugeliui tai yra stilingas pasirinkimas. Kai kurie geriausi rinkoje esantys produktai yra „Landrover Discovery“, „Jeep Patriot“, „Toyota FJ Cruiser“ ir kt..

7. Sedanai:

Sedanai

Sedanai pagaminti su galingu varikliu ir populiariai naudojami kaip šeimos automobilis. Turėti atskirą erdvę varikliui, keleiviui ir kroviniui yra šių trijų dėžių konfigūracijos automobilių ypatybė-kartu su didele bagažine bagažinei su patogiomis sėdynėmis, todėl tai yra geriausias pasirinkimas šeimai. Sedanai yra suskirstyti į tipus pagal jų kūno stilių, tokius kaip „Notchback“, „Sedanette“, „Hardtop“, „Fastback“, „Close-coupled“, „Club“, kabrioletas.

8. Subkompaktiški automobiliai:

Subkompaktas

Subkompaktiški automobiliai, kaip rodo pavadinimas, turi bendrą krovinių ir interjero erdvę su keturiomis iki penkiomis durimis. Tai patogi transporto priemonė, talpinanti nuo keturių iki penkių keleivių. Šių automobilių ilgis paprastai yra nuo 3900 mm iki 4200 mm. Daugelio kompanijų gamintojai gamina aukščiausios kokybės subkompaktiškas transporto priemones už prieinamą kainą. Kai kurie iš geriausių rinkoje esančių kompaktiškų automobilių yra „Peugeot 208“, „Opel Corsa“ ir kt.

Žiūrėti daugiau: Orlaivių tipai pasaulyje

9. Šeimos automobiliai:

Šeimos automobiliai

Išplėstinė standartinių salonų ar hečbekų versija vadinama Šeimos automobiliu. Šio tipo automobilis idealiai tinka žmonėms, turintiems dideles šeimas. Kadangi transporto priemonės dydis yra didelis, judant mažose vietose gali kilti problemų, todėl prieš perkant šią transporto priemonę geriau išbandyti. Šių automobilių konstrukcijos skiriasi ir gali patogiai sutalpinti nuo penkių iki šešių žmonių, o variklio darbinis tūris yra nuo 1,4 iki 2,5 litro. Kai kurie iš populiariausių rinkoje yra „Volkswagen Golf“, „Toyota Auris“ ir kt.

10. Automobiliai:

Turto automobiliai

Kitas sedano ar sedano variantas su prailgintu stogu atgal vadinamas „Universalais“ arba „Universalais“. Dviejų durų vagonai, pilno dydžio vagonai, plieniniai vagonai yra keletas priekabų, prieinamų rinkoje. Universalas turi didelę krovinių erdvę ir dviejų dėžių konstrukciją. Nors kabinos planas turi sistemą, panašią į hečbeką, vagonai yra daug ilgesni ir suteikia papildomos vietos kroviniams. Šių transporto priemonių dizainas yra patogus, o salonas gali būti pertvarkytas su nuleidžiamomis galinėmis sėdynėmis pagal keleivių prioritetus.

11. „Grand Tourer“:

„Grand Tourer“

„Grand Tourers“ arba sutrumpintai „GT“ yra galingi, masyvūs, platesni ir sportinio automobilio tipai. Automobilio dizainas kartu su aukštu našumu tarnauja prabangai. Tai puikus pasirinkimas važiuojant dideliais atstumais dideliu greičiu, naudojant 2+2 arba dvivietę. Tai yra tokio tipo automobilis, kuris suteikia jaudulį, tačiau tuo pat metu yra patogus ir suteikia pakankamai arklio jėgų kirsti žemynus. „Lexus SC 300/400“, „Ferrari 612 Scaglietti“ yra žymūs didieji turistai.

12. Raumenų automobilis:

Raumenų automobilis

Yra žinoma, kad vidutinio dydžio automobiliai, turintys galingus V8 variklius, yra „Muscle“ automobiliai. Jie turi galinių ratų pavarą, kurią galima įsigyti už prieinamą kainą su nedideliu kūno svoriu. Šie automobiliai populiariai vairuojami JAV ir Australijoje ir yra gaminami masiškai. Šie automobiliai dažniausiai turi duris, tačiau kai kurie gamintojai gamina keturias duris. Paprastas būdas paaiškinti raumeningus automobilius yra pakeisti galingą variklį mažoje transporto priemonėje. „Ford Falcon“, „Ford Torino“, „Pontiac GTO“ yra keletas raumenų automobilių pavyzdžių.

13. Super automobiliai:

Super automobiliai

Kai kurie egzotiškiausi automobiliai, kurių našumas didesnis nei kitų turimų transporto priemonių, vadinami „Super Car“. Šių automobilių kaina yra labai didelė, nes gamyba yra labai išskirtinė ir ribota. Tai aukščiausios klasės automobiliai, pasižymintys didelėmis eksploatacinėmis savybėmis ir teisėtai naudojami keliuose. „Bugatti Veyron 16.4“, „Mclaren P1“ ir kt. Yra keli geriausi rinkoje siūlomi superautomobiliai.

14. Komercinės transporto priemonės:

Komerciniai automobiliai

Bet kuri transporto priemonė, gabenanti prekes ar klientai, kurie moka už jų važiavimą, laikoma komercine transporto priemone. Yra įvairių šių komercinių transporto priemonių versijų, kurios yra pagamintos pagal poreikį. Jei automobilis naudojamas transportavimui, priekinę zoną sudaro dvi ar trys sėdimos vietos, suteikiančios daug vietos prekių laikymui. Nors jei tai yra transporto priemonė, gabenanti mokančius klientus, tada galinėje dalyje yra daug sėdimų vietų. Šių transporto priemonių dizainas yra paprastas ir neturi ekstravagantiškų savybių, kaip kai kurie kiti automobiliai. Jie taip pat turi standartinius degalų bakus. „Volkswagen Transporter“, „Ford Transit“ yra vieni žinomiausių komercinių automobilių.

15. Kelininkai:

Kelininkai

„Roadsters“ yra automobilių tipas, populiariai naudojamas siekiant pagerinti išvaizdą, o ne komfortą. Tai atviri automobiliai su dviejų vietų išdėstymu, kuris turi minimalią apsaugą nuo oro sąlygų. Taip pat laikoma paprastesne kabrioleto versija, šis automobilis neturi stiklo automobilio viršuje ar šone. Šiuo metu jie tampa gana populiarūs daugelyje šalių.

Žiūrėti daugiau: Gitarų tipai

16. MPV/mikroautobusas:

Mikroautobusus populiariai naudoja šeimos, turinčios daug vaikų, ir joms reikia patogiai ir saugiai važiuoti, taip pat vadinamos daugiafunkcinėmis transporto priemonėmis, turinčiomis dviejų dėžių arba vienos dėžės konfigūraciją, turinčias keturias duris arba stumdomas duris keleiviams. . Interjeras yra gana patogus, jame yra trijų ar dviejų eilučių sėdynės, kurias galima pertvarkyti pagal jūsų poreikius. Kai kurie geriausi pavyzdžiai rinkoje yra „Citroen Berlingo“, „Ford C-max“ ir kt.

17. CUV:

Kryžminis komunalinis automobilis arba dar vadinamas CUV suteikia keleiviui patogų važiavimą. Šio tipo automobiliai pasižymi puikiu salonu, todėl tai puiki kelionė; vienintelis trūkumas yra tai, kad jis turi mažą galimybę važiuoti bekele. Šios transporto priemonės konstrukcija yra unikali ir pranašesnė už efektyvų degalų naudojimą. Šios kryžminės transporto priemonės skirtingose ​​šalyse skirstomos į skirtingas kategorijas. Šios transporto priemonės yra šiek tiek panašios į visureigį. „Hyundai Santa Fe“, „Mazda CX-5“, „Honda CR-V“ yra vieni geriausių krosoverių rinkoje.

18. Paėmimas:

Pikapas yra transporto priemonė, idealiai tinkanti žmonėms, kurie norėtų juos naudoti kasdieniams darbams atlikti ir išvykoms. Šie sunkvežimiai yra tvirti ir tarnauja dvejopam tikslui – dirbti namuose ar lauke. Yra keletas šių transporto priemonių variantų, atsižvelgiant į apkrovą ir jūsų poreikius, pavyzdžiui, vidutinio dydžio, viso dydžio ir didelio našumo. Kai kuriose Vakarų šalyse pikapai dažnai vadinami „utes“. „Dodge ram 2500“, „Nissan Titan“, „Ford F-250“ yra vieni geriausių rinkoje esančių pikapų pavyzdžių.

19. Kupeja:

Vienas iš žinomų rinkoje esančių lengvųjų automobilių taip pat vadinamas kupė. Šio tipo transporto priemonės paprastai yra dviejų durų ir turi uždarą kėbulą. Automobiliai yra sportiški ir turi keturias sėdynes, dvi priekyje ir dvi gale. Sėdynės yra mažesnės, palyginti su kitais automobiliais. C klasės „Mercedes-Benz“, 2 serijos „BMW“, „Audi A5“ yra vieni iš aukščiausios klasės kupė rinkoje.

20. Sportinis automobilis:

Sportiniai automobiliai yra karščiausios, šauniausios ir sportiškiausios išvaizdos kupė ir kabrioletas. Jie yra aptakus apdaila ir dažnai yra brangūs, dedami žemai prie žemės. Nors šių tipų automobiliuose yra tik dvi sėdynės, kartais yra ir galinės sėdynės. Sportiniai automobiliai atrodo labai gražiai ir sklandžiai, todėl kiekvienas gali sustoti ir atsigręžti atgal. „Mazda Miata“, „Porsche 911“, „Ferrari 488GTB“, „Aston martin vantage“ yra keletas rinkoje populiarių sportinių automobilių pavyzdžių.

21. Lenktyniniai automobiliai:

Mūsų gatvės alsuoja naujomis technologinėmis technologijomis automobiliuose, kuriuos įkvėpė lenktynių trasos. Tačiau tikrasis tokios neapdorotos galios našumas paprastam vairuotojui gali būti nevaldomas. Lenktyniniai automobiliai yra kuriami, turint omenyje tik transporto priemonės galią. Šio tipo automobilių varikliai modifikuojami po kiekvienų lenktynių, nes jie tarnauja ne ilgiau. Jei nenorite pradėti lenktynių ar jau esate lenktynininkas, tokio tipo automobiliai nėra skirti jūsų vidutiniam džiaugsmui!

Žiūrėti daugiau: Skirtingi šokio tipai

Naudodamiesi išsamia informacija apie rinkoje parduodamų automobilių tipus, jums bus gana lengva pasirinkti transporto priemonę, kuri atitiks visus jūsų šeimos poreikius. Prieš pirkdami automobilį būtinai išbandykite, nes teorinė ir praktinė patirtis yra gana skirtinga. Taigi praneškite mums, kaip šis straipsnis padėjo jums įsigyti mėgstamą produktą.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikta informacija yra tik nuomonė, ir mes jokiu būdu neatsakome už jūsų asmeninę transporto priemonės patirtį. Tai padėtų, jei prieš pirkdami patikrintumėte detales.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Koks yra garsiausias automobilis pasaulyje?

Ans: Ettore Bugatti prancūziškas 41 tipo „Bugatti Royale“ yra reikšmingiausias automobilis pasaulyje. „Bugatttti royale“ ratų bazė yra daugiau nei keturių pėdų ilgio, o šio automobilio ilgis – keturios pėdos.

Q2. Koks yra mažiausias kada nors pagamintas automobilis?

Ans: Mažiausias kada nors pagamintas mikroautobusas yra trijų ratų automobilis „PeelP50“. Jie pirmą kartą buvo pagaminti 1962–1965 m..

Q3. Kokie yra greičiausi automobiliai pasaulyje?

Ans: Greičiausias automobilis, galintis nuvažiuoti nuo 0 iki 60 per 2,4 sekundės 267 mylių per valandą greičiu, yra „Bugatti Veyron Super Sport“.