Viena iš lėtinių ligų yra cukrinis diabetas, kai organizmas arba negali panaudoti organizme pagaminto insulino, arba negali gaminti insulino. Insulinas yra hormonų tipas, kuris, kaip žinoma, kontroliuoja gliukozės kiekį kraujyje. Insulinas reikalingas organizmui, kad išlaisvintų energiją, naudojant organizme esantį cukrų.

Diabetas sukelia aukštą cukraus kiekį kraujyje, kuris gali pažeisti žmogaus kraujagysles, organus ir nervus. Yra daugybė diabeto tipų ir labai svarbus vaidmuo nustatant, kokio tipo žmogus kenčia. Genetinis sindromas ir operacijos taip pat gali sukelti diabetą.

Kiek yra diabeto tipų?

Diabeto tipai

Cukrinio diabeto tipai

Cukrinis diabetas arba cukrinis diabetas yra 6 žinomi tipai, tačiau nedaugelis jų yra labiau paplitę nei kiti. Išsami informacija apie juos pateikta žemiau:

1. 1 tipo diabetas:

1 tipo cukrinis diabetas yra vienas iš labiausiai paplitusių diabeto tipų, kuris atsiranda, kai imuninė sistema per klaidą puola ir žudo kasoje esančias beta ląsteles. Kasos organas, esantis už skrandžio ir išskiria hormonus į virškinimo sistemą. Dėl to į organizmą patenka labai mažai insulino, todėl žmogaus kraujyje kaupiasi cukraus kiekis, o ne paverčiama energija ir sunaudojama. Yra žinoma, kad apie 5–10 procentų diabetu sergančių žmonių serga 1 tipo cukriniu diabetu. Paprastai ši liga vystosi vaikystėje ar paauglystėje. Anksčiau jis buvo vadinamas nuo insulino priklausomu diabetu arba nepilnamečių diabetu.

Pradiniai simptomai yra sunkios ligos, atsirandančios dėl staigaus aukšto cukraus kiekio kraujyje. Kai kurie mokslininkai net mano, kad tai yra genetinė būklė, o kiti mano, kad tai yra virusas, skatinantis imuninę sistemą pulti kasą.

2. 2 tipo diabetas:

2 tipo cukrinis diabetas yra diabeto tipas, paprastai pastebimas tarp antsvorio turinčių žmonių. Taip atsitinka, kai organizmas netinkamai naudoja išleistą insuliną arba visiškai neišnaudoja insulino. Netinkamas naudojimas sukelia cukraus kaupimąsi kraujyje ir sukelia diabetą. Šio tipo cukrinis diabetas yra paplitęs tarp visų ir žinoma, kad apie 80–90 procentų diabetu sergančių žmonių serga 2 tipo cukriniu diabetu. Tai dažnai pasitaiko tarp suaugusiųjų, tačiau kartais net vaikai kenčia nuo to paties, tačiau tai atsitinka retais atvejais. Anksčiau tai buvo žinoma kaip nuo insulino nepriklausomas diabetas arba suaugusiųjų pradžia. Ligai paūmėjus, kasa gamina vis mažiau insulino, kuris gali labai pakenkti organizmui, jei nebus pažabotas ir laiku gydomas.

Tinkamas valgymo planavimas ir fizinės veiklos įtraukimas į savo kasdienybę tikrai padės išspręsti šią problemą. Jūs netgi galite leisti insulino injekcijas, jei sąlygos tampa nebevaldomos.

Skirtumas tarp 1 ir 2 tipo diabeto

1 tipo cukrinio diabeto tipai paprastai yra liga visam gyvenimui, nes kasos ląstelės yra sunaikintos, todėl reikia švirkšti insulino švirkštus ar insulino pompas, kad sušvirkštų reikiamą insulino kiekį organizme. Be to, reikia atidžiai stebėti sveiką mitybą, o įvairių pratimų įtraukimas į savo kasdienybę taip pat padės išvengti neįprastų cukraus kiekio kraujyje svyravimų..

Antrojo tipo liga iš esmės yra gyvenimo būdo liga, nes jos priežastis yra sėdimas gyvenimo būdas, įprotis nedalyvauti jokiuose pratimuose ar jokioje fizinėje veikloje ir turėti antsvorio. Paveldimumas taip pat yra susijęs su jo atsiradimu. Jei vienas iš tėvų serga šia liga, pastebima, kad vaikas taip pat ja sirgs vėlesniais gyvenimo etapais.

3. Nėštumo diabetas:

Gestacinis diabetas atsiranda nėštumo metu. Šis diabetas išsivysto trečiąjį nėštumo trimestrą, kuris yra nuo 24 iki 28 savaičių. Paprastai jis išnyksta gimus kūdikiui, tačiau kartais padidina riziką susirgti 2 tipo liga vėlesniais gyvenimo etapais. Pastebėta, kad kuo vyresnė moteris nėštumo metu, tuo didesnė rizika susirgti nėštumo liga nėštumo metu. Jis yra laikino pobūdžio, nes išnyksta gimus kūdikiui. Dažna nėštumo liga yra cukrinis diabetas. Į šią ligą nereikėtų žiūrėti lengvai, nes ji gali kelti pavojų tiek kūdikio, tiek motinos gyvybei.

Galite pabandyti suvaldyti šią būklę pakeisdami savo gyvenimo būdą, sportuodami kasdien ir vartodami vaistus bei insulino injekcijas. Reikia kiek įmanoma vengti dviejų paskutinių variantų. Maždaug keturi procentai nėščių moterų kenčia nuo šios ligos. Norint apsaugoti motiną ir vaisius, būtina tinkamai prižiūrėti ir tinkamai sekti.

4. 3 tipo diabetas:

3 tipo cukrinis diabetas yra Alzheimerio ligos pavadinimas, dėl kurio smegenyse atsiranda atsparumas insulinui. Mokslininkai nustatė, kad žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, kasoje yra baltymų, žinomų kaip amiloido beta, nuosėdos. Tai galima palyginti su baltymų nuosėdomis, esančiomis Alzheimerio liga sergančių žmonių smegenų audiniuose. Alzheimeriui būdingas atminties praradimas ir sumišimas. Vyresni nei 65 metų žmonės paprastai kenčia nuo šio tipo diabeto. Tai gali pažeisti smegenų ląsteles ir nervus, o tai savo ruožtu gali sukelti kalbos sunkumų ir užmaršumo. 2 tipo ligos ir Alzheimerio ligos mišinys yra žinomas kaip 3 tipo diabetas.

5. Dvigubas diabetas:

Dvigubas diabetas yra 1 ir 2 tipo diabeto derinys. Sergant šia liga, žmogus kenčia nuo atsparumo insulinui ir pagrindinės 2 tipo ligos savybės. Šiuo atveju dažniausia atsparumo insulinui priežastis yra nutukimas.

6. Trapus diabetas:

Trapus diabetas taip pat žinomas kaip labilus diabetas. Žmonės, sergantys trapiu diabetu, susiduria su ekstremaliais ir dažnais gliukozės kiekio kraujyje svyravimais, hipoglikemija ir hiperglikemija. Pagrindinė jo atsiradimo priežastis yra absorbcijos žarnyne problemos. Tai apima tinkamą absorbcijos problemų, vaistų sąveikos, netinkamo hormonų veikimo ir uždelsto skrandžio ištuštinimo problemų sprendimą. Dėl to labai sumažėja cukraus kiekis kraujyje, o tai taip pat gali sukelti antinksčių ir skydliaukės sutrikimus. Tai taip pat siejama su psichologinėmis problemomis, tokiomis kaip depresija ir stresas. Trapus diabetas pasitaiko retai. Nustatyta, kad 3 iš 1000 diabetu sergančių pacientų serga trapiu diabetu.

Diabetas yra labai rimta liga. Reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Pakeitus savo gyvenimo būdą ir kasdien mankštinantis, taip pat galite pagerinti savo būklę ir sumažinti jos neigiamą poveikį.