Ar kada nors įėjote į sodą ir pastebėjote miniatiūrines kitaip didelių medžių versijas? Tai vadinami bonsai medžiais, kurie daugelyje kultūrų laikomi vertingomis nuosavybėmis. Skirtingai nuo klaidingos nuomonės, Bonsais nėra genetiškai modifikuoti medžiai, tačiau iš tikrųjų paprasti medžiai auginami nykštukinio dydžio naudojant specialią techniką. Norėdami patenkinti jūsų smalsią sielą apie šias žavingas augalų rūšis, mes išvardinome bonsai medžių rūšis su istorija ir auginimo metodais.

bonsai medžių rūšys

Kas yra bonsai?

Žodis „bonsai“ yra japoniškas terminas „pasodintas į konteinerį“. Tai meninė miniatiūrinių didelių medžių versijų auginimo forma, naudojant senovės Azijos metodiką. Bonsai iš pradžių buvo išrasti kinų, o vėliau sukurti japonų, naudojant dzenbudizmo principus.

Bonsai istorija:

Norėdami suprasti Bonsai istoriją, turime nukeliauti maždaug 2000 metų atgal į senovės Kiniją. Per tą laiką kinai susižavėjo kurdami miniatiūrinius kraštovaizdžius, kurie buvo smarkiai mažesni už originalus. Jis buvo vadinamas „Pun-Sai“, kur žodis reiškia įžemintą konteinerį. Idėja buvo ištirti penkių elementų – vandens, ugnies, medžio, metalo ir žemės – magiškas savybes. Kuo labiau sumažintas dydis, tuo didesnė jo stebuklinga galia.

Vėliau, Kamakuros laikotarpiu, kuris buvo maždaug prieš 700 metų, japonai bandė nukopijuoti šią meno formą, tačiau apsiribojo tik medžiais. Skirtingai nuo kinų, jų kraštovaizdis buvo ribotas, todėl jie eksperimentavo su Bonsai (japoniška Pun-sai versija) vietinėmis medžių rūšimis. Be to, jie laikė šiuos nykštukus gyvus medžius „šventais“ ir buvo naudojami kaip prabangios dovanos.

Ateinančiais metais bonsai buvo pristatyti ispanams, o vėliau ir likusiam pasauliui. Palaipsniui buvo sukurta daug bonsų stilių ir veislių, kai kurios iš jų yra labai brangios ir sunkiai auginamos.

Plati bonsai medžių klasifikacija:

Bonsai medžių rūšys plačiai skirstomos į dvi kategorijas – patalpų ir lauko.

Vidiniai bonsai medžiai:

Šie bonsai auginami patalpose. Jų auginimo būdai užtikrina, kad medis išliks patrauklus ir sveikas dirbtinėje patalpoje. Tai puikus pasirinkimas sodininkams, kurie nori likti šalia šių medžių ir savo grožiu išryškinti jūsų interjero estetiką.

Tačiau vidinius bonsai medžius sunku auginti, nes reikia pasirinkti jūsų namų aplinkai tinkančią medžių rūšį. Jei pageidaujate, kad patalpose būtų tradicinė ar egzotiška medžių įvairovė, gali tekti pakoreguoti vidinę aplinką, kad ji jai tiktų. Paprastai tropinės ir subtropinės rūšys idealiai tinka patalpose.

Vidinių bonsai medžių tipų pavyzdžiai: Havajų skėtis, akacijos bonsai, pinigų medis, Brazilijos lietaus medis, bonsai, budistinis pušies bonsai ir kt..

Lauko bonsai medžiai:

Tai tradiciniai bonsai, kurie gali augti lauke be jokios ypatingos priežiūros ar apsaugos. Jie taip pat vadinami „tikrais bonsai“, o ne patalpų bonsai medžiais. Šios rūšys auga greičiau nei kambarinės, nes yra natūralioje aplinkoje. Tačiau retkarčiais juos galima įnešti į patalpas.

Yra du lauko bonsai medžių tipai – spygliuočių (visžalių) ir lapuočių.

  • Spygliuočių medžiai: Tai viena populiariausių bonsai medžių rūšių, kurią galima atpažinti pagal kūgius. Tai visžaliai medžiai, kurie paprastai gyvena šaltu klimatu. Populiariausia ir lengvai auginama tarp jų yra kadagio veislė. Kitos rūšys yra buksmedis, azalija ir kt.
  • Lapuočių medžiai: Šie medžiai lapus numeta šaltuoju metų laiku. Skirtingai nuo visžalių medžių, lapuočių lapai po brandos nukrinta ir užauga nauji. Jie taip pat skirstomi į 4 tipus – guobas, klevus, gingkos ir abrikosus.

Lauko bonsai medžių tipų pavyzdžiai: Krabų obuolys, plikas kiparisas, maumedis, ragas ir kt.

20 skirtingų tipų bonsai medžių su nuotraukomis:

Pažvelkime į kai kurias skirtingų rūšių bonsai rūšis, auginamas įvairiose pasaulio vietose:

1. Japonų klevas:

Japonų klevas

Japoninis klevas yra vienas populiariausių lauko bonsai medžių rūšių. Šį medį sodininkai vadina Acer Palmtum ir jis kilęs iš Japonijos. Jaunesni klevai turi žalius lapus su rausva žieve, o kai medis sensta, lapai tampa raudoni ir pilka žievė. Yra daug šio medžio veislių, turinčių skirtingų spalvų lapus.

Japoniški klevai turi būti dedami lauke saulėtoje ir erdvioje vietoje. Vietose, kuriose yra labai karšta temperatūra, turite perkelti jų vietą į šešėlines vietas, kuriose yra netiesioginių saulės spindulių. Šiuos medžius reikia laistyti kiekvieną dieną, o persodinti reikia kas dvejus metus.

2. Bodhi medis (Ficus Religiosa):

Bodhi medis (ficus Religiosa

Ficus Religiosa taip pat vadinamas Bodhi medžiu, arba šventasis Peepal priklauso figų šeimai. Jis kilęs iš Indijos ir Kinijos, kur turi reikšmės induistų, budistų ir džainistų religijose. „Ficus Religiosa“ yra viena iš daugelio lapuočių bonsai medžių rūšių Indijoje, o jos širdies formos pradeda kristi šiltesniais kovo ir balandžio mėnesiais.

Tai lauko bonsai medis, kuriam reikia daug saulės. Jis turi būti dedamas į platų gerai nusausinančio dirvožemio puodą. Tačiau per daug veikiant labai karštai temperatūrai, lapai gali būti pažeisti, todėl vasarą pageidautinas netiesioginis pavėsis. Jie turi lanksčias šakas, todėl labai lengva kontūruoti, palyginti su kitomis medžių rūšimis.

3. Buksmedis:

Buksmedis

Buksmedis, dar vadinamas Buxus, priklauso ištvermingiems, visžaliams Bonsai medžių tipams. Jame yra daugiau nei 70 porūšių, kuriuose gana populiarus yra paprastasis buksmedis arba Buxus sempervirens ir kiniškasis buksmedis, Buxus Harlandii. Dėl sodrios žalios išvaizdos ir natūraliai susuktų šakų, kamieno jie yra idealus pasirinkimas bonsui. Be to, „Boxwood“ auga tikrai greitai, jam reikia labai mažai priežiūros ir jis gali būti suformuotas į skirtingus dizainus.

Šios rūšys mėgsta šešėlinę lauko aplinką, nes karšta, tiesioginė saulės šviesa gali sudeginti lapus. Jie negali klestėti esant labai šaltai ar šaltai temperatūrai, žemesnei nei -4 C. Dirvožemis turi būti gerai nusausinamas ir drėgnas, bet ne šlapias. Reguliarus genėjimas ir kirpimas yra būtini sveikam augalų augimui. Persodinti galima tik dvejus ar trejus metus, o laidus galima atlikti, kai augalas dar jaunas ir nesubrendęs.

4. Kadagys:

Kadagys

Viena populiariausių kadagių bonsų medžių rūšių pasaulyje. Kadagio bonsai medžiai priklauso kipariso šeimos visžalėms spygliuočių rūšims ir turi apie 70 skirtingų veislių. Priklausomai nuo veislės, kadagyne galite pastebėti du pagrindinius žalumynų tipus – adatą ir skalę. Kai kurie plačiai pripažinti kadagio bonsai medžiai yra kiniški kadagiai, japoniški „Shimpaku“, japoniški adatiniai kadagiai, paprastieji kadagiai ir kt..

Kadagio medžiai turi būti dedami lauke, kur jie gauna tiesioginių saulės spindulių. Jie negali klestėti šalnuose ar patalpose, todėl reikia pasirūpinti, kad jų neįsileistų. Kadagiai nenori daug vandens. Taigi, prieš laistydami, įsitikinkite, kad dirvožemis yra sausas. Jie gali atlaikyti sunkius laidus, kuriuos galima padaryti, kai medis yra labai jaunas.

5. Kinijos guoba:

Kinijos guobos bonsai medžio tipas

Kinijos guoba yra laikoma viena iš populiariausių bonsai medžių rūšių pradedantiesiems. Gimtoji šalis yra Kinija ir Pietryčių Azija, kurią galima lengvai atpažinti iš dviejų dantų lapų. Natūralioje aplinkoje Kinijos guoba gali užaugti iki 80 pėdų aukščio. Tačiau dėl lėto pradinio augimo Bonsai praktikams idealiai sekasi suprasti jo augimo modelį ir gerai išmokyti jį virsti miniatiūriniu medžiu.

Kinijos guoba gali būti tiek patalpoje, tiek lauke, priklausomai nuo veislės. Vidinius kininius guobas vasarą galima dėti lauke pavėsingose ​​vietose, o lauke – klestėti tiesioginėje saulėje. Šiuos medžius galima laistyti, kai viršutinis dirvožemio sluoksnis yra sausas. Genėti reikia reguliariai, nes šakos greitai sustorėja, o šukuoseną galima atlikti naudojant įprastą laidų praktiką.

6. Bugenvilija:

Bugenvilija

Bugenvilija yra atogrąžų, visžalių augalų, auginančių ryškiaspalves gėles, kurios gali papuošti bet kurį sodą. Medis turi erškėčių ir yra įvairių spalvų, tokių kaip raudona, rožinė, balta, oranžinė ar dvigubo atspalvio. Juos lengva prižiūrėti ir jie gali būti gerai pritaikyti, kad šie įprasti krūmai taptų dekoratyviniais bonsai medžiais.

Bugenvilijai reikia daug tiesioginių saulės spindulių ir šilumos. Jie turi būti laistomi tik tada, kai dirvožemis yra sausas ir neatlaiko perlaistymo ar sudrėkimo. Norėdami jas genėti, po gėlės turite nupjauti ūglius. Sukimasis turi įvykti, kai augalas jaunas, nes vyresni augalai linkę kietėti ir lengvai nulūžti. Be to, dirbdami prie laidų, atkreipkite dėmesį į aštrius erškėčius.

7. Indijos bananas (FicusBenghalensis):

Indijos bananas (ficusbenghalensis

Ficusbenghalensis yra didelė medžių rūšis, kilusi iš Indijos subkontinento. Jie gamina oro šaknis, kurios auga žemyn ir pasiekę žemę suformuoja kietus sumedėjusius kamienus. Bendras šios rūšies pavadinimas yra didžioji Indijos Banyan arba Banyan fig. Šis medis laikomas šventu induizme ir budizme.

Indijos bananas yra patalpų bonsai medžių rūšis, kuriai reikia daug saulės spindulių. Taigi, jį galima laikyti šalia lango ar gerai vėdinamoje jūsų namų vietoje. Fikuso medžiams reikia daug drėgmės, kad paskatintų geresnį šaknų formavimąsi. Pageidautina kasdieninis rūkas, palyginti su augalo laistymu ar povandeniniu laistymu. Norint išlaikyti formą, reikia genėti reguliariai.

8. Alyvuogės:

Alyvuogių tipo bonsai medis

Alyvmedžiai yra visžaliai medžiai, kilę iš Viduržemio jūros regiono. Yra dviejų rūšių alyvmedžiai – Olea Europea arba įprastos alyvuogės ir Olea Europea Sylvestris arba laukinės alyvuogės. Dėl trumpų lapų ir labai lėto augimo bonsai pirmenybę teikia laukiniam alyvmedžiui. Abu medžiai duoda mažus vaisius, kurie auga iš geltonų gėlių, nors įprastos alyvuogės duoda didesnį derlių.

Alyvuogės yra lauko bonsai rūšys, kurioms reikia saulės šviesos. Jie gali atlaikyti šaltesnius orus, bet negali išgyventi šalčio metu. Laistymas turi būti atliekamas reguliariai, o dirvožemis turi būti gerai nusausintas, kad būtų išvengta šaknų puvimo. Laidai tampa sunkūs, kai medis pradeda bręsti, o žievė tampa labai sunki. Genėti galima žiemos pabaigoje, siekiant paskatinti geresnį augimą ateinančiu sezonu.

9. Azalija:

Azalija

Azalijos medis yra viena iš patraukliausių žydinčių bonsų medžių rūšių, pasižyminčių puikia dekoratyvine verte. Jis priklauso rododendrų genčiai, kuriai priklauso apie 1000 rūšių, iš kurių „Satsuki“ ir „Kurume Azaleas“ yra populiarūs bonsai. Šis retas bonsai medis gamina gražias įvairių spalvų gėles, tokias kaip rožinė, raudona ir kt., Įvairių formų ir dydžių.

Azalijos yra lauko tipai, kuriems reikia ryškios saulės šviesos. Tačiau jie negali atlaikyti didelio karščio, todėl vasarą rekomenduojama juos perkelti į šešėlines vietas. Laistyti reikia reguliariai, kad dirva neišdžiūtų. Tačiau per daug laistyti nerekomenduojama. Genėti reikia apatinėje medžio dalyje, kad būtų graži forma ir struktūra.

10. Pušis:

Bonsai pušis

Pušys yra viena populiariausių spygliuočių bonsai medžių rūšių. Nors pušys pasižymi puikia dekoratyvine verte, dėl sudėtingo pobūdžio jie tikrai netinka pradedantiesiems. Šie visžaliai medžiai turi kūgius ir adatas, kurie, priklausomai nuo veislės, būna nuo 2 iki 5. Tarp 120 ir nelyginių rūšių bonsui plačiai naudojamos japoniškos juodosios pušys ir japoninės baltosios pušys.

Norint auginti šiuos medžius, svarbu suprasti, ar natūralioje aplinkoje jie yra vienas, ar du. Juos reikia statyti saulėje ir laistyti tik tada, kai dirva sausa. Žvakės turi būti reguliariai nuimamos, kad paskatintų mažesnes adatas. Laidai gali būti atliekami iškart po genėjimo, kad būtų gerai suformuota.

11. Bambukas:

Bambukas

Daugelis žmonių klaidingą bambuką ir laimingą bambuką (tą, kurį matome dovanų parduotuvėse) klaidingai vertina dėl bonsų bambuko. Tačiau pasitikėjimas yra tas, kad nei jų bonsai, nei jie negali būti vadinami bambuku. Tikras bambukas yra žolės rūšis, o ne medis. Jis sparčiai auga, todėl sunku jį slopinti inde. Tarp daugelio bambukų rūšių žinoma, kad „Bambusa Multiplex“ yra tobula bonsų kūrimo įvairovė dėl palyginti mažo aukščio.

Bambukas gali būti tiek atogrąžų, tiek vidutinio klimato bonsai. Atogrąžų medžiai yra patalpų medžiai, kurie turi būti dedami gerai apšviestose vietose, o temperatūriniai-lauke. Bambukams reikia drėgno dirvožemio ir jie gali greitai išdžiūti. Lapus reikia karpyti ištisus metus, o šaknis reikia kirpti kartą per metus, kad išlaikytų dydį ir formą.

12. Bonsai pinigų medis:

Bonsai pinigų medis

Pinigų medis yra populiari patalpų bonsai medžio rūšis, kurios gimtinė yra Centrinė Amerika. Tai tropinė, visžalė, plačialapė rūšis, kuri natūralioje aplinkoje paprastai užauga apie 65 pėdų. Šiuos medžius galite atpažinti pagal išbrinkusį kamieną, kurį jie naudojo rezerviniam vandeniui laikyti. Su medžiu susijęs iššūkis yra tas, kad jis nesudaro didelių tikrų šakų, o medžių kamienai su amžiumi pynė, o tai sutraiškė vienas kitą.

Pinigų medžiai turi būti patalpinti patalpose, gerai vėdinamose vietose. Augalui taip pat reikia drėgmės, todėl reikia reguliariai purkšti. Genėti reikia žiemą, kad pavasarį būtų skatinamas sveikas augimas. Atidžiai atlikite laidus, kad nepažeistumėte kamieno ir žievės.

13. Hibiscus Bonsai:

Hibiscus Bonsai

Viena iš patraukliausių žydinčių bonsai rūšių yra Hibiscus. Tai atogrąžų krūmas, augantis šiltame klimate. Yra daugybė Hibiscus veislių, kurios gamina įvairių spalvų, formų ir dydžių gėles. Bonsai hibiscus atrodo ypač patraukliai dėl blizgios žalios lapijos ir ryškiai ryškių spalvų gėlių.

Laikant patalpose, „Bonsai Hibiscus“ teikia pirmenybę gerai apšviestai vietai, tokiai kaip langas ar balkonas. Jei planuojate laikyti lauke, pasirinkite šešėlinę ir erdvią vietą. Hibiscus negali klestėti labai šaltomis ar šalnomis sąlygomis. Be to, dirvožemis visada turi būti drėgnas, o norint, kad jis būtų sveikas, būtina reguliariai tręšti.

14. Himalajų kedras:

Himalajų kedras

Himalajų kedras arba CedrusDeodara yra gimtoji Vakarų Himalajų kalnų grandinėse. Šis medis turi didelę dekoratyvinę vertę ir yra naudojamas Europos ir Vakarų šalių sodams ir parkams gražinti. Natūralioje buveinėje kedras užauga iki 50 m aukščio. Šie visžaliai medžiai turi trumpus lapus, primenančius pušų spyglius, kurie yra tamsiai žali ir švelnaus melsvo atspalvio.

Himalajų kedrus geriausia auginti patalpose, vėdinamose vietose. Jie turi būti apsaugoti nuo taršos, dūmų ir ekstremalių aplinkos pokyčių. Vandens reikia labai mažai, o perlaistymas gali paversti lapus rudus. Bagažą taip pat reikia genėti kartu su lapais, kad būtų sukurti įvairūs stiliai.

15. Ąžuolo bonsai:

Ąžuolo bonsai

Yra šimtai „Oaktree“ veislių, augančių įvairiose pasaulio vietose, tokiose kaip Europa, Pietvakarių Azija, Šiaurės Amerika ir kt. Priklausomai nuo rūšies, ąžuolai gali būti lapuočiai arba visžaliai, kurie natūralioje buveinėje gali užaugti iki 40 pėdų. Šie ištvermingi medžiai turi stiprius kamienus ir duoda vaisių, vadinamų gilėmis. Ąžuolai yra viena iš plačiausiai auginamų bonsai medžių veislių, kurios savo zigzago struktūra atrodo kaip meno kūrinys.

Bonsai ąžuolo priežiūra ir priežiūra priklauso nuo veislės. Paprastai Ąžuolai renkasi saulėtą ir erdvią vietą. Jie nenori pailginti dirvožemio drėgnumo ir turi būti laistomi tik tada, kai jis išdžiūsta. Rekomenduojama genėti didelius lapus ir galinius pumpurus, kad paskatintumėte sveiką lapiją.

16. Verkiantis gluosnis:

Verkiantis gluosnis

Verkiantis gluosnis yra įdomi gluosnių rūšių įvairovė. Jis gavo pavadinimą „verkiantis“ dėl nukarusių šakų, kurios kabo žemyn. Šio medžio gimtinė yra Kinija, kuri idealiomis sąlygomis gali užaugti iki 65 pėdų aukščio iki 200 metų. Nors tai yra labai mėgstama bonsų rūšis, verkiančią gluosnį labai sunku auginti ir jam reikia specialisto priežiūros.

Gluosniai mėgsta saulėtą vietą, tačiau vasarą gali tekti perkelti į pavėsingą vietą. Jiems taip pat reikia daug vandens ir jiems negalima leisti išdžiūti. Norint atsikratyti perteklinių ūglių, kurie kenkia medžio formai, būtina reguliariai karpyti.

17. Ginkmedis:

ginkmedis

Ginkmedis yra lapuočių bonsų medžių rūšis, kurią galima atpažinti iš vėduoklės formos lapų. Šis medis yra kilęs iš Kinijos ir yra vienas iš seniausių augalų. Yra ir ginkmedžių patinų, ir patelių, kuriose patelės neša nemalonaus kvapo vaisius, o patinai visai neduoda. Šio medžio sėklos ir lapai turi didelę gydomąją vertę ir naudojami daugelio ligų gydymui.

Ginkgo bonsai medžiai turi būti dedami saulėtoje vietoje. Nors jie gali klestėti beveik bet kokiomis klimato sąlygomis, ginkmedžiai nelabai reaguoja į šalčius. Jiems reikia gerai laistyti, bet ne per daug. Šių medžių šakos yra gana lanksčios ir dera prie laidų.

18. Crabapple:

Crabapple

Krabų obelys priklauso Malus genčiai, kurios dalis yra ir įprastas obuolys. Tačiau krabų obuoliai yra gana mažo dydžio ir skonio skonio nei obuoliai. Krabų obuoliai Bonsai yra lapuočiai, labai vertinami dėl gražių rausvai baltų gėlių ir mažų vaisių derliaus sezono metu. Šių vaisių forma ir dydis priklauso nuo medžio veislės.

Bonsai krabų obelys turi būti dedamos saulėtose ir erdviose vietose, bet ne dideliame karštyje. Būtina reguliariai laistyti, nes vaisiai iškrenta, jei dirva išdžiūsta. Šį medį rekomenduojama genėti vėlai rudenį nukritus visiems lapams. Persodinti galima kasmet, jei medis yra labai jaunas.

19. Bukas:

Bukas

Bukmedis priklauso Fagaceae arba buko šeimai. Tarp daugelio jo šeimos veislių gana populiarus yra europinis bukas ir japoniškas baltasis bukas. Šie gražiai atrodantys medžiai turi lygų ir platų kamieną su plačiais lapais. Šiuose medžiuose taip pat galite pastebėti raudoną lapiją, įgytą specialiai auginant europinį buką.

Priklausomai nuo sezono, buką galite pastatyti pavėsingose ​​ar saulėtose vietose. Norint išvengti dirvožemio išdžiūvimo, būtina reguliariai laistyti. Rekomenduojama genėti dideles šakas ir galinius pumpurus, kad paskatintų daugiau šviesos į vidines medžio šakas ir jas sustiprintų.

20. Granatas:

Granatas

Granatas yra lapuočių medis, nešantis didelius vaisius su valgomomis sėklomis. Medis kilęs iš Indijos ir Irano, tačiau vėliau išplito į kitas pasaulio dalis. Tarp daugelio granatų veislių bonsai ypač tinka „PunicaGratanum“ arba nykštukinė veislė. Jis vadinamas „Nana“ ir duoda nedidelį vaisių. Kita veislė „Nejikan“ naudojama dekoratyviniais tikslais.

Granatų bonsai medžiams augti reikia šilto, atogrąžų klimato. Medį reikia reguliariai laistyti, ypač žydėjimo metu. Genėti ir laidus geriausia atlikti plikimo sezono metu, kai nukrenta lapai, o šakos plikos.

Tai yra keletas populiariausių bonsų rūšių, auginamų kultivatorių visame pasaulyje. Atminkite, kad įsigydami bonsų namus gausite ne tik medį, bet ir gyvą meno kūrinį. Taigi, įvertinkite jo buvimą ir gerai pasirūpinkite medžiu, kad pasakytumėte arti gamtos.

ATSISAKYMAS: Straipsnis parašytas tik informaciniais tikslais, o autorius neprisiima atsakomybės už paskelbto turinio tikslumą. Straipsnyje pateikti duomenys yra išgauti iš kelių šaltinių, kurie gali būti teisingi arba nepakankami.

DUK:

Q1. Koks yra idealus dirvožemio mišinys bonsai augalams auginti?

Ans: Beveik visos Bonsai medžių rūšys renkasi gerai nusausinantį dirvožemį. Taip galima išvengti vandens nutekėjimo, kuris sukelia šaknų puvimą ir galiausiai augalo mirtį. Idealios vazoninės medžiagos bonsui yra kokopatas, upės smėlis, smulkus žvyras, pemza ir organinis vazoninis kompostas.

Q2. Kaip dažnai turėčiau laistyti bonsus?

Ans: Bonsai medžiai yra subtilūs ir netoleruoja potvynių. Norėdami patikrinti, ar augalui reikia vandens, įkiškite pirštą į dirvą. Jei pastebėjote, kad jis sausas ir lengvas, laistykite. Priešingu atveju tiesiog purškite lengvą miglą, kad suteiktumėte drėgmės. Priklausomai nuo oro ir temperatūros, kambarinius augalus reikia laistyti kas 3-4 dienas, o lauko augalus-kas 2 dienas.

Q3. Ar įmanoma bet kurį medį paversti bonsai?

Ans: Daugumą medžių galima paversti bonsai naudojant specialią techniką. Turite žinoti genėjimo, genėjimo ir laidų klojimo būdus, kad milžiniškas medis būtų miniatiūrinis. Norint jį išlaikyti, būtina gerai suprasti medžio augimo modelį.