Mes visi lankomės bankuose ir atliekame sandorius iš savo filialų savo kasdieniams poreikiams ir reikmėms. Bet ar žinote, kad šalyje yra kelių tipų bankai, ir kiekvienas yra specialiai sukurtas, kad atitiktų skirtingus reikalavimus ?! Nors dauguma mūsų einame į įprastus bankus, kai kurie neturi sandorių. Tačiau vietoj to tiesiog duokite paskolas arba keliems bankams, kurie orientuojasi tik į investicijas.

Įdomu, ar ne? Šiandien sužinokime ką nors naujo ir žinokime viską apie skirtingas šalies bankų klasifikacijas ir jų veikimą. Štai ir einame!

bankų tipai

Kas yra bankas ir kokios jo funkcijos?

Kas iš tikrųjų yra bankas ir kokios yra bankų sistemos? Visi žinome, ką tai reiškia. Tačiau dažnai nesugeba paaiškinti ir suprasti. Bankinės įstaigos, kurios priima mūsų indėlius ir taupo mūsų indėlius mūsų vardu su mūsų nuosavybe. Tai padeda atsiimti tą patį pagal pareikalavimą. Jie padeda paprastiems kasdieniams piliečiams ir kiekvienam viešam darbui finansų srityje, tvarko pinigus ir teisėtai užtikrina kiekvieną asmenį apie mūsų indėlių saugumą.

Priklausomai nuo skirtingų bankų tipų, operacijos ir funkcijos keičiasi. Tačiau iš esmės kiekvienam bankui yra dvi svarbios ir pagrindinės funkcijos. Trumpai juos supraskime. Visų pirma, bankai bėga priimti mūsų indėlius, atsiimti juos pagal pareikalavimą ir suteikti paskolas visuomenei. Nors tai yra pagrindinės funkcijos, bankai taip pat turi savo agentavimo funkcijas. Tokie kaip čekių surinkimas, lėšų pervedimas, vertybių saugojimas, čekių ar kreditų išdavimas ir jų periodinis surinkimas.

Skirtingi bankų tipai:

Dabar pradėkime ir žinokime viską apie įvairių tipų ir kategorijų bankus, atliekančius jų funkcijas mūsų šalyje.

1. Centrinis bankas:

Kiekviena šalis turi centrinį banką, kuris reguliuoja ir rūpinasi kitų bankų mechanizmais. Indijoje turime Indijos rezervų banką, centrinį banką. Kuris yra vyriausybės bankas, valdo pinigų politiką ir sistemą bei vadovauja kitiems bankams ir institucijoms. Panašiai kiekviena šalis turi savo centrinį banką, pavyzdžiui, JAV Federalinį rezervą. Ji taip pat rūpinasi valiutos išleidimu ir prižiūri bendrus šalies finansinius reikalus bei sistemas. Atsižvelgiant į tai, kad tai yra bendras finansų sistemos laikiklis ir vadovas, jis taip pat žinomas kaip bankininko bankas.

2. Komerciniai bankai:

Komerciniai bankai atsirado pagal 1956 m. Bankininkystės bendrovių įstatymą, galiojantį kaimo ir miesto regionuose. Kaip rodo pavadinimas, pagrindinis šių bankų šūkis yra pelno gavimas. Šioje šalyje veikia tiek valstybiniai, tiek privatūs (Indijos ir užsienio) komerciniai bankai. Pagrindinis šių bankų veiklos šaltinis yra vieninteliai valstybės indėliai ir klientai.

Įvairių tipų komercinių viešųjų bankų pavyzdžiai yra Indijos valstybinis bankas (svarbiausias Indijos viešojo sektoriaus bankas), „Canara Bank“, Indijos bankas ir kt. Privačiojo sektoriaus bankai yra HDFC, ICICI bankas, „Axis Bank“ ir kt. . Indijoje taip pat yra užsienio bankų, tokių kaip HSBC, Standard Chartered bank ir kt. Komerciniai bankai, tiek vieši, tiek privatūs, veikia visame pasaulyje.

3. Regioniniai kaimo bankai:

RRB, dar žinomi kaip regioniniai kaimo bankai, patenka į komercinių bankų, kurie teikia tik paskolas žemės ūkiui ir susijusiai veiklai, pogrupį. Šie bankai yra įsteigti pagal 1976 m. RRB aktą ir yra bendra centrinės vyriausybės, valstijos vyriausybės ir komercinių bankų įmonė. Pagrindinis šių bankų tikslas yra tik sutelkti dėmesį į paskolų teikimo ir bankininkystės galimybes kaimo vietovių žmonėms. Kai kurie RRB pavyzdžiai yra Andhra Pragathi Grameena bankas AP, kurį remia „Syndicate“ bankas, „Bihar Gramin Bank“ Bihare, remiamas UCO banko.

4. Kooperatyviniai bankai:

Kooperatinių bankų tipai yra atitinkami valstybės kontroliuojami ir valdomi bankai pagal savo įstatymus ir nuostatas, kuriais siekiama skatinti piliečių socialinę gerovę. Jie rūpinasi reikalais ir teikia paskolas žemės ūkiui ir kitai sąjungininkų pragyvenimo veiklai kiekvienoje valstybėje. Kooperatiniai bankai veikia trijų pakopų struktūrose: valstybės lygmeniu, kur SBI, valstijų vyriausybės juos tiesiogiai reguliuoja. Tai apima tokius bankus kaip NABARD. Tada antroje pakopoje taip pat turime atitinkamai rajono lygio kooperatinius bankus, o į trečiąją pakopą įeina žemės ūkio kooperatiniai bankai kaimuose.

5. Vietiniai bankai:

Vietos bankai buvo įvesti tik apie 1996 m., Kaip pagrindinis tikslas, kad jie veiktų tik vietinėse vietovėse, kad gautų pelną. Šiuos bankus valdo komercinio privataus sektoriaus bankai. Tačiau Indijoje nėra daug vietinių bankų. Kai kurie iš jų yra pakrantės vietinis bankas Andhra Pradeše, Subhadros vietinis bankas Kolhapure, „Capital Local area bank“ Pandžabas ir Krišnos Bhima Samruddhi vietinis bankas Telanganoje.

6. Specializuoti bankai:

Kaip rodo pavadinimas, nedaugelis bankų atsirado tik specialiais tikslais. Jie turi skirtingus konkrečius vaidmenis ir tikslus, kad galėtų finansiškai plėtoti konkrečią priežastį. Specializuotų bankų pavyzdžiai yra Indijos mažų pramonės šakų plėtros bankas (SIDBI), siekiantis suteikti paskolas mažoms pramonės šakoms ir padaliniams, siekiant juos paskatinti, EXIM bankas, skirtas finansinei paramai eksportui ir importui į kitas šalis suteikti, NABARD padėti ir finansuoti žemės ūkio plėtrą, kaimo ir kaimo problemas.

7. Maži finansų bankai:

Maži finansų bankai yra specialiai susirinkę, kad ištirtų mažos ir labai mažos pramonės, ūkininkų ir neorganizuoto Indijos sektoriaus poreikius ir finansinę pagalbą. Apskritai juos valdo Indijos centrinis bankas. Keletas mažų finansų bankų pavyzdžių yra AS mažas finansų bankas, mažas finansų bankas „Equitas“, mažas finansų bankas „Fincare“ ir kt..

8. Mokėjimų bankas:

Mokėjimų bankai yra labiau naujas reiškinys, kurį matėme neseniai. Šiuos mokėjimo bankus sukūrė ir sukūrė Indijos rezervų bankas, kur jie gali įnešti didžiausią sumą iki Rs. 1 000 000. Tačiau šie bankai negali suteikti paskolų, paskolų ir kredito kortelių. Tačiau mokėjimų banke galite turėti prieigą prie internetinės ir mobiliosios bankininkystės. Taigi, galima sakyti, kad beveik visi jie turi tas pačias internetinės bankininkystės, internetinės bankininkystės, mažmeninės bankininkystės, elektroninės bankininkystės ir kitus skaitmeninius metodus. Kai kurie iš populiariausių Indijos mokėjimų bankų yra „Airtel Payments Bank“, „Paytm Payments Bank“, „Jio Payment Bank“, „India Post Payment Bank“, NSDL mokėjimo bankas ir kt..

9. Mainų bankai:

Valiutų bankai valdomi tik užsienio prekybai ir mainams. Jie tvarko užsienio sąskaitų surinkimą, diskontaciją ir parduoda užsienio valiutas, kad padėtų žmonėms konvertuoti savo pinigus į užsienio valiutas. Daugeliu atvejų šia funkcija rūpinasi nedaugelis specializuotų komercinių bankų filialų, o atskirų valiutų bankų yra mažiau.

10. Investiciniai bankai:

Šie investiciniai bankai yra gana gerai žinomi Vakarų šalyse. Tokie bankai kaip „Morgan Stanley“, „Goldman Sachs“ ir kt. Yra populiarūs investiciniai bankai. Šių bankų funkcija yra padėti ir padėti asmenims ir institucijoms pritraukti kapitalą, išleisti vertybinius popierius ir investuoti pajamas. Jie taip pat yra gana populiarūs prekiaujant vertybiniais popieriais, akcijomis ir priemonėmis.

Tikimės, kad sužinojote viską apie įvairius bankų tipus. Nors visi dažniausiai žinome apie savo kasdienius komercinius bankus, įdomu sužinoti, kokias funkcijas ir rūšis turi kiekviena šalis..

Atsakomybės apribojimas:

Visa informacija apie įvairių tipų bankus pateikiama tik iš šaltinių, rastų internete ir švietimo svetainėse. Ši informacija turi būti naudojama tik žinių tikslais. Mes neatsakome už bet kokias klaidas.