Bisiklet kaskları, bir bisikletçinin güvenliğini sağlamak için çok önemli bir bileşendir. Bu kasklar, çarpma sonucu oluşabilecek kafa yaralanmalarını önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca, çevresel görme gibi bu etkilerle ilişkili yan etkilerin önlenmesine de yardımcı olurlar. Hatta özellikle çocuklar ve kadınlar söz konusu olduğunda kask kullanımının zorunlu hale getirilmesi gerekip gerekmediği konusunda bir tartışma olmuştur..

bisiklet kaskları

Bu bisiklet kaskları çok ağır olmamalı ve ayrıca bisiklet sürmek oldukça yoğun bir aktivite haline gelebileceğinden havalandırma için bir düzenlemeye sahip olmalıdır. İşte en iyi bisiklet kasklarından bazıları.

Katlanabilir Kask:

Bir bisiklet gezisi sırasında kullanılmadığında saklanabilen katlanabilir bir bisiklet kaskından daha kullanışlı bir şey yoktur. Bu klasik beyaz kask şık, şık, temiz ve işlevseldir. Hem bay hem de bayanlar için uygun olan ortadaki yırtmaçlar hava sirkülasyonu sağlar. Bu kask, sıcak ve nemli yerlerde bisiklet sürerken harika bir seçenektir..

Şık Kask:

Bu bisiklet kaskındaki sade gri ve beyaz renk kombinasyonu, ona şık bir dokunuş katıyor. İlginç geometrik çizgilerin kullanımı da tasarımı sıradanlıktan olağanüstüye yükseltiyor. İlginç tasarım, onu gençler arasında bir zorunluluk haline getiriyor. Hava sirkülasyonunu sağlamak için kaskın her iki yanındaki gözenek yarıkları eklenmiştir..

Meşale Kask:

Bu şık ve modern tasarımlı kask, kaskın arkasına yerleştirilmiş bir meşalenin ek avantajına sahiptir. Torç pille çalışır ve özellikle geceleri bisiklet sürerken kullanışlıdır. Ayrıca, sizinle bisiklete binen diğer kişilerin nerede olduğunuzu takip etmelerini sağlar..

Kadınsı Kask:

Bu turkuaz mavisi kask, renk sıçramasını seven ve kadınlığını kucaklamaktan korkmayan kadınlar için harika bir bisiklet aksesuarı olacak. Beyaz bir ipucu ile sade tasarım, onu şık yapan şeydir. Kaskın içinde yeterli hava sirkülasyonunu sağlamak için 3-4 baş üstü gözenek vardır..

Kentsel Bisiklet Kaskı:

Stili seven ve onu bisiklet kıyafetlerine dahil etmek isteyen bisikletçiler için, bu şehirden ilham alan bu bisiklet kaskı mükemmel. Metal yüzey cilalı ve şıktır ve güneş ışığına maruz kaldığında çekici görünecek bir parlaklık yayar. Kaskın iç kısmındaki yumuşak yastıklama, düşme durumunda kafayı koruyacaktır. Hava sirkülasyonu için büyük gözenekler de eklenir.

Alevden İlham Alan Kask:

Bu siyah alevden ilham alan kask, günümüz gençleri arasında çok popüler. Alev şeklinde gözeneklere sahip bu şık kask kesinlikle bir açıklama yapacak. Ayrıca kask üzerinde bulunan yarıklar bisikletçinin iyi hava sirkülasyonundan faydalanmasını sağlayacaktır. Hafif doku ayrıca bisikletçilerin ekstra ağırlık konusunda endişelenmelerine gerek kalmamasını sağlayacaktır..

Çevre Dostu Kask:

Bu katlanabilir kask, bir Armadillo’nun görünümünden ilham almıştır. Bu kask, uygun maliyetli olmasının yanı sıra hafiftir. Ayrıca %100 geri dönüştürülebilir olduğu için çevrenin korunmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca erkekler kadar kadınlara da çok yakışacak şık ve şık bir tasarıma sahiptir..

Tere Dayanıklı Kask:

Bu siyah kask biraz fazla ağır görünebilir ancak hafiftir. Kaskın tere dayanıklı özelliği, saçta daha sonra saç dökülmesine neden olabilecek ter birikmesini önler. Kaskın üst kısmına stratejik olarak yerleştirilmiş yarıklar hava sirkülasyonu sağlar.

Kadın Tasarımcı Kask:

Bayan Tasarımcı Kask

Kadın bisikletçiler, kasklarında eğlenceli renklerin kullanılmasını her zaman takdir ederler. Bu nedenle, bu gökkuşağı rengindeki kask onlar için mükemmel bir aksesuardır. Cesur renklerin kullanılması ve hava sirkülasyonu sağlamak için yarıkların eklenmesi, bu kaskın sahip olması gereken bir şey olmasına yardımcı olur..