Aşk – dört harfli kelime bizi gerçek bir insan yapan şeydir! Başka bir kişi için bir arzu, tutku ve sürekli sevgi duygusudur. “Aşk”, aileniz ve arkadaşlarınız da dahil olmak üzere herkeste olabilse de, daha çok bir ruh eşi veya bir hayat partneri ile ilişkilendirilir. Onların huzurunda karnınızda kelebekler uçuşmasına neden olabilecek garip, tarif edilemez bir his yaşarsınız..

Aşık olmanın en kötü yanı, kelimelerle ifade edilmesinin karmaşıklığıdır. Özellikle de karşılıklarından emin değilseniz, onlara doğrudan “Seni seviyorum” diyemezsiniz. Ayrıca, iç duygularımızı basit cümlelerle ifade etmeyi çok zor buluyoruz, çünkü aşk çok derin! Bir şeyleri sizin için sıralamak için, hepsi aşık olmuş ve yükselen ünlü insanlardan bir dizi aşk alıntısı derledik.!

Aşk sözleri

Aşkla İlgili Alıntıların Önemi:

Duygularımızı ifade etmeyi ve doğrudan kişiye ifade etmeyi genellikle çok zor buluyoruz. “Seni özledim” veya “Seni çok seviyorum” gibi basit bir mesaj gönderilebilse de, doğru etkiyi yaratmaz. İşte aşk sözlerinin çok önemli bir fark yarattığı zamandır. Reddedilme korkusu olmadan en derindeki düşüncelerinizi yaratıcı bir şekilde ifade etmek için güzel ve pratik ifadelerle ifade edilirler..

Eşinizle aranızda aşkın büyüsünü yayacak bu güzel aşk sözlerine bir göz atın:

Ünlü Kişilerin Ünlü Aşk Sözleri:

Aşağıda sizin için aşk tanrısını oynaması garanti edilen en iyi İngilizce aşk alıntılarından bazıları listelenmiştir! Bu esprili ve felsefi aşk sözleri hazinesi ayrıca size mutluluk, üzüntü, öfke vb. gibi çeşitli aşk deneyimlerini öğretir..,

1. William Shakespeare Aşk Üzerine Alıntılar:

Aşktan bahsetmişken, William Shakespeare’den bahsetmeyi nasıl özleyebiliriz! Gelmiş geçmiş en büyük İngiliz yazar ve oyun yazarlarından biri olarak kabul edilen Shakespeare, aşk konusunda bir dahidir. “Romeo ve Juliet”, “Othello”, “Beğendiğiniz Gibi” gibi oyunlarda ve daha pek çok sonede romantizm ve aşk temasını tekrar tekrar bulabiliriz. Aşk sözleri o kadar popüler ki, günümüzde bile genellikle evlilik yemini ve teklif satırları olarak kullanılıyorlar..

 • “Aşk kördür ve aşıklar kendilerinin yaptıkları güzel çılgınlıkları göremezler.” – Venedik Taciri
 • “Aşıkların görüntüsü aşıkları besler.” – Sevdiğin gibi
 • “Aşk gözlerle değil zihinle bakar ve bu nedenle kanatlı Aşk Tanrısı kördür.” – Bir yaz gecesi rüyası
 • “Aşk bir dumandır ve iç çekmelerin dumanından yapılır.” – Romeo ve Juliet
 • “Aşıklar aşk ayinlerini kendi güzellikleriyle yapabilirler.” – Romeo ve Juliet

2. Gautama Buddha Aşk Sözleri:

Gautama Buddha’nın öğretileri sevgi, şefkat ve yaşam sevinciyle doludur. Ona göre gerçek aşk, hayallerinizdeki partneri bulmak değildir. Bir ilişkinin “doğru” olması için mutluluk, nezaket ve özgürlük niteliklerini sergilemesi gerekir. Buddha ayrıca birbirlerini, acılarını, mutluluklarını tam olarak anlama alışkanlığını geliştirerek ve onlara özgürlük vererek mükemmel bir aşk yaşamının nasıl süreceğini öğretir. İşte bize ilham verecek en iyi derin aşk alıntılarından bazıları:

 • Şüphe alışkanlığından daha korkunç bir şey yoktur. Şüphe insanları ayırır. Dostlukları bozan, güzel ilişkileri bozan bir zehirdir. Sinirlendiren ve acıtan bir dikendir; öldüren bir kılıçtır.
 • Sevginizi ve şefkatinizi kendinizden daha fazla hak eden birini tüm evrende arayabilirsiniz ve o kişi hiçbir yerde bulunamaz. Sen, kendin, tüm evrendeki herkes kadar, sevgini ve şefkatini hak ediyorsun..
 • Nefret hiçbir zaman nefret yoluyla sona ermez. Nefret sevgiyle sona erer. Bu değişmez bir yasadır.
 • Sonunda sadece üç şey önemlidir: Ne kadar sevdiğiniz, ne kadar nazik yaşadığınız ve sizin için olmayan şeyleri ne kadar zarif bir şekilde bıraktığınız..
 • Engelsiz, kötü niyet ve düşmanlık olmadan tüm dünyaya -yukarıda, aşağıda ve ötede- sınırsız sevgi yayar..

3. John Keats’in Aşk Sözleri:

Keats, Romantik dönemin ünlü İngiliz şairlerinden biridir. Kuşağının diğer şairleri gibi o da eserlerinin çoğunda aşk ve güzellik temalarını kullanmıştır. Bununla birlikte, Keats’in şiiri, saf hayal gücünden ziyade kendi kendine deneyimlenen duygular olduğu için akranlarının geri kalanından çok farklıdır. Şiirlerinde çok belirgin olan aşk hayatında da pek çok mücadeleyi ele almıştır. Gerçek aşk alıntıları, dünyaya melankolik bir bakış açısı ve umutsuzluk duygusu gösterir..

 • Benim aşkım bencildir. Sensiz nefes alamıyorum.
 • Güzel olan bir şey sonsuza kadar mutluluktur: Güzelliği artar; Hiçliğe asla geçmeyecek.
 • Benden başka hiçbir şey için değil, benim iyiliğim için hoşlandığına inandığım için seni daha çok seviyorum..
 • Şimdi yumuşak bir öpücük – evet, o öpücükle, sonsuz bir mutluluk yemini ediyorum
 • Aşk bir dindir. Bunun için ölebilirim. Senin için ölebilirdim.

4. Percy Shelley Aşk Üzerine Alıntılar:

Aşk temalı şiirleri ve yazılarıyla tanınan bir diğer Romantik İngiliz şairi PB Shelley’dir. “Aşkın Felsefesi” şiiri, konuyla ilgili fikir ve inançlarının klasik bir örneğidir. Dünyadaki her şeyin diğer her şeyle bağlantılı olduğuna ve bu nedenle başkalarıyla karışmaya hazır olmanız gerektiğine inanıyor. Shelley, sevgilisinden ayrılmanın acısını ve ıstırabını açıklamak için doğanın unsurlarını ustaca kullanır. İşte onun ünlü dizelerinden bazıları ve kısa aşk sözleri.

 • Gün ışığı toprağı çırpıyor ve ay ışınları denizi öpüyor: Beni öpmezsen tüm bu öpüşmelerin değeri nedir??
 • Tüm aşklar tatlıdır, verilen veya alınan…
 • Ud bozulunca Tatlı tonlar hatırlanmaz; Dudaklar konuştuğunda, Sevilen aksanlar çabuk unutulur.
 • Gül ölünce gül bırakır,

  sevgilinin yatağı için yığılmış mı;

  Ve böylece düşüncelerin, sen gittiğinde,

  Aşkın kendisi uyuklayacak

 • Aşk ve güzellik ve zevk için ölüm ve değişim yoktur..

5. Leo Tolstoy Aşk Üzerine Alıntılar:

Leo Tolstoy, edebiyat tarihinin en etkili romanlarından ve kısa öykülerinden bazılarını kaleme almış bir Rus yazardır. Eserleri aşk da dahil olmak üzere birçok konuya değiniyor. Tek başına sevginin hayatın tüm sefaletlerine mutlak bir çözüm olamayacağına inanıyor. Bu sadece hayatın bir parçasıdır ve hayatta kalmamız için tamamen gerekli değildir. Tolstoy ayrıca birine olan sevgimizi açıklamak için nedenler tanımlamaya veya bulmaya da karşıdır. İşte onun bazı anlamlı, dostluk sevgisi alıntıları:

 • Sevginin olması gereken boş yeri örtmek için saygı icat edildi.
 • Sadece güçlü bir şekilde sevebilen insanlar da büyük üzüntü çekebilir, ancak bu aynı sevme gerekliliği onların acısını gidermeye ve onları iyileştirmeye hizmet eder..
 • Sevdiğin birini insan sevgisiyle sevebilirsin ama düşman ancak ilahi sevgiyle sevilebilir..
 • Biri birini seviyorsa, tüm insanı olduğu gibi sever, olmasını istediği gibi değil…
 • Her insan, aşk duygusunda, yaşamın tüm çelişkilerini çözmeye ve insana tam bir refahı vermeye muktedir özel bir şey olduğunu bilir. Hayatı anlamayan adamlar, “Fakat bu nadiren gelen, kısa bir süre devam eden ve ardından daha da kötü acılar izleyen bir duygudur” diyor..

6. Bob Marley Aşk Sözleri:

Bob Marley, aynı zamanda üçüncü dünya ülkelerinden ilk başarılı reggae sanatçısı olan ünlü bir Jamaikalı şarkıcıdır. Şarkıları çok ilham verici ve cesaret dolu sözlerle dolu. Marley, hayranlarını ve takipçilerini aşk ve yaşamın güzelliği konusunda motive etmek için yarı tanrı imajını olumlu bir şekilde kullandı. Aynı zamanda harika bir filozoftur ve bilgelik parçacıklarını alıntılar şeklinde paylaşır. Ölümünden yıllar sonra bile sözleri aklımızı aydınlatmaya devam ediyor..

 • Sevdiğin hayatı yaşa. Yaşadığın hayatı sev.
 • Ve verebileceğinden fazlasını bekleme. Seni mutlu ettiğinde gülümse, seni kızdırdığında haber ver ve yanında olmadığında onu özle.
 • Aşk denen küçük bir şeyle şeytanları fethedin.
 • O mükemmel değil. Siz de değilsiniz ve ikiniz asla mükemmel olmayacaksınız. Ama sizi en az bir kez güldürebiliyorsa, iki kez düşünmenize neden oluyorsa ve insan olduğunu ve hata yaptığını kabul ediyorsa, ona tutun ve elinizden gelenin fazlasını verin..
 • Kedi ve köpek bir araya gelebiliyorsa biz neden sevemiyoruz?

7. George Eliot Hayat Hakkında Alıntılar:

George Eliot, Mary Ann Evans adında bir kadının mahlası. Viktorya dönemi kadın yazarlarının toplumsal yargılarından ve klişelerinden kaçmak için bu yolu seçti. Aşk üzerine çalışmaları, gerçekçiliği tasvir ettikleri için diğer yazarlar ve yazarlar tarafından sıklıkla alıntılanır. Kendini hafif romantizmlerle sınırlamadan, aşk ve ilişkilerin alemlerini ve nefeslerini keşfetmeye çalıştı. Aşağıda onun aşk ve yaşamla ilgili ünlü alıntılarından bazıları listelenmiştir..

 • Öfke ve kıskançlık, nesnelerini gözden kaybetmeye aşktan daha fazla dayanamaz..
 • Kibir, geri dönüşü olmayan bir aşkın altında sevecenlik olduğu gibi, kayıtsızlık altında da rahat değildir..
 • Bir gerçek, sevgi dolu insan ruhunun diğeri üzerindeki etkisi kutsanmıştır..
 • Sadece sevilmeyi değil, sevildiğimin söylenmesini de seviyorum. Aynı fikirde olduğunuzdan emin değilim. Ama sessizlik alanı mezarın ötesinde yeterince büyük. Bu ışık ve konuşma dünyasıdır ve size çok sevgili olduğunuzu söylemek için izin vereceğim..
 • En çok sevdiğimiz kişi için aşkın kendisi nedir? – sevgimizin dışındaki tüm sevinçlerden daha iyi olan ölçülemez kaygıların bir araya gelmesi.

8. Pablo Picasso Aşk Üzerine Alıntılar:

Picasso tartışmasız 20. yüzyılın en ünlü ressam, sanatçı ve heykeltıraşlarından biridir. Picasso’nun sanatsal yönünün yanı sıra kamuoyunda pek bilinmeyen bir yönü daha var. Picasso’nun kadınları baştan çıkardığı ve birçok kişiyle romantik ilişkileri olduğu biliniyor. Kıskanç bir aşık ve doymak bilmez bir cinsel iştah olduğu söylenir. Aşkla ilgili sözleri, eserleri kadar ünlüdür..

 • Aşk hayattaki en büyük ferahlıktır.
 • Sanat, bir güzellik kanununun uygulanması değil, içgüdünün ve beynin herhangi bir kanonun ötesinde kavrayabildiği şeydir. Bir kadını sevdiğimizde uzuvlarını ölçmeye başlamayız..
 • Aşk, sebeplerle değil, gerçeklerle kanıtlanmalıdır.

Etkili Liderler, Yazarlar ve Ünlüler Tarafından Aşk Üzerine Popüler Alıntılar:

Yaptığımız alıntılar listesinden içinizdeki sevgilinin memnun olmadığını biliyoruz. Bu yüzden, aşk, romantizm ve ilişkiler konusunda sadece sizin için daha çok dokunaklı satırlar toplamak için fazladan yol kat ettik! Peki, ne bekliyorsun? “Ruhunuzu aşka daldırmak” için bu aşk sözlerini okuyun!

 • Biri tarafından derinden sevilmek size güç verirken, birini derinden sevmek size cesaret verir. – Lao Tzu
 • Aşkın daha çok sevmekten başka çaresi yoktur. – Henry David Thoreau
 • Aşkın seni her zaman cennete götürdüğünü söylemiyorum. Hayatınız bir kabusa dönüşebilir. Ama bu, risk almaya değer olduğunu söyledi. Paulo Coelho
 • Hayatın en büyük mutluluğu sevildiğimize inanmaktır; kendimiz için sevdik, daha doğrusu kendimize rağmen sevdik. Victor Hugo
 • Aşk hiçbir yük hissetmez, hiçbir sorun düşünmez, gücünün üstünde olanı dener, imkansızlığı bahane etmez; çünkü her şeyi kendisine helâl ve mümkün olan her şeyi zanneder. – Thomas ve Kempis
 • Birini özlediğin zaman zaman daha yavaş akıyormuş gibi geliyor ve ben birine aşık olduğumda zaman daha hızlı akıyormuş gibi görünüyor. – Oprah Winfrey
 • Gerçek aşkın yeri ve zamanı yoktur. Kazayla, bir kalp atışıyla, yanıp sönen, zonklayan tek bir anda olur. – Sarah Dessen
 • Ruhlarımız her ne ise, onunki ve benimki aynı. —Emily Bronte
 • Aşkta ve savaşta her şey mübahtır. -Francis Edwards
 • Birini özlediğin zaman zaman daha yavaş akıyormuş gibi geliyor ve ben birine aşık olduğumda zaman daha hızlı akıyor gibi görünüyor. -Taylor Swift

Aşk Hakkında Komik Alıntılar:

Hayat her şeyi ciddiye almak için çok kısa. Aşkla ilgili acı deneyimler yaşamış olsanız bile, bunları hafife alıp başkalarıyla paylaşırken biraz mizah katmak sorun değil. Aşağıda, ilişkilerinize biraz eğlence ve kahkaha katacak en komik ve sevimli aşk alıntılarından bazıları listelenmiştir:

 • Romantik aşk akıl hastalığıdır. Ama zevkli bir durum. – Fran Lebowitz
 • Amerika’da evli erkeklerin yüzde sekseni aldatıyor. Gerisi Avrupa’da hile yapıyor. – Jackie Mason
 • Aşk sırt ağrısına çok benzer, röntgende görünmez ama orada olduğunu bilirsiniz. – George Burns
 • Aşk cevaptır, ancak cevabı beklerken, seks oldukça güzel sorular ortaya çıkarır. – Woody Allen
 • Gerçek aşk, afişler veya yanıp sönen ışıklar olmadan sessizce gelir. Zil sesleri duyarsanız, kulaklarınızı kontrol ettirin. – Erich Segal

Hüzünlü Aşk Sözleri:

Partnerinizden bir ayrılık, hayatınızı emebilir! En çok sevdiğiniz birini kaybetmek sizi gerçekten üzgün ve karamsar hissettirebilir. Özellikle reddedilme, dikkat eksikliği, aldatma ve hatta ölüm ise, acı dayanılmazdır ve sizi duygusal bir girdaba sürükleyebilir. Böyle bir durumdaysanız, bu “aşk acıtır” alıntılarını okumanızı tavsiye ederiz:

 • Nefes almak acıtıyor çünkü aldığım her nefes sensiz yaşayamayacağımı kanıtlıyor.
 • Sana kalbimi verdim, onu parçalara ayırmayı beklemiyordum.
 • Başkasıyla olduğunu düşündüğümde kalbim çarpıyor.
 • Birinin gülümseyerek uyanma sebebi olmaktan, kendi kendine ağlayarak uyuma sebebine dönüşmesi ne kadar üzücü..
 • Onunla nerede durduğumu bilmiyorum. Ve onun için ne demek istediğimi bilmiyorum. Tek bildiğim, onu her düşündüğümde, tek yapmak istediğim onunla olmak.

Ünlü “Seni Seviyorum” Romantik Alıntılar:

Sevgilinize, “Seni seviyorum” sözleriyle sizin için ne anlama geldiklerini söyleyin. Bu yeni aşk sözleri, gerçek duygularınızı ve duygularınızı esprili ve duygusal bir şekilde yakalar. Ayrıca, kişisel deneyimlerinden ve gözlemlerinden sonra ünlü kişiliklerin zihinlerinden geliyorlar..

 • “Seni seviyorum” benimle başlar, ama seninle biter. – Charles de Leusse
 • “Mükemmel olduğunu gördüm ve bu yüzden seni sevdim. Sonra mükemmel olmadığını gördüm ve seni daha çok sevdim.” – Angelita Lim
 • “Seni daha çok sevdiğimi söylediğimde, senin beni sevdiğinden daha çok sevdiğimi kastetmiyorum. Demek istediğim, seni önümüzdeki kötü günlerden daha çok seviyorum, seni vereceğimiz tüm kavgalardan daha çok seviyorum. Seni aramızdaki mesafeden daha çok seviyorum, aramıza girebilecek herhangi bir engelden daha çok seviyorum. En çok seni seviyorum.” – Bilinmeyen
 • 143 sayısı ‘Seni seviyorum’ anlamına gelir. ‘Ben’ demek için bir harf, ‘aşk’ demek için dört harf ve ‘sen’ demek için üç harf gerekir. Yüz kırk üç. ‘Seni seviyorum.’ Bu harika değil mi? Fred Rogers
 • Seni seviyorsam, seni her gün sevdiğimi gösteririm. Küçük şeyler, büyük şeyler. Dwayne Johnson

Onun için Aşk Sözleri:

Aşkla ilgili romantik sözler göndererek erkeğinizi özel hissettirin. Bu alıntılar aynı zamanda kalbinizin duygularını ileten gizli mesajlar gibi çalışır. Aynı zamanda onu ne kadar sevdiğinizi ve varlığının sizin için ne anlama geldiğini hatırlatıyorlar. Erkeğinize olan aşkla ilgili şu güzel alıntılara bir göz atın:

 • soyadını beğendim. Bunu alabilir miyim?
 • Onun gülümsemesi. Onun gözleri. Dudakları. Onun saçı. Onun gülüşü. Onun elleri. Onun gülümsemesi. Onun mizahı. Onun tuhaf yüzü.
 • Sana seni seviyorum dediğimde, bunu alışkanlıktan söylemiyorum, sana hayatım olduğunu hatırlatıyorum..
 • Sinir bozucu, komik, beni bağırtıyor, beni deli ediyor, aklını kaçırıyor ama o istediğim her şey.
 • “Onu bu kadar özel yapan ne?” “Hiçbir şey, sadece onsuz özel bir şey yok.”

Onun için Aşk Sözleri:

Leydi aşkınızı etkilemek istiyorsanız, tek başına basit bir “Seni seviyorum” yeterli olmayacaktır! Ona hayatınızda ne kadar değer verdiğinizi göstermek için duygularınızı etkili mesajlarla birleştirin. Bu sevimli aşk cümlelerini göndererek onu gerçekten özel ve önemsendiğini hissettirin:

 • İlk defa ayrılmaktan nefret ettiğim birini buldum. Yetişemediğim birini buldum. Beni olduğum gibi kabul eden birini buldum. Sanırım deli gibi aşık olabileceğim birini buldum.
 • “Kız arkadaşım ve ben mutlu olmaktan bahsettiğimizde, boğulacağım, bence bir kız arkadaşına verilebilecek en büyük hediye bu.” – Seth Meyers
 • Seni seçiyorum. Ve seni tekrar tekrar seçeceğim. Durmadan, şüphesiz, bir kalp atışı içinde. seni seçmeye devam edeceğim.
 • Seni sadece sen olduğun için değil, seninleyken ben olduğum için seviyorum.
 • En güzel gözlere ve en harika kalbe sahip olduğunu bilmeni istiyorum..

Umarız bu güzel aşk sözleri, romantik ve tutkulu ilişkiler için ateşinizi yeniden alevlendirir. Aşıksanız, bu sözlerin her birine bağlanma olasılığınız çok yüksektir. Bu alıntılar aşk hayatı hakkında çok değerli tavsiyeler vermenin yanı sıra kendimizi daha iyi ifade etmemize de yardımcı oluyor. Sevgilinizi etkilemek için kişiselleştirilmiş mesajınız ve resminizle kalbe dokunan bir çizgi seçmek akıllıca bir fikirdir..