Size göre Başarı nedir? İş yerinde önemli bir dönüm noktasına ulaşmak mı? Sınavları geçmek mi, hatta en sevdiğiniz ülkeye Vize almak mı? “Başarı” teriminin katı bir tanımı yoktur ve kişiden kişiye değişir. Her zaman istediğin bir şeyi başardığında yaşadığın esrime duygusudur.!

Başarılı olma arayışında, bizi karanlığa itebilecek sayısız barikatla karşı karşıyayız. Ne mutlu ki çevremizde benzer yolculuklar yapmış ve hayatlarının bir döneminde bu çetrefilli yoldan geçen birçok tecrübeli insan var. Onların “Başarı ile ilgili sözleri”, bir tünelin sonunda bir ışık huzmesi görmemiz için bize umut ve pozitifliği geri getirebilir.!

Başarı Sözleri

Başarı ve Başarısızlıklar Üzerine Alıntılar Okumanın Önemi:

Mevcut toplumumuzun sorunu, en önemsiz şeyler için bile kendimizi başkalarıyla karşılaştırmaya devam etmemizdir. Bu arayış içinde kendimize gerçekçi olmayan hedefler koyuyor ve kendimizi sınırların ötesine zorluyoruz. Başarısızlıkları değil, yalnızca başarıları kabul edecek kültüre sahibiz. Bu nedenle, planda küçük bir sapma bize endişe ve kaybeden zihniyet verebilir. İşte Başarı ve başarısızlık alıntılarının hızlı kendi kendine yardım çözümleri olarak işe yarayabileceği zamandır. Gerçeklik kontrolü yapmamızı ve hatalarımızı hayat dersi olarak kabul etmemizi sağlayan bilgelik sözleridir..

Başarı Sloganları: Başarıyla İlgili En İyi 70 Alıntı:

Hedeflerinize ulaşma konusunda umutsuzluk, hayal kırıklığı veya gerginlik hissediyorsanız, başarı ile ilgili bu motivasyonel düşünceleri okumalısınız. Bunlar, “Başarılı” bir kişi unvanını talep etmeden önce iniş ve çıkış paylarını gören ünlü kişiler tarafından alıntılanmıştır..

1. Swami Vivekananda Başarı Üzerine Alıntılar:

Swami Vivekananda, günümüz Gençliğinin karşı karşıya olduğu birçok zorluğa değinen Hintli bir keşiş ve eğitimcidir. Özellikle başarı ve başarısızlık konusunda yaptığı alıntılar, her birimiz için ufuk açıcı niteliktedir. Ona göre başarı bir gecede oluşan bir mucize değildir ve onu elde etmek için günlerce süren sıkı çalışma, sabır ve azim gerekir. Aşağıda, öğrencilerin başarısı için popüler motivasyonel alıntılarından bazıları listelenmiştir:

 • Cesurca devam et. Bir günde başarı beklemeyin. İstikrarlı olun, hak davasına, insanlığa ve ülkenize itaat edin, dünyayı yerinden oynatacaksınız..
 • İtaat, hazır olma ve davaya sevgi — eğer bu üçüne sahipseniz, sizi hiçbir şey tutamaz.
 • Cesaretinizi toplayın ve çalışın. Sabır ve istikrarlı çalışma — tek yol bu. Devam et; sabrı, saflığı, cesareti ve istikrarlı çalışmayı hatırlayın …..Saf ve ilkelerinize sadık olduğunuz sürece asla başarısız olmayacaksınız..
 • Bu dünya korkaklar için değil. Uçmaya çalışmayın. Başarı ya da başarısızlık aramayın. Tamamen bencil olmayan iradeye katıl ve üzerinde çalış. Bilin ki başarmak için doğan zihin, kararlı bir iradeyle birleşir ve sebat eder..
 • Cesaretinizi toplayın ve çalışın. Sabır ve istikrarlı çalışma — tek yol bu. Devam et; sabrı, saflığı, cesareti ve istikrarlı çalışmayı hatırlayın …..Saf ve ilkelerinize sadık olduğunuz sürece asla başarısız olmayacaksınız..

2. Shiv Khera’dan Başarı Alıntıları:

Shiva Khera tanınmış bir motivasyonel konuşmacı, eğitimci ve birçok kendi kendine yardım kitabının yazarıdır. Öğrencilere ve şirket çalışanlarına, başarısızlıklarla nasıl başa çıkılacağı ve başarıya nasıl dönüştürüleceği konusunda düzenli olarak çalıştaylar düzenler. “Kazanabilirsin” kitabı, pozitif düşünme, sağduyu ve fikir üretme konusunda Uluslararası en çok satanlardan biridir. Başarı ve kazanma ile ilgili en iyi alıntılarından bazıları aşağıdadır..

 1. Kazananlar farklı şeyler yapmazlar, farklı şeyler yaparlar
 2. Yapabileceğinizi düşünüyorsanız – yapabilirsiniz!

  Yapamayacağınızı düşünüyorsanız – yapamazsınız!

  Ve her iki şekilde de……..haklısın!

 3. Olumsuz koşullar altında – bazı insanlar bozulur, bazıları rekorlar kırar
 4. Amaç: Bir ömür boyu hedefe amaç denir. Amacınızı belirlemek için kendinize şu soruyu sorun: “Bugün yaşım yüz olsaydı ve hayatıma dönüp baktığımda, başarım olduğunu söylemek istediğim şey nedir?” Cevap senin amacın.
 5. Yetenek size başarı getirecek; karakter seni başarılı tutacak.

3. Başarı için APJ Abdul Kalam Alıntılar:

Abdul Kalam, Hindistan Cumhurbaşkanı olan bir bilim adamından daha iyi bir öğretmen, akıl hocası ve rehber olarak bilinir. Hayattaki herhangi bir zorluğa hazırlanmak için güçlü ve zayıf yönlerimizi belirlemenin önemini her zaman vurguladı. Ona göre başarıya ulaşmak için hatalarımızı kabul etmeyi ve başarısızlıklarımızdan ders çıkarmayı öğrenmeliyiz. Bunu desteklemek için birçok başarılı insanın yaşam mücadelelerinden sayısız örnek verdi. İşte İngilizce’deki Kalam’ın en iyi yaşam başarısı alıntılarından bazıları:

 1. İlk zaferinizden sonra dinlenmeyin çünkü ikincisinde başarısız olursanız, daha fazla dudak, ilk zaferinizin sadece şans olduğunu söylemek için bekliyor..
 2. Başarı hikayelerini okumayın, sadece bir mesaj alacaksınız. Başarısızlık hikayelerini okuyun, başarıya ulaşmak için bazı fikirler edineceksiniz..
 3. Güven ve Çalışkanlık, başarısızlık denilen hastalığı öldürmek için en iyi ilaçtır. Seni başarılı bir insan yapacak.
 4. Görevinizde başarılı olmak için, hedefinize kararlı bir şekilde bağlı olmalısınız..
 5. Hepimiz eşit yeteneklere sahip değiliz. Ancak, yeteneklerimizi geliştirmek için hepimiz eşit fırsata sahibiz..

4. Winston Churchill Başarı Sözleri:

Sir Winston Churchill, Büyük Britanya Başbakanı olarak görev yaptı. Bir politikacı olarak kariyerinin yanı sıra, başarı, başarısızlık ve üretkenlik hackleri hakkında 43 kitap ve çok sayıda makale yazdı. Churchill’e göre, odaklanmak ve günün “en verimli saatlerini” optimize etmek için sıkı bir rutin geliştirmelisiniz. Enerjinizi doğru işler için harcamak ve zamanınızı sürekli öğrenme ve gelişme için kullanmak da önemlidir. İşte onun en iyi “başarıya giden yolu” alıntılarından bazıları:

 1. Elimizden gelenin en iyisini yapmamız yeterli değil; bazen gerekeni yapmalıyız.
 2. Her gün ilerleme kaydedebilirsiniz. Her adım verimli olabilir. Yine de önünüzde sürekli uzayan, sürekli yükselen, sürekli gelişen bir yol uzanacaktır. Yolculuğun sonuna asla varamayacağını biliyorsun. Ancak bu, cesaret kırıcı olmaktan çok uzak, sadece tırmanışın neşesine ve ihtişamına katkıda bulunur..
 3. Tutum, büyük bir fark yaratan küçük bir şeydir.
 4. Sürekli çaba — güç veya zeka değil — potansiyelimizi ortaya çıkarmanın anahtarıdır.
 5. Her havlayan köpeğe durup taş atarsan hedefine asla ulaşamazsın..

5. Dale Carnegie Başarı Üzerine Alıntılar:

Başarı ve motivasyondan bahsettiğimizde, Dale Carnegie’nin alıntılarını gözden kaçırmamıza imkan yok! Carnegie, topluluk önünde konuşma, davranış eğitimi ve kendini geliştirme vb. alanlarda birçok kurs ve eğitim tekniği geliştirmiş tanınmış bir yazar ve akıl hocasıdır. Tüm kitapları, insanları dönüştürmek ve daha iyi bir yaşam sürmelerini sağlamak için temel bir fikirle gelir. Basit, yalındır ve doğru sonuçları vermede etkilidirler. Başarıyla ilgili popüler alıntılarından bazılarını seçtik:

 1. Şansını denemek! Tüm yaşam bir şanstır. En uzağa giden adam genellikle yapmaya istekli ve cesaret edendir..
 2. Korkuyu yenmek istiyorsanız, evde oturup düşünmeyin. Dışarı çık ve meşgul ol.
 3. Yapmaktan korktuğunuz şeyi yapın ve yapmaya devam edin, bu korkuyu yenmek için şimdiye kadar keşfedilmiş en hızlı ve en kesin yoldur..
 4. Önce zor işleri yapın. Kolay işler kendi başının çaresine bakar.
 5. Yorgunluğumuz genellikle işten değil, endişe, hayal kırıklığı ve kızgınlıktan kaynaklanır..

6. Steve Jobs Başarıyla İlgili Alıntılar:

Apple hayranlarının ve teknoloji meraklılarının Steve Jobs’a özel bir giriş yapmasına gerek yok. Devrim niteliğindeki teknolojilerle dijital endüstriyi alt üst ettiği Apple Inc.’in kurucusudur. Hayatı, başarı ve liderlerle ilgili bir vaka çalışmasıdır. Sadece dört çalışanı olan garajında ​​küçük bir firma kurmaktan 2 Milyar Dolarlık bir şirketin CEO’su olmaya kadar, Jobs’un yolculuğu oldukça şaşırtıcı. Hayatından öğrenecek çok şey var ve başarıya ulaşma konusundaki sözleri kesinlikle kazanmamıza yardımcı olacak:

 1. Kendinizi ve yaptığınız işi sevin – başarının tek anahtarı.
 2. Sorunu doğru tanımlarsanız, neredeyse Çözüme sahipsiniz..
 3. Elimden gelenin en iyisini yapıp başarısız olursam, elimden gelenin en iyisini yaptım.
 4. Yenilik, liderle takipçiyi birbirinden ayırır.
 5. Hayallerinizin peşinden gidin ve hayatın aksiliklerindeki fırsatları görün.

7. Walt Disney Başarı Sözleri:

Walt Disney, animasyon endüstrisinde ikonik bir figür ve onun sayesinde nesiller boyu güzel sinema filmlerinin keyfini çıkarıyor. Ezici başarısının arkasında sefalet ve mücadelelerle dolu bir hayat var. Okullara gitmeyi bile göze alamazdı ve maliyesini desteklemek için bir gazeteci olarak çalıştı. Kendi prodüksiyon evini kurmadan önce fırsatlar için birçok stüdyoya gitti ve sürekli reddedildi. Yine de yılmadı ve dünyanın en büyük animasyon şirketini yaratmak için çok çalıştı. Aşağıda yaşam ve başarı ile ilgili bazı ünlü alıntıları bulunmaktadır..

 1. Bir gün hayallerin gerçek olmak için var olduğunu öğrendim. Ve o günden beri dinlenmek için uyumuyorum. sadece rüya görmek için uyuyorum.
 2. Kötü zamanlarda ve iyi zamanlarda, yaşama sevincimi asla kaybetmedim..
 3. Kazanmak ve kaybetmek arasındaki fark çoğu zaman pes etmemek.
 4. Para beni heyecanlandırmıyor, fikirlerim beni heyecanlandırıyor
 5. Bir şeye inandığınızda, ona sonuna kadar, örtük ve tartışmasız bir şekilde inanın..

8. Albert Einstein Başarı Hakkında Alıntılar::

Dünyanın en büyük bilim adamı Albert Einstein’ın üç yaşına kadar konuşmakta zorlandığını biliyor muydunuz? Evet! Einstein, kolej günlerinde bile okuma ve öğrenmede zorluklarla karşılaştı. Öğretmenleri, arkadaşları ve tanıdıkları ona değersiz ve umutsuz dediler. İçindeki gerçek dehanın doğru zamanda ortaya çıkmayı beklediğini bilmiyorlardı. Başarısızlık alıntıları bugün bile bize ilham vermeye ve bizi umutla doldurmaya devam ediyor:

 1. Başarılı bir adam olmaya değil, değerli bir adam olmaya çalışın.
 2. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.
 3. Sorunlarımızı, onları yaratırken kullandığımız aynı düşünceyle çözemeyiz..
 4. Bir gemi kıyıda her zaman güvendedir – ancak bunun için inşa edilmemiştir..
 5. Büyük ruhlar her zaman vasat beyinlerin şiddetli muhalefetiyle karşılaşmıştır..

9. Bruce Lee Başarı Üzerine Alıntılar:

Eğer bir aksiyon filmi tutkunuysanız, muhtemelen Bruce Lee’nin kim olduğunu biliyorsunuzdur! Lee, batı dünyasında dövüş sanatı filmleri fikrini popülerleştiren profesyonel bir aktör ve dövüş sanatları eğitmeniydi. Çocukluğundan beri gözü her zaman iki canlı hedefe dikildi: gelmiş geçmiş en büyük dövüş sanatçısı olmak ve başarılı bir aksiyon yıldızı olmak. Hayatındaki ısrarlı mücadelelere rağmen her ikisini de başarabildi. Başarı alıntıları ve sözleri, etrafımızdaki karanlığı dağıtmak için tam da ihtiyacımız olan şey:

 1. Her zaman kendin ol, kendini ifade et, kendine inan, dışarı çıkıp başarılı bir kişilik ara ve onu taklit etme..
 2. Yaptığınız her şeye, fiziksel veya başka bir şeye her zaman bir sınır koyarsanız. İşinize ve hayatınıza yayılacak. Limit yok. Sadece düzlükler vardır ve orada kalmamalısın, onların ötesine geçmelisin..
 3. 10.000 tekmeyi bir kez çalışan adamdan korkmam ama bir tekmeyi 10.000 kez çalışan adamdan korkarım.
 4. Koşulların canı cehenneme; fırsatlar yaratırım.
 5. Düşündüğün gibi, öyle olacaksın.

10. Oprah Winfrey Başarıyla İlgili Alıntılar:

Oprah Winfrey, gezegendeki en etkili kişilerden biridir. Şu anda 3 Milyar dolardan fazla değere sahip, bu da başarısının bir girişimciye sahip olduğunu gösteriyor. Ancak geçmişi şu anki durumundan çok uzak. Evlenmemiş bir genç olarak dünyaya gelen Oprah, cinsel istismarı bile içeren çok sıkıntılı bir çocukluk geçirdi. Ancak, çirkin geçmişinin gelecekteki yaşamına bir engel gibi davranmadığından emin oldu. İşte en iyi başarı alıntılarından 5 tanesi:

 1. Bir hayali gerçekleştirmenin anahtarı başarıya değil, önemine odaklanmaktır – ve o zaman yolunuzdaki küçük adımlar ve küçük zaferler bile daha büyük anlam kazanacaktır..
 2. İçinizdeki ışığı neyin ateşlediğini bilmelisiniz ki kendi yönteminizle dünyayı aydınlatabilesiniz..
 3. İşinizi yaparsanız ve bunun için ödeme almazsanız başarıya giden yolda olduğunuzu bilirsiniz..
 4. Finansal olarak bu kadar başarılı olabilmemin nedeni, odak noktamın bir dakikalığına asla para olmamasıdır..
 5. Kendi yolunuzu seçme hakkının kutsal bir ayrıcalık olduğunu anlayın. Kullan. Olasılık içinde yaşamak.

11. Ellen Degeneres Başarı Sözleri:

Ellen, en çok izlenen talk show ve sitcom’lardan bazılarına ev sahipliği yaptığı için televizyonda popüler bir yüz. İlginç kişiliği, ona komedi alanında birçok fırsat kazandırdı. Herkese açık bir şekilde eşcinselliğini ilan edene ve herkes tarafından kabul görmekte zorlanana kadar her şey yolundaydı. Eleştirmenlerine en az ilgiyi gösterdi ve dünyanın en güçlü kadınlarından biri olmak için gösteriler yaptı. Bunlar, başarı hakkında seçtiği sözlerden birkaçı:

 1. Stand-up yaparken başarının herkesin beni sevmesini sağlamak anlamına geldiğini bildiğimi sanıyordum. Böylece insanların olmamı istediğini düşündüğüm kişi oldum. Hayır demek istediğimde evet derdim ve hatta birkaç elbise giydim..
 2. Dün öğrendiğiniz derslerle çelişse bile yeni dersler öğrenmeye açık olun..
 3. Dünya çok fazla korku, çok fazla olumsuzluk ve çok fazla yargı ile dolu. Sadece insanların neşe ve mutluluğa geçiş yapmaya başlaması gerektiğini düşünüyorum. Kulağa ne kadar bayat gelse de, bir değişiklik yapmamız gerekiyor..
 4. Risk aldığınızda, başarılı olduğunuz zamanlar olacağını ve başarısız olduğunuz zamanlar olacağını ve her ikisinin de eşit derecede önemli olduğunu öğrenirsiniz..
 5. Asla başkasının yolunu takip etmeyin. Ormanda değilseniz ve kaybolduysanız ve bir yol görmedikçe, o yolu kesinlikle takip edin..

12. Rabindranath Tagore Başarı Üzerine Alıntılar:

Rabindranath Tagore edebiyat, müzik ve sanatta başarılı olan Hintli bir bilgedir. Hindistan özgürlük mücadelesi sırasındaki rolü çok önemliydi. Halkın moralini yüksek tutmayı başaran şiirleri ve eserleriyle insanları aydınlattı. Tagore’un başarı ile ilgili sözleri bugün bile bize ilham vermeye devam ediyor. Bununla birlikte, depresyonla olan sürekli savaşı halk arasında nadiren konuşuldu ve zihinsel durumuna rağmen, dünyanın en büyük edebi eserlerinden bazılarını üretti.!

Başarı sloganlarından bazıları aşağıda listelenmiştir:

 1. Tüm hataların kapısını kapatırsan, gerçekler de kapanır..
 2. Sadece durup suya bakarak denizi geçemezsiniz.
 3. Güneş hayatından gitti diye ağlarsan, gözyaşların yıldızları görmene engel olur..
 4. Yükseklere uzan, çünkü yıldızlar senin içinde saklı. Derin düşler, her hayal için hedeften önce gelir.
 5. Alçakgönüllülükte büyük olduğumuzda, büyük olana en yakın oluruz.

13. Bill Gates Başarı Alıntıları:

Bill Gates, gezegenin en zengin adamlarından biri ve çok başarılı bir girişimci ve hayırsever. Hayalindeki şirketi “Microsoft”u bir imparatorluğa dönüştürmeden önce, başlangıçları küçük ve engellerle doluydu. Yolculuğu, hayatından önemli dersler alan tomurcuklanan iş adamları ve girişim meraklıları için bir ilham kaynağıdır. Bill’in başarı mantrası, herkesin önünde olmak ve hedeflerinize ulaşmak için sürekli olarak hatalarınızdan ders almaktır..

 1. Başarı berbat bir öğretmendir. Akıllı insanları kaybedemeyeceklerini düşünmeleri için baştan çıkarır.
 2. En mutsuz müşterileriniz en büyük öğrenme kaynağınızdır..
 3. Sabır başarının temel unsurudur.
 4. Başarıyı kutlamak güzeldir, ancak başarısızlık derslerine kulak vermek daha önemlidir..
 5. Zor bir iş yapmak için tembel birini seçerim. Çünkü tembel bir insan bunu yapmanın kolay bir yolunu bulacaktır..

14. Nelson Mandela Başarı Üzerine Alıntılar:

Güney Afrika’nın ürkütücü hapishanelerinde 27 yıl hapis yattığınızı hayal edin? Nelson Mandela’nın beyazların egemen olduğu apartheid ile savaşmak için ödemesi gereken bedel buydu. Bu dönemde bir kez olsun öfkesini ve moralini kaybetmedi. Serbest bırakıldıktan sonra, küresel bir lider olarak ortaya çıktı ve başarıyla Güney Afrika’nın ilk siyah Başkanı oldu. Hayatı, küllerinden doğan anka kuşunun mükemmel bir örneğidir. Başarıyla ilgili bazı harika alıntılarına bakmanın zamanı geldi:

 1. Büyük bir tepeyi tırmandıktan sonra. Sadece tırmanılacak daha çok tepe olduğunu keşfeder.
 2. Beni başarılarımla yargılama, beni kaç kez düşüp tekrar ayağa kalktığımla yargıla.
 3. Herkes kendini işine adadıysa ve işine tutkuyla bağlıysa, içinde bulunduğu koşulların üzerine çıkabilir ve başarıya ulaşabilir..
 4. Yapılana kadar her zaman imkansız görünür.
 5. Kazanan, asla pes etmeyen bir hayalperesttir.

15. Thomas Alva Edison Başarı Sözleri:

Elektrik ampulü Thomas Edison tarafından icat edilmemiş olsaydı, bugün dünya karanlıkta olurdu! Bu başarılı buluşla durmadı, bunun yerine birçok devrim niteliğinde cihaz üretmeye gitti ve 1000’den fazla patente sahip. Ancak başlangıçları oldukça mütevaziydi ve ona bu tarihte bir yer kazandıran sabrı ve yılmayan odağıydı. Başarıyla ilgili en iyi kısa alıntılarından bazıları:

 1. başarısız olmadım. Az önce işe yaramayacak 10.000 yol buldum.
 2. Deha yüzde bir ilham, yüzde doksan dokuz terdir.
 3. İcat etmek için iyi bir hayal gücüne ve bir yığın ıvır zıvıra ihtiyacınız var..
 4. Hayatımda bir gün bile çalışmadım, hepsi eğlenceliydi.
 5. Beklerken acele edene her şey gelir.

Umarız bu inanılmaz başarı sözleri size yola çıkmanız için yeterli yakıtı vermiştir! Başarının bir günde veya bir yılda gelmediğini unutmayın. Her şey, belirlediğiniz hedeflerin türüne ve onlara ulaşmak için ne kadar çok çalıştığınıza bağlıdır. Bu sözler, bugün oldukları kişi olmak için örnek bir özveri ve azim sergileyen insanlar tarafından yazıldığı için favori alıntılar listemize eklendi.!