Maldivler, Hint Okyanusu’nda yer alan küçük, huzurlu bir adalar grubudur. Berrak mavi suları ve temiz beyaz kumlu plajları, günlük şehir hayatının monotonluğundan bir kaçış, bir geri çekilme için mükemmel bir ortam sağlar. Maldivler, zengin bir yerli kültürü ve gezilecek güzel yerleri olan bir yerdir. Turistlerinin üstlenmesi için heyecan verici su sporları sunuyor. İşte Maldivler’de ziyaret edilecek en iyi yerlerden bazıları.

1. Dalış Bluetribe, Moofushi:

dalış-bluetribe-moofushi_maldives-turist-yerler

Dalış öğrenmek istiyorsanız gitmek için mükemmel bir yerdir. İlk kez dalacak olanlar için mükemmel olsa da, deneyimli dalgıçlar arasında da büyük bir favoridir. Dalışlarınızda görebileceğiniz kaplumbağalar, manta ve mercan resifleri tek kelimeyle muhteşem! Bluetribe, tüplü dalış ve şnorkelli yüzme ve benzeri su sporları da sunmaktadır. Moofushi’de 2 ila 3 gece kalabilir veya bir hafta boyunca yapabilirsiniz, ancak bir dakika bile sıkılmayacaksınız..

2. Alimatha Adası:

alimatha-island_maldives-turist-yerler

Bu adayı ziyaret etmek tam bir gününüzü alacaktır. Akşamları, suları iskeleden ve içeriden aydınlatan bir meşale ışığı ile muhteşem bir gösteri yapılır. Bu bölgenin deniz yaşamı, vatozlar, uzun hemşire köpekbalıkları, trevally ve daha pek çok büyüleyici canlıyı içerir. Sağladığı manzara muhteşem. Bu ada, dalış veya şnorkelli yüzme için gidilebilecek başka bir mükemmel yerdir..

3. Muz Resifi:

banana-reef_maldives-turist-yerler

Muz resifi kuzey Male Atolü’nde yer almaktadır. Burası havaalanına yakın, bu yüzden dönmeden hemen önce burada son bir durak yapabilirsiniz, bir tatil yeri ayırtmanıza gerek yok. Renkli balıklar, mercanlar ve diğer mükemmel deniz manzaralarıyla dolu mükemmel dalış manzaraları sunar. Müren balığı ve dev napolyon wrasse burada görebileceğiniz nadir deniz hayvanlarından bazılarıdır..

4. Güneş Adası Plajı:

Güneş Adası Sahili

Burası Güney Ari Mercan Adası’nda yer almaktadır. Buradaki tatil köyleri mükemmel! Deniz bungalovlarından veya üstlerindeki odalardan birini alın. Parlak sarı güneş, altın kum, balık ve berrak mavi okyanus suyu! İyi bir şirket ve bir şişe soğuk bira dışında dinlendirici bir tatil için başka neye ihtiyacınız var?!

5. Manta Noktası:

manta-point_maldives-turist-yerler

Sörf, tüplü dalış, şnorkelle yüzme – bunlar burada yapabileceğiniz heyecan verici aktivitelerden sadece birkaçı. Lankan Manta Noktası, bir sürü resif balığı, hemşire köpekbalıkları ve güzel mercanlarla buradaki en ünlü dalış noktasıdır! Her gün buraya gelip dalışınızı geliştirmek istiyorsanız, Manta noktasına yakın birçok mükemmel tatil yeri var. Bu harika Maldivler Ziyaret Edilecek Turistik Yerler.

6. Hukuru Miskiiy (Eski Cuma Camii):

erkek-cuma-cami_maldivler-turist-yerler

Bu, güzel mimarinin bir takdircisi iseniz, ilginizi çekecek olan eski bir binadır. Duvarlar eski ve bazı boya soyulmuş olmasına rağmen, binanın benzersiz tasarım tarzını hissetmek için onu ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu, Maldivler’de balık veya plaj içermeyen, ancak sizi etkilemeyi başaran turistik yerlerden biridir..

7. HP Resifi:

hp-reef_maldives-turist-yerler

Bu yine kuzey Male Atolü bölgesinde. Yumuşak mercan resifleri, Jackfish, kaplumbağalar, Napolyonlar – hepsi bu resifi dalış için mükemmel bir yer haline getirir. Güçlü akımlar onu sörf için de çok uygun kılıyor.

8. Ulusal Müze:

ulusal-müze_maldivler-turist-yerler

Male kentindeki Ulusal Müze ilginç bir ziyaret. Müzelere gelince, çok fazla sergisi olmayan küçük bir yer, ancak burada bulunan birkaç tanesi dikkatinizi çekecek. Yer, Maldivler’in tarihi hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyor..

9. Hulhumale:

hulhumale_maldives-turist-yerler

Kaafu Mercan Adası’ndaki Hulhumale, havaalanına oldukça yakın. Pek çok insan, herhangi bir turistin ihtiyaç duyabileceği tüm olanakları sağlayan bu adada tatil beldesinde kalmayı tercih ediyor. Ayrıca balık tutmak, sörf yapmak, şnorkelle yüzmek veya dalış yapmak için mükemmel bir yerdir. Maldivler’in geri kalanı gibi ada da tek kelimeyle muhteşem. Bu, Ziyaret Edilecek En İyi Maldivler Turistik Yerleri.