Andaman ve Nikobar Adaları, Bengal Körfezi’nde bulunur ve en güzel doğal manzaralardan biridir. Güzel deniz yaşamı ve egzotik yerler, yıl boyunca birçok turisti cezbetmektedir. Andaman ve Nikobar Adaları’nın içindeki ve çevresindeki muhteşem plajlar ve mangrov ormanları, burayı turistlerin uğrak noktalarından biri haline getiriyor..

Andaman’ın Öne Çıkan Turistik Yerleri:

Andaman’da güzel yerleri ve ilgi çekici yerleri olan çeşitli turistik yerler vardır. Burada, Andaman Nikobar Adaları’nda ziyaret edilebilecek en iyi ve harika 18 turistik yerin yanı sıra muhteşem turistik mekanlara sahibiz..

1. Uzun Ada:

Andaman'da Gezilecek Turistik Yerler

Long Island, Andaman ve Nicobar’daki en gözde yerlerden biri olur. Long Island boyunca uzanan Lalaji Körfezi, saf mutluluktur. Turistler yunusları görmek ve eğlenmek için Long Island’da toplanıyor.

2. Hücresel Hapishane:

cell-jail_andaman-turist-yerler

Kala Pani olarak da bilinen hücre hapishanesi, İngiliz Hükümetinin özgürlük savaşçılarına karşı zulmüne tanık oluyor. Hapishane şimdi bir müzeye dönüştürüldü ve özgürlük savaşçılarının sefil hayatını anlatıyor. Hücresel hapishanenin ünlü ışık ve ses gösterisi, özgürlük savaşçılarının çekişmesini gösteriyor.

3. Mahatma Gandhi Deniz Ulusal Parkı:

mahatma-gandhi-deniz-milli-park_andaman-turist-yerler

15 adaya yayılan Mahatma Gandhi Ulusal Parkı, Hindistan’daki en egzotik deniz parklarından biri olur. Bu parkta güzel mercanlar ve su hayvanları görülebilir. Burada şnorkelli yüzme ve tüplü dalış gibi su sporları yapılabilmekte ve bu milli parka eklenmektedir..

4. Antropoloji Müzesi:

antropolojik-müze_andaman-turist-yerler

Andaman’daki Phoenix Körfezi’ndeki Antropoloji Müzesi, adanın sömürge ayrıntılarını koruyor. Bölgenin yerel kabileleri tarafından kullanılan bezler, mutfak eşyaları ve bazı eski silahları barındırır. Ayrıca hem eski hem de günümüzdeki kabile insanlarının resimleri var. Müze, Andaman’da var olan ve şimdiye kadar yaşayan kabile halkının hayatına içsel bir bakış sunuyor..

5. Radhanagar Plajı (Havelock Adası):

radhanagar-plaj_andaman-turist-yerler

Dünyanın en iyi plajlarından biri, Havelock adasında bulunan Radhanagar plajıdır. Turistlerin gürültüsünden ve gürültüsünden çok uzak, berrak gökyüzü ve berrak suların sonunda buluştuğu ufkun sonuna kadar görülebildiği temiz ve dingin aura, bu tür yerler güzelleri seyrederken uzun yürüyüşler için ideal yerlerdir. gün batımı. Şnorkelle yüzme ve tüplü dalış gibi sualtı aktiviteleri de insanların sessiz ve huzurlu deniz dünyasını keşfetmelerini sağlayan Radhanagar Plajı’nın bir parçasıdır. Nefes kesen doğal güzelliği ile bu muhteşem plaj, Andaman’da görülecek en iyi yerlerden biridir..

6. Corbyn’s Cove Plajı:

corbyns-cove-plaj_andaman-turist-yerler

Port Blair’e en yakın plajlardan biri olduğu için tamamen doğanın kucağında uzanıyor. Jet ski, tüplü dalış, şnorkelli yüzme ve cam tabanlı yolculuklar gibi spor aktiviteleri Corbyn’s Cove Beach’in ana parçasıdır. Destinasyon yoğun palmiye ağaçlarıyla kaplıdır ve ayrıca birçok restoran ve bara sahiptir. Andaman ve Nikobar Adaları’nda önemli bir turistik noktadır..

7. Kireçtaşı Mağaraları:

kalker-mağaralar_andaman-turist-yerler

Andaman’daki turistik yerlerden geçersek, Baratang’daki Kireçtaşı Mağaraları en üstte gelir. İnsanlar bu mağaralara ulaşmak için kabile rezervlerini ve sık ormanları geçmek zorunda kalıyor ve bu da onlara arzu edilen maceranın daha fazlasını sağlıyor. Çeneleri sonuna kadar açık güneşin tadını çıkaran timsahları da çok az insan görebilir..

8. Lalaji Körfezi Plajı:

lalaji-bay-plaj_andaman-turist-yerler

Long Island’daki Lalaji Bay Plajı, Andaman’da sakin ve muhteşem bir plajdır. Rangat ve orta Andaman’dan gelen feribotlar bu adayı birbirine bağlar. Tüm sıska daldırma sevenler için ideal bir yerdir. Lalaji Bay Plajı’na ulaşmak için bir dunghi kiralamanız veya mangrov dereleri arasında bir saatten fazla yürümeniz gerekebilir..

9. Butler Körfezi Plajı:

butler-bay-plaj_andaman-turist-yerler

Butler Bay Plajı, çevresi çok güzel olan Andaman’da ziyaret edilebilecek en güzel ve doğal turistik yerlerden biridir. Hut Bay adasındaki Butler Bay Plajı, ruh sörfçüleri için bir cennettir. Plaj, yumuşak kahverengi kum ve etrafı yoğun ağaçlarla kaplıdır. İnsanlar genellikle bu kumsalda tüplü dalış veya şnorkelle yüzerken görülür. Butler Bay plajı, tüm plajı herhangi bir noktadan görebilmeniz için içbükey bir şekle sahiptir..

10. Aamkunj Plajı:

aamkunj-plaj_andaman-turist-yerler

Rangat’ın Hindistan’ın Aamkunj plajı olan bir eko-turizm noktası daha var. Orman görevlileri, DFO (Divisional Forest Officer) rehberliğinde yürütülen tüm faaliyetlerden sorumludur. Eko kulübeler, sandık bankları, kütük kanepeler, kütük çaydanlıklar ve ferahlık amaçlı tabureler ile tam donanımlı olduğu için tüm çevre tutkunlarını buraya çekiyor..

11. Samudrika Deniz Deniz Müzesi:

samudrika-deniz-deniz-müzesi_andaman-turist-yerler

Samudrika Deniz Deniz Müzesi, Hint Donanması tarafından yönetilir ve korunur. Port Blair’in bilgilendirici turistik yerlerinden biridir. Güzel deniz parçacıkları ile Andaman ve Nikobar adalarının geçmişi ve bugünü hakkında eksiksiz bilgi sağlar..

12. Casurina Plajı:

casurina-plaj_andaman-turist-yerler

Casurina plajı, ziyaret edilecek en güzel Andaman turistik yerlerinden biridir. Bu plaj, Saddle Peak olan Andaman ve Nikobar Adaları’ndaki en yüksek noktaya sahiptir. Diglipur’da beyaz kumlu güzel bir plajdır ve Eyer zirvesine tırmanmak isteyen tüm macera düşkünleri için önemli bir merkezdir..

13. Ray Tepesi:

ray-hill_andaman-turist-yerler

Mayabunder’deki Ray Hill, Andaman’daki turistler için yeni bulunan bir eko-turizm yeridir. Yerde misafirhaneler var ve fil safarileri, vahşi parkurlar, kaya tırmanışı ve olta balıkçılığı gibi aktiviteler sunuyor. Ray Hill, ormanların vahşi doğası ile birlikte doğanın yumuşaklığına sahiptir..

Andaman Nikobar Çevresinde Gezilecek Yerler:

Nikobar Adaları, doğal güzelliği ve keyifli manzarasıyla ünlüdür. Birkaç küçük adaya ev sahipliği yapan Nikobar Adaları, güzelliğine katkıda bulunan çok sayıda kuş ve su hayvanına sahiptir. Plajlarda yürüyüş yaparak tembel bir öğleden sonra geçirebilirsiniz. Nikobar Adası, şiirsel güzelliği ve doğal manzaraları nedeniyle tüm yıl boyunca binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir..

Nikobar Adaları çevresindeki ana cazibe, devasa bir deniz fenerine ve Kaçchal adalarına ev sahipliği yapan Indira Noktasıdır. Denizin güzel kumlu plajları ve okyanus mavisi suları bu ada grubunu çok güzel ve egzotik kılıyor..

14. Büyük Nikobar Biyosfer Rezervi:

büyük-nikobar-biyosfer-rezerv_andaman-turist-yerler

Nicobarese ve Shompen halkı çoğunlukla bu adada bulunur. Bu koruma alanına erişim için hükümetten izin alınması gerekir. 885 kilometrelik geniş bir alanı kaplayarak birçok endemik hayvan, kuş ve bitki türüne barınak sağlar. Nikobar çalı tavuğu, Yenilebilir yuva Swift let, Nicobar Uzun Kuyruklu Makak, tuzlu su timsahı ve Nicobar ağaç faresi ve ayrıca dev soyguncu yengeç ve ağlı piton gibi başlıca vahşi yaşam mekanları burada bulunur..

15. İndira Noktası:

indira-point_andaman-turist-yerler

Nikobar Adası’nda bulunan İndira Noktası, Andaman Nikobar’da en çok ziyaret edilen yerlerden biri olur. Aynı zamanda dünyanın en iyi korunmuş deniz fenerlerinden biri olan gökyüzünü kapatan deniz feneri ile ünlüdür. Ayrıca kendisine bağlı güzel bir yayılan plaja sahiptir. Deniz feneri, Malacca’dan gelen gemiler için önemli bir dönüm noktası olur. Yer aynı zamanda kirlilik içermeyen ortamıyla da bilinir..

Deniz feneri başlangıçta Parson’s Point ve Pygmalion Point olarak adlandırıldı, ancak daha sonra Hindistan başbakanı Indira Gandhi’nin yeri ziyaret etmesinden sonra Indira Point olarak adlandırıldı. Devasa deniz feneri, ziyaretçiyi karşısında hayrete düşürüyor. Işık evinin sarmal merdivenleri beyaz ve kırmızı bantlarla boyanmıştır. 24 Aralık 2004’te Hint Topraklarını vuran yıkıcı Tsunami, elektrik santralini yok etti ve adaları büyük ölçüde etkiledi, ancak deniz fenerini yok edemedi..

16. Araba Nikobar Adası:

araba-nicobar-ada_andaman-turist-yerler

Car Nicobar, Nikobar Adaları’nın merkezidir. Port Blair’den her Car Nicobar’a su ile 16 saat sürer. Sahil kenarındaki Car Nicobar’da tembel bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Plajı ve güzelliği insanı büyüler. Bereketli bir adadır ve hindistancevizi ağaçlarıyla doludur. Gizemli güzelliği yıl boyunca binlerce ziyaretçiyi çeken çok çeşitli flora ve fauna var. Car Nicobar’ın ana cazibesi, girişleri zeminden geçen özel Nicobar tarzı kulübelerdir. Hindistan cevizi burada mevcut olan tek ticaret olur. Andaman ve Nikobar Adaları’nı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Car Nicobar listenizde mutlaka ziyaret edilmeli.

17. Kaçchal Adası:

katchal-ada_andaman-turist-yerler

Katchal Adası, doğal manzaraları ve doğal güzelliği ile tanınan Nicobar’daki çeşitli egzotik adalardan biridir. Birlik bölgesindeki 527 adacıktan biri, Kaçchal Adası’dır. Şehirlerin yoğun hayatından uzaklaşmak için en iyi yer. Eşsiz kuş ve hayvan türlerine ev sahipliği yapan bu ada, etrafta kalmak gerçekten çok güzel. Kaçchal’daki plaj kümeleri mutlaka ziyaret edilmeli. Plajların berrak suyu güneşlenmek ve yüzmek için en iyisidir. Ada egzotik mercanlar ve suda yaşayan türlerle doludur ve yılın herhangi bir zamanında ziyaret edilebilir..

18. Büyük Nikobar Adası:

büyük-nikobar-adası_andaman-turist-yerler

Bu ada, Andaman ve Nicobar’ın başlıca cazibe merkezlerinden biri olur. Buranın risksiz doğal yaşamı, buraya gelen binlerce ziyaretçiyi daha da cezbediyor. Yerin çeşitlendirilmiş florası ve faunası, dünyanın her yerinden birçok botanikçi ve zoologu cezbetmektedir. Ada çevre dostu bir iklime sahiptir ve bu nedenle dünyanın birçok egzotik yerlerinden biridir. Bu adada çok çeşitli orkideler bulunabilir. Yıkıcı Tsunami sırasında etkilenmeyen muhteşem İndira Noktası da bu adada bulunuyor. Burada Galatia yakınlarında, halk arasında Gaint Deri Sırtlı Kaplumbağalar olarak bilinen kaplumbağaların yaşam alanı olan bir plaj var. Yerin güzel havası ve misafirperver doğası, insanların Andaman ve Nikobar Adaları’nı ziyaret etmesinin birçok nedeninden biridir..

Bunlar, Andaman ve Nicobar’da ziyaret edilebilecek en iyi turistik yerlerden bazılarıydı. Hindistan’ın bu birlik bölgesi, inanılmaz doğal güzelliklerin ve heyecan verici maceraların merkezidir. Andaman ve Nikobar Adaları, yıl boyunca binlerce turisti kendine çekiyor. Doğa severlerden, seyahat tutkunlarından macera arayanlara kadar nefes kesen adalar bir ömür boyu sürecek bir deneyimdir..