Batı Bengal, Hindistan’ın en kalabalık dördüncü eyaleti olan doğu bölgesidir. Eyaletin başkenti Kalküta, birçok turistik cazibe merkezi sağlar ve Batı Bengal’i ziyaret eden insanlar her şeyden önce buraya gelmek isterler. Hindistan’ın İngiliz başkentiydi ve yapılar ve anıtlar, içlerinde Avrupa stillerine sahipti..

Batı Bengal Turistik Ziyaret Edilecek Yerler:

Burada, Batı Bengal’deki 15 farklı güzel, ünlü ve şaşırtıcı turistik yerin listesiyle birlikte geliyoruz..

1. Kalküta:

kolkata_west-bengal-turist-yerler

Kolkata, Hooghly nehrinin doğu tarafında yer almaktadır. Şehirde ikamet eden 4,5 milyondan fazla insan var ve ülkede bir metropol. Güzelliği ve canlı sakinleri nedeniyle “Neşe Şehri” ve “Işık Şehri” olarak bilinir. Kalküta, Hindistan’ın en eski müzesi, Zafer Anıtı, güzel nehir manzarası, turistlerin ziyaret etmesi gereken tapınaklar ve kiliselere sahiptir. İnsanların çoğu, burayı ziyaret ettikten sonra Batı Bengal’deki en iyi turistik yer olduğunu söyledi..

2. Darjeeling:

darjeeling_west-bengal-turist-yerler

Darjeeling, başkentten yakın bir tepe istasyonudur. Siliguri’den motorlu arabalar rezerve edilir ve ardından turistler yokuş yukarı çıkar ve yolculukları sırasında tepenin yanındaki bölgenin güzel manzarasını da görürler. Darjeeling, manolya ve orman gülleri gibi sayısız çiçeklerle ünlüdür ve turistler çay bahçelerini ve gümüş köknar ağaçlarını kaçıramazlar. Tepede turistleri gezmek için birkaç yere götüren ünlü bir oyuncak tren var. Bu Darjeeling’deki en iyi turistik yerler.

3. Tehlike:

Hazari_west-bengal-turist-yerler

Hazarduari, Murshidabad kasabasının bir sarayıdır. Saray bin kapısıyla ünlüdür ve buna hak kazanan bir geçmişi vardır. Avrupa mimarisi tarzında inşa edilmiş 114 oda ve 8 galeri bulunmaktadır. Şu anda müzeye dönüştürülen ve 2700 çeşit silah ve cephanelik, Çin’in tabloları, fildişi eserleri sergileniyor. Bir de kütüphane var ama özel izin alınmadan halka açık değil. Hepiniz için kesinlikle harika bir zaman geçirebilecek batı bengal yakınlarındaki en iyi ve ünlü turistik yerlerden biridir..

4. Purulia:

purulia_west-bengal-turist-yerler

Purulia, turistleri yoğun caddenin koşuşturmacasından uzaklaştırır ve onları yemyeşil manzaralara ve sık ormanlara getirir. Doğal güzelliği ve sessizliği nedeniyle burayı uygun bir turistik yer yapar. Burada ziyaret edilecek çok sayıda antik bina, tapınak ve arkeolojik kazı alanı bulunmaktadır..

5. Sundarban’lar:

sundarbans_west-bengal-turist-yerler

Sundarbans, şimdi bir kaplan rezervine dönüşen mangrov ormanlarının bir alanıdır. Bu bölgeye sadece su ile ulaşılabilir ve vahşi ve maceralı bir tatil yapmak isteyenler buraya gelmeyi çok isterler. Kraliyet Bengal Kaplanı, Benekli Geyik, Havlayan Geyik, Misk Kedileri, Monitör Kertenkeleleri ve daha birçok vahşi hayvan yaşar. Sundarbans, batı bengal’deki en iyi turistik yerlerden biridir..

6. Elmas Liman:

elmas-harbor_west-bengal-turist-yerler

Diamond Harbour, Kolkata’ya sadece 48 km uzaklıktaki en yakın tatil yeridir. İnsanlar hafta sonlarını aileleri ve sevdikleriyle geçirmek için buraya geliyorlar. Bu liman, Hooghly nehrinin güneye doğru döndüğü ve Bengal Körfezi’ne düştüğü noktadır..

7. Bakhalı:

bakkhali_west-bengal-turist-yerler

Bakkhali, Kalküta’ya yaklaşık 132 km uzaklıkta, yalnız bir plajdır. İnsanlar Namkhana’ya gelirler ve ardından Hatania Doania Nehri’ni geçerler ve ardından Bakkhali’ye bir otobüs yolculuğu daha alırlar. Seyahat turizm departmanları tarafından düzenlenir ve turistlere heyecan verici ve maceralı bir tur verir..

8. Malda:

malda_west-bengal-turist-yerler

1771 yılında burada kurulan bir İngiliz Fabrikası nedeniyle İngiliz Çarşısı olarak bilinen bir kasabadır. Malda, burada bulunan birçok tapınak ve saray ile miras ve tarih açısından zengindir. Gur, Pandua ve Malda Müzeleri, turunuzu memnuniyetsizlik yaşamadan tamamlamak için mutlaka ziyaret etmelisiniz..

9. Shantiniketan:

shantiniketan_west-bengal-turist-yerler

Shantiniketan en dini ve kültürel yerlerden biri olarak kabul edilir. Yer Maharshi Debendranath Tagore tarafından geliştirildi ve daha sonra Rabindranath Tagore bir açık hava okulu açtı ve ona ‘Patha Bhavan’ adını verdi. Visva Bharati Üniversitesi, şu anda Merkez Üniversitesi olan ve kültürel eğitimi ile tanınan 1921 yılında burada inşa edilmiştir..

10. Kalküta’daki Bilim Şehri:

bilim-şehir-in-kolkata_west-bengal-turist-yerler

Neşe şehri Kalküta, Batı Bengal’deki ve aynı zamanda Bilim Şehri olan ülkedeki en iyi yerlerden birine ev sahipliği yapıyor. Oraya sadece bilim meraklıları gitmiyor. Burada sergilenen veya vaaz edilen konularla ilgilenen, burayı ziyarete gelen birçok insan var. Burada yapılabilecek pek çok şey olduğu için bu yeri ziyaret etmek eğlenceli bir zaman geçirecek. Gençler ve çocuklar için ip yolları ve daha birçok aktivite var. Diğer eyaletlerden ve ülkelerden (turist) birçok insan da burayı ziyarete geliyor. Batı Bengal’deki en güzel yerlerden biri olduğu söylenebilir ve en ünlü Batı Bengal turistik yerlerinden biridir..

11. Hint Müzesi:

hint-müze_batı-bengal-turist-yerler

Batı Bengal’deki en iyi turistik yerlerden biri Hint Müzesi. Burası oldukça heyecan verici bir yer ve kişinin kendini eğitebileceği en güzel ve eğitici gerçeklerden bazılarını içeriyor. Müze 18. yüzyılda kuruldu ve o zamandan beri Batı Bengal’de en çok ziyaret edilen yerlerden biri olarak derecelendirildi. Bu yerin muazzam güzelliğini ve cazibesini görmezden gelemezsiniz. Hintliler hakkında ziyaretçileri büyüleyen ve onları oraya o kadar çok yapıştıran, oradan ayrılmak istemeyen tonlarca güzel mimari kopya ve kültürel gerçek var..

12. Kaplan Tepesi:

Tiger-hill_west-bengal-turist-yerler

Bu, Batı Bengal’deki en iyi tepe istasyonlarından biridir ve Darjeeling’de bulunur. Mekan korkunç söylentilerle dolu ama bu, buranın popülaritesini azaltmıyor gibi görünüyor. Aksine, bu yerle ilgili perili gerçeklerin her seferinde daha fazla ziyaretçi çektiği ve onu Batı Bengal’de görülecek en iyi yerlerden biri haline getirdiği söylenebilir. Tüm bunların yanı sıra, bu yerin manzarası gibi turistleri cezbeden bir dizi başka güzel özellik var. Bu tepeden, Kanchenjunga’nın da güzel manzarasını görmek gerçekten büyüleyici ve onu popüler bir yürüyüş noktası haline getiriyor. Kanchenjunga sıradağlarının güzel manzarasını görmek için birçok insan bu yere tırmanıyor..

13. Cennet Bahçeleri:

eden-gardens_west-bengal-turist-yerler

Batı Bengal’de kolkata yakınlarındaki bir başka şaşırtıcı turistik yer de Eden Gardens. Burası Hindistan’da bir kriket maçı izlemek için en iyi yerlerden biri. Kriket, bonglar arasında en popüler sporlardan biri olduğu için, Batı Bengal, Kalküta’ya geldiğinizde Eden Gardens’taki bir maçı kaçırmak istemezsiniz. Atmosfer o kadar heyecan verici ki, stadyumun zirvesini uzaktan görmek bile insanları bu yer hakkında heyecanlandırıyor..

14. Victoria Anıtı:

victoria-memorial_west-bengal-turist-yerler

Victoria Memorial, Kalküta’daki bir başka güzel yer. Victoria Anıtı, buradaki en güzel yerlerden biridir ve insanları ona kolayca aşık edebilir. Yabancılar burayı ziyaret etmeyi çok seviyorlar, özellikle buranın İngiltere’den yüzlerce ve yüzlerce insan tarafından ziyaret edilmesinden dolayı. Victoria Anıtı’nın manzarası onu eşsiz kılıyor.

15. Yeni Şehir Eko Parkı:

new-town-eco-park_west-bengal-turist-yerler

Batı Bengal’de ziyaret edilecek çok sayıda harika yer var ve güzel yerlerin çoğu sadece Kalküta’da bulunuyor. Bu listedeki sonuncusu, Joy şehrinin oldukça ünlü bir bölgesi olan New Town’da bulunan Eco Park. Bu Eko Park’ın ziyaretçilerine sunacağı çok şey var. Burayı ziyaret ettiklerinde kimse sıkılmayacak ve tonlarca eğlenecek..

Bu liste yalnızca Batı Bengal’deki en iyi 15 turistik yeri içerir. Bununla birlikte, Howrah Köprüsü, Darjeeling Himalaya Demiryolu vb. ve daha pek çok şey gibi bazı onurlu sözler vardır. Batı Bengal’i ziyaret ettiğinizde, bu yerleri de ziyaret ettiğinizden emin olun..