Hint Okyanusu’nun ılık sularında, Hindistan’ın güney ucunun hemen yakınında yer alan; Sri Lanka, “Hint Okyanusu’nun İncisi” olarak kabul edildi. Bu ülke en çok kıyı bölgeleri, doğal güzellikleri, modaya uygun yerleri ve turistik yerleri ile tanınır. Sri Lanka’ya bir gezi yapmayı planlıyorsanız, kısa bir süre içinde ülkedeki en iyi yerleri ziyaret etmenize kesinlikle yardımcı olacak küçük bir seyahat rehberi hazırladık. Burada ziyaret edilecek 9 ünlü sri lanka turistik yeri gösteriliyor.

Sri Lanka’daki En Popüler Turistik Yerler:

1. Kolombo:

Kolombo, sri lanka'da ziyaret edilecek en iyi yerler

Colombo, Sri Lanka’nın başkentidir. Turistler için popüler bir destinasyondur ve tüm Asya’daki en iyi cazibe merkezlerinden bazılarına sahiptir. Bazılarını isimlendirmek için Gordon Bahçeleri, St. Anthony Katolik Kilisesi, Pettah’s Bazaar, Victorian Deniz Feneri Saat Kulesi ve diğerlerinden bahsetmeliyiz..

2. Kandy:

kandy sri lanka'nın turistik yerleri

Güzel Sri Lanka şehri, zengin tarihi ve kültürünün bir temsili olarak duruyor. Diş Tapınağı burada Budist hacılar ve ziyaretçiler arasında çok popüler. Dikkate değer diğer yerler Cadjugama, Pinnewala’daki Fil Yetimhanesi, Kandy Gölü ve Kraliyet Sarayı’dır..

3. Negombo:

negombo sri lanka gezi yerleri

Negembo Plajı, Sri Lanka’nın en büyük ticaret merkezlerinden biridir. Ülkenin doğal güzelliklerini ve lezzetli ve görkemli mutfağını keşfetmek ve keşfetmek için ideal bir yerdir. Harika bir kanal, mimari ve balık pazarları ağına sahiptir ve her yıl binlerce turisti kendine çekmektedir. Bu yere gelmek kesinlikle eğlenceli bir deneyim olacak.

4. Dambulla:

dambulla sri lanka'nın ünlü yerleri

Dambulla, Sri Lanka kültürünü öğreneceğiniz yerdir. En çok etkileyici tapınakları ve muhteşem yapılarıyla tanınır. Buradaki beş mağara da oldukça iyi bilinmektedir. Her biri bir Hindu Tanrısına adanmıştır ve görünüşleri çok çekici, çarpıcı ve zengindir..

5. Bentota:

bentota sri lanka'nın güzel yeri

Bentota Plajı, muhteşem ve romantik ortamı, lüks otelleri, tatil köyleri ve sakin ve samimi atmosferi ile tanınır. Eğer bir spor aşığıysanız, burası tam size göre. Bentota Plajı, şnorkelli yüzme, su kayağı, derin deniz balıkçılığı ve rüzgar sörfü gibi harika aktiviteler sunmaktadır. Ayrıca nefes kesen ve pitoresk kumsallar sizi ilk görüşte aşık edecek..

6. Rameshwaram Tapınağı:

rameshwaram sri lanka tarihi yer

Sri Lanka Rameshwaram Tapınağı muhteşem bir manzara. Hindular arasında büyük bir dini değere sahip olan Pamban Adası’nda yer almaktadır. Doğu tarafında, denize yakın olması nedeniyle tapınağın çevresi büyüleyici. Görebileceğiniz en güzel mabetlerden bazılarına sahiptir ve buradaki ortam hoş, huzurlu ve çok sakindir..

7. Galle:

sri lanka'da galle gezisi

Galle, Sri Lanka’nın güney bölgesinde bulunur ve ülkenin her yerinden turist çeker. Ziyaret edebileceğiniz harika kiliseleri ve müzeleri vardır ve ayrıca onlarca yıldır insanlar için önemli bir cazibe merkezi olan en değerli ve prestijli Galle Kalesi’ne sahiptir..

8. Nuwara Eliya:

nuwara eliya sri lanka'yı ziyaret etmek için güzel yerler

Nuwara Eliya, Sri Lanka’da, ılık ve hoş iklimi ile tanınan çok çekici ve doğal bir konumdur. 1828 yılında Sir Edward Barnes tarafından keşfedilmiştir ve insanların ziyaret edebileceği harika parklara, kulüplere ve fabrikalara sahiptir. Sri Lanka seyahatiniz bu olmadan tamamlanmış sayılmaz..

9. Unawatuna Plajı:

Unawatuna plajı

Unawatuna, Sri Lanka’nın en güzel plajıdır. Mükemmel beyaz kum, davetkar berrak sular, kendinizi rahat ve taze hissetmenizi sağlayacaktır. Sabahın erken saatlerinde bu kumsalda çıplak ayakla yürümek, burada yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri. Ayrıca bazı olağanüstü Sri Lanka deniz mahsullerinin tadını çıkarmayı da unutmayın..