Hong Kong genç bir şehir ve ziyaretçilerine harika bir atmosfer sunuyor. İyi gelişmiş binalar, hızlı yaşam tarzı, eğlence parkları, dinlenme yerleri var ve turistler buraya gelip doyasıya eğleniyor. Doğal manzarası, iş kültürü ve Çin’in özel bir idari parçası olması, dünyaca ünlü bir metropoldür..

Hong Kong'da Gezilecek Turistik Yerler

Yıllar içinde Hong Kong, dünyanın en dekoratif şehirlerinden biri haline geldi. Doğunun Vegas’ı olarak kabul edilir ve yapılacak sayısız şey ve görülecek yerler vardır. Teknenizi daha iyi yüzerseniz, şaşırtıcı bir gece hayatıyla birlikte bu büyük şehirde miras eksik değildir. Hong Kong’u ziyaret ederken yapılacak çok sayıda şey var ve pek çok insan haritadaki tüm yerleri görme ve ziyaret etme fırsatına sahip değil, bu nedenle aşağıda verilenleri daha kolay hale getirmek için Hong Kong’u ziyaret ederken ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden bazıları. Kong. Bu rehber, bu güzel şehrin doğru hissini elde etmek için güzergahınızı daraltmanıza yardımcı olacaktır.,.

Ziyaret Edilecek Harika Hong Kong Turistik Yerleri:

Hong Kong’da güzel yerleri ve ilgi çekici yerleri olan birkaç turistik yer var. Burada, Hong Kong’da ziyaret edilebilecek en iyi ve harika turistik yerlerin yanı sıra muhteşem turistik mekanlara yer veriyoruz..

1. Okyanus Parkı:

okyanus-park-hong-kong-turist-yerler

Ocean Park, Hong Kong Adası’nın güney ucunda yer almaktadır. En iyi tema parklarından biridir ve Güneydoğu Asya’da bir akvaryuma sahiptir. En iyi deniz eğitimini sağlarlar. 170 dönümlük bir alanı kaplar ve dünyanın en büyük okyanus parklarından biridir. İnsanlar aileleri ve arkadaşlarıyla buraya gelmeyi çok seviyorlar ve eğlence dolu bir gün geçirdiler..

2. Victoria Körfezi:

victoria-bay_hong-kong-turist-yerler

Victoria Bay, Çin’in en büyük limanıdır ve dünyada üçüncü sıradadır. Hong Kong Adası ile Kowloon Yarımadası arasında yer almaktadır. Liman, gece gündüz tarihi Star Ferries’ten yolcu gemilerine, kargo gemilerine ve ahşap balıkçı gemilerine kadar deniz taşıtlarıyla meşguldü. Dinlenmek ve dinlenmek için harika bir yerdir.

3. Disneyland:

disneyland_hong-kong-turist-yerler

Hong Kong’daki Disneyland, Lantau Adası’nda yer almaktadır. Özel cazibe merkezlerine ve Çin kültürü hissine sahip olduğu için tatil yeri mutlaka izlenmeli. Bu yeri ziyaret etmek sadece büyülü bir deneyim yaşatmakla kalmayacak, aynı zamanda altın geçmişi ve planlanmış geleceği de bulabilirsiniz. Mickey Mouse ve diğer Disney arkadaşları eşliğinde harika bir yerde dolaşıyorsunuz ve çocuklarınız tarafından en çok keyif alınan yer.

4. Victoria Zirvesi:

victoria-peak_hong-kong-turist-yerler

Victoria zirvesi, Oriental Pearl’ün ışıklarının en iyisine sahip olabileceğiniz en iyi yerdir. Peak Tower, Peak Tramvay çıkışında duran ünlü wok benzeri bir mimariye sahiptir. Bir ‘Odditorium’ var, terasları ve restoranları ile heyecan verici Peak Explorer Hareket Simülatörü oldukça eğlenceli. Madame Tussaud Balmumu Müzesi burada bulunmaktadır. Ünlülerin mumlu heykelleri var. Ayrıca, Zirve’nin kuzey yamacında ziyaret edebileceğiniz bir hayvanat bahçesi ve botanik bahçesi bulunmaktadır..

5. Wong Tai Sin Tapınağı:

wong-tai-sin-temple_hong-kong-turist-yerler

Wong Tai Sin Tapınağı, eski bir Çin sarayının ardından tasarlandı ve tüm iç mekan Çin kültürü açısından zengin. Hong Kong’daki en ünlü tapınaktır. Falcılar aktif bir rol oynar. Wong Tai Sin Tapınağı’nın yanı sıra, şehirdeki diğer iki ünlü tapınak Man Mo Tapınağı ve Po Lin Manastırı’dır..

6. Sai Kung:

sai-kung_hong-kong-turist-yerler

Sai Kung, Hong Kong’da ziyaret edilebilecek en güzel ve çekici turistik yerlerden biridir. Sai Kung, doğu Yeni Bölgelerde yer almaktadır. Burası Hong Kong’daki ana ülke parkını ve plajını içerir. Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzakta, size biraz sessiz zaman veren ve muhteşem manzaraya sahip bir konumdadır. Sahilde birçok restoran var ve sahil manzarasının tadını çıkararak yüzerek rahatlayabilirsiniz..

7. Aberdeen Limanı & Jumbo Krallığı:

aberdeen-liman-jumbo-krallık_hong-kong-turist-yerler

Aberdeen limanı, insanların balıklarda kalmasına yardımcı olur. Modern ile büyük bir zıtlık var & geleneksel yaşam tarzı. Aberdeen yaşam tarzı, 1976 yılında inşa edilmiş dünyaca ünlü Jumbo Floating Restaurant, Dr. Stanley Ho’nun bir buluşu olan Jumbo Kingdom’ı ziyaret ederek anlaşılabilir. Muhteşem ve zarif bir antik Çin imparatorluk sarayı tarzında dekore edilmiştir..

8. Lan Kwai Fong:

lan-kwai-fong_hong-kong-turist-yerler

Hong Kong’a çok yakın olan Lan Kwai Fong’un gece hayatı inanılmaz. Kulüpler, barlar ve restoranlar etrafında dönüyor ve insanlar gece hayatının tadını çıkarmayı seviyor. Parti hayvanlarının bu Batı tarzı restoranları, gece kulüplerini, güzel yiyecekleri ve bazı içecekleri ziyaret etmesi bir zorunluluktur. Partiler sokaklarda yapılıyor ve insanlar dans edip eğleniyor.

9. Stanley Pazarı ve Murray Evi:

stanley-market-ve-murray-house_hong-kong-turist-yerler

Stanley Market, Hong Kong Adası’nın güney tarafındaki ünlü pazarlardan biridir. Denizlerin sakin manzarası nedeniyle ortam oldukça rahatlatıcı. Pazarlık yapabilir ve bir anma işareti olarak eve geri dönmek için en iyi satın alımları alabilirsiniz. İpek giysiler, spor giyim, sanat, Çin kostüm takıları ve hediyelik eşyalar satan ilginç bir dizi küçük dükkan bulacaksınız. Murray House, pazara yakın, lezzetli yemeklerin tadını çıkarabileceğiniz bir yerdir..

10. Sulak alan parkı:

sulak alan-park_hong-kong-turist-yerler

Wet Land Park, kuşları, yusufçukları, amfibileri, memelileri, sürüngenleri, kelebekleri ve balıkları içeren vahşi yaşam hayvanlarından oluşur. Hong Kong Wet Land Park, yeşil turizmi, çevre koruma eğitimi ve sulak alanların korunmasını teşvik eden birinci sınıf bir ekoturizm tesisi olarak hizmet vermektedir. İnsanlar buraya sadece turist olarak değil, aynı zamanda bu parkın yardımıyla çalışmak ve araştırma yapmak için geliyorlar..

11. Altın Bauhinia Meydanı:

golden-bauhinia-square_hong-kong-turist-yerler

Eski İngiliz kolonisinden Çin Halk Cumhuriyeti’ne 1997 yılında Hong Kong önemli bir vesileyle iade edildi. Ardından Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nin kurulması gerçekleşti. Kutlamada, Çin Merkezi Hükümeti Hong Kong’a yaldızlı bir bauhinia heykeli sundu. Heykel, Hong Kong Kongre ve Sergi Merkezi’nin yanındaki meydana yerleştirildi. Önemli bir turist destinasyonu olmasının nedeni budur..

12. Işıklar Senfonisi:

ışıkların senfonisi_hong-kong-turist-yerler

Işıklar Senfonisi, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren “Dünyanın En Büyük Kalıcı Işık ve Ses Gösterisi” ile birlikte sunuluyor. Victoria Limanı’nın her iki tarafında 40’tan fazla bina içerecek şekilde daha da genişlediler. Seyirciler, Hong Kong’un ruhunu ve çeşitliliğini kutlayan müzik ve anlatımla harmanlanmış unutulmaz deneyimle hayrete düşüyorlar..

13. Kuş Bahçesi:

bird-garden_hong-kong-turist-yerler

Yuen Po Caddesi’nde yer alan, 70’in üzerinde kuş tezgahı bulunan ve size başka hiçbir yerde bu kadar çok sayıda bulamayacağınız kuş türlerinin çeşitlerini sunan güzel bir kuş bahçesidir. Çok keyifli görünen avluları ve ay kapıları olan bir bahçe var..

14. Repulse Körfezi:

repulse-bay_hong-kong-turist-yerler

Repulse Körfezi, Hong Kong’da ziyaret edilebilecek en mükemmel turistik yerlerden biridir. Koyun adı, 19. yüzyılda İngiliz ordusunun saldıran korsanları püskürttüğü savaştan geliyor. Bugün, Repulse Bay, plajların birbirinin üzerine binen muhteşem dalgalara sahip olduğu ve yerel halk ve turistler arasında popüler olduğu lüks bir yerleşim bölgesidir..

15. Chi Lin Manastırı:

Chi Lin Nunnery_hong kong turistik yerler

Bu, 1930’da inşa edilmiş ve daha sonra tamamen ahşapla yeniden inşa edilmiş en büyük Budist kompleksidir. Bu yer, çay bitkileri, begonviller vb. ile birlikte nilüfer göletleri ile güzelleştirildi. Chi Lin Rahibe Manastırı, sizin ve aileniz için gezi için ziyaret edilebilecek en popüler ve güzel Hong Kong turistik yerlerinden biridir..

16. Nan Lian Bahçesi:

nan-lian-garden_hong-kong-turist-yerler

Öne çıkan sergiler, bu bahçenin görülmeye değer olduğunu gösteriyor. 2003 yılında ve civarında inşa edilen bu bahçe egzotik bonsai bitkileri, taş oluşumları, çeşmeler, göller ve çok daha fazlasıyla doludur. Bahçe, Japonya’nın gerçek bir kimliğidir ve başlangıçta maşa hanedanının ahşap yapıları göz önünde bulundurularak inşa edilmiştir. Özellikle Hong Kong’u diğer önemli kişilerle ziyaret ediyorsanız, gerçekten bir Zen yeridir. Bu, Hong Kong’daki en iyi yeni turistik yerlerden biridir..

17. Büyük Buda:

big-buddha_hong-kong-turist-yerler

Hong Kong’daki büyük Buda, herhangi bir turist için mutlaka görülmesi gereken bir simgedir. Kristal zeminli eğlenceli bir kabine binerek ya da Tong Chung istasyonundan otobüse binerek oraya ulaşabilirsiniz. Tepedeki yol, şehrin en iyi hediyelik eşyalarını sunan dükkanlarla dolu. Buda’nın kendisi, hem Çin’in hem de Japonya’nın gerçekliğine tanık olmanızı sağlayan, huzurlu bir tavırla tepenin tepesinde oturan görkemli bir anıttır..

18. Lantau Adası:

Lantau-Island_hong kong turistik yerler

Havaalanına yakın, Hong Kong’un koşuşturmacasından uzakta, gözlerden uzak harika bir adadır. Lantau’daki teleferik yolculuğu bölgedeki en önemli turistik cazibe merkezidir, ancak adanın gür yeşillikleri ve geleneksel hissi başlı başına bir cazibe merkezidir. Özellikle aceleniz varken harcadığınız zamanı zorlaştıran çok uzun zaman alabilecek kuyrukları atlamak için teleferiklere önceden binmeyi deneyin ve rezervasyon yaptırın. Yer, yemek mekanları ve dükkanlarla dolu ve ulaşım her zaman mevcut, gerektiğinde Hong Kong adasına gidip gelmek çok kolay. Görülecek çok yer var ama burası Hong Kong’da görülecek en iyi yerlerden biri..

19. Mongkok:

mongkok_hong-kong-turist-yerler

Sevdiğiniz tüm markalar için en iyi fiyatlarla Hong Kong’daki tek durak pazarlık pazarı var. Bu nokta, Hong Kong’un yerleşim bölgesinin kalbinde, herhangi bir markanın sunabileceği en iyi ürünleri elde etmek için pazarlık becerilerinizi geliştirmenizi kolaylaştıran bir dizi mağaza ile doludur. Bu, bir pazarlıkta mal almak için ziyaret edilebilecek en iyi Hong Kong turistik yerlerinden biridir..

20. Madame Tussaud’un Hong Kong’u:

madame-tussauds-hong-kong_hong-kong-turist-yerler

Tıpkı İngiliz mevkidaşı gibi Madame Tussauds, Çin ve Japon kahramanlarını, film yıldızlarını vb. tasvir eden gerçeğe çok yakın balmumu heykellerle dolu bir yer. Gerçekten çok şık bir turistik yer ve her gün yüzlerce insan hareket ediyor. Heykellerin hepsi sanat eseridir ve eski ve yeni insanları tam olarak tasvir eder ve onu Hong Kong’da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biri yapar..

Bu makale, seyahatinizi daha unutulmaz bir deneyim haline getirmek için Hong Kong’u gezerken ziyaret edilebilecek en iyi turistik yerlerden bazılarından bahseder. Hong Kong o kadar yaygın bir ada ki, her yere taşınmak zor olabilir, bu yüzden sizin için ziyaret edilecek en iyi yerlerin hangileri olduğunu bilmek her zaman daha iyidir.