Yunanistan Turistik Yerler

Altmıştan fazla ada, yüzyıllardan beri korunmuş tarihi yerler, güzel kumsallar, sıradağlar, Yunanistan’ı gezmek, kendinize hediye edebileceğiniz en iyi deneyimlerden biridir. Yunanistan en popüler turist noktalarından biridir. Yunanistan genelinde, bize daha önce yaşamların nasıl olduğu hakkında bilgi veren eski uygarlıklardan birçok kalıntı var..

Yunanistan’ın Ziyaret Edilecek Popüler Turistik Yerleri:

1. Atina:

yunanistan turistik yerler

Atina, Yunanistan’ın başkentidir ve idari bölümler için de önemli bir yerdir. Bu şehir dünyanın en eski şehirlerinden biridir ve 3000 yıldan daha eski olduğu bilinmektedir. Kent, eski zamanlardan beri Batı kültürüne de büyük katkı sağlamıştır. Tüm mali ve adli konularla sadece idari açıdan önemli değil, aynı zamanda dini bir öneme de sahiptir. Atina, Sokrates, Perikles ve Sofokles gibi birçok filozofun doğum yeri olarak bilinir..

2. Santorini:

santorini_greece-turist-yerler

Santorini, Yunan adalarının Kikladlar grubuna giren volkanik bir adadır. Gün batımlarının inanılmaz pitoresk, büyüleyici güzelliği ve birbiri ardına sıralanan beyaz badanalı evleri ile ünlüdür. Santorini’nin başkenti Fira, Venedik ve Kiklad mimarisinin eşsiz bir karışımını gösteriyor.

3. Korfu:

corfu_greece-turist-yerler

Arnavutluk kıyılarında ve Epir’in Yunan bölgesinde yer alan Korfu, İyonya’nın en önemli adalarından biridir. Yeşille güzelleştirilen tepe, 2 ila 20 km arasında değişiyor. Tepeler 906 metre ila 973 fit yüksekliktedir. Rengarenk çiçekleri olan ılıman bir iklime sahiptir ve tüm bunlar Korfu’yu çok huzurlu ve keyifli bir tatil yeri yapar..

4. Myrtos Plajı:

myrtos-plaj_yunanistan-turist-yerler

Myrtos Plajı, Kefalonya’nın kuzey batısında yer almaktadır. Suyun büyülü renkleriyle tanınırlar ve binlerce turisti çekerler. Denizin turkuaz renkleri, plajın pürüzsüz mermer çakıllarının parlak beyazıyla tezat oluşturuyor ve tüm ziyaretçilere harika bir zaman yaşatıyor. Myrtos plajının arkasındaki sarp dağlar ve yüksek kayalıklar sadece güzelliğine katkıda bulunur..

5. Epidaurus:

epidaurus_greece-turist-yerler

Epidaurus, Yunanistan’da, özellikle sanatla ilgilenen insanlar için göze en iyi muameleyi sağlayan antik bir tiyatrodur. Burası 15.000 seyirciyi ağırlayabilir, ancak yine de iyi korunur. Bu tiyatro 2.000 yıl öncesine dayanmaktadır ve çok popüler bir turistik cazibe merkezidir. Bu, antik Yunan yaşamına inanılmaz bir bakış sağlar..

6. Mystralar:

mystras_greece-turist-yerler

Mystras bir ortaçağ şehridir ve güzel kiliseleri, sarayları, evleri ve sokakları vardır. Ancak insanları çılgına çeviren şey, zirve zirveleri ve freskli manastırları olan muhteşem kalelerdir. Bu şehir 18. yüzyılda terk edilmişti ve bu, ziyaretçilerin içeri girdiğinde zamanı geri almış ve eski çağa geri dönmüş gibi hissetmelerinin önemli bir nedenidir..

7. Athos Dağı:

Athos Dağı_Yunanistan Turistik Yerler

Athos Dağı, Yunanistan’da bir yarımada cum dağıdır. Bu yarımadanın en doğu tarafında 1.400’den fazla keşiş ve 20 Doğu Ortodoks manastırı bulunur. Bu özerk bir devlettir, ancak Yunan egemenliğine girer. Bu yerin bazı katı kuralları ve düzenlemeleri vardır; Böyle bir kural, buraya sadece erkeklerin girmesine izin verilmesidir..

8. Samiriye Geçidi:

Samaria Gorge_Greece Turistik Yerler

Samaria Gorge, Güneybatı Girit’te bulunan uzun bir kanyondur. Bu yaklaşık 16 km uzunluğundadır. Turistlerin tüm vadiyi gezmelerine izin verilir ve her yıl milyonlarca turist gelip burayı ziyaret eder. Yürüyüş en az 4 ila 7 saat sürer ve rehberler sizi eski selvi ve çam ormanlarından geçirir. Sonra bu, Libya Denizi’ndeki Agia Roumeli’de ortaya çıkmak için dağların arasından dikey uçurumlar arasında kesiliyor..

9. Miken:

mycenae_greece-turist-yerler

Miken, Miken’in merkezinde yer alıyordu. Agamemnon ve Aşil ve diğerleri buraya aitti. Bu önemli bir arkeolojik sit alanıdır ve iyi korunmuştur. Yıllar önce önemli şehirlerden biriydi ve şimdi insanların Aslanlı Kapı, müstahkem duvarlar, Teraslı Saray, Agamemnon’un Mezarı gibi birçok şeyi keşfettiği önemli bir turist destinasyonu olarak hizmet veriyor..

10. Delfi:

delphi_greece-turist-yerler

Delphi arkeolojik alanı, Apollon Tapınağı ve Atinalıların Hazinesi gibi kalıntıları ile popülerdir. Burası bir zamanlar Dünya’nın merkezi olarak kabul edildi. Burayı doğru bir şekilde görmek için biraz zaman ayırmanız gerekecek..

11. Parthenon ve Akropolis:

parthenon-ve-akropolis_yunanistan-turist-yerleri

Akropolis’te bulunan Parthenon, kesinlikle her turistin ‘mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler’ listesinde yer alan en iyi tapınaklardan biri olarak biliniyor. Bu mimari alan MÖ 447’den itibaren kurulmaya başlamış ve Pers’in diğer tapınaklarının yerini almıştır. Parthenon, uzun ömrü boyunca tapınak, kale, kilise ve cami olarak hizmet vermiştir..

12. Hephaistos Tapınağı:

hephaestus tapınağı_yunanistan-turist-yerler

Hephaestus tapınağı, hala var olan en iyi Yunan tapınaklarından biridir. Genellikle Akropolis’teki Parthenon tarafından gölgelenir, ancak gerçekten daha iyi korunur ve daha az kalabalıktır, bu da size çevreyi hissetmek için sessiz ve sakin bir mod verecektir..

13. Mikonos:

mykonos_greece-turist-yerler

Mikonos, Yunanistan’da gidebileceğiniz en iyi adalardan biri olan kozmopolit bir destinasyondur. Kasaba, küçük sokakların labirentindeki evleriyle harika. Evler çoğunlukla beyaz badanalıdır. Kumlu plajlar ve çekici gece hayatı, insanları buraya daha fazla gelmek istemektedir..

14. Meteora:

meteora_greece-turist-yerler

Meteora, ortaçağ manastırlarından oluşan Yunanistan’ın en büyük cazibe merkezlerinden birine sahiptir. Yerden yüzlerce metre yüksekte sallanıyormuş gibi görünen yüksek kayalardan yapılmış kuleler var. Bu, 14-15. yüzyıllarda Yunanistan’ı yenen Türk kuvvetlerini uzak tutmak için inşa edilmişti. Manastırların bu nefes kesici manzarası bir ziyaret olmalı, çünkü sonsuza dek bir hatıra olarak kalacak..

15. Knossos:

knossos_greece-turist-yerler

Knossos, eski bir uygarlık olan Minos’un merkezidir. Burası ünlü bir saraya sahip ve Kral Minos’a ev sahipliği yapmış. Bu bölgede ziyaret edilecek en iyi yerleri bilmek için rehberleri gözden geçirmek daha kolay olurdu..