Muthirapuzha, Nallathanni ve Kundala olmak üzere üç dağ deresinin birleştiği yerde yer alan Munnar, adına atfedilen mükemmel doğal güzelliğe sahip bir tepe istasyonudur. Turistler, çevresinde var olan huzur için bu tepe istasyonunu ziyaret ediyor. Bölgede birkaç çay bahçesi bulunur ve Hindistan’ın en iyi çaylarından bazılarını üretir! Batı Ghats’ta bulunur ve Munnar’ı ziyaret etmek için en iyi zaman Eylül’den Mayıs’a kadardır..

Munnar’da Gezilecek Güzel Turistik Yerler:

Munnar, kerala’daki ilgi çekici yerleri gören çok sayıda güzel ve muhteşem manzaradan oluşan bir yerdir. Keyifli turunuzu tatmin edebilecek, ziyaret edilebilecek en iyi munnar turistik yerlerinin bir listesi..

1. Mattupetty:

Munnar'ın Turistik Yerleri

Mattupetty, Munnar’a yakın bir konumdadır ve görülmeye değerdir. Muhteşem manzarası ve içinde bir gün geçirmek için huzurlu bir ortamı olan küçük bir yer. Mattupetty barajı buranın en büyük cazibesi ve pikniğe gitmek için mükemmel bir yer. Bu bölge aynı zamanda birçok turistin ziyaret ettiği oldukça uzmanlaşmış bir Süt çiftliğine sahiptir. Bölgede ayrıca ziyaret edebileceğiniz birkaç çay bahçesi vardır..

2. Pothamedu:

pothamedu_munnar-turist-yerler

Pothamedu, Munnar’a yakın, gidilecek başka bir mükemmel yerdir. Trekking yapmak, piknik yapmak veya uzun yürüyüşler yapmak için mükemmel bir ortamdır. Yemyeşil dağların arasında yer alır ve çevredeki manzaranın ve bu noktaya çok yakın olan Munnar şehrinin güzel manzaralarını sunar. Ziyaret etmek için en iyi ve mükemmel munnar turistik yerlerinden biridir..

3. Kundala Gölü:

kundala-lake_munnar-turist-yerler

Bu, iki dağ arasına kurulmuş yapay bir insan yapımı rezervuardır. Munnar’a yakın bir konumdadır ve pikniğe gitmek için mükemmel bir yerdir. Bu bölgede sunulan tekne tesisleri vardır. Gölde Shikara yolculuğu harika bir deneyim! Çevredeki kayalıkların ve dağların nefes kesen manzarası, resimlere tıklamak için harika bir ortam sağlar. Hava temiz ve tazedir ve çevredeki sessizlik sadece arkanıza yaslanıp rahatlamanızı sağlar. Bu yeri izlemelisiniz çünkü ziyaret edilecek en iyi Munnar yerlerinden biri..

4. Eravikulam Milli Parkı:

eravikulam-ulusal-park_munnar-turist-yerler

Park, 97 kilometrekarelik geniş bir alana yayılıyor. Devikulam Eravikulam Taluk’ta yer almaktadır. Nadir bir dağ keçisi türü olan Nilgiri Tahr gibi çok nadir türlere ev sahipliği yapar. Bu park, tüm gününüzü parkta dolaşarak, çeşitli hayvanların doğal ortamlarında manzaraların tadını çıkararak geçirebileceğiniz doğa severler için bir cennettir. Anamudi Zirvesi de parkın içinde yer alıyor ve bu tepenin zirvesine yarışmak eğlenceli..

5. Yankı Noktası:

echo-point_munnar-turist-yerler

Yankılar oldukça yaygın bir fenomendir. Herkes yankıları duymuştur, ancak siz çocuklar, o zaman onları kesinlikle yankı noktasına götürmelisiniz! Bir tepe istasyonuna ilk kez geliyorsanız, burada yankılanan sesinizin netliği sizi tamamen şok edecek! Sadece bu değil, aynı zamanda yüksekliği sayesinde çevrenin mükemmel manzarasını sunar..

6. Rajamala:

rajamala_munnar-turist-yerler

Nilgiri Tahr’ın doğal olarak var olduğu yer burasıdır. Ancak bu nadir türün çoğu şimdi Eravikulam milli parkına kaydırıldı. Rajamala, deniz seviyesinden 2695 Mts yüksekte yer almaktadır. Çevredeki dağların, göllerin ve vadilerin nefes kesici manzarasına sahiptir. Havada doğa ananın özgürlüğünün kokusunu alabilirsiniz. Munnar yakınlarındaki en yüksek turistik yerlerden biridir ve bu da görüşünüzü daha aç hissetmenizi sağlar..

7. Lakkam Şelalesi:

lakkam-waterfall_munnar-turist-yerler

Lakkam Şelaleleri, Eravikulam Ulusal Parkı’nın bir parçasıdır. Sadece oturup dinlenmek için harika bir yer. Fışkıran beyaz su çizgilerinin gurgling sesi bir huzur hissi verir. Çevredeki yeşillik huzurlu ve sakin. Pek çok çılgın turist hemen suya atlıyor! Turistlerin çoğu, bunun harika bir zaman geçirmek için ziyaret edilecek en güzel munnar turistik yerler listesinden biri olduğunu onayladı..

8. Chinnar Yaban Hayatı Koruma Alanı:

chinnar-wildlife-sanctuary_munnar-turist-yerler

Munnar’a oldukça yakın olan Idukki bölgesindeki Marayoor ve Kanthalloor Panchayats’ta yer almaktadır. Nesli tükenmekte olan kır saçlı dev sincap burada yaşıyor. Bununla birlikte, burada bulunan birkaç nadir ırk daha vardır. Panterler, benekli geyikler, filler, kaplanlar bunlardan bazılarıdır. Yaban hayatının yanı sıra parkta yeşillik de yok!

9. Pothamedu Bakış Açısı:

pothamedu-viewpoint_munnar-turist-yerler

Tehlikeli ve maceralı dağ geçitlerinde trekking yapmayı seviyorsanız, Pothamedu Viewpoint size göre bir yer değil. Burası, mekanın havasını artıran çay, kakule ve baharat tarlalarının yanı sıra taşan bir manzara güzelliği içeriyor. Burası doğa tutkunları, fotoğrafçılar ve özçekim severler içindir ve emin olun ki gece dolmaya başlamadıkça veya telefonunuzun pili bitmedikçe burayı terk etmeyeceksiniz..

10. Üst İstasyon:

top-station_munnar-turist-yerler

Birçok insanın onları heyecanlandırmak için bir macera sporuna ihtiyacı yoktur. Sadece bir tepenin üzerinde olmakla heyecanlanıyorlar. Bu insanlar gibi dağ severler ve doğal güzelliklere hayran olanlar için Top Station, Munnar’da görülmesi gereken en iyi yerlerden biridir. İlk zamanlarda bir ticaret merkezi olarak kurulan Top Station, 180 derece veya daha doğrusu panoramik manzarası nedeniyle artık ünlü bir turistik cazibe merkezi haline geldi. Genellikle aşıklar, fotoğrafçılar ve tabii ki selfie kralları ve kraliçeleri ile doludur. Üst İstasyondan manzara heybetli ve sanki doğa araziyi yemyeşil bir halıyla kaplamış gibi görünüyor ve havadaki sis, yerin doğal güzelliğine katkıda bulunuyor..

11. Cheeyappara Şelaleleri:

cheeyappara-waterfalls_munnar-turist-yerler

İşte şairlerin uğrak yeri. Cheeyappara Şelalesi, Munnar’daki birçok şelaleden biridir. Şelalenin manzarası ve şelalenin etrafındaki doğal ambiyans seyretmek için bir zevktir ve şairler için büyük bir ilham kaynağı olduğunu kanıtlamaktadır. Kaldığınız lüks otelden sıkıldıysanız dışarı çıkın bir çadır kiralayın ve Cheeyappara Şelaleleri’nin 500 dönümlük çevresinde kamp yapın, doğayla baş başa kalın ve şelalenin müziğiyle kendinizi şımartın..

12. Marayoor:

marayoor_munnar-turist-yerler

Arkeoloji ya da Indiana Jones hayranı iseniz o zaman Marayoor ziyaret etmeniz gereken bir yer. Uzun bir sandal ağacı ormanları ve antik oymalar, yapılar ve taş devrine kadar uzanan soyut kaya resimlerine sahiptir, burası arkeoloji öğrencileri için olduğu kadar arkeologlar ve arkeologlar için de bir cennettir. Marayoor, sandal ağacı ormanı olduğu için doğa tutkunları için bile bir yerdir ve ormanın görünümü ve hissi ile büyülenirsiniz. Ayrıca turistler kaliteli sandal ağacı yağı ve diğer sandal ağacı ürünlerini arıyorlarsa sandal ağacı deposundan satın alabilirler. Marayoor, Munnar’ın en iyi gezi yerlerinden biri olarak kabul edilebilir..

13. Kalp Boşluğunu Kilitle:

kilit-kalp-gap_munnar-turist-yerler

Munnar’ın ziyaret yerleri arasında, Lock Heart Gap, yürüyüşçüler ve doğa severler için şehvetli bir cazibe merkezidir. Flora ve fauna açısından zengin, doğal ama vahşi ve evcilleşmemiş ormanda keşfedilecek farklı yollar var. Ormanda maceraya atılmak isteyen gençlerin hayali gerçek oluyor ve rutubetli havayı ve ağaçların üzerine yavaşça oturup gökyüzünden inci düşmüş gibi göstererek sunduğu güzel manzarayı seviyorsanız Lock Heart Gap, Munnar’daki tüm turistik yerlerin en güzel yerlerinden biridir..

14. Müniyara Dolmenleri:

muniyara-dolmens_munnar-turist-yerler

Bizim gibi Demir Çağı’nda doğmamış insanlar için şanssızlık, aksi takdirde Muniyara Dolmenleri’nin mezar odalarında egzotik bir cenaze töreni alırdık. Muniyara Dolmenleri, Munnar yakınlarında ziyaret edilecek yerlerden biri olan Marayoor’da bulunan mamut mezar odalarıdır. Bu mezar odaları boyunca güzel bir patika geçiyor ve yine de ürkütücü değil, civarda bir de sandal ağacı ormanı olduğu için harika bir manzara. Burası ilkel kültürlerde ve uygulamalarda tiksindirici bulunmuştur ve antropologlar kadar arkeologlar için de cennet olarak kabul edilebilir..

15. Eğlenceli Orman Macera Parkı:

eğlence-orman-macera-park_munnar-turist-yerler

Şimdi bu tamamen maceraperest insanlar için bir şey ve zayıf kalpli insanlar için uygun bir yer değil. Fun Forest Adventure Park, kaya tırmanışı, bir ip tutarak vadinin kenarında yürüyüş vb. macera arayanlar için mükemmel bir turistik yer. Ama ayakkabı, pantolon ve mümkünse tam boy bir tişört giyin çünkü aksi takdirde gideceksiniz. Döküntüler, yaralar, bükülmüş ayak bileği ve bir sürü doğal dövme olan evde maceracı olun, aptal olmayın.

Bunlar Munnar’daki en ünlü turistik yerlerden bazılarıydı. Şimdi, evde ertelemeyi bırakın ve kalkın ve Munnar’daki bu harika yerlere seyahat edin.!