Puri, Hindistan’da hem turizm hem de hac için altın fırsatlara sahip olacağınız ender yerlerden biridir. Ünlü oteller, restoranlar ve egzotik turistik mekanlarla doludur. Puri’ye bir gezi planlıyorsanız, aşağıdaki paragraflarda listelenen puri’de ziyaret edilecek yerlere başvurduğunuzdan emin olun..

Puri’de gezilecek yerler:

Resimlerle en iyi puri turistik yerlerine bakalım.

1. Puri Plajı:

puri'nin turistik yerleri

Puri Plajı çok uzun ve sessizdir. Burada en iyi jüt çuvalları, duvar süslerini ve diğer güzel ürünleri alabileceğiniz çok sayıda tezgah bulacaksınız. Sahile yakın tapınaklar da oldukça çekici ve gitmeye değer. Genel olarak, plaj huzur ve sükunet bulmak için harika bir yerdir..

2. Jagannath Tapınağı:

jagannath-temple_puri-turist-yerler

Jagannath Tapınağı 12. yüzyılda inşa edilmiştir ve Odisha’da bulabileceğiniz en eski yerlerden biridir. Lord Krishna’ya adanmıştır ve her gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu tapınağın iç duvarları, Krishna’nın hayatındaki çeşitli aşamaları betimleyen çeşitli resim ve tablolarla süslenmiştir. Burası Odisha’nın gururu ve mutlaka bir kez ziyaret edilmeli.

3. Chilika Gölü:

chilika-lake_puri-turist-yerler

Chilika Gölü, Asya’nın en büyük tuzlu su gölüdür. Bengal Körfezi yakınında bulunur ve ziyaret etmek için eşsiz bir yerdir. Burada kış aylarında toplanan en egzotik kuşlardan bazılarını bulacaksınız. Mavi sular, berrak gökyüzü, ılık hava ve hoş atmosfer, Puri’ye aşık olmanızı sağlayacak..

4. Sakshi Gopal Tapınağı:

sakshi-gopal-temple_puri-turist-yerler

Puri Sakshi Gopal Tapınağı, Jagannath Tapınağı’na benzer. Bu tapınak oldukça popülerdir ve her yıl oldukça fazla sayıda ziyaretçisi vardır. Lord Krishna ve eşi Radha’ya adanmıştır. Sakin ve sessiz bir yer ve mimari kesinlikle mükemmel. Bu yere gelmek gerçekten harika bir deneyim olacak.

5. Swargadwar:

swargadwar_puri-turist-yerler

Swargadwar’ın kendisine bağlı çok sayıda efsanevi hikayesi var. Deniz kıyısında yer alır ve ziyaret etmek için kutsal bir yerdir. Bu yerde vefat edenlerin doğrudan kurtuluşa ereceklerine ve cennete gideceklerine inanılır. Ayrıca ünlü Vaishnava azizinin de yakınlarda bulunan denize karıştığına inanılıyor. Ziyaret etmek için ünlü bir puri turistik yerleri, ziyaret ettiğinizde burayı kaçırmayın.

6. Gundicha Tapınağı:

gundicha-temple_puri-turist-yerler

Gundicha Tapınağı 16. yüzyılda inşa edilmiştir ve Jagannath Tapınağı’nın kuzey batısında yer almaktadır. Lord Vishnu’ya adanmıştır ve Rath Yatra’sı ile ünlüdür. Tapınak, Puri’nin en ünlü ve köklü yerlerinden biridir ve her gün birkaç kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Puri’ye geldiğinizde Gundicha Tapınağı’nı ziyaret ettiğinizden emin olun..

7. Sudarshan El Sanatları Müzesi:

sudarshan-zanaat-museum_puri-turist-yerler

Sudarshan El Sanatları Müzesi, 1977 yılında kurulmuştur. Burada, gözlerinizin şimdiye kadar tanık olduğu en ünlü ve sanatsal eserlerden bazılarını bulacaksınız. Müze içerisinde ayrıca bir Budist tapınağı, bir kütüphane ve hatta bir atölye bulunuyor. Bu yere gelmek kesinlikle buna değer.

8. Vimala Tapınağı:

vimala-temple_puri-turist-yerler

Puri Vimala Tapınağı 10. yüzyılda inşa edilmiştir ve Parvati’nin başka bir enkarnasyonu olan Tanrıça Shakti’ye adanmıştır. Bu tapınağın yapısı muhteşem ve mimarisi kesinlikle dikkat çekicidir. Oldukça muazzam büyüklüktedir ve yıl boyunca kalabalıktır..

9. Loknath Tapınağı:

loknath-temple_puri-turist-yerler

Loknath 11. yüzyılda inşa edilmiştir ve Lord Shiva’ya ithaf edilmiştir. Bu tapınağın görünümü kusursuzdur ve Puri’de bulabileceğiniz en harika ve en kutsal yerlerden biridir..

Bunlar puri’deki en ünlü turistik yerlerden bazılarıydı. Şimdi, evde ertelemeyi bırakın ve kalkın ve Puri’deki bu harika yerleri gezin..