Iš vienos pusės Kašmyro slėnyje gausu istorijos, kultūros ir gamtos reiškinių, o kitoje – politinis ginčas. Aštrus vietinių virtuvių skonis, įvairių rūšių arbatos, žygiai pėsčiomis, buvimas valtimis ir apsilankymas daugybėje šventųjų šventovių yra palankūs dalykai, kuriuos turistai norėtų daryti. Vietinė tekstilė ir meistriškumas yra gana žinomi, todėl apsipirkti čia yra gerai.

Gražios Kašmyro turistinės vietos:

Šis straipsnis paaiškins lankytinų Kašmyro lankytinų vietų sąrašo grožį, taip pat paaiškins šių vietų kultūrą ir istoriją bei nuotraukas, kurios padarys jūsų kelionę laimingą.

1. Jama Masjid:

jama-masjid_kashmir-tourist-places

„Jama Masjid“, esanti Nowhatta, yra viena iš labiausiai lankomų mečečių Srinagare, sostinėje. Sultonas Sikandaras pastatė mečetę 1400 m. Mečetėje yra 370 medinių stulpų, kartu su Indo-Sarancenic architektūra yra keletas elementų, kurie čia traukia žmones. Penktadieniais penktadienį pilna tūkstančio musulmonų, nes tai laikoma švenčiausia garbinimo diena.

2. Chashmashahi:

chashmashahi_kashmir-turistinės vietos

Chashmashahi yra mažiausias iš trijų Mogolų sodų, esančių Kašmyre. Sodas yra virš Nehru memorialinio parko, o pavadinimas reiškia Karališkąjį šaltinį. Iš sodo matyti gražus Dal ežeras ir aplinkiniai kalnai. Soduose taip pat yra daug terasų ir fontanų, jie yra pastatyti per centrą.

3. Nagino ežeras:

nagin-lake_kashmir-tourist-places

Nagino ežeras yra į rytus nuo Kašmyro slėnio. Jis įsikūręs Zabarwan kalno papėdėje, o ežeras yra tarp gluosnių ir tuopų. Shankaracharya kalva yra ežero pietuose, o Hari Parbat – vakaruose. Jis garsėja vandens slidėmis, vandens slidėmis ir valtimis. Naga ežeras yra viena iš nuostabiausių lankytinų vietų Kašmyre.

4. Dachigamo nacionalinis parkas:

dachigam-national-park_kashmir-tourist-places

Dachigamo nacionalinis parkas yra maždaug už 22 km nuo Srinagaro ir yra apie 141 kv. Parkas garsėja nykstančiais gyvūnais, tokiais kaip taurieji elniai. Parkas yra giliame slėnyje su stačiais miško šlaitais. Nacionalinis parkas skiriasi nuo 1600 m iki 4200 m aukštyje, nes yra kalnuotoje vietovėje. Šis nacionalinis parkas yra viena iš garsiausių vietų Kašmyre nuotykių kupinai kelionei.

5. Žalvaris:

drass_kashmir-tourist-places

Žolė yra antra šalčiausia vieta pasaulyje, kurioje gyvena gyventojai. Jis yra 3230 metrų aukštyje ir yra maždaug 60 km nuo Kargilio. Tai mažas miestelis slėnio viduryje, o kelias į Ladaką iš čia yra lengvas, nes Zojila perėja krenta per tą vietą. Turistai mėgsta žygius pėsčiomis ir Suru slėnis yra labiausiai žinomas dėl to.

6. „Hazratbal“:

hazratbal_kashmir-turistinės vietos

Hazratbalas yra garsi musulmonų šventovė ir yra įsitikinusi, kad plaukų sruogos, išsaugotos šventovėje, priklausė pranašui Mahometui. Jis yra Dal ežero kairėje ir yra viena švenčiausių vietų Kašmyre. Geriausias laikas aplankyti šią šventovę yra nuo kovo iki spalio dėl palankių orų. Hazratbalas yra viena iš idealių ir istorinių vietų Kašmyre, kuri suteiks daug ramybės.

7. Sonamarg:

sonamarg_kashmir-turistinės vietos

Į Sonamargą reikia patekti per Sindo slėnį ir jame matyti kitokia Kašmyro kaimo atmosfera, kuri nėra labai įprasta. Jis yra 2730 m aukštyje, o jo pavadinimas reiškia aukso pievą dėl kalnuoto fono su švariu dangumi. Slėniu teka Sindo upė, o poniai dažnai samdomi ekskursijai po vietą. Sonamargas yra viena gražiausių lankytinų vietų Kašmyre.

8. Šivas Khori:

shiv-khori_kashmir-turistines vietas

Shiv Kori yra urvas, esantis kalvoje, ir tęsiasi apie kilometrą. Yra žinoma, kad urvas turi natūralų Šivos Lingamą ir yra daugiau nei 100 metų. Turistus sužavi Šesnago raižytos olos lubos.

9. Khanqah-e-Moula:

khanqah-e-moula_kashmir-tourist-places

Khana-e-Mola yra viena seniausių musulmonų šventovių Kašmyre. Šventyklą pastatė sultonas Sikandaras ir ji buvo gražiai išraižyta viduje. Jis buvo pagamintas musulmonų pamokslininko Mir Syed Ali Hamdani garbei.

10. Šrinagaras:

srinagar_kashmir-tourist-places

Šrinagaras yra viena gražiausių vietų visoje Indijoje, jau nekalbant apie Kašmyrą. Būdami Srinagare, galite mėgautis įvairia veikla, pradedant žygiais pėsčiomis, paukščių stebėjimu, valtimis ar vandens slidėmis. Tai populiari medaus mėnesio vieta Indijoje. Nors vietą galima aplankyti ištisus metus, nuo gruodžio iki sausio mėnesio iškritęs sniegas šiai nuostabiai vietai suteikia ypatingos ramybės ir grožio. Tai viena natūraliausių ir garsiausių turistų lankomų vietų Kašmyre.

11. Leh:

leh_kashmir-tourist-places

Jei vasarą lankotės Kašmyre ir galvojate apie lankytinas vietas Kašmyre, tada Lehas yra jūsų vieta. Iš aukštų kalnų ir ežerų atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į vaizdingus kraštovaizdžius. Leh grožis užburia visus, kurie jį lanko. Tai taip pat puiki vieta mėgstantiems kalnų dviračius ir žygius pėsčiomis. Pasinerdami į šią veiklą, visą gyvenimą gausite prisiminimų ir gausybės istorijų, apie kurias pasakosite savo anūkams. Tačiau, jei norite važiuoti dviračiais į Lehą, vasara jums tinkamas metas, nes po lapkričio daugelis trasų uždarytos dėl stipraus sniego.

12. Kupwara:

kupwara_kashmir-turistinės vietos

Kupvara taip pat žinoma kaip „Kašmyro karūna“. Dėl gražių, žalių pievų, kalnų ir trykštančių skaidrių upelių Kupvara yra viena geriausių lankytinų vietų Kašmyre. Dėl savo vaizdingo kraštovaizdžio šią vietą būtina aplankyti, jei planuojate išvykti į Kašmyrą. Kupwara Kašmyro grožį demonstruoja ne vienu būdu. Šeichas Baba Behramas, Lolabo slėnis ir Qamar Reshi Sahib šventykla yra kelios būtinos vietos..

13. Katua:

kathua_kashmir-tourist-places

Jei jus kada nors traukė sufizmas ir esate linkęs į jį, Katua yra jūsų vieta. Katua taip pat žinoma kaip sufių miestas. Tai vaizduoja gražią Kašmyro praeities istoriją ir yra viena gražiausių vietų Kašmyre. Tai būtina aplankyti, jei atsitiktinai esate istorijos mylėtojas ir nepraleisite Jasrotos forto. Kathua siūlo ramią ir taikią atmosferą visiems apsilankiusiems.

14. Kargilas:

kargil_kashmir-tourist-places

Tai miestas, kurio negalima lengvai pamiršti. Net ir šiandien paminėjus Kargilą, šiurpuliukai krinta į apačią kiekvienam karo metu gyvenusiam indėnui. Šį miestą būtina aplankyti, nes jis užima ypatingą vietą kiekvieno Indijos piliečio jausmuose. Tai viena iš Kašmyro turistų vietų dėl daugybės emocijų, kurias ji gali pasiūlyti. Daugeliui šis miestas atneša gyvų prisiminimų iš senų laikų ir verčia didžiuotis savo indų tautybe. Būdami Kargil mieste, galite leistis į alpinizmą ar žygius netoliese esančiame Suru slėnyje. Kitos lankytinos vietos yra Mulbek Gompa, Shergol, Wakha Rgyal.

15. Pahalgama:

pahalgam_kashmir-turistinės vietos

Gaivumas yra perkrautas šiame mažame miestelyje, tvarkingai įsitaisiusiame kalnuose. Visiems apsilankiusiems yra daug ramybės ir ramybės. Pahalgamas yra puiki vieta atsipalaiduoti, medituoti ir susisiekti su gamta. Įsikūręs toli nuo judraus miesto gyvenimo žiurkių lenktynių, „Pahalgam“ leis jums pamiršti visus savo rūpesčius ir stresą viešnagės metu. Šis mažas miestelis yra labai garsus savo didžiuliu spygliuočių miško plotu. Žiemos sezonas, prasidedantis nuo spalio pabaigos, galbūt geriausias laikas aplankyti šį miestą, nes sniegas suteikia papildomo grožio. Lankydamiesi Pahalgame galite mėgautis įvairiomis pramogomis, tokiomis kaip baidarės ir jodinėjimas žirgais. Netoliese esančios lankytinos vietos yra Betabas ir Aru slėnis.

Ar jums patiko skaityti apie šias vietas? Dabar leiskitės į ilgą kelionę ir turistų lankomas vietas Kašmyre su šeima ir draugais! Įsimylėkite visų šių vietų vaizdingą grožį ir nepamirškite nufotografuoti daugybės nuotraukų!