Orisoje yra daugybė lankytinų vietų, kurias kasmet aplanko tūkstančiai lankytojų ir vietinių gyventojų. Ši valstybė garsėja savo architektūra, šventyklomis ir gamtos grožiu. Jei planuojate išvykti į Orisą, turite turėti pagrindinę idėją apie geriausias čia rastas vietas ir vietas. Čia yra jų sąrašas.

Nuostabios lankytinos vietos Orisoje:

Orissa yra viena garsiausių turistų lankomų vietų turistams. Šiame straipsnyje buvo paruoštas 15 nuostabių Orisos turistinių vietų, kurias reikia aplankyti planuojant keliones, sąrašas.

1. „Konark Sun“ šventykla:

konark-sun-temple_orissa-tourist-places

Orisos Konark Saulės šventykla buvo pastatyta XIII a. Jis yra apie 30 metrų aukščio ir stovi ant dvylikos masyvių ratų. Khajurao šventyklose matomi erotiniai raižiniai yra gana populiari ir įdomi savybė. Taika ir rami atmosfera jums patiks šioje šventykloje, o atvykimas po pietų tikrai būtų geriausias laikas.

2. Puri:

puri_orissa-turistinės vietos

Atvykę į Orisą būtinai turėtumėte atvykti į Puri. Čia yra įdomus paplūdimys ir jis buvo pripažintas rojumi visiems turistams. Nesugadintas vanduo, giedras dangus ir ilgi smėlio ruožai privers jus įsimylėti šią vietą iš pirmo žvilgsnio. Čia taip pat išbandykite prabangią virtuvę. Tai valgoma, skanu ir nepaprasta. Puri vienoje iš geriausių ir romantiškiausių lankytinų vietų Orisoje.

3. Bhubaneswar:

bhubaneswar_orissa-tourist-places

Bhubaneshwar yra Orisos sostinė ir geriausiai žinoma dėl savo šventyklų. Kiekvienas iš jų yra labai meniškas, gražus ir stulbinantis. Turėtumėte dalyvauti čia organizuojamuose muzikos ir šokių festivaliuose, net ir adivasi genties melas. Jie tikrai padarys jūsų kelionę smagią ir įsimintiną ilgam.

4. Čilikos ežeras:

chilika-lake_orissa-tourist-places

Jei norite praleisti laiką su gamta, turite aplankyti Chilikos ežero vietą Orisoje. Tai gėlo vandens telkinys, esantis Orisoje ir kuriame gausu laukinės gamtos, žuvų ir paukščių. Geriausia šioje vietoje yra tai, kad žiemos mėnesiais pamatysite, kaip čia susirenka vieni egzotiškiausių migruojančių paukščių. Vaizdas yra kvapą gniaužiantis ir visiškai vaizdingas.

5. Raghurajpur amatų kaimas:

raghurajpur-handicrafts-village_orissa-tourist-places

Raghurajpur amatų kaimas yra geriausiai žinomas dėl savo paveikslų, medinių žaislų, akmens raižinių ir medžio raižinių. Čia rasite įvairiausių rankdarbių ir kiekvienas iš jų buvo taip gražiai austas ir sukurtas, kad tikrai nustebsite. Jis yra 15 kilometrų nuo Puri ir siūlo nuostabią patirtį.

6. Chandipur paplūdimys:

chandipur-beach_orissa-tourist-places

Chandipur paplūdimys Orisoje buvo pripažintas puikiausiu ir unikaliausiu šalies paplūdimiu. Čia jus nustebins vėsus oras, skaidrūs putojantys vandenys, ilgas jūros dugnas ir nuostabus auksinis smėlis. Taip pat rasite mažų balų, pilnų žuvų, jūros kriauklių ir net krabų. Šis paplūdimys yra viena gražiausių Orisos turistų lankomų vietų.

7. Khandagiri urvai:

khandagiri-caves_orissa-tourist-places

Orisos Khandagiri urvai yra stiprus Orisos istorijos ir kultūros atstovas. Jis yra senovinis ir yra maždaug šešių kilometrų atstumu nuo Bhubanešvaro. Šioje vietoje iš viso yra penkiolika urvų, kuriuose anksčiau gyveno įvairūs džainistų mokslininkai. Kai kuriose sienose netgi yra šventi Jain religijos skaitiniai ir užrašai.

8. Udayagiri urvai:

udayagiri-caves_orissa-tourist-places

Tai yra viena iš idealių ir nuostabių lankytinų vietų Orisoje. Udayagiri urvai yra Orisos Udayagiri kalvose, iš viso yra aštuoniolika urvų. Kiekvienas iš jų turi atskirą pavadinimą ir raižinius, vaizduojančius karalių pergalę prieš savo piktus priešus. Atvykę čia galėsite išplėsti savo žinias ir sužinoti daugiau apie Orisą.

9. Mahendragiri:

mahendragiri_orissa-tourist-places

„Mahendragiri“ įsikūręs Orisos Gajapati rajone, apsuptas vaizdingos ir nuostabios aplinkos. Žalieji miškai, egzotiški kalnai ir nedideli upeliai yra keletas jo ypatumų. Jei ieškote taikos ir ramybės, tikrai turėtumėte atvykti į Mahendragiri.

10. Jagannath šventykla:

jagannath-temple_orissa-tourist-places

Jagannath šventykla yra viena žymiausių turistinių vietų Orisoje. Šventyklos kilmė siekia XI amžių ir yra žinoma, kad ji yra viena iš keturių palankių induistų „Char Dham“. Šventykla skirta lordui Jagannathui, kurį lydi Balabhadra ir Subhadra. Jagannath šventyklos dievybės yra puošniai apsirengusios, priklausomai nuo progos ar sezono. Kasmetinė „Rath Yatra“, kurioje milžiniška procesija atimami valdovai iš šventyklos, yra didžiulė minios traukėja, tūkstančiai bhaktų visoje Indijoje apžvelgia savo dievybes..

11. Nandankanano zoologijos parkas:

nandankanan-zoological-park_orissa-tourist-places

Nandankanano zoologijos parkas yra dar viena populiari lankytina vieta netoli Orisos. Įsikūręs Bhubanešvaro mieste, šis zoologijos sodas yra Chandaka miško viduje ir yra nusėtas gražiu ežeru, žinomu kaip Kanjia. Nandankanano zoologijos parke gyvena daugiau nei 166 įvairių rūšių gyvūnai, įskaitant nykstančius baltus tigrus. Jei su savimi turite vaikų, nuneškite juos į šį zoologijos parką smagiai praleisti laiką.

12. Lingaradža šventykla:

lingaraja-temple_orissa-tourist-places

Lingaradža šventykla yra viena iš seniausių ir didžiausių Bhubanešvaro šventyklų, viena iš pagrindinių lankytinų vietų Orisoje. Šventykla yra žymus orientyras, kurį ištisus metus gausu turistų. Lingaradža šventykla skirta „Harihara“ – kombinuotai Viešpaties Šivos ir Viešpaties Višnu formai. Shivratri yra didžiulis šventykloje švenčiamas įvykis, kurį liudija daugiau nei 2 milijonai bhaktų.

13. Bhitarkanikos nacionalinis parkas:

bhitarkanika-national-park_orissa-tourist-places

Bhitarkanikos nacionalinis parkas laikomas vienu įspūdingiausių laukinės gamtos draustinių Azijoje, todėl jį būtina aplankyti Orisos turistinėse vietose. Šventovė yra išsidėsčiusi 672 kv. Km plote Kendrapara rajone. Bhitarkanikos nacionalinis parkas yra gerai žinomas dėl tankių mangrovių miškų ir milžiniškų jūros vandens krokodilų. Be to, šventykloje gausu floros ir faunos, todėl tai ideali vieta gamtos entuziastams.

14. Ardhasani šventykla:

ardhasani-temple_orissa-tourist-places

Ardhasani šventykla yra viena iš pagrindinių religinių vietų Orisoje. Jis yra 3 km nuo pagrindinės Jagannath šventyklos Puri mieste ir neturi labai didelės struktūros. Ardhasani šventykla daugiausia skirta Subhadrai, nes pagal legendas ji kartą išgelbėjo Puri miestą nuo skendimo potvyniuose. Geriausias laikas aplankyti šią šventyklą yra kasmetinė Rath Yatra procesija, nes manoma, kad trys dievybės, grįždamos į pagrindinę šventyklą, sustoja Ardhasani šventykloje. Šią dieną iš ryžių ruošiamas specialus šuo, žinomas kaip „poda pitha“.

15. Genčių kaimai:

genčių kaimai_orissa-turistinės vietos

Orisos valstija, žinoma dėl savo genčių kultūros, turi daugiau nei 600 genčių bendruomenių. Genties žmonės savo mistiniais būdais gyvena kalvotuose regionuose ir atokiuose miškuose aplink Orisą, daugiausia pietiniame vakariniame valstijos regione. Stebėti šių senovės žmonių kasdienę veiklą ir neįprastą gyvenimo būdą gali būti jaudinanti patirtis. Tačiau jūs turite eiti per organizuotas ekskursijas, nes dauguma šių vietų yra neprieinamos ir jums reikia teisėtų leidimų. Viešėdami Orisoje būtinai apsilankykite kas savaitę vykstančiuose genčių turguose, kad susipažintumėte su žavingomis genčių darbo formomis.

Orissa pamažu tampa vis populiaresne Indijos turistų vieta. Tai buvo dažniausiai lankomos turistinės Orisos vietos, įtrauktos į kiekvieno keliautojo sąrašą. Taigi skirkite laiko, kai planuojate atostogas šiame nuostabiame krašte.

Vaizdų šaltiniai: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15.