Visi pasaulyje rasti jūros urvai, Kalkakmenio urvai yra labiausiai paplitęs tipas. Jų susidarymas vyksta, kai lietaus vanduo sugeria ore esantį anglies dioksidą ir sudaro susilpnėjusį tirpalą, vadinamą anglies rūgštimi. Šios rūgšties buvimas vandenyje suėda kalkakmenį, palaipsniui jį ištirpdydamas, kad susidarytų urvas.

Kai kurie kalkakmenio urvai taip pat egzistuoja dėl korozijos proceso, kai dalelės, esančios dideliame tekančio vandens kiekyje ar bangose, susmulkinamos prie uolų, kad jas nusidėvėtų ir taip įgautų formą. Vien tik Kalkakmenio urvų grožis ir milžiniškumas traukia žmones į jį iš nuostabos ir nuostabos. Kalkakmenio urvai yra ne tik paplitę, bet ir daugelyje pasaulio vietų. Žemiau yra keletas įspūdingiausių kalkakmenio urvų.

Piliakalnių urvas:

Piliakalnių urvas, esantis netoli Mėlynųjų piliakalnių Viskonsine, JAV, yra natūralus kalkakmenio urvas, atsiradęs maždaug prieš milijoną metų. Piliakalnių urvas, pagamintas iš daugelio mineralų telkinių veislių ir su urvo viduje esančiais stalaktito ir stalagmito dariniais, dėl savo grožio laikomas Amerikos „brangakmenių dėžute“..

Jeitos grotos kalkakmenio urvai:

Ilgiausias urvas Artimuosiuose Rytuose yra Jeito grotos urvas Libane, kurio ilgis 9 km. Jeitos grotos urvas, sudarytas iš dviejų atskirų, tačiau tarpusavyje sujungtų kalkakmenio urvų su puikia stalaktitų ir stalagmitų kolekcija, laikomas Libano pasididžiavimu. Apsilankymas urve apima pasiplaukiojimą elektriniu laivu, kurio gilumoje tvyro gili tyla.

Hidos kalkakmenio urvas:

Kitas gražus urvas, kurį reikia ištirti, yra Hidos kalkakmenio urvas Japonijoje. Jis atsiveria 800 metrų žemiau kaskadinio krioklio ir yra subtilių į pirštus panašių heliktito urvų darinių. Urvo vidus yra gražiai apšviestas, sukurdamas putojantį švytėjimą ant urvo sienų ir po vandeniu. Ekskursija olos viduje vyksta per ilgą tiltą, pastatytą tam tikslui.

Jenolan urvai:

Seniausias ir kvapą gniaužiantis urvas pasaulyje yra Jenolan urvai, esantys Mėlynuosiuose kalnuose netoli Sidnėjaus, Australijoje. Tai brangiausias Australijos urvas su įspūdingais dariniais ir grynomis požeminėmis upėmis, todėl jis taip pat yra labiausiai lankomas urvas Australijoje.

Kalkakmenio urvas ir krioklys:

Kalkakmenio urvas Ispanijos Katalonijoje, kuris būtinai prikaustys visų dėmesį, nes jo nesugadintas krioklys nusileis žemiau. Plyšys urvo sienoje leidžia saulės spinduliams filtruotis, kad vanduo spindėtų auksiniu atspalviu.

Karlsbado urvai:

Karlsbado urvuose netoli Karlsbado, Naujojoje Meksikoje, yra septintoji pagal dydį pasaulyje natūralaus kalkakmenio urvų kamera, populiariai žinoma kaip Didysis kambarys. 4 000 x 625 pėdų ir 350 pėdų aukščio urvai yra papuošti stalaktitais, stalagmitais ir kitomis stulbinančios įvairovės formacijomis, todėl juos galima lengvai pasiekti..

Urvo baseinas:

Kalkakmenio urvas netoli Chichen Itza, Jukatane, Meksikoje, gali pasigirti natūraliu baseinu. Urvo viduje esantis apšvietimas kartu su saulės spinduliais, prasiskverbiančiais per viršutinį plyšį, atspindi daugybę spalvų, todėl šis urvas yra puikus malonumas mėgautis.

Marmuro urvas:

Marmuro urvas Lipljano savivaldybėje Kosove yra kartingų kalkakmenio urvas, kuris, kaip manoma, susidarė prieš maždaug 80 milijonų metų. Šio urvo šlovė yra ta, kad jį sudaro marmurinės smailės, kurias sudaro retas reiškinys – kalkakmenio metamorfozė. Nors urvas yra atviras turistams, didžioji jo dalis lieka neištirta.

Gouffre Berger kalkakmenio urvas:

Gouffre Berger kalkakmenio urvas Prancūzijoje, kadaise laikomas giliausiu pasaulio urvu, kurio aukštis 3681 pėdų, dabar yra 28 -as giliausias urvas pasaulyje ir 4 -asis Prancūzijoje. Kad neapsigautų mirtina ramybė, šis urvas nusinešė daugybę gyvybių per stiprų lietų ir audringą orą, kai vandens lygis sparčiai kyla.