Giliausias žinomas urvas žemėje, kurio gylis yra nuostabus 2197 m, yra Kruberos urvas, esantis Arabikos masyve Gruzijos atsiskyrusiame Abchazijos regione. Po Ukrainos speleologų asociacijos ekspedicijos 2001 m., Kruberos urvas tapo giliausiu žinomu urvu, kai jo gylis 1710 m viršijo anksčiau žinomą giliausios Austrijos Alpių urvo rekordininką 80 m..

Kruberos urvas, dar žinomas kaip Voronya urvas, o tai reiškia, kad varnų urvas yra vienintelis iki šiol žinomas urvas, esantis giliau nei 2000 m žemiau žemės paviršiaus. Rusų geografo Aleksandro Kruberio vardu pavadintas Kruberos urvas išgarsėjo po įkvepiančio Juleso Verne’o romano „Kelionė į Žemės centrą“, kuris tyrinėtojus ir mokslininkus iš esmės patraukė atrasti giliausią pasaulio bedugnę. Kruberos urvas tikrai yra kiekvienas tyrinėtojas, urvas ir nuotykis, ieškantis turisto svajonės keliauti į žemės gelmes ir atskleisti giliausios žinomos natūralios urvo pasaulyje paslaptis.

Giliausias urvas pasaulyje:

Giliausias pasaulio urvas

Kruberos urvas, giliausiai pasaulyje ištirtas urvas, ir toliau traukia tyrinėtojus tarptautinėse ekspedicijose, turistus, urvus ir mokslininkus.

Kvietimas iš bedugnės:

Kruberos urvas, įsikūręs Abagijos Gagros rajone, Gagrinskio kalnagūbrio Arabikos masyve, sulaukė didžiulio susidomėjimo iš urvų, norinčių tapti vykstančio tarptautinio projekto, vadinamo bedugnės šauksmu, dalimi. 50 profesionalių urvų iš 11 šalių dalyvavo projekte nuo pat jo įkūrimo 2000 m. Ukrainos speleologų asociacija iki šiol ir toliau priima paraiškas dėl to paties.

Gamtos stebuklas:

Iš kelių šimtų Arabikos masyvo urvų Kruberos urvas yra vienas iš daugelio natūralių urvų, nuskendusių į didžiulį 7 188 pėdų gylį. Manoma, kad jo kalkakmenis susidarė dinozaurų amžiuje. Šis kvapą gniaužiantis paveikslas paliks visus, kurie bijo šio gamtos stebuklo.

Sunkus iššūkis:

Ištirti giliausią pasaulio urvą nėra lengva užduotis. Sunkus ir sudėtingas nusileidimas buvo lyginamas su alpinistų, dalyvavusių tarptautinėse ekspedicijose, kopimu į apverstą Everesto kalną. Tik vien tik valia ir tvirtas pasiryžimas pasiekti žemiausią tašką, kad ekspedicija buvo sėkminga.

„Boaz Lang-ford“:

Urvo Boazo Lang-fordo paveikslas, kuris buvo Izraelio delegacijos dalis tarptautinėje žvalgymo misijoje, kurią organizavo Ukrainos speleologų asociacija. Lang-fordas čia pozavęs su Izraelio vėliava Krubera-Voronya oloje pasiekė stulbinantį 2080 metrų gylį, kuris buvo giliausias bet kurio Izraelio tyrinėtojo pasiektas taškas.

Žemės rūšys:

Iš įvairių endeminių rūšių, tokių kaip vorai, skorpionai, krevetės ir vabalai, esantys skirtingame Kruberos olos gylyje, labiausiai intriguoja primityvus beakis ir be sparno vabzdys, gyvenantis giliai urvo apačioje. Plutomurus ortobalaganensis, kaip jis vadinamas, buvo naujausias 2010 m. Mokslininkų atradimas, rastas 6500 pėdų gylyje. Plutomurus ortobalaganensis, priklausantis vabzdžių rūšiai, vadinamai pavasario uodega, gyvena visiškoje tamsoje ir klesti grybais bei skiliančiomis organinėmis medžiagomis..

Komanda:

Nusileidimas į giliausią kada nors žinomą urvą reiškia nuskeltų dantytų uolų nuleidimą ir kaskadą per uždarus požeminius baseinus, kurių kai kurie, kaip pranešama, yra daugiau nei 300 pėdų gylio. Kiekvienas, einantis šiuo keliu, turi būti gerai pasirengęs atlikti užduotį, nes tam reikia daug pastangų ir daug komandinio darbo, kad galėtum pamatyti tave.

Prieinamumas:

Dėl vietovės atokumo Kruberos urvas yra prieinamas tik ne ilgiau kaip keturis mėnesius per metus.

Duobė be dugno:

Juodosios jūros ir Kaspijos jūros ribose esantis Kruberos-Voronjos urvas kalnuotame Arabikos masyvo regione yra neįtikėtina vieta tyrinėtojams, mokslininkams ir urviniams, norintiems gilintis į žemės bedugnę. Iki šiol spėliojama, ar buvo pasiektas žemiausias urvo taškas, vilties žiburys tiems, kurie nori pasiekti naujų rekordų.