Uzun saçlar büyük bir sorun veya kılık değiştirmiş bir nimet olabilir. Saçınız gerçekten kaliteli olduğunda, onu bırakabilir ve basit – şekillendirmeye ihtiyacım yok – bakabilirsiniz. Ancak, biraz daha sofistike görünmeyi hedefliyorsanız, saçınızla yapabileceğiniz birçok şey var..

Uzun Saçlar İçin Saç Modelleri

Tüm bu stiller, saçınızı şık ve parlak hale gelene kadar taramakla başlar. Ne demek istediğimi anlıyorsan, salonuna pahalı bir ziyarette bulunmuşsun gibi görünmesi için dokulu saç spreyi bile kullanabilirsin. Ama genel olarak, aşağıdaki saç stillerini yapmak kolaydır ve çok fazla zamanınızı almaz..

Uzun Saçlar İçin En İyi 9 Saç Modeli:

1. Bükülmüş At Kuyruğu:

UZUN SAÇLAR İÇİN SAÇLAR1

Bu saç modeli için önce saçınızı üç parçaya ayırmanız ve ayrı atkuyruğu şeklinde bağlamanız gerekiyor. Sonra ilkini alıp kendi üzerine katlayın ve ikincisine ekleyin. İkincisi için işlemi tekrarlayın. Son görünüm böyle bir şey.

2. Basit Bırakın Gevşek Stil:

Saç modeli uzun saç modelleri 2

Uzun düz saçlarınız varsa, onunla fazla bir şey yapmanıza gerek yoktur. Tarak ve dokusunun doğru olduğundan emin olun ve sonra serbest bırakın. Düz ve şık hale getirmek için elbette fönle kurutmanız gerekir, ancak bundan sonra işin geri kalanını saçlarınız yapar..

3. Yüksek Kırpılmış Topuz:

UZUN SAÇLAR İÇİN SAÇLAR3

Bu saç modeli yapmak oldukça kolaydır ve bir dakikadan fazla sürmez. Her gün yapmaya alışınca daha da az. Saçınızı yukarıda tutun ve at kuyruğu yaparken yaptığınız gibi bükün. Kendi üzerinde bükülmesine ve üstten klipslenmesine izin verin. Görünümü tamamlamak için uçların geriye düşmesine izin verin.

4. Yan Örgü:

UZUN SAÇLAR İÇİN SAÇLAR4

Bir partiye hazırlanıyorsanız ve yukarıdakilerden daha karmaşık bir şey arıyorsanız, bu görünüme gidin. Saçınızı bir tarafta toplayın. Ardından üst yarıyı alın ve sol üst taraftan başlayarak örün. Doğruyu okurken örgüyü geriye doğru hareket ettirin ve ardından ortasından klipsleyin, ucunun saçınızın geri kalanıyla karışmasını sağlayın.

5. Düğümlü Saç:

UZUN SAÇLAR İÇİN SAÇLAR5

Bunu yapmak kolaydır ve ayrıca bir midilli veya topuz haline getirilebilir. Saçınızı iki yarıya bölün – sol ve sağ. İki yarının ortalarını, aralarında biraz saç kalacak şekilde alın ve düğümleyin. Sonra iki yarıdan arta kalanları alıp tekrar düğümleyin..

6. Resmi Görünüm:

UZUN SAÇLAR İÇİN SAÇLAR6

Basit ama resmi bir görünüm, saçınızı açık tuttuğunuz ancak ön kısmın süpürüldüğü bir görünümdür. Saçınızın ön yarısını arkadan ayırın. Ön yarıyı ikiye bölün ve ardından sol taraftaki yarısını alın ve geriye doğru süpürün ve sağ tarafa klipsleyin. Ardından sağ yarıyı alın ve geriye doğru süpürün, kırpılan sol yarıdan bükün ve bu ucunu da klipsleyin.

7. Dağınık Örgü:

UZUN SAÇLAR İÇİN SAÇLAR7

Yüzünüzün daha şirin görünmesi için ustaca düzenlenmiş birkaç gevşek iplikten oluşan basit bir yan örgü de mükemmel bir saç modelidir..

8. Örgülü At Kuyruğu:

UZUN SAÇLAR İÇİN SAÇLAR8

Saçınızın alt kısmını bir midilliye bağlayın. Ardından üst parçayı alın ve iki ucundan ortasına kadar örün. Sonra at kuyruğuna ekleyin.

9. Sabitlenmiş Örgü:

UZUN SAÇLAR İÇİN SAÇLAR9

Erkek saçınızın altından başlayarak sofistike bir Fransız örgüsü. Daha sonra katlayın ve en üste sabitleyin. Uçların düşmesine izin verin ve gevşek telleri sabitlemek için pimler kullanın.