Hampi, didžiosios Vijayanagara imperijos sostinė, gavo savo pavadinimą iš Pampa upės. Ši vieta, dar vadinama Kishkinda Kshetra, yra toje pačioje vietoje, kur Rama pirmą kartą susitiko su Hanumanu. Jis įsikūręs Tungabhadros upės pakrantėje, Karnatakos valstijoje. Hampi buvo turtingiausia vieta XVI amžiuje ir pritraukė nemažai prekybininkų iš Persijos ir Portugalijos. Valdant Šri Krišnadevaratai, Hampi išaugo į vieną gražiausių miestų. Ypač meno ir architektūros atžvilgiu Hampi šventyklos demonstruoja nuostabius Vijayanagara architektų įgūdžius. Tačiau dėl daugybės portugalų ir persų invazijų buvo visiškai nuniokota kadaise šlovinga karalystė. Šventyklos buvo nežinomos pasauliui iki XIX a., O dabar jas restauruoja archeologijos departamentas. Skaitykite toliau, kad ištirtumėte geriausią Hampi šventyklų sąrašą.

Svarbios šventyklos Hampi su vaizdais:

1. Vijaya Vittala šventykla:

šventyklos Hampyje

Vijaya Vittala šventykla yra klasikinis nuostabios architektūros ir dizaino pavyzdys, esantis Hampi. Tai šventyklų kompleksas su stulpiniais paviljonais stulpiniuose paviljonuose, todėl sakoma, kad tai labiau miestas. Šventykla datuojama XV ir XVI a. Ji skirta Viešpačiui Višnu. Šventykloje yra garsus akmeninis vežimas, kuris, kaip sakoma, yra Garudos, Erelio Dievo, šventovė, Viešpaties Višnu transporto priemonė..

2. Virupaksha šventykla:

Virupaksha šventykla

Sakoma, kad Virupaksha šventykla yra vienos iš iškiliausių Indijos imperijų Vijayanagar imperijos karūna. Šventykla galėjo būti pastatyta IX ir X a. Šventykla skirta Viešpačiui Virupakšai – Viešpaties Šivos, kuri taip pat yra pirmininkaujanti šventyklos dievybė, pavidalu. Be Viešpaties Virupakšos, šventykloje taip pat yra Tungabhadros upės deivės deivės Pampa stabai. Šventyklos šventės švenčiamos vasario ir gruodžio mėnesiais.

3. Achyutaraya šventykla:

Achyutaraya šventykla

Achyutaraya šventykla yra tarp Gandhamadana ir Matanga kalvų, ją 1534 m. Pastatė Achyuta Deva Raya iš Vijayanagar dinastijos. Šventykla buvo pastatyta pagal klasikinį Vijayanagar architektūros stilių ir dizainą ir yra skirta Lordui Venkateswara. Nors didžioji šventyklos dalis yra griuvėsiai, ji vis dar gerai žinoma dėl savo didingumo. Šventykloje taip pat yra šventovė, skirta Garudai, Erelio Dievui.

4. Badavi Linga šventykla:

Badavi Linga šventykla

Badavi Linga šventykla yra monolitinis Hampi stebuklas, kuriame yra 3 metrų aukščio Šivos lingamas, išlenktas iš vienos uolos. Šventykloje yra akmenuota šventovė su atviru stogu, o lingamo pagrindas lieka panardintas į vandenį. Sakoma, kad šventykla buvo pastatyta valdant Vijayanagaro valdovams. Šventyklos kamera visada įspūdingai užpildyta vandeniu.

5. Lakšmi Narasimha šventykla:

Lakšmi Narasimha šventykla

Lakshmi Narasimha šventykloje yra akmeninis Viešpaties Narasimha stabas, vienas iš dešimties Viešpaties Višnu avatarų. Šventykla buvo pastatyta 1528 m., Valdant karaliui Krišnadevarajai. Šventykloje iš pradžių buvo Viešpaties Narasimha glėbyje deivė Lakšmi, bet po 1565 m. Reido Lakšmi stabas buvo sugadintas ir pašalintas. Taigi nuo to laiko Viešpaties Narasimha stabas yra žinomas kaip Ugra Narasimha, kuri yra pati baisiausia forma, kai nėra deivės Lakšmi.

6. Hazara Rama šventykla:

Hazara Rama šventykla

Hazara Rama šventykla yra netoli senovės Vijayanagar imperijos ir sakoma, kad imperijos karaliai ir honorarai ją laikė privačia šventykla. Epinė Ramajanos saga išraižyta ant šventyklos sienų personažų, istorijų, įvykių, aktų ir scenų pavidalu.

7. Bala Krišnos šventykla:

Bala Krišnos šventykla

Bala Krišnos šventykla buvo pastatyta 1513 m., Švęsti ir pažymėti karaliaus Krišnadevarajos pergalės prieš Udayagiri pergalę. Šventykla yra skirta Viešpačiui Krišnai jo dievinama kūdikio forma – Balakrišna arba Gopalji. Šventyklos stabas dabar perkeltas į Čenajaus valstijos muziejų. Šventyklos sienos, stulpai ir kupolai yra išskirtinai išraižyti vaizdų iš Bhagavatos, Viešpaties Krišnos purano istorijos.

8. Kadalekalu Ganesha šventykla:

Kadalekalu Ganesha šventykla

Kadalekalu Ganesha šventykla yra dar vienas monolitinis Hampi stebuklas. Šventykla skirta Kadalekalu Ganešai, joje yra 4,5 metro aukščio monolitinis Viešpaties Ganešos stabas. Šventyklos stulpai išgraviruoti mitologiniais personažais ir istorijomis. Į pietus nuo Kadalekalu Ganesha šventyklos Sasivekalu Ganesha skirta maža šventovė, kuri taip pat yra išraižyta iš vieno akmens.

9. Požeminė Šivos šventykla:

Požeminė Šivos šventykla

Šivos šventykla, esanti Hampi, yra pastatyta kelis metrus žemiau žemės lygio ir galbūt yra viena seniausių šventyklų mieste. Šventykla išlieka užtvindyta didžiąją metų dalį, ypač per musonus, kai kameros tampa visiškai neprieinamos. Vidinėje šventyklos šventovėje kadaise buvo Viešpaties Šivos stabas, tačiau šiuo metu liko tik pjedestalas.

10. Hanumano šventykla Hampi:

Hanumano šventykla Hampi

Ši šventykla yra ant kalvos, vadinamos Anjaneya kalva, kuri turėtų būti Viešpaties Hanumano gimimo vieta. Iki šventyklos viršaus yra maždaug 570 žingsnių, kur galima rasti didžiulį Viešpaties Hanumano stabą. Lankytojui matomi ir plaukiojantys akmenys, atgabenti iš garsiosios Ramos Setu. Ši šventykla siūlo nuostabų panoraminį vaizdą tiems, kurie lankosi šventykloje.

11. Ganigitti Jain šventykla:

Ganigitti Jain šventykla

Ganigitti Jain šventykla buvo pastatyta 1386 m. Šią gražią šventyklą pastatė Iruga, kuris buvo vyriausiasis vadas Hariharos II valdymo metu. Priešais pagrindinę šventovę įrengtame žibinto stulpelyje yra šventyklos istorijos užrašai. Ši šventykla pastatyta tikru Vijayanagara stiliumi, tačiau taip pat pastebima Chalukyan imperijos įtaka.

12. Malyavanta Raghunatha Swamy šventykla:

Malyavanta Raghunatha Swamy šventykla

Ši šventykla, nors ir nėra tokia populiari kaip likusios Hampi šventyklos, yra nuostabi vieta, kurią reikia aplankyti. Įsikūrusi 3 km atstumu nuo pagrindinės Hampi turgaus gatvės, šventykla skirta Viešpaties Ramos garbinimui Malyavanta Raghunatha Swamy pavidalu. Pasakojama, kad šventykla yra ta pati vieta, kur Viešpats Rama ir jo brolis Lakšmanas gyveno per savo ekspediciją surasti Seetą..

Nuo tada, kai Hampi buvo atrastas iš jo griuvėsių, traukia daug nacionalinių ir tarptautinių turistų. Kiekvienas šios vietos centimetras kalba už šlovę, kurią kadaise matė. Žinoma, šioje vietoje yra paslaptis, dėl kurios kiekvienas turistas nori vėl ir vėl aplankyti Hampi. Atrodo, kad griuvėsiai pasakoja istorijas apie didingą jų praeities istoriją. Šie didingi griuvėsiai yra neįtikėtinas reginys, todėl norint pamatyti jų grožį, reikia tik aplankyti šias šventyklas, nes jų žodžiai negali apibūdinti.