Bebekler gerçekten çok değerlidir ve her değerli şey gibi onlara özel olarak bakmanız gerekir. Kesinlikle izlemeniz gereken bazı adımlar var. Küçüğün iyiliği için kilo, yemek, gelişim, oyuncaklar, uyku vb. En önemli belirleyici faktörlerden biri, her şeyi değiştiren bebeğin yaşıdır. Bu yazımızda 9 aylık bebekleri, alışkanlıklarını ve yoğun bakım önerilerini tartışacağız. 9 aylık bebeğin 9 veya 8 aylık olanlardan ciddi bir farkı var ve burada tartışılıyor.

9 Aylık Bebek

Bu yazıda 9 aylık bebeğin kilosu, bebek bakımı, beslenmesi, gelişimi, yiyecekleri, oyuncakları, uykusu vb. ile ilgili bilgiler verilecektir. Öyleyse başlayalım!

9 Aylık Bebek Ağırlığı:

9 aylık bebek için temelde böyle sabit bir ağırlık yoktur. Bununla ilgili takip etmeniz gereken bir şey, bebeğin iyi miktarda ve istikrarlı bir şekilde kilo alıp almadığıdır. Bu, bebekle ilgili en önemli gerçeklerden biridir. Bazı sebeplerden dolayı yolunuzu kaybederseniz ve dengesiz kilo alımı veya kaybı olursa, bu bebek için gerçekten zararlı olabilir. Bununla birlikte, ağırlıkta bazı beklenmedik değişiklikler olursa, kimi arayacağını biliyorsun, değil mi? Doktor. Bebek 6 aydır anne sütü ile beslendiği için bebek ağırlığının büyük bir kısmı sütün içeriğine ve sütün besin değerine bağlı olacaktır. Bebek ağırlığı, bebeğe uygun bakım söz konusu olduğunda en önemli faktörlerden biridir..

9 Aylık Bebek Bakımı:

Bebek bazı göreceli hareket belirtileri gösterecektir. Bu oldukça doğal. 9 aylık bebek kolayca bebek olur ve bu, özel dikkat gösterilmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Bebek bakımı aynı zamanda bebeğe günahı beslemek ve nemlendiriciler yardımıyla iyi durumda tutmak gibi uygun bakımı da içerir. Sadece doktorlar tarafından önerilen cilt ve yüz ürünlerini kullanmak. Bebek bu yaşta ekstra sevgiye ihtiyaç duyacaktır ve bu, annenin sevgisi ve şefkatinin resme girdiği zamandır. Bebek bu yaşta biraz yaramazlık yapacaktır ve bu doğaldır. Bebek yeni şeyler öğrenmeye çalışacak ve anne-babanın tanımlaması gereken bazı karmaşık değişiklikler olacaktır (bu değişiklikler genellikle davranış değişikliklerini içerir).

9 Aylık Bebek Beslenmesi:

Bebeğin fiziksel olarak büyümesini sağlayacak olan beslenmedir. Bu aşama biraz dağınıktır ve bebeğin iştahında değişiklikler olabilir. Bebek kendini yemeye çalışacak ve onları temiz tutmak ciddi bir sorun olacaktır. Öte yandan uzmanlar, bebeğin yeni şeyler keşfetmesine izin verilmesi gerektiğini ve bunlardan birinin de besinler olduğunu söylüyor. Bazen ebeveynler bebeğin yiyecekleri kendi başlarına denemesine izin verir. Yiyecekleri ağza götürmek kıyafetleri ve besleme bezini kirletir, ancak bu davranışın zihinsel gelişimi teşvik ettiği kanıtlandığı için buna değer. Yemek saatleri genellikle ebeveynler tarafından kontrol edilir, bu nedenle bunun için katı ve katı bir kural yoktur..

9 Aylık Bebek Uykusu:

Bebeğin uyku davranışında da bazı değişiklikler olacaktır. Gece beslemesi gitti ve annenin uykusuz geceleri pek olmayacak. Ancak bebeklerle ilgili yaygın sorunlardan biri olan bez temizliği için kafada yine de sürekli bir gerginlik olacaktır. Bebekler 24 saat içinde 3-2 uykudan düşer ve bu, bu yaştaki bebeklerde en çok görülen davranış değişikliklerinden biridir. Bu dönem (9 ay) ayrıca, geceleri herhangi bir nedenle uyanır ve ebeveynlerinin etrafta olmadığını hissederse, çok ağlayacak ve sonunda ebeveynleri uyandıracak gibi birçok uyku değişikliğini de beraberinde getirir. Bebeğin bazı hareket uyarıları ile ebeveynleri ile uyumasına izin vermenin zamanı geldi. Uyku sırasında bazı ciddi hareket değişiklikleri olacaktır ve bu çocuklarda da yaygındır..

9 Aylık Bebek Gelişimi:

Bu, dişlerin çıkma şansının olacağı zamandır ve dişlerin büyüme belirtileri yoksa bebeği dişçiye de götürebilirsiniz. Dişlerin büyümesi bebeğin büyüdüğünü gösterecektir. Mağazalarda bebeklerde diş büyümesini takip etmenize yardımcı olacak bebek dişleri bulunmaktadır. Bebeğin bazı gerçek kıyafetlere ihtiyacı olacak ve onun için 1 beden kumaş uygun olacaktır. Bu yaştaki bebekler için çekici giysiler sağlayan birçok harika şirket var. Araştırmalara göre bu yaştaki bebeklerin bir gecede büyüdüğü görüldü ve bu sizin bebeğinizin de oldukça hızlı büyüyeceği anlamına geliyor. Bebek daha fazla büyüdüğünde ihtiyaç duyacağı tüm önemli şeyleri önceden ayarlamanız gerekecek..

9 aylık aktiviteler arasında yeni şeylerle oynamak, ağzına götürmek, kendi kendine yemek yemeye çalışmak en yaygın olanlarıdır. Bu aktiviteler hemen hemen tüm bebeklerde yaygındır..

9 Aylık Bebek Maması ve Oyuncakları & Kilometre taşları:

Bu yaştaki oyuncaklar genellikle öğrenme oyuncaklarını içerir. Parmak gıdalar, bu yaşta bebeklerin tükettiği yaygın gıdalardır. Bebeğin birlikte yemesine izin verilmelidir ve bu, gelişime yönelik en önemli adımlardan biri olacaktır. Kilometre taşları arasında uygun oturma, kendi kendine uzanma, uygun uzuv hareketi vb. bulunur..

Bebekleri kontrol etmek, özellikle hızlı büyüdüklerinde telaşlı olabilir. Bebeklerin düzgün bir şekilde büyümesine izin vermenin en iyi yollarından biri, gelişimi izlemek ve gerekli oyuncaklar, yenen yiyecekler vb. için uygun bir çizelge yapmak olabilir..