Anusara Yoga 1997 yılında John Friend tarafından kuruldu. Çok kısa sürede Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler oldu ve kısa sürede Asya ve Avrupa’ya yayıldı. Görülmesi gereken en anlamlı yoga formlarından biridir ve aşağıdaki birkaç paragrafta paylaşılan birkaç ilginç pozu vardır..

Anusara Yoga Asanaları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Anusara Yoga Pozları:

Aşağıda bazı en iyi Anusara Yoga Asanalarını ve faydalarını listeledik..

1. Yarım Ay Duruşu:

anüsara yoga

Yarım Ay Duruşu, bacak kaslarınızı ve dengeleme yeteneklerinizi zorlar. Bu özel poz için hem yeni başlayanlar hem de ileri düzeydeki öğrencilerin pratik yapabilmesi için birkaç değişiklik var. Omurgayı uzatmak, zarar iplerini esnetmek, göğüs kafesini açmak gibi sağlık açısından da faydaları vardır. Ayrıca kaygı ve stresi azaltır.

2. Yarım Çekirge Pozu:

Anusara Yoga Asanas-Yarım Locust Pose

Yarım çekirge duruşu Salabhasana olarak da bilinir. Vücudunuzu tonlar ve güçlendirir ve sırtınızın uçlarını kolaylıkla derinleştirmenize yardımcı olur. Akciğerlerinizi açar ve daha iyi nefes almanıza yardımcı olur. Bacaklarınızdaki, gövdenizdeki ve kalçalarınızdaki kaslar da şekillenir ve şekillenir. Ayrıca göğüs ve karın kaslarınıza güç sağlayacaktır..

3. Timsah Duruşu:

Anusara Yoga Asanaları -anusara yoga

Karnınızın üzerine yere düz yatın ve bacaklarınızı genişletin. Kalçanızı sıkın ve göğsünüzü yukarı kaldırın. Çenenizi içeri sokun ve alnınızı yavaşça kollarınıza koyun. Rahatlamak. Nefesinizi birkaç saniye bu pozisyonda tutun ve bu pozu birkaç kez tekrarlayın. Bu, Anusara yogada çok önemli kabul edilen Timsah pozunu yapmanıza yardımcı olacaktır..

4. Tekne Duruşu:

Tekne pozu için yoga matınızın üzerine oturun ve ayaklarınızı nazikçe dışarı çıkarın. Vücudunuzu arkaya doğru eğin ve bacaklarınızı yerden kaldırın. Bacaklarınızı yere paralel olacak şekilde dışarı çıkarın. Uyluklarınızı serbest bırakın ve avuçlarınız vücudunuza dönük olsun. Bu pozda yaklaşık beş ila on nefes kalın ve birkaç kez tekrarlayın..

5. Savaşçı Pozu:

Anusara Yoga Asanaları-Trikonasana

Savaşçı pozu için nefes vermeniz ve ayaklarınızı birbirinden ayırmanız gerekir. Kollarınızı birbirine paralel olacak şekilde kaldırın ve sol ayağınızı sağa doğru yaklaşık 45 b ila 60 derece çevirin. Sağ dizinizi bükün ve nefes verin. Otuz saniye ile bir dakika arasında kalın ve bunu birkaç kez tekrarlayın. Bununla savaşçı pozunu başarıyla tamamlamış olacaksınız..

6. Dağ Duruşu:

Anusara Yoga Asanas-Dağ

Dağ Duruşu, halk arasında Tadasana olarak da bilinir. Vücudunuzu ve zihninizi iyileştirir ve ayrıca vücudunuza güç sağlar. Yapmanız gereken tek şey, ayaklarınız bir arada durmak ve avuçlarınız birbirine bakacak şekilde ellerinizi bir araya getirmek. Derin nefes al. Bunu yaparken gözlerini kapatmayı unutma.

7. Kolay Poz:

Anusara Yoga Asanaları-kolay poz

Kolay poz, konsantrasyon seviyenizi artırmak için çok popülerdir. Bunun için bacaklarınızı katlayarak oturmanız gerekir. Elleriniz dizlerinizin üzerinde olmalıdır. Birkaç kez nefes alıp verin. Ardından nefesinizi birkaç saniye tutun ve bırakın. Bunu beş dakika boyunca sürekli yapın.

8. Güneş Saati Pozu:

anusara yoga -güneş saati duruşu

Dandasana olarak da bilinen bu poz çok karmaşıktır. Solunuzu başınızın yanına getirmeniz ve ayağınızı elinizle tutmanız ve germeniz gerekir. Bu poz için dik oturmanız ve nefesinizi mümkün olduğunca uzun süre tutmanız gerekir..

9. Döner Üçgen Duruşu:

Anusara Yoga Asanaları - yarım ay pozu

Bu poz için dik durmanız ve sol ayağınızı dışarı çıkarmanız gerekir. Nefes verin, öne doğru eğin ve parmaklarınızı yere koyun. Sola doğru bükün, kolunuzu sola kaldırın ve yukarıyı gösterin.

Görsel Kaynağı: Shutterstock