Bu yerel fuarın renkleri gibi, Yoga da kütlesini farklı vücut ve sağlık bakım kategorilerine ayıran renkli bir yolculuğa sahiptir. Sağlam bir Yogik kataloğu size beden sorunlarınızı analiz eden tıbbi bir bağlantı noktasına ne kadar benzediğini söyler, yoga da sorunlarınızı inceler, teşhis eder ve size en uygun çözümü sunar..

Tek fark, kimyasal işlemlere ve haplara gerek kalmadan sorunlarınıza çözüm bulabilmenizdir. Belirli bir dizi problem için her zaman bir yoga vardır ve bugünün makalesinde birçok çantadan sadece bir tane daha var, buna Lolasana deniyor. İşleri yoluna koymak için, pozisyona ulaşmak için atılacak adımlar ve bundan elde edebileceğimiz faydalar hakkında konuşacağız..

lolasana

Nasıl yapılır:

Lolasana yoga adı aynı zamanda asılı poz olarak da adlandırılır, çünkü esas olarak önemli bir asma ve destek bölümü vardır. Yoga sürecinden geçerken akılda tutulması gereken en önemli şeylerden biri, nefesi tutmanız önerilmedikçe, net bir şekilde nefes almaktır, derin nefesler. ileri geri hareket, buna kolye pozu denmesinin nedenlerinden biri.

Başlamak için yoga matınızı yayın ve yakınlarda yumuşak bir minder veya yastık hazırlayın. Ayak parmaklarınız kalça tarafından dinlenmenin altında kıvrılırken kaval kemiğinizin üzerinde otururken yere diz çökün. Dizleriniz dışa doğru çıkıntı yapacak. Şimdiye kadar, ellerinizi her iki tarafa da koyarken boynunuz baharatınızla aynı hizada olmalıdır. Başlangıç ​​aşamasında biraz sıkıntı çekebilecek yeni başlayanlar için yastık minderleri veya ellerinizi koyacağınız bir dinlenme yeri tercih edebilirsiniz. El yerleşimi, her zamanki kolaylıklarına göre kişiden kişiye değişir. Önünüzde veya yanınızda olabilir.

Şimdi eğilirken kollarınıza baskı uygulayarak yavaşça öne doğru eğin. Artık sırtınız, vücut ağırlığına uyum sağlamak için iliğinizi bükmenize izin verecek şekilde çökmelidir. Avuçlarınıza baskı uygulayarak kendinizi yavaşça yukarı kaldırın. Artık kendinizi yukarı kaldırırken kollarınız tüm baskıyı kendilerine dağıtıyor olacak. Bu, başlangıçta kolay bir sınav olmayabilir, ancak pratikle oraya varacaksınız. Yakında el desteği için de mindersiz çalışacaksın.

Bize Nasıl Yardımcı Olur:

1. Beden ve zihin işbirliği yoluyla koordinasyon duygusu, çoğumuzun erken yaşta elde ettiği bir şeydir, ancak sinirlerini vücut işlevleriyle koordine edemeyen ve bu nedenle vücudunuzda düşük dengeye neden olan bazı talihsizler hala vardır. Bu egzersiz sayesinde vücudunuzun denge gücüne kavuşabilirsiniz..

2. Bu, spor salonunda ağırlık kaldırmanın kollarınızın kendi ağırlığınızı kaldırdığı duruma benzer olduğu durumlarda üst vücut kaslarınızı güçlendirmenin iyi bir yoludur. Vücudunuzu kollarınız üzerinde destekleyerek sadece kollarınız değil göğüs ve omuz kaslarınız da fayda sağlar..

3. Eğilip vücudunuzu yukarı kaldırmaya zorlarken, göğsünüzde kalbinizin mükemmel bir hızda atmasını sağlayan bir kan hücumu meydana gelir. Bu aynı zamanda olası tıkanıklıkları açarak ve tıkanmaları ortadan kaldırarak kardiyak sorunları da halleder..

4. Sıkı sırt kaslarının bir esneme ve zorlama durumundan geçerken üzerinde düşünmesi gereken bir şeyin olduğu bu yogayı seçerek vücut sertliği giderilebilir. Kollarınızı tonlandırır, olası herhangi bir sırt kası ağrısını hafifletir..