Yoga, bu büyük sanat formunun ön saflarında yer alan en usta görücüler tarafından nesilden nesile aktarılmıştır. Yogayı bir sanat formu olarak adlandırmak, gerçekten vücudun sanatı olduğu için ustacadır. Uygun bir yoga ustası, son derece esnek ve fiziksel olduğu kadar zihinsel olarak da formdadır, ancak yoganın faydalarından yararlanmak için bir usta olmanıza gerek yoktur. Yoga çok kişisel bir egzersizdir ve evinizin sınırlarından yapılabilir, size huzur ve güven duygusu verir..

Matsyendrasana (spinal Twist) Nasıl Yapılır ve Faydaları

Yoga, tam olarak egzersiz yapmak ve tüm faydalarından yararlanmak için günlük olarak uygulanmalıdır. Yoga, bu egzersizi tamamen yeniden yaratmak için derin kademeli nefes almanın ardından seçilebilecek bir dizi farklı duruştan oluşur. Bugünkü yazımızda Matsyendrasana duruşu ile birlikte nasıl yapılacağı ve faydaları hakkında konuşacağız..

Matsyendrasana Yoga – Adım Adım Talimatlar ve Faydaları:

Matsyendrasana Yoga – Nasıl Yapılır??

Matsyendrasana, bu yoga duruşunda tam anlamıyla yapacağımız şey olan spinal büküm pozu olarak da bilinir. Bu zor bir yoga duruşu gibi görünebilir, ancak dürüst olmak gerekirse, bu en basit olanlardan biridir. Yumuşak bir esneme ve bükülme modeli sayesinde tüm yoga seti tamamlanır. Bununla birlikte, nefes alma hala tüm yoganın önemli bir parçasıdır..

  • Başlamak için, bacaklarınız önünüzde uzanmış, omurganız ve boynunuz hizalanmış ve elleriniz sakince yanınızda dururken kendinizi bir yoga matına oturtun..
  • Bu poz için, lotus pozu olarak da adlandırılan bacaklarınızı çaprazlayarak oturduğunuz Padmasana ile başlayabileceğiniz başka bir başlangıç ​​daha var..
  • Artık hazır olduğumuza göre, antrenmana başlayalım.
  • Kıvrımlı uzuvlarınızdan birini getirin, sağ uzuv hala bükülüyken sol ayağı yere değecek şekilde sol ayağınızı sağ bükük bacak boyunca söyleyin..
  • Şimdi vücudunuzu bükerek başlayın, belinizi yukarı kaldırın. sol bacağınızı sağ üzerinde kullanıyorsanız, sağa doğru bükülürsünüz ve bunun tersi de geçerlidir..
  • Bunca zaman omurga ve kemik iliği mümkün olduğunca düz kalmalıdır..

Şimdi bir kolunuzu destek için tutmak için çapraz dizinize kadar getirin, diğeri ise tamamen geriye doğru gider. Ancak, genellikle diğer kolu da serbest ve dinlenmiş halde tutabileceğinizi söylerler. ilk aşamalarda, bükülme biraz daralmış görünebilir.

Ancak zamanla duruma alışacaksınız. Pozu kilitledikten sonra, pozisyonun kilidini açmadan ve temel pozunuza geri dönmeden önce bir dakika boyunca normal ama derin nefes alın..

Matsyendrasana Yoga – Bize Nasıl Yardımcı Olur??

İliğinizi diğer tarafa çevirdiğiniz anda, omurganızdan aşağı hafif bir karıncalanma ağrısı akacak ve uzun süredir barınan kas ağrınızı tatmin edecektir..

Omurga ve alt sırt, bu egzersizde sağlam bir gerilmeden geçer, bu nedenle sırt ve ilik ağrıları basitçe ovalanır. Bu yoga, adrenalin güçlendirici olarak bilinir..

Hızlı sindirimi sağlamak için bu yogayı yemekten yarım saat önce yapın. Mideyi büktüğümüzde, bağırsaklar baskı altına alınır ve bu sayede hızlı bir şekilde çalışırlar ve böylece hızlı sindirim sağlanır..

Bahsedilen bir önceki nokta, beni yüksek metabolizma olan bir başka faydaya getiriyor. Yüksek metabolizma, vücudunuzda parçalanan tüm gıda besinlerinin uygun meyve sularını ve besinleri salgılayarak düzgün çalışmasını sağlar, böylece gereksiz gıda depolama veya sindirim sorunları oluşmaz. Bu kilo kaybıyla da ilgili olabilir.