Hepimizin algıladığı şekliyle Yoga, sadece bir fitness aleti değil, tam anlamıyla çalışan, sizi mümkün olan her şekilde mükemmelleştiren veya mükemmelleştirmeye çalışan oldukça güçlü bir araçtır. Basit bir fitness dalgası olarak başlayan şey, artık uzmanların bize yoganın en iyi faydaları konusunda kanıtlanmış yöntemler sağladığı yoganın nasıl çalıştığının derinliklerine kanalize oldu..

Parivrtta Baddha Parsvakonasana Nasıl Yapılır ve Faydaları

Hem zihinsel bir zevk hem de fiziksel bir bakım gerektiren yoga, bu nedenle çoğumuz tarafından tercih edildi, bu bölümde yaş sınırı yok. Çeşitli duruşlar, türler ve benzerlerinden oluşan büyük katalog arasında, bu tür bir yoga bugünkü makalemizin konusu. Buna Parivrtta Baddha Parsvakonasana denir. Bu makaledeki avantajlardan yararlanacağız ve ayrıca size adımlar için kısa bir bilgi vereceğiz..

Parivrtta Baddha Parsvakonasana Nasıl Yapılır ve Faydaları:

Nasıl yapılır?

Bu Yoga’nın İngilizce isimleri her zaman o kadar gerçek ve kesindir ki, sadece ismin kendisinden pozların ve duruşların içinde küçük bir kepçe alırsınız. Avantajlara geçmeden önce, gerçekleştirme adımlarına ilişkin küçük bir kılavuz burada. İngilizce adı, bu makalede tam olarak yapmak istediğiniz şey olan Döner Yan Açı pozudur..

Bir uyarı olarak, bu yogayı yapmadan önce, sizin için ölümcül olabilecek bir kayma disk probleminiz veya kırık bir sırtınız olmadığından emin olun. Bir kez daha bu yogayı aç karnına yapmanızda fayda var ve eğer varsa sersemlik hissi sonrasında bol su içilerek kontrol altına alınabilir..

İliklerinizi ve boynunuzu düzeltirken aralarında küçük bir boşlukla ayrılmış ayaklar birbirine hizalanmış olarak yoga matınızın üzerinde düz durarak başlayın. Kolların tembel tembel vücuduna değiyor. Şimdi uzuvlarınızdan birini bükerken yumuşak bir nefesle başlayın, doğru olanı dizinizden söyleyin ve bunu yaparken öne doğru eğilin..

Eşyalarınız yere paralel hale gelene ve diziniz ayağınızın ortasına hizalanana kadar tamamen aşağı inin. Şimdi, eğilirken sol bacağınızı aynı anda geriye doğru hareket ettirin, düz tutun ve bacağınızı parmak uçlarından destekleyin. Artık orada olduğuna göre, üst vücudunu çalıştırmaya başla. Sağ diziniz bükülmüşse, kendinizi sağ tarafa çevirin.

Büküm, derin nefes alırken arka omuzlarınızı dizinize dayamanız için yeterince iyi olmalıdır, şimdi nefesi kilitleyin ve karnınızı biraz boşaltın, böylece sol taraftaki kollarınız şimdi uyluğunuzun altına, biri vücudunuzun üzerine dokunabilir. altında.

Nasıl Yardımcı Olur??

  • Bu, vücudunuzu öyle bir çevirdiğiniz iyi bir denge egzersizidir ki gözleriniz duruşun farkında değil, zihniniz öyledir. Burada temel olarak zihne işaret eden göz olan vücut dengesinden bahsediyoruz. Artık bu koordinasyonu mükemmelleştirerek dengenizi geliştirebilirsiniz..
  • Bir sonraki avantaj farklı bir pakette geliyor. Bu, esas olarak karın bölgesine uygun olan bükülmeler ve gerilmeler yoluyla yararlanılabilen güçlendirme olarak adlandırılır..
  • Kendinizi bükerken, basıncın yarattığı kan akışıyla farkında olmadan mide organlarına masaj yapıyorsunuz..
  • Aynı etki, alt gövdeye de uygulanır; bu egzersiz, güç ve sıkılık kazanmak için kasları daha esnek hale getirerek onları tonlamanıza ve sıkılaştırmanıza yardımcı olur..