Komşunun iki saç örgüsü olan küçük kızından 80. yaş gününü kutlayan büyükanneye, çekirdek ailenin meşgul arısına veya anneliği kucaklayan kadına kadar, yoga hiçbir zaman gerçekten herhangi bir yaş sınırı tanımadı, özellikle de insanlar sadece zindelik için değil, yogayı da tercih ettiğinde. onunla birlikte gelen.

Parivrtta Parsvakonasana yoga Poz

Ama aynı zamanda hamile kadın kasılma ağrılarının daha iyi kontrol edilebileceğini hissettiği için ve büyükanne sindiriminin evcilleştirileceğini bildiği için ve ayrıca meşgul baba saçsız yamalar aracılığıyla dinginliğe açılan kapıya münzevi bulduğu için ve tüm bunları kendi konforundan. ev. Bu nedenle, yoganın bir yolu olduğunu düşünmüyor musunuz? Pekala, bugünün yazısında Parivrtta Parsvakonasana adı verilen harika bir yoga duruşuna bakacağız..

Parivrtta Parsvakonasana (Döner Yan Açı) Nasıl Yapılır ve Faydaları:

Nasıl yapılır?

Her yoganın, başlamadan önce hissi bir kepçe alabilmeniz için yoga duruşunun son duruşunu tam anlamıyla heceleyen bir İngilizce adı vardır. Ondan elde edilen faydaları listelemeden önce, yoga matını yayalım ve onu gerçekleştirme rehberiyle başlayalım..

İngilizce adı, çok fazla bükülmeyi içeren Döner Genişletilmiş Yan Açı pozudur, bu nedenle göğsünüzde ve kalça kuşağınızda herhangi bir yerde kırık bir kemiğiniz olması durumunda bunu tercih etmemeniz önerilir..

Başlamak için, ayaklarınız bitişik ve ilik düz olacak şekilde düz bir pozisyonda durun. Boynunuzu omurganızla hizalarken kollarınız vücudunuzun yanında duracaktır. Şimdi bir bacağınızı kaldırın, öne koyarken sağa söyleyin, yumuşak bir gerginlik hissetmeniz için birkaç adım önde. Şimdi yavaşça bacağınızı sonuna kadar bükün, pazarlıkta öne doğru eğilin ve uyluklarınız yere paralel olana kadar durmayın..

Ayağınız şimdi diz ekleminizle aynı hizada olmalı ve sol bacak arkada tamamen gergin, düz ve sert olmalıdır. Şimdi, sağ ayağınız bükülmüşse, öne eğilmiş olarak sağ sola çevirin. Şimdi üst bedeninizin tam olarak yana dönük olduğundan emin olun..

Bundan sonra derin bir nefes alın ve sağ kolunuzu tamamen aşağı indirirken, sol kol başınızın üzerinde sallanarak hafif bir göğüs gerginliğine neden olacak şekilde yere değecek şekilde kilitleyin. Bazı insanlar ayrıca, ellerini dua ellerine katladıkları ayrı bir rutini tercih ederler. Birinci adıma nefes vermeden önce pozisyonu birkaç saniye basılı tutun.

Bize Nasıl Yardımcı Olur??

  • Kendinizi bu pozisyonda esnetirken, alt uzuvlarınız iyi bir egzersiz yapıyor ve bu nedenle bilmeden onları daha güçlü bir alt vücut için sıkılaştırmaya ve tonlandırmaya teşvik ediyorsunuz..
  • Siz değiştirip çevirdikçe ve döndükçe, mide yağınız da egzersiz yapıyor ve bu da yolda ciddi kalori yakmanıza neden oluyor..
  • Kalorilerin yanı sıra, karın olan bağırsak bölgeniz de bükülmenin baskısını hisseder ve bu da daha güçlü bir karın ve dolayısıyla daha iyi bir sindirim sağlar..
  • Hepimiz, yatar pozisyondan her oturduğumuzda bizi rahatsız eden sert ilik ağrılarına sahibiz. Pekala, çantanızda bu yoga ile artık kötü sırt sorunları hakkında endişelenmenize gerek yok. Germe ve bükme, kemik iliği sertliğini açar ve onu daha esnek ve güçlü hale getirir..