Yoga sadece zihninizi daha aktif ve açık kılmakla kalmaz, aynı zamanda iyi, tonda bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Ayrıca bu, kan akışını arttırır ve vücudumuzdaki toksinleri temizler. Yoga pratiği, çekirdeğinizi güçlendirecek ve bağışıklığınızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Parlayan Ciltler İçin Yoga da yapabilirsiniz. Hava kirliliği, UV ışınları, dalgalı hava koşulları ve vücudunuzun hormonal dengesizliği cildinize zarar verir. Sizi donuk ve sağlıksız gösterir. Piyasada çeşitli kremler ve losyonlar parlayan cildi geri getirmeyi vaat ediyor, ancak hepimiz bu kremlerin ne kadar etkili olduğunu biliyoruz ve Yoga yaparak doğal olarak sağlıklı, parlak bir cilde sahip olabiliyorsanız, o zaman neden biraz pahalıya gitmek istiyorsunuz? cilt tedavileri? Parlayan bir cilt için birçok Yoga pozu vardır. Bu nedenle, açık renk parlayan bir cilt elde etmek için, açık ten rengi için yogayı anlamak için okumaya devam edin..

Parlayan Cilt ve Yüz İçin En İyi Yoga Pozları

Parlayan bir cilt için Yoga mı arıyorsunuz? İşte parlayan cilt için harika yoga asanaları ve cilt beyazlatma için yoga. Bu pozların cildin parlamasını sağlamaktan başka birçok faydası vardır..

Güzel ve parlak bir cilt elde etmek için hepimizin cilt yoga asanaları yapması gerekir. Birkaç yıldır uygulanmaktadır ve mükemmel sonuçlar verdiği bilinmektedir. Parlayan bir cilt ve ışıldayan bir yüz için yoga pozları arıyorsanız tam size göre küçük bir rehber hazırladık..

Parlayan Cilt Ve Yüz İçin Etkili Yoga:

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için birkaç Yoga pozu vardır, ancak burada parlayan cilt ve yüz için bazı basit ve en iyi Yogalardan bahsediyoruz..

1. Nefes Egzersizi (Pranyayama):

Nefes Egzersizi (Pranayama

Parlayan bir cilt için nefes yogası yapmak için, işte parlayan cilt için yoga adımları. İlk önce yere oturun ve bacak bacak üstüne atın. Sırtınızı düz tutun ve normal nefes alın. Şimdi her iki burun deliğinizi kullanarak derin nefes alın. 10’a kadar say. Nefesini tut. On saniye daha sayın ve bırakın. Bu egzersizi beş dakika boyunca yapabilirsiniz. Açık ten için yüz Yogası böyle yapılır.

2. Baş Duruşu Pozu:

Başüstü Poz

Parlayan cilt için bu basit Yoga’yı yapmak için, yerde bir yoga matı tutun ve üzerine diz çökerek oturun. Ardından, dirsekleriniz yerde ve avuç içleriniz birbirine kenetlenmiş olarak ellerinizi başınıza getirin. Birkaç nefes alın ve vücudunuzu dağ gibi bir pozisyona kaldırın. Bundan sonra, bir bacağınızı yavaşça kaldırın ve doğal olarak diğerini de kaldırın. Bunu sadece profesyonel yardımla yapın.

3. Ceset Duruşu:

ceset duruşu

Ceset Pose veya Savasana’yı yapmak için gözleriniz kapalı olarak yere düz bir şekilde uzanabilirsiniz. Tüm olumsuz düşünceleri uzaklaştırın ve kalıcı olarak rahatlayın. Şimdi bacaklarınız ayrı olacak şekilde dik durun ve yüzünüz ellerinizle kapalı olarak on hızlı nefes alın. Gözlerinizin, yüzünüzün ve alnınızın derisini ovun ve tekrar on nefes alın. Ardından parmaklarınızla yüzünüzü ovun ve tekrar düzgün bir şekilde nefes alın. Bu, sağlıklı bir vücut ve parlak bir cilt için mükemmel bir yogadır. Bu, parlayan bir cilt için harika bir yüz yogasıdır.

4. Surya Namaskar:

Surya Namaskar

Surya Namaskar’ın yaklaşık 12 farklı pozu vardır ve harika bir rahatlama egzersizidir. Vücudunuzdaki tüm stres ve toksinleri uzaklaştırır ve sonunda cildinize doğal bir ışıltı verir. Surya Namaskar kadınlar için de faydalıdır. Bu sayede egzersizle ışıldayan bir cilt için Yoga yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda vücut şekli ve cilt parlaması için iyi bir yogadır..

5. Omuz Standı Pozu:

Omuz Standı Duruşu

İşte parlayan bir cilt ve vücut şekli için mükemmel bir yüz yogası egzersizi daha. Omuz Standı ayrıca Sarvangasana olarak da bilinir. Parlayan ciltler için ShilpaShetty Yoga’dır. Tüm vücudu kapsar. Bu nedenle bu adı almıştır. Pozu yapmak çok kolay değil ve tüm vücudunuzun ayakta durmasını gerektiriyor. Bunu bir uzmanın tavsiyesi üzerine yapın.

Sağlıklı vücut ve parlak bir cilt için yapılan bu yoga, baş duruşu duruşuna çok benziyor, ancak bir omuz duruşu duruşudur ve sağlıklı, genç ve parlak bir cilt ve yüz elde etmek içindir. Bu duruşu gerçekleştirmek için bacaklarınızı yukarı ve başınızı ters yöne getirirken sırtınızı dik tutmanız gerekecek ve omuzlara yoğun bir baskı uygulanacaktır. Doğru beslenmeyi sürdüren ve karın sorunu olmayan kişiler bu asanayı sorunsuz bir şekilde yapacaklardır..

Omuz Standı Duruşu 2

Bu gelişmiş ve geleneksel yoga pozunu yapmak ve yoga ile ışıldayan bir cilde kavuşmak için önce uzanmanız ve vücudu dik tutmanız gerekecek. Ardından vücudun belden başlayarak ayaklara kadar olan kısmını yavaşça yukarıya doğru getirin. Avuç içi ve dirseklerin yardımıyla sırt ve alt gövdeyi destekleyin. Bu mükemmel bir yoga duruşudur ve vücudunuzu bir süre omuzda ayakta tutabilirseniz, cilt dışında tonlarca faydası vardır. Bu muhtemelen parlayan bir yüz için en çok yapılan Yogalardan biridir..

6. Bükülmüş Oturan Poz:

Bükülmüş Oturan Poz

Bükülmüş Oturan Pose, parlayan cilt ve sağlıklı saçlar için Yoga’dır. Bükülmüş oturma pozunu yapmak için, elleriniz yanlara doğru uzatılmış halde bağdaş kurup matın üzerine oturun. Derin nefes alın ve sol elinizi sağ uyluğunuzun üzerine koyun ve gövdenizi bükün. Vücudunuzu döndürürken nefes verin. Otuz saniye basılı tutun ve ardından sol tarafta da aynısını yapın.

Daha fazla gör:İyi Saçlar İçin Yoga

7. Dhanurasana:

Dhanurasana

Yoga ile cilt nasıl parlatılır? Yay pozunu yapmak için, elleriniz yanınızda olacak şekilde karnınıza yatın. Avuç içleriniz yukarı bakmalıdır. Dizlerinizi bükün ve topuklarınızı kalçalarınıza getirin. Şimdi ellerini tutabilir ve ayak bileklerini tutabilirsin. Tüm gövdenizin yükselmesi için onları çekmeyi deneyin. Vücudunuz şimdi bir yay gibi görünecek. Ancak, şimdi çok normal nefes alın. Yoga ile parlayan bir cilde nasıl sahip olunur.

8. Pulluk Duruşu:

saban duruşu

Kollarınız yanınızda olacak şekilde yoga matına uzanın. Şimdi bacakları, üst ve alt gövdeniz arasında dik bir açı oluşacak şekilde kaldırın. Şimdi kalçalarınızı yavaşça yerden kaldırın ve ellerinizle kendinizi dengeleyin. Bacaklarınız başınızın ötesindeki yere değene kadar onları bu şekilde yükseltmeye devam edin. Şimdi bir kemer gibi görünecek. Normal nefes alın ve sonra bu pozu on beş saniye tutun ve normal pozisyona dönün..

9. Çocuk Pozu:

çocuk duruşu

Çocuk pozunu yapmak için diz çökerek oturun, ancak vücudunuzu aşağı ve öne doğru germeye başlarken kalçalarınız topuklarınıza doğru. Bu pozisyonda kollarınızı yerde ve karnınızı uyluklarınızda dinlendirin. Ardından alnınızı matın üzerine yaslayın. Sağlıklı ve parlak bir cilt elde etmek için bu asanayı beş dakika yapın..

10. Marichyasana:

Marichyasana

“Mariachi” kelimesinin anlamı “ışık ışınları”dır. Adaçayı pozisyonu yoga duruşu, asıl faydası nedeniyle kadınlar arasında oldukça popülerdir..

Bu Yoga’yı yapmak için yere veya düz bir yüzeye oturmanız ve bacaklarınızı uzatmanız gerekecektir. Şimdi, sağ dizinizi, ayak parmakları yere düz kalacak, ancak pelvise yakın kalacak şekilde bükün. Şimdi, sol dizinizi göğsünüze yaklaştırın – ayak parmaklarının yukarı baktığından emin olmanız gereken bir şey var..

Omurganızı düz ve güçlü tutun ve kollarınızı her iki tarafa da uzatın. Derin nefes alın ve üst bedeninizi belden başlayarak sola doğru yavaşça bükün. Şimdi kolları sarın ve dizinizi yavaşça bükün ve dik kalmaları için onlara biraz baskı uygulayın. Bu belirli pozisyon sırasında genel olarak nefes almak size çeşitli şekillerde yardımcı olacaktır..

Başka bir şey, başınızın sola ve omuzlarınızın ters yöne baktığından emin olmanız gerekir. Cilt için bu Yoga’dan cilt için uygun yoga faydaları elde etmek için bir süre aynı pozisyonu koruyun. Bu duruşu sabahları günlük olarak yapmak kesinlikle size parlayan bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır..

Daha fazla gör: Boyu Artırmak İçin Yoga Egzersizleri

11. Kobra Pozu:

Kobra Duruşu

Bu duruş göğsü açar ve baskıyı, gerginliği ve yorgunluğu azaltır. Bu duruş, organlarınıza uygun miktarda oksijen sağlayacak ve ömrünüzü de uzatacaktır. Bu asanayı yapmak için karnınızın üzerine yatmanız gerekecek, daha sonra kolların yardımıyla yavaşça gerdirerek başınızı tavana doğru zorlayarak üst gövdeyi yukarı kaldırın. Avuç içleri yere bakmalıdır. Bu, parlayan bir cilt için en iyi yoga egzersizlerinden biridir..

12. Deve Yoga Pozu:

Deve Yoga Pozu

Deve yoga pozunu yapmak için önce diz çökmeniz ve avuç içleriniz ayaklara değecek şekilde sırtınızı bükmeniz gerekecek. Bu, parlak ve açık ten için popüler Yoga pozlarından biridir..

13. Üçgen Yoga Pozu:

Üçgen Yoga Pozu

Üçgen Yoga Duruşu, zihin ve beden desteği sağlayan en iyi yoga pozlarından biridir. Zihne huzur getirir ve bedeni rahatlatır. Bu, halk arasında açık ten rengi için en başarılı yogalardan biri olarak bilinir. Bu teknikten en iyi şekilde yararlanmak için bu Yoga’ya bol bol nefes alma eşlik etmelidir..

14. Rüzgar Rahatlatıcı Yoga Pozu:

Rüzgar Rahatlatıcı Yoga Duruşu

Parlak bir cilt için en etkili yogalardan birine merhaba deyin. Rüzgarı dindiren yoga pozu, kasları doğru bir şekilde esnetir ve genellikle bir yaralanmadan kurtulmak için kullanılır. Bu duruş en popüler faydası olan cilt parlaması ile bilinir. Bu pozu yaparken nefesinizin farkında olun ve parlayan bir cilt için Yoga ve Pranayam’ın avantajlarından yararlanın..

Umarım parlayan ciltler için bu Yoga pozları hepinize yardımcı olmuştur! Öneri ve görüşlerinizi bırakın.

Işıltılı bir cilt için bu yoga pozlarını günlük rutininize entegre ederek sadece cildinizin görünümünü iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda kaslarınızı güçlendirecek ve zihninizi rahatlatacaksınız. Yogayı benimseyin ve hayatınıza pozitiflik getirin ve onun birçok faydalı yönünün tadını çıkarın. Açık ten ve ışıltı için Yoga yazımızı umarız beğenmişsinizdir. Seçtiğiniz bir konu hakkında bilgi paylaşmamızı ister misiniz? Cevabınız evet ise, geri bildiriminizi ve ilgilendiğiniz bir konuyu aşağıdaki yorum kutusuna paylaşın..