Yoga, vücut tutkunlarının güvenebileceği manuel bir orman yaratmayı düşünen ilk adamdan önce ortaya çıkan eski bir fitness uzmanıdır. Spor salonu çoğunlukla düz bir karın üzerine odaklanırken, yoga sadece dış fiziksel güzellikten fazlasını istiyordu. Yoga, takipçilerini sağlıklı ve huzurlu bir zihinle şımartmak istedi. Belki de bu yüzden yoga vücut zindeliğine çok tercih edilen bir türdür..

Suptabaddhakonasana Nasıl Yapılır ve Faydaları

Bir zamanlar bilgelerin pozitifliklerine ve zindeliklerine saf yoga yoluyla karşılık verecekleri bir zaman olacaktı ve bu, modern ulusu fırtınaya sokan ani bir dalgadır. Ani yoga çılgınlığı, bizi yoga dünyasına giderek daha fazla sürükledi ve oradan doğruca gelmekle birlikte, bugün makalemizde tartışacağımız böyle bir yoga var. Bu yogaya Suptabaddhakosana denir..

Nasıl yapılır?

Büyük ismin sizi korkutmasına izin vermeyin, çünkü bu, orada burada biraz esneme ve onunla birlikte yumuşak kontrollü bir nefes almayı gerektiren en kolay yoga duruşlarından biridir. Bunun için İngilizce kelimesi uzanmış sınırlı açı pozudur. Esas olarak, yaptığınız gibi uzuvlarınızı katlayarak sırt üstü uzanmanızı ister..

Ana odak, doğal nefes alarak esnemektir ve genellikle patronla geçen yorucu bir günün ardından iyi bir ferahlık olduğu görülmüştür. İşleri başlatmak için yoga matınızı yayın ve üzerine oturun. Bacaklarınız birbirinin üzerinden geçebilir veya uzatırken dizlerinizden bükülebilir, sonunda topuklarınız birleşir..

Temel poz, omurganız dik ve bacak bacak üstüne atarak oturduğunuz Padmasana veya nilüfer pozudur. Bu duruştan önce, bir sırt desteği, bir yastık veya yorgan yığını, yumuşak ve rahat olan herhangi bir şeyi tercih etmek isteyebilirsiniz. Profesyonel yoga için sırt desteği bir zorunluluk değildir.

Şimdi bacaklarınızı uzatırken, dizinizde bükerek ve tabanlarda bir araya getirirken sırt desteğinize yarıya kadar yaslanın. Aynı alt vücut duruşunu koruyarak, şimdi yorganınızın omurilik kıvrımınıza göre şekillenmesi için yorganınızın içine tamamen yaslanın. Sırt desteği, diyelim ki yorganınız, omzunuzun hemen altında bitecek..

Bununla birlikte, başınız desteğe dayanana kadar sonuna kadar gidin ve şimdi kollarınızı başınızın üzerine getirin ve kenetleyin. Ancak bu gerekli bir adım değildir ve kollarınızı yanınıza koyarak, dinlenerek ve serbest bırakarak atlanabilir. Bu duruşta uzanırken, doğal nefesinizin farkına varın ve ardından derin nefeslere geçin..

Bize Nasıl Yardımcı Olur??

Bu, her sabah kötü bir sırt ağrısı çeken tüm zavallı ruhlar için etkili bir yogadır. İliğinizi sonuna kadar büktüğünüzde, omurga eklemlerinizdeki gerginlik düğümleri kendilerini serbest bırakır ve böylece omurganızda tatmin edici bir zevk tonu ve tam bir acı yaratır..

Bu aynı zamanda vücudunuzun esnekliğini arttırmanın iyi bir yoludur. Bu pozisyonu elde etmek için bacaklarınızı bükerken ve omurganızı bükerken, kaslarınızdaki sertlik yavaş yavaş açılıyor ve birkaç gün içinde daha önceki hafif gerginliğin kaybolduğunu hissedeceksiniz..

İyi bir sindirim, bu yoganın bir başka yararıdır; bu, esas olarak karın ve mide kaslarınızı içeren, sindirim sürecini kolaylaştıran ve sizi olası asit veya gazdan kurtaran germe nedeniyledir..