Bisiklet turları, çoğu insanın can attığı o çok ihtiyaç duyulan adrenalin akışını sağladığı için tüm dünyada yaygındır. Ancak bu turların tur yapan bisikletçiler ve bisiklet sürmeyi seven turistler için tasarlandığını belirtmek gerekir. Bu turlar genellikle en iyi yerleri ve rotaları kapsayan dağlık alanlarda ve çevresinde gerçekleştirilir. Aslında, bu bisiklet turlarının çoğu için seçilen rotalar zorlu olduğu kadar manzaralıdır. Eğer meydan okumaya hazırsanız, kesinlikle size bir ömür boyu sürecek anılar verecekler. İşte dünyanın en iyi bisiklet turlarından bazıları.

Dünyanın En İyi Bisiklet Turları:

Florida Bisiklet Turu:

bisiklet turları

Florida, bisiklet turu için mükemmel bir yer olarak hizmet vermektedir. Amerika’daki güneşli eyalet, bisikletçilerin ormanlık alanların yanı sıra palmiye ağaçlarıyla çevrili alanlarda bisiklet sürmesine izin verecek. Devletin sahip olduğu birçok plaj da harika bir görüntüleme için yapacak. Florida’da mükemmel hava ile doğal bir turun tadını çıkarın.

Çöl Bisiklet Turları:

Sadece çöllerde bulunan geniş arazi, bazı ilginç bisiklet parkurları sağlayacaktır. Çoğu bisikletçi, geçiş trafik ve diğer unsurlar tarafından engellenmediği için bir çöl turunu tercih eder. Rehberli tur yeni gelenler için faydalı olacaktır. Ancak, sadece kuru bitki örtüsüne tanık olacaksınız ve gün boyunca oldukça sıcak ve nemli olabilir..

Alaska Bisiklet Turu:

Alaska, gece boyunca bisiklet turları sunan dünyadaki birkaç yerden biridir. Ancak, alabileceğiniz tüm sıcak giysilere ihtiyacınız olacak. Donma sıcaklıkları, daha nemli iklim koşullarından gelen bazı insanlar için oldukça dayanılmaz olabilir. İz, pazarlıkta birkaç ayı görme şansı ile sizi dağlardan ve donmuş göllerden geçirecek.

Dağ Bisiklet Turları:

Güzel manzara ve sadece dağların sağladığı temiz hava, bu bisiklet turunu kelimenin tam anlamıyla temiz bir nefes haline getirecek. Çam ağaçları da bisiklet parkuru boyunca size eşlik edecek. Bisiklet turunun tadını tam olarak çıkarabilmeniz için şirketinizin olduğundan emin olun..

Büyük Kanyon Bisiklet Turu:

Büyük Kanyon, dünyanın her yerinden gezginleri her zaman büyülemiştir. Pitoresk konumu ve nefes kesici manzarasıyla burası aynı zamanda harika bir bisiklet turu destinasyonu. Çakılla istila edilmiş patika, bir döngüyü yönetmek için biraz zor olabilir. Bu nedenle, zorlu bir parkurda gezinme deneyimi olan bisikletçilerin böyle bir bisiklet turu yapmaları tavsiye edilir..

Donmuş Bisiklet Turları:

Donmuş bir göl veya nehirde bisiklet turu yapmayı hiç özlediniz mi? Eh, bu dilek yakında gerçek olabilir. Donmuş bir nehirde veya gölde düzenlenen birkaç rehberli bisiklet turu vardır. Ancak, koruma sağlamak için bu turlarda güvenlik önlemleri çok sıkıdır. Potansiyel olarak tehlikeli olabileceğinden, yalnızca deneyimli bisikletçilerin bu turları seçmeleri önerilir..

Açık Yol Bisiklet Turları:

Macera arayanlar ve bisiklet tutkunları için, trafiğin engellemediği açık bir yolda bir tura çıkmaktan daha özgürleştirici bir şey olamaz. Açık alan, bisikletçilerin keşif gezisinin heyecanını yaşamalarına yardımcı olacak. Aynı yoldan başka araçların gelme tehdidi olmadığında da aileler birlikte bisiklete binebilir..

Kum Fırtınası Bisiklet Turları:

Bir kum fırtınasının ortasında gerçekleşen bazı bisiklet turları bile var. Bu, özellikle maceradan hoşlanan cesur bisikletçiler için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, koruyucu donanım kesinlikle gereklidir ve bireyler genellikle böyle bir turu kendi riskleri altında üstlenirler..

Orman Bisiklet Turları:

Orman bisiklet turları oldukça canlandırıcı olabilir. Tur için iz oldukça dar ve kısıtlı olabilir ancak çeşitli flora ve faunaya maruz kalma oldukça güzel. Temiz havada nefes almak da ek bir avantajdır.