Buğday tohumları filizlenmiş buğday tohumlarından elde edilir ve hem alım hem de cilt ve saç üzerinde harici kullanım için hayati önem taşıyan birçok besin maddesi ile paketlenir. Hem buğday tohumu tozu hem de buğday tohumu yağları, çeşitli faydalar elde etmek için ev yapımı yüz maskelerinin hazırlanmasında kullanılır. Serbest radikalleri kolayca nötralize eden ve kırışıklık oluşumunu önlemeye yardımcı olan E Vitamini antioksidan ile güçlendirilmiştir. Kendin Yap yüz maskelerinde çeşitli diğer hayati bileşenlerle birlikte kullanıldığında iyi bir nemlendirici görevi görür. Buğday tohumu yüz maskesi, cildimizi çeşitli cilt bozukluklarından tamamen onarır ve yeni yüz cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik etmeye yardımcı olur..

Cilt Aydınlatmak İçin Buğday Germ Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır

Buğday Germ Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ve Kullanılır:

Burada buğday tohumu tozu kullanan bazı ev yapımı buğday tohumu yüz maskeleri verilmiştir ve ayrıca buğday tohumu yağının yüze nasıl uygulanacağını öğreneceksiniz..

1. Buğday Germ Yüz Maskesi ile Muz:

Buğday Mikroplu Muzlu Yüz Maskesi

Burada, çoğunlukla tüm cilt tipleri için işe yarayan en iyi gençleştirici ve aydınlatıcı yüz maskesini elde edersiniz. Ana bileşen, toz halindeki bir buğday tohumudur..

İhtiyacınız Olan Şeyler/Yöntem/Uygulama:

İki çay kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı buğday tozunu bir cam kapta iyice karıştırmalısınız. Daha sonra püre haline getirilmiş olgun muz ezmesinden gerekli miktarda alın ve karışıma ekleyin. İyice temizledikten sonra tüm yüz cildinize uygulayın. 30 dakika kurumasını bekleyin. Dakika masajı ile ılık su kullanarak durulayın.

Bunu Ne Sıklıkta Yapmalısınız:

Yüz cildinizi ölü deri hücrelerinden arındırmak ve ayrıca buğday tohumu tozunda bulunan E Vitamini ile zenginleştirmek için bu paketi haftada iki kez kullanabilirsiniz..

Bu Neden Çalışıyor:

Bu muz ve buğday yüz maskesinde bulunan vitamin ve mineraller cildinizi kirden arındırır ve pürüzsüz ve esnek olmasına yardımcı olur..

Dikkat:

Eklenen yağ nedeniyle yüzünüzde çok az sakarlık hissedebilirsiniz. Bu nedenle, bu gibi durumlarda yağdan kaçınabilirsiniz..

Faydalar:

Yüz cildinizin ışıl ışıl parlaması ve mükemmel bir gençleşme için bu buğday yüz maskesini kullanabilirsiniz..

2. Buğday Germ Yüz Maskesi ile Bal:

Buğday Mikroplu Ballı Yüz Maskesi

Hem yağ hem de buğday tohumu tozu kullanmanın aynı faydalarını elde edersiniz. Burada daha iyi sonuçlar elde etmek için yüz için buğday tohumu yağı kullanıyorsunuz..

İhtiyacınız Olan Şeyler/Yöntem/Uygulamanız:

Bir kasede birer tatlı kaşığı buğday tohumu yağı ve balı karıştırın. Ardından birkaç damla taze kaynatılmamış süt ekleyin. Bu maske ilk olarak yüzünüzü temizlemek için kullanılabilir. Daha sonra aynı şey yüzünüzde 15 dakika tutulabilir. Ardından arınmış ve parlak bir cilt elde etmek için normal suyla yıkayabilirsiniz..

Bunu Ne Sıklıkta Yapmalısınız:

Daha iyi ve hızlı sonuçlar için bu paketi günlük olarak kullanın.

Bu Neden Çalışıyor:

Yağlı ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde iyi çalışır. Yüz paketi için bu buğday yağı, cilt beyazlatma tedavisi için mükemmeldir..

Dikkat:

Malzemeler tamamen doğal olduğu için tahriş bulmazsınız..

Faydalar:

Bunu düzenli olarak kullanarak, cilt tonunuzun daha adil ve pürüzsüz olmasını izleyebilirsiniz. Yüz için buğday tohumu yağının faydaları, yüz derisini pigmentasyondan ve siyah noktalardan uzak tutmayı içerir..

3. Buğday Germ Yüz Maskesi ile Avokado:

Buğday Germ Yüz Maskesi ile Avokado

Bu yüz maskesi, yüksek miktarda E vitamini ve antioksidan içeren buğday tohumu yağından oluşur. Ayrıca, cilt üzerinde iyi çalışacak besinleri eklemek için yoğurdu da seçebiliriz..

İhtiyacınız Olan Şeyler/Yöntem/Uygulamanız:

Gerekli miktarda yoğurt ve buğday tohumu yağı alın. Rendelenmiş Avokadoyu ince bir macun haline getirin ve ardından sıvı karışımla karıştırın. Bu macunu yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Yüzünüzü tatlı su ile durulayın.

Bunu Ne Sıklıkta Yapmalısınız:

Yakında daha iyi bir sonuç görmek için bu maskeyi her alternatif günde bir kullanabilirsiniz..

Bu Neden Çalışıyor:

Avokadoda bulunan yaşlanma karşıtı özellik ve pıhtının ağartma özelliği, buğday tohumu yağında bulunan bronzlaşma önleyici bileşenle birlikte yüz cildinizi kırışıklardan arındırır..

Dikkat:

Eklenen lor nedeniyle, normal olan bir miktar karıncalanma hissi hissedebilirsiniz..

Faydalar:

Buğday tohumu yağının yüzde nasıl kullanılacağını bilerek, bu yüz maskesi ile koyu lekeleri, siyah noktaları ve ayrıca pigmentasyonu çok iyi tedavi edebilirsiniz..

Yüz cildinizi çeşitli cilt enfeksiyonlarından ve ayrıca cilt problemlerinden uzak tutmayı planlıyorsanız, DIY yüz maskelerinizde kolayca buğday tohumu bileşenini tercih edebilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında cildinizin ışıl ışıl parlamasını ve aynı zamanda problemsiz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak harika bir sonuç verir. Yüz maskelerinizde doğal ve organik buğday tohumu yağı kullanarak, sonuçta size en iyi çarpıcı görünümü veren yağdan %100 faydalanabileceğinize şüphe yoktur..