Çay ağacı, çeşitli nedenlerle oluşan akne, koyu lekeler, sivilce vb. cilt sorunları için gizli bir bileşen olmuştur. Çay ağacı, çeşitli cilt sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olan antiseptik, mantar önleyici, antibakteriyel, iltihap önleyici vb. özelliklere sahip olan esansiyel bir yağdır. Temiz ve yağsız bir görünüm sağlamak için yağlı ve hassas ciltler için en iyi sonucu verir. Ayrıca cildiniz için en iyi olmasını sağlayan antimikrobiyal özellikler taşır..

Hindistan'da Son Çay Ağacı Yüz Maskesi Ürünleri

Hindistan’daki En İyi Çay Ağacı Yüz Maskesi Markaları:

İşte doğal olarak geliştirilmiş bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak bazı ev yapımı çay ağacı yüz maskesi tarifleri.,

1. Çay Ağacı Yağı ve Bal Yüz Maskesi:

Çay Ağacı Yağı ve Ballı Yüz Maskesi

Bu mucizevi çay ağacı yüz maskesi, çeşitli cilt problemleri için iyileştirici bir maske görevi görür. Bir pakete dönüştürüldüklerinde, inatçı koyu lekeleri de yok eden akne önleyici tedavi vererek yüzünüzde çalışırlar..

Nasıl yapılır:

Bu macunu yapmak için 1 tatlı kaşığı bal ve 1 veya 2 damla çay ağacı yağına ihtiyacınız var. Küçük bir kase alın ve her iki malzemeyi küçük bir kaşık kullanarak iyice toplayın..

Uygulamak:

Macunu yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü suyla yıkayın ve iyice kurulayın. Maskeyi yaklaşık 15 dakika yüzünüzde dinlendirin. Macun sizi biraz rahatsız edebilir, ama sorun değil. 15 dakika sonra kaşıntılı bölgeye masaj yapın ve suyla yıkayın..

Kullanmak & Dikkatli Faydalanın:

Yapıştırırken çok fazla çay ağacı kullanmadığınızdan emin olun. Bu cilt tahrişine veya ciltte yanmaya neden olabilir. Daha iyi sonuçlar için en az haftada bir kez bal ile yüz için çay ağacı yağını kullanın..

2. Avokado ve Çay Ağacı Yağı Yüz Maskesi:

Avokado ve Çay Ağacı Yağı Yüz Maskesi

Avokado, cildinizi nemlendirmede yardımcı olan yağ asitleri için popülerdir ve aynı zamanda akne üzerinde de etkilidir. Aynı zamanda hasarlı serbest radikallerin onarılmasına ve karanlık noktaların ve yara izlerinin hafifletilmesine yardımcı olur..

Nasıl yapılır:

Bu çay ağacı yağını gece boyunca yüz bakımı yapmak için 1 veya 2 damla çay ağacı yağı alın ve yaklaşık ¼ porsiyon avokado ile karıştırın. Avokadoyu küçük parçalara ayırdığınızdan ve pürüzsüz bir macun için ezdiğinizden emin olun..

Uygulamak:

Karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Yüz maskesini temizlemek için biraz ılık su kullanın ve kurulayın..

Kullanmak:

Bu macunu haftada yaklaşık iki kez uygulamak, hızlı sonuçlar almanızı sağlamak için çok faydalı olacaktır..

Fayda:

Çay ağacı yağı yüz maskesi, koyu lekeleri azaltmanıza yardımcı olur ve ayrıca cildinizi nemli ve nemli tutar..

3. Aloe Vera ve Çay Ağacı Yağı Yüz Maskesi:

Aloe Vera ve Çay Ağacı Yağı Yüz Maskesi

Aloe Vera ve çay ağacı yağı cildinize serinletici bir etki vererek iltihaplanma, sivilce ve akne gibi cilt sorunlarının etkilerini azaltmaya yardımcı olur. akne.

Nasıl yapılır:

Macunu yapmak için, yüz yağı için yaklaşık 1-2 damla çay ağacı ve 1 çay kaşığı aloe vera jeli alın. Her iki malzemeyi de bir kapta karıştırın ve uygun şekilde karıştırın.

Uygulamak:

Karışımı yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15 dakika çalışmasına izin verin. Maskeyi ılık suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. Maskeden sonra yüzünüze biraz nemlendirici veya hafif bir toner de uygulayabilirsiniz..

Kullanmak:

Çay ağacı yağını avokado ile yüze nasıl kullanacağınızı düşünürken inatçı ve ağrılı akne ve sivilceler için maskeyi gece boyunca tedavi şeklinde kullanabilirsiniz..

Fayda:

Aloe Vera jeli cilt tarafından emilir ve çay ağacı yağı sabahları o parlak görünüm için tüm gece cildinizde çalışır..

4. Çay Ağacı Yağı ve Yeşil Kil Yüz Paketi:

Çay Ağacı Yağı ve Yeşil Kil Yüz Paketi

Çay ağacı yağı ve yeşil kil bir paket yapmak için karıştırıldığında cilt lekeleri üzerinde oldukça etkilidir. Çay ağacı yağı yüzdeki fazla yağı kontrol etmeye yardımcı olurken, yeşil kil cildin doğal parlaması için ölü deri hücreleri üzerinde çalışır..

Nasıl yapılır:

Çay ağacı yağını yüze nasıl uygulayacağınızı düşünürken öncelikle maskeyi yapmanız gerekiyor. Macunu yapmak için yaklaşık 2 yemek kaşığı yeşil kil tozu ve 4-5 damla çay ağacı yağı alın. Malzemeleri küçük bir kapta karıştırın. Pürüzsüz bir macun oluşturmak için gerekli su damlalarını veya gül suyunu ekleyin.

Uygulamak:

Eşit bir tabaka oluşturduktan sonra çay ağacı yüz paketini yüzünüze ve dekoltenize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kurumaya bırakın. Ilık su kullanarak yıkayın.

Kullanmak:

Bu macunun yapımında kullanılan her iki bileşen de ölü cilt hücreleri, koyu lekeler ve izler üzerinde çalışarak cildinizin doğal güzelliğini korumasına yardımcı olan doğal cilt aydınlatıcı güçlendiricilerdir..

5. Çay Ağacı Yağı, Jojoba Yağı ve Domates Yüz Paketi:

Çay Ağacı Yağı, Jojoba Yağı ve Domates Yüz Paketi

Yüz için kullanılan çay ağacı yağı ayrıca güneş lekesini tedavi etmek için yapılmış bir paket içerir. Çay ağacı yağı, güneş yanığı üzerinde çalışan ve aynı zamanda yakıcı olan anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Etkili bölgeye uygulandığında size parlak görünen bir cilt veren hücrelerin uyarılmasına yardımcı olur..

Nasıl yapılır:

Macunu yapmak için bir domatesi iyice karıştırın. 1 çay kaşığı jojoba yağı ve 4 damla çay ağacı yağı alın. Yağ karışımını harmanlanmış domates suyuna ekleyin ve iyice karıştırın. 10 dakika bir kenara bırakın.

Uygulamak:

Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 10 dakika daha bırakın. Yüzü ılık suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla okşayarak kurulayın..

Kullanmak:

Maske vücudun güneşte bronzlaşan bölgelerine uygulandığında oldukça etkilidir. Sadece bronzlaşmış tenden kurtulmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda besler, cilde açık bir ton verir..

Çay ağacı yağının yüz için faydaları söz konusu olduğunda, sadece aydınlatmak, aydınlatmak, bronzluk çıkarmak vb. için değil, cilt üzerinde gizlice çalışır. Aynı zamanda cilt için büyük ölçüde beslenme sağlayan doğal bir maddedir..