Karma cilt, genellikle aynı anda iki farklı cilt tipine sahip olan birçok insanda sık görülen bir durumdur. T-Zone’u oluşturan çene, alın ve burnun orta kısımlarını içeren diğer kısımların yağlı, yüzün bazı kısımlarının kuru olduğu anlamına gelir. Bu olay genellikle genetiktir; başka birkaç faktör daha var. Karma cilde sahip kişilerin çoğu, bu cilt tipi için genelleştirilmiş ürünler kullanılamayacağından, karma ciltleri tedavi etmek için yüz paketleri gibi uygun ürünleri her zaman ararlar. Karma ciltler için yüz paketleri genel mağazalardan kolayca temin edilebilir. Ancak yüz maskesi hazırlamak için gerekli tüm gerekli malzemeler evde mevcut olduğundan, insanlar evde kolayca hazırlanabilen yüz paketlerini kullanmayı tercih ediyor. Karma ciltler için oldukça etkili olan çeşitli yüz paketlerine bir göz atalım..

Karma Ciltler İçin Ev Yapımı Yüz Paketleri

Karma Ciltler için Basit Ev Yapımı Yüz Paketleri:

Yulaf ezmesi ve Bal Paketi:

Yulaf Ezmesi ve Bal Paketi

Yukarıda belirtilen ürünlerin her ikisi de ev ürünleridir. Yulaf ezmesini toz haline getirin ve balla karıştırın. Bu macunu uygulayın ve en az 5 dakika yüzünüzde bırakın. Cilde anında parlaklık vermek için su ile yıkanabilir..

karma ciltler için yüz paketleri

Salatalık Paketi:

Cilt için salatalık paketi

Bu paket, yağlılığı giderdiği ve kuruluktan da kurtulduğu için yaz aylarında en çok tercih edilen paketlerden biridir. Salatalık suyu ve süt kremasını eşit oranlarda dört damla bal ile karıştırın ve uygulayın. Daha sonra soğuk su ile yıkanabilir.

 Nohutlu Yüz Paketi:

Cilt için Nohutlu Yüz Paketi

Nohutları toz haline getirin ve su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Yüze uygulayın ve bırakın. Bu paketin tamamen kurumasına izin vermeyin, üç dakika sonra su ile çıkarmaya özen gösterilmelidir. Bu paket, cilde anında iyi bir beslenme kaynağıdır..

Fuller’s Earth ile Yüz Paketi:

Fuller’ın toprağı doğası gereği kuru olduğu için 1 tatlı kaşığı gül suyu ile karıştırılmalı ve sadece karma cildin yağlı bölgesine kesinlikle uygulanmalıdır. Yaklaşık 10 dakika bekletilmeli ve ardından su ile yıkanmalıdır..

Bal ve Elma Yüz Paketi:

Cilt için Bal ve Elma Yüz Paketi

Karma ciltler için bir başka etkili yüz paketi bal ve elma yüz paketidir. 5 yemek kaşığı bal alın ve rendelenmiş elmanın büyük bir kısmı ile birleştirin. Bu macunun yüze yaklaşık 15 dakika uygulanması, karma cildi etkili bir şekilde tedavi edebilir..

Lorlu Bal Yüz Paketi:

Ballı Curds Yüz Paketi cilt için

Bu yüz paketi çok yaygındır ve birçok kişi tarafından karma cilt tedavisi için kullanılır. Lor oranı baldan fazladır. Yüze uygulama için ideal olarak 2 damla bal ile bir yemek kaşığı lor karışımı yeterlidir..

Lorlu Ballı Yüz Paketi

Çilek ve Avokado Paketi:

Çilek ve Avokado Paketi

Çilek ve avokadonun özünü alın, iyice karıştırın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 20 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Cildi sağlıklı ve parlak bırakır.

Sandal Ağacı ve Zerdeçal Paketi:

Sandal Ağacı ve Zerdeçal Paketi

Zerdeçal antiseptik özelliklere sahiptir ve sandal ağacı ile birleştirildiğinde yüzdeki tüm izleri ve pürüzleri temizlemeye yardımcı olduğu için karma ciltlerin tedavisi için mükemmeldir..

Karma Ciltler İçin Yüz Paketlerinin Faydaları:

Yukarıda belirtilen yüz paketlerinin birçok faydası vardır. Yüze çok fazla parlaklık getiriyorlar; en önemlisi, bu paketler cildin dokusunu yumuşatmaya ve onu eski haline getirmeye çok yardımcı olur. Sandal ağacı içerikli ve dolgun toprak içeren paketler, siyah noktalardan ve büyük gözeneklerden kurtulmada etkilidir..

Karma ciltler için yüz paketleri hazırlamak kolaydır ancak bir cilt kombinasyonunu belirlemek çok zor olabilir. Optimum sonuçlar için yüz paketleriyle devam etmeden önce cilt tipini onaylamanız gerekir..