Parlayan bir cildin hayalini mi kuruyorsunuz? Yapay cilt bakım ürünleriyle işiniz bitti mi? Merak etme; işte sorununuz için en iyi çözüm. Parlak ve temiz bir cilt için yüz maskesi olarak havuç kullanın. Havuç beta karoten, C vitamini, K vitamini ve diyet lifi içerir. Tüm bu besinler cildinizi canlı tutar ve tüm cilt problemlerini ortadan kaldırır. Havuç tüketmek de cildiniz için iyidir. Havuç kullanarak evde kolayca yüz paketleri yapabilirsiniz. Adalet için havuç yüz paketini kullanabilirsiniz.

Yağlı ve Parlayan Ciltler İçin En İyi Havuçlu Yüz Maskeleri

Havuç Yüz Maskesi Faydaları:

 • Havuçlu yüz maskesi size parlayan lekesiz bir cilt verir
 • Ölü hücreleri temizleyerek cildinizi gençleştirir.
 • Yağlı ciltler için harika çalışıyor
 • Cildinizi nemlendirir ve ten rengini iyileştirir
 • Cilt enfeksiyonlarına neden olan bakterileri uzak tutar.

Havuçlu Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ve Kullanılır:

İşte genç ve parlak bir cilt için en etkili 3 havuç yüz paketi listesi. Onları deneyebilirsiniz ve onlar da güvenlidir.

1. Havuç Salatalık Yüz Paketi:

Havuç Salatalık Yüz Paketi

Parlayan cilt için bu havuç yüz paketini kullanabilirsiniz. Kuru ciltler için çok etkilidir ve diğer tüm cilt tipleri için uygundur..

İhtiyacın olan şeyler

 • 1 yemek kaşığı havuç suyu
 • 1 yemek kaşığı salatalık salçası
 • 1 yemek kaşığı ekşi krema

Nasıl Yapılır/Nasıl Uygulanır/Nasıl Kullanılır?

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırıp güzel bir macun haline getirin. Bunu yüzünüze ve boyun bölgenize eşit olarak uygulayın. Kuruyana kadar bekleyin ve 20 dakika orada bırakın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurumaya bırakın. En iyi sonuçlar için haftada 2 kez deneyin.

Bu Neden Çalışıyor?

Salatalık cildinizi nemlendirir ve havuçtaki vitaminler cildinizin gençleşmesine yardımcı olur..

Dikkat

Yüze uygulamadan önce tahriş olup olmadığını kontrol edin..

Faydalar

Bu yüz paketi cildinizi besler ve yumuşak ve pürüzsüz hale getirerek yüzünüzün parlamasına yardımcı olur..

2. Havuç Ballı Yüz Maskesi:

Havuç Ballı Yüz Maskesi

Bu havuçlu yüz maskesini sivilceler için kullanabilirsiniz. Tüm bileşenler cildinizi enfeksiyonlardan korur ve size kusursuz bir cilt verir..

İhtiyacın olan şeyler

 • 1 yemek kaşığı havuç suyu
 • 1 tutam tarçın
 • 1 tatlı kaşığı bal

Nasıl Yapılır/Nasıl Uygulanır/Nasıl Kullanılır?

Tüm malzemeleri ince bir jel halinde iyice karıştırın. Şimdi yüzünüze havuç jeli sürmeye ve kurumaya bırakın. Yüzünüzü suyla yıkayın ve 20 dakika sonra kurulayın. En iyi sonuç için bunu haftada bir yapın.

Bu Neden Çalışıyor?

Havuç suyundaki antioksidanlar cildinizin temizlenmesine yardımcı olur. Balın antibakteriyel ve iltihap önleyici özelliği vardır. Böylece cilt enfeksiyonlarını azaltır. Tarçın pul pul dökülmesine yardımcı olur.

Dikkat

Alerjileri kontrol etmek için yüzünüze uygulamadan önce bir yama testi yapın..

Faydalar

Bu havuçlu yüz maskesini cilt beyazlatmak için kullanabilir ve parlak pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayabilirsiniz..

3. Havuç Limon Yüz Paketi:

Havuç Limon Yüz Paketi

Bu havuçlu yüz maskesini yağlı ciltler için kullanabilirsiniz. Cildinizdeki yağı ve kiri temizleyerek yağlı yüzünüzde sihir yapar..

İhtiyacın olan şeyler

 • ½ su bardağı havuç suyu
 • 1 çay kaşığı jelatin
 • ½ çay kaşığı limon suyu

Nasıl Yapılır/Nasıl Uygulanır/Nasıl Kullanılır?

Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve mikrodalgada saklayın. Jelatin eriyene kadar karışımı ısıtın. Şimdi karışımı buzdolabında 30 dakika bekletin. Kalın macunu çıkarın ve bunu yüzünüze eşit olarak uygulayın ve kurumasını bekleyin. 20 dakika sonra yüzünüzden yavaşça soyun ve yüzünüzü suyla yıkayın. İyi bir sonuç almak için bunu haftada bir kez yapın..

Bu Neden Çalışıyor?

Havuçta bulunan antioksidanlar yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahiptir ve gözeneklerinizi temizler. Limon cildinizi aydınlatır ve jelatin tüm kir ve yabancı maddeleri temizler.

Dikkat

Kuru ciltte tahrişe neden olabilir. Bu yüzden kuru ciltler için uygun değildir..

Faydalar

Temiz bir yüz elde etmek için bu havuç yüz paketini kullanın ve güzelliğinizi artırır ve cildinizin yağsız olmasını sağlar..

Tüm bu yüz paketlerini yapmaları kolay olduğu için deneyebilir ve sonucu hemen görebilirsiniz. Doğal ürün kullanmak cildiniz için daha iyidir. Bu yüzden yapay cilt bakım ürünleri kullanarak zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın..