Yüz Şekliniz İçin En İyi Bang Saç Modelleri

Kör bir bob en iyi arkadaşınıza çok yakışabilir ama bu mutlaka yüzünüze de yakışacağı anlamına gelmez. Uzun akan kilitler sizin işinizse, bu annenize de yakışacağı anlamına gelmez ve bu nedenle listeye gider. Hepimiz farklı saç stilleri ve türleriyle doğarız ve burada yüz şekillerimizi en iyi saç stilleriyle eşleştirmemiz gerekir. Tıpkı saçlar gibi, farklı insanların da farklı yüz yapıları vardır ve işte farklı yüz şeklinize göre hangi saç stilini seçeceğinizin bir listesi..

1. Kısa ve Gevrek:

yuvarlak yüz için patlama saç modeli

Bu tip patlamalar genellikle yuvarlak veya oval bir yüze sahipseniz tercih edilir. Kaküller çok kısaysa, yüzünüzün yuvarlaklığı yakın ve daha belirgin olacaktır. Oysa kısa ve keskin ön patlamalar, yuvarlaklıkla iyi bir şekilde jelleşecek olan ön kısımda bir kabarıklık yaratacaktır. Aynı şey daha geniş şakaklara sahip kare yüzler için de geçerlidir ancak daha geniş bir çene hattınız varsa daha kısa ön kakülleri seçmediğinizden emin olun..

2. Yan Süpürme Patlamaları:

patlama saç modelleri yüze yakışıyor2

Yan süpürme ön patlamaları tercih etmek istiyorsanız, kare bir yüze sahip olduğunuzdan emin olun. Kare yüz veya belki kalp şeklindeki yüzler, yandan süpürülmüş patlamalar için mükemmeldir. Düz kalp şeklinde bir yüz söz konusu olduğunda, her iki tarafta da yan ayırmayı tercih edebilirsiniz, ancak kare veya hatta yuvarlak bir yüzünüz varsa, orta bir ayırmayı tercih etmeniz daha iyidir..

3. Ön Düz Patlamalar:

kaküllü saç modelleri yüze yakışıyor3

Önden süpürülmüş kaküllerin doğrudan alnınızın üzerine düşmesi ve kaşlarınızın hemen üzerinde bitmesi gerekiyor. Bu görünümü spor etmek için uygun bir kalp şeklinde veya elmas şeklinde bir yüzünüz varsa daha iyi olur. Ortalama oval bir yüz de iyi görünür, ancak yuvarlak veya kare yüz tiplerinden kaçınmaya çalışın..

4. Uzun Dalgalı Ön Patlamalar:

patlama saç modelleri yüze yakışıyor4

Kare veya yuvarlak bir yüzünüz varsa dalgalı bukleleri bile çalıştırabilirsiniz. Bu saç bir yandan ayrılma ile başlar ve öndeki tatlı dalgalar kesinlikle daha dolgun bir görünüm sağlar. Dalgaları koruyarak saçları kabarık tutmaya çalışın. Bu yandan bölünmüş dalgalı kilit oval yüze de çok yakışacaktır ama kalp ya da elmas yüz tipine sahipseniz tercih etmeyin..

5. Uzun Kilitler:

kaküllü saç modelleri yüze yakışıyor5

Önde uzun kakülleri tercih etmek istiyor ve daha kısa olanları tercih etmek istemiyorsanız, bunun için temel şart oval bir yüz olacaktır. Oval, uzun katmanlı bir görünüm için en iyi şekildir. Oval şekle sahip başka bir rakip, kare veya elmas şeklindeki bir yüz olacaktır. Ancak, çok fazla kalp şeklinde bir yüzünüz varsa, daha uzun kilitlere katılmayın..

6. Dağınık Katmanlar:

patlama saç modelleri yüze yakışıyor6

Ayrıca kalp şeklindeki veya elmas şeklindeki bir yüz, yana doğru düzgün şekilde fırçalanmış yumuşak buklelerle daha fazla vurgulanabilir. Saçınıza hacim katacak ve katı kalp şeklindeki yüzü telafi edecek daha belirgin bukleler oluşturmak için her zaman biraz fazladan yardım ekleyebilirsiniz. Oval şekiller burada da iyi görünüyor.

7. Kör olun:

kaküllü saç modelleri yüze yakışıyor7

Oval veya kalp şeklinde bir yüzünüz varsa, genellikle ön kısımdaki künt patlamalar yüzünüze yakışır. Elmas şekli bile iyi görünür, ancak özellikle kare şeklinde bir yüzünüz varsa, özellikle bob’da gelen künt patlamalardan kesinlikle kaçının..

8. Ön Perdeler:

kaküllü saç modelleri yüze yakışıyor8

Bu tip ön kilit dikkatli bir şekilde yüzünüzün çevresine düşecek ve bir uçtan eğik olarak başlayıp yüzünüzün boyunla birleştiği yerde bitecektir. Buradaki üst kaküller yüzünüzde bol dökümlüdür, bu nedenle uzun çeneli bir kalp şekliniz veya elmas şekliniz varsa bu saçtan faydalanabilirsiniz..