Yüzükler çağlardan beri insan modasının ayrılmaz bir parçasıdır. Yüzükler, çoğunlukla metal olmak üzere farklı malzemelerden yapılmış ve parmaklara takılan takılardır. Tarih boyunca yüzükler güç, konum veya saygı sembolü olarak kullanılmıştır. Yüzükler, Yunan ve Roma imparatorlukları döneminde bile moda olmuştur. Yüzükler, 100 yılı aşkın bir süredir insanlar tarafından statü, zenginlik, bağlılık vb. göstermek için takılmıştır..

erkekler için yüzükler

Erkek Yüzük Tasarımlarının Farklı Çeşitleri:

Böylesine geniş bir tarihin sonucu olarak yüzükler, yıllar boyunca birçok farklı stil, işlevsellik ve form gördü. Bugün size erkekler için en iyi 25 yüzük çeşidinden bahsedeceğiz. Yüzüğünüzü dikkatlice seçin. Yanlış bir yüzük tüm görünümünüzü mahvedebilir.

1. Erkekler için Basit Alyanslar:

Erkekler için Basit Alyanslar

Alyans, hayatınızın büyük bir bölümünde taktığınız yüzüklerden biridir. İşlevselliği, doğru olanı bulma konusundaki başarılı çabanızı size hatırlatmaktır. Bu yüzükler çok şey ifade ettiğinden, doğru şekilde takılmaları ve bakımlarının yapılması gerekir. Başlangıçta sadece kadınlar tarafından giyilirdi. Ancak son zamanlarda alyans her iki eş tarafından da takılmaktadır. Artık bir gün, çiftlerin çoğu eşleşen alyansları tercih ediyor. Alyans altın, gümüş ve hatta platin gibi farklı malzemelerden yapılır..

2. Erkekler için Sade Alyanslar:

Erkek Sade Alyans

Nişan yüzükleri, çağlardan beri kadınlar tarafından giyilir. Ancak bu cinsiyet eşitliği çağında, erkeklerin de bu yüzükleri taktığı görüldü. Nişan yüzükleri aşkın ve birliğin sembolü olarak kabul edilir. Bu yüzükler genellikle sol elin yüzük parmağına takılır. Bazı ülkelerde sağ ele giyilir. Genel olarak, nişan yüzüklerinin merkezi taşı olarak elmas bulunur. Nişan yüzüklerinin yadigarı olarak aktarıldığı bazı durumlarda, diğer değerli taşlar da kullanılır..

Devamını oku> En Yeni Nişan Yüzükleri.

3. Knuckle Erkek Yüzük Tasarımları:

Knuckle Erkek Yüzük Tasarımları

Boğum halkası, parmak ucu halkası olarak da bilinir. Bunun nedeni, normal yüzüklerin aksine, bu yüzükler parmak uçlarına takılır. Bu yüzükler ABD’de bir moda fenomeni. Rihanna ve Beyonce gibi ünlüler. Bu tür yüzükleri satın alırken gevşek olmadığından emin olun, çünkü bu yüzükler parmaktan kayma eğilimi gösterir..

4. Mens Mood Yüzük Tasarımı:

Erkek Mood Yüzük Tasarımı

Bir kişinin ruh halini belirlemek için ruh hali halkaları takılır. Ruh hali yüzüğü, kullanıcının sıcaklığına bağlı olarak rengini değiştirir. Moods yüzükler gençler arasında çok popüler. Ruh hali halkaları, sıcaklığa göre renk değiştiren bir termokromik element içerir..

Devamını oku> Hint Mood Yüzük Taşlarının Renkleri.

5. Erkekler için Şampiyonluk Yüzüğü:

Erkekler için Şampiyonluk Yüzüğü

Erkekler için şampiyonluk yüzükleri, Kuzey Amerika profesyonel sporlarında kazananlara ve ikincilere verilen yüzüklerdir. Olimpiyatlarda kazananlara ve ikincilere madalya verme fikrine benzer. Bu tür yüzükler ayrıca spor salonuna girmeye layık olan kişilere de hediye edilmektedir..

6. Yas Erkek Yüzüğü:

Yas Erkek Yüzük

Bu yüzük, sevilen birinin ölümünün yasını tutmak için takılır. Anıt yüzüğü olarak da bilinir. 14. yüzyıla kadar tarihlenebilir. Bazı ailelerde, yas halkaları da akrabalara yadigarı olarak aktarıldı. Genelde siyah renklidir. Genellikle çok küçüktür ve çok gösterişli olmayacak şekilde yapılır..

7. Erkek Doğumtaşı Yüzükler:

Erkek Doğum Taşlı Yüzükler

Doğum taşı yüzükleri genellikle kullanıcının doğum taşıyla birlikte basit bir yüzükle oluşturulur. Bazı insanlar doğum taşlarının kendileri için şanslı olduğunu düşünür. Bu nedenle, birçok insan hala burç taşı yüzüklerini takıyor. Doğum taşının, kullanıcının sağlık, servet ve şöhret kazanmasına yardımcı olduğuna inanılır..

Devamını oku> Birthstone Yüzüklerin Yeni Tasarımları.

8. Cameo Yüzüğü:

Cameo Yüzük

Erkekler için kameo yüzükler çok antika bir yüzük türüdür. Bu yüzüklerin üzerinde oyma bir kamera hücresi vardı. Normalde bu kamera hücreleri azizlerin, tanrıların veya portrelerin görüntüleriydi. Ancak daha sonraki yıllarda, tanrıçalarının ve ünlü askerlerinin resimlerini oyan Romalılar tarafından giyildiler..

9. Erkek Çocuklar İçin Sınıf Yüzükler:

Erkek Çocuklar için Sınıf Yüzükler

Sınıf yüzükleri genellikle ünlü bir üniversitenin öğrencileri veya mezunları tarafından giyilir. Bu tür yüzükler, derecelerini anma töreni sırasında verilir. Sınıf yüzükleri dağıtma geleneği, 1835 yılında West Point’teki bir askeri akademide başladı..

10. Posie Erkek Alyans Tasarımı:

Posie Erkek Alyans Tasarımı

Posie yüzükler düğünlerde kullanılır. Yüzüğün içine oyulmuş şiirsel yazıt nedeniyle Posie olarak adlandırılırlar. Bu tür yüzükler aynı zamanda bir aile arması olarak yadigarı olarak da geçer. Bu yüzükler, merkezi bir değerli taşın olmaması nedeniyle çok gösterişli bir görünüme sahip değil. 15. yüzyıldan 17. yüzyıla kadar hem İngiltere’de hem de Fransa’da mükemmel bir sevgili hediyesi olarak çok popülerdiler..

11. Doktora Yüzük Tasarımı:

Doktora Yüzük Tasarımı

Bu tür yüzükler İsveç’teki bir üniversiteden mezun olan doktorlar tarafından giyilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, rahiplerin teolojiden mezun olduklarında böyle bir yüzük taktıkları da bilinmektedir. Yeni mezun olan doktorların resmi törenlerde yüzük takmalarının zorunlu olduğu söyleniyor. Danimarka’da bu yüzük İsveçliler tarafından sağ ele, sol ele ise takılmaktadır..

12. Dini Yüzük:

Dini Yüzük

Batı Hristiyanlığında, din adamları ve piskoposlar dini bir yüzük takarlardı. Bu erkek yüzükleri genellikle büyüktü ve altından yapılmıştır. Yüzüğün üstüne bir taş takmışlardı. Bu yüzükler son derece saygının bir işareti olarak kabul edilir. Kiliseden kendilerine takdim edilen yüzükler onlara ait değildir. Bunun yerine Kilise’ye aittir ve bir sonraki kişiye geçer..

13. Gümüş Erkek Claddagh Yüzük Tasarımı:

Erkek Claddagh Yüzük Tasarımı Gümüş

Claddagh yüzükleri, sevgi ve dostluğun bir işareti olarak giyilir. İrlanda geleneklerine göre, Claddagh halkaları güven ve birliği ifade eder. Bu yüzükler 17. yüzyıldan beri giyilmektedir. Roma döneminde, bu yüzüklerde birbirine kenetlenmiş iki elin sembolü boncuktu. Yemin alışverişinin sembolü olarak gösterildi. Bu yüzüklerin yakın akrabalara aile yadigarı olarak geçtiği bilinmektedir. O kadar ünlüydü ki 1906-1945 yılları arasında yazılan birçok kitapta yer aldı..

14. Erkekler için Sonsuzluk Yüzüğü:

Erkek Sonsuzluk Yüzük

Sonsuzluk yüzüğü, sonsuzluk yüzüğü olarak da bilinir. Eski zamanlarda, onu sonsuza kadar korumak için kraldan bir kraliçeye sunuldu. Modern zamanlarda, erkekler de bunları gururla giyiyor. Bu halkaların normalde merkezi bir taşı yoktur. Elmaslar veya diğer değerli taşlar yüzüğün kenarına işlenmiştir. Bu, yüzüğün çivili ancak zarif görünmesini sağlar.

15. Parmak Zırh Yüzüğü:

Parmak Zırh Yüzük

Parmak zırh halkası Gotik tarzda kalçadır. Erkekler için parmak zırh halkaları normalde parmağın tüm alanını kaplar. Parmağın hareketini sağlamak için ikinci bir eklem verdiler. Parmak zırh halkası çağlardan beri çok popüler olmuştur. Bu yüzükler, 16. yüzyılda İngiltere’deki savaşçılar tarafından giyildi. Bu yüzükler deri, çelik, altın vb. gibi farklı malzemelerden yapılabilir..

16. Dostluk Erkek Yüzük Tasarımları:

Dostluk Erkek Yüzük Tasarımları:

Arkadaşlık yüzükleri birbirlerine arkadaşları tarafından verilir. Onların sonsuz dostluklarının ve güvenlerinin bir işareti olarak kabul edilir. Bu yüzüklerin çoğu, dostluğu simgelemek için kesişen tasarım kullanır. Bu yüzüklerin bazılarında değerli taşlar bile var. Genellikle arkadaşlar arasındaki güven bağını belirtmek için iki değerli taşları vardır. Yüzüğünün amacı arkadaşlığı ifade etmektir – platonik veya romantik.

17. Gay Pride Erkek Yüzüğü:

Gay Pride Erkek Yüzük

Eşcinsel gururu ve LGBT etkinliklerinin son zamanlarda olduğu zamanlarda, eşcinsel gurur yüzükleri bir destek işareti olarak kabul ediliyor. Bu halkalar gökkuşağının yedi renginden oluşur. Gökkuşağı renkleri LGBT hareketini ifade eder. Bu yüzük sağ elin yüzük parmağına takılır. LGBT hareketini destekleyen birçok kişi bu yüzüğü takıyor ve eşcinsel arkadaşlarını desteklemek için gururla sergiliyor.

18. Erkekler için Geleneksel Signet Yüzükler:

Erkekler için Geleneksel Signet Yüzükler

Signet yüzük, aile arması olarak giyilen çok geleneksel bir yüzük. Çoğu mühür yüzüklerinin üzerine aile arması kazınmıştır. Bu halkalar, armanın işlendiği düz bir çerçeveye sahiptir. Bu tepe, sıcak balmumu üzerine basıldığında, tepenin bir izlenimini bırakır. Bu yüzükler eski zamanlarda takan kişinin imzası olarak kullanılmıştır. Onu giyen kişinin gücünü simgeliyordu. Kullanımı, mühür yüzüklerinin önemli belgeleri mumla mühürlemek için kullanıldığı Mısır’a kadar uzanıyor..

19. Erkekler için Muhafız Yüzüğü:

Erkekler için Koruma Yüzüğü

Koruma halkaları ayrıca halka arttırıcılar olarak da adlandırılır. Bu yüzüklerin tek amacı tektaş yüzüğün görsel güzelliğini arttırmaktır. Birlikte giyildiğinde, ikisi de tek, çok taşlı bir yüzük gibi görünürler. Muhafız halkaları ayrıca orduya ve askeri personele ülkelerini korudukları için bir haraç olarak sunulur. Bu askerlere takdim edilen yüzüklerin üzerine askeri kuvvetin amblemi kazınmıştır..

20. Erkekler için Çok Parmak Yüzük:

Erkekler için Çoklu Parmak Yüzük

Görüldüğü gibi Çoklu parmak yüzük aynı anda birden fazla parmağa takılan bir yüzüktür. Yapışık olabilirler veya olmayabilirler. Bu tür yüzükler, son hip hop kültürü tarafından popüler hale getirildi. İçlerine gömülü değerli taşlar olabilir veya sade bir görünüme sahip olabilirler. Bir hipster gardırobunun çok önemli bir parçası. Altın, siyah altın, gümüş gibi çeşitli malzemeler kullanılarak yapılır..

21. Erkek Zehirli Yüzük Tasarımı:

Erkek Zehirli Yüzük Tasarımı

Bu halkalar, az miktarda sıvıyı saklamak için çerçevenin altında özel bir alana veya bölmeye sahiptir. Böyle adlandırılsa da, bu yüzükler aslında küçük miktarlarda parfüm taşımak için giyilirdi. Avrupa’da 16. yüzyılda popüler oldular. “Şirinler 2” filminde kötü adam Gargamel’in içinde az miktarda sihirli sıvı taşıyan bir yüzük taktığı görülüyor..

22. Müslüman Erkekler için Aqeeq Yüzük:

Müslüman Erkekler için Aqeeq Yüzük

Aqeeq yüzükleri orta çağda Müslümanlar, özellikle de Şiiler tarafından giyilirdi. Aqeeq kelimesi Kuvars anlamına gelir. İslam dininde kuvars yarı değerli bir mücevherdir ve çok büyük önemi vardır. İslami araştırmalara göre Hz. Muhammed sağ elinde bir aqeeq yüzük takıyordu. Bu tarihe kadar bile hem Şii hem de Sünni Müslümanlar sağ ellerinde gümüşle bir aqeeq yüzük takıyorlar..

23. Demir Yüzük :

Demir yüzük

Demir halka aynı zamanda mühendisin yüzüğü olarak da bilinir. Mühendislerden ve ABD Mühendisler Düzeni üyelerinden oluşan bir burs tarafından giyilir. Bu yüzük, mesleğin gücünü temsil ettiği için paslanmaz çelikten yapılmıştır. Yüzük, kullanıcıya mesleğini kullanarak insanlığa yardım etme yeminini hatırlatmak için mümkün olduğunca basitleştirilmiştir..

24. Erkek için Gimmel Yüzükler:

Erkek Gimmel Yüzükler

Bu tür halka, iki veya daha fazla çemberin birleştirilmesiyle yapılır. Bu tür yüzükler 16. yüzyılda popülerdi. & Almanya, İngiltere ve diğer ülkelerde 17. yüzyılda. O zamanlar nişan yüzüğü olarak kullanılıyorlardı. Halkaların birbirine kenetlenmesinin, çift arasındaki sevgi bağını temsil ettiğine inanılıyordu. İngiltere’de ortak halka olarak da biliniyordu. Othello da dahil olmak üzere Shakespeare’in birçok oyununda birçok referans bulmuştur..

25. Altın Yapboz Yüzüğü:

Altın Yapboz Yüzük

Yapboz halkaları, zarif bir şekilde oluşturulmuş halkalardan biridir. Bu halkalar kendi aralarında dolanmış 3 ila 4 metal bandı andırır. Bu esrarengiz benzerlik, bu yüzüğü bulmaca yüzüğü olarak adlandırır. Türk alyansı olarak da bilinir. Eşin parmağından bir kere alındıktan sonra eski haline döndürmenin çok zor olduğu söylenir..

Yüzükler binlerce yıldan beri insan modasının bir parçası olmuştur. Bu nedenle, farklı türde yüzükler ve tasarımlar mevcuttur. Yüzüklerin dini, sembolik veya sosyal birçok farklı işlevi olabilir. Tüm bunlara rağmen Yüzükler, bir statü sembolü ve kullanıcının karakterinin bir yansıması olarak duruyor. Bu nedenle, hakkınızda çok şey söylediği için iyi bir yüzük seçip takmanız önemlidir..