Japonya’nın normal içme suyunun faydalarını artırma fikrini ortaya attığı 1960’ların zamanıydı. Ve bu, çeşitli alkali su faydalarının bir olasılık haline geldiği zamandı. Normal su, suyun hidrojen ve oksijene elektronik olarak ayrılması için elektroliz işleminden geçer. Bu aynı zamanda alkali su oluşumunun da temel prensibidir..

Alkali Suyun Cilt, Saç ve Cilt İçin Faydaları; Sağlık

Alkali suyun ilk zamanlarında, insanların çoğu kavramına inanmadı ve sonuç olarak, dünya alkali suyun çeşitli özelliklerini ve çeşitli kullanımlarını öğrendiğinde oldukça geç oldu. Alkali su içerdiği çeşitli besin, vitamin ve mineraller sayesinde tüm dünyada popüler hale gelmiştir..

Alkali suya genellikle iyonize su denir, çünkü suya iyonizasyon işlemi kullanılarak gerekli besinler sağlanır. Bu nedenle alkali su da bu isimle ünlüdür..

Alkali Su Nedir??

Alkali su, normal sudan daha az asidik olan ve dolayısıyla daha fazla besin içeren sudur. Bu nedenle çeşitli alkali su faydaları en saf haliyle kullanıcılarına ulaşır. Başka bir deyişle alkali su, iyonlaşma işlemi ile PH seviyesi artan sudur..

Bu nedenle, vücudunuzun yüksek alkali sudan maksimum düzeyde yararlanabilmesi için daha fazla alkali su içmeniz önerilir..

Alkali Su Güvenli mi?

Alkali suyun yararları ve dezavantajları nedeniyle, alkali suyun güvenliği konusunda her zaman bir şüphe vardır. İnsanların çoğu, alkali suyun dezavantajları nedeniyle sağlık için güvenli olmayabileceğine inanmaktadır. Ancak tüm bu insanlara sürpriz olarak alkali su, kullanıcılarının sağlığı için kesinlikle güvenlidir..

Alkali suyun insan vücudunda çeşitli kullanımları, alkali suyun kullanıcısı için güvenli olduğunun ve dolayısıyla tüketilebileceğinin açık kanıtıdır. Ancak olası alkali su yan etkilerinden kaçınmak için yeterli miktarda tüketmelisiniz..

Alkali Suyun Önemi:

Alkali suyun önemi, alkali su içmenin çeşitli faydaları ile gösterilir. Doğal olarak alkali su faydaları, vücudunuza verebileceğiniz en iyi faydalardır. Alkali su tüketimi sadece sağlık için değil aynı zamanda cilt ve kullanıcılarının saç faydaları için de faydalıdır..

Alkali suyun önemini anlamak için öncelikle alkali suyun ne gibi faydaları olduğunu bilmelisiniz. Alkali suyun vücuda olan faydalarını öğrendikten sonra alkali suyun besin değerini ve vücudun sağlığı için önemini anlamak zor olmayacaktır..

Günde Ne Kadar Alkali Su İçmeliyim??

Yüksek alkali su içmenin yan etkilerinden korunmak için günlük tüketmeniz gereken alkali su miktarının farkında olmalısınız. Sağlık uzmanlarına göre 8 bardak su tüketilmesi tavsiye ediliyor..

Ancak alkali su daha fazla ve daha iyi besinlerle dolu olduğu için günde 4-5 bardak alınması faydalı olacaktır. Bu, alkali suyun faydalarını ve risklerini kullanıcıları için mümkün olan en iyi şekilde dengeleyecektir..

Evde Alkali Su Nasıl Yapılır??

Alkali suyun çeşitli kullanımları sayesinde piyasada popülaritesi artmıştır. Artık daha fazla insan alkali suyun insan vücudundaki kullanımına inanmakta ve böylece daha az şüpheyle tüketmektedir. Alkali su içmenin yan etkileri hala mevcut olsa da, bu insanların önüne geçmiyor..

Sağlığınız için alkali suyun olası avantajlarından da yararlanmak istiyorsanız, evde de alkali su yapabilirsiniz. Bunu yapmak için tüm detayları bize bildirin.

Gerekli Malzemeler:

 • 8 oz. suyun
 • 1/8 Kabartma tozu
 • Limonlar
 • kaseler

Takip edilecek adımlar:

 • 8 oz alın. bir kapta su ve içine 1/8 yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin. Kabartma tozu yüksek alkali özelliklere sahip olduğundan; ayrıca suyla karıştırıldığında suyun alkali özelliklerini de artıracaktır..
 • Birkaç limon dilimini dilimleyin ve suya koyun. Sıkmamaya dikkat edin, sadece limon dilimlerini suya koyun..
 • Suyu uygun bir örtü ile yaklaşık 8-12 saat oda sıcaklığında bu durumda bırakın..
 • Şimdi limon dilimlerini çıkarın ve evde hazırladığınız kendi alkali suyunuz kullanıma hazır..

Alkali Suyun Sağlığa Faydaları:

Alkali su veya iyonize alkali su faydaları artık tüm dünyada popüler. İnsanlar alkali suyun sunduğu birçok avantajla sağlıklarını güçlendirmek için alkali su kullanıyorlar. Öyleyse, kullanıcıların sağlığı üzerindeki etkisini tartışarak alkali su 9.5’in faydalarına daha yakından bakalım..

Alkali suyun faydalarını bilmek ister misiniz? Alkali suyun nasıl kullanılacağı hakkında doğru bilgilerle birlikte alkali su içmenin avantajlarından bazıları şunlardır:

1. Alkali Su Güçlü Bir Antioksidandır:

İnsan vücudu bazı problemlere yatkındır ve bu nedenle karşılaştığı vücut sorunlarının çoğunu önleyebilecek ve iyileştirebilecek güçlü bir antioksidana ihtiyaç duyar. İyonize alkali su bu durumda insan vücuduna fayda sağlar. Sağlık uzmanlarına göre, alkali su 9.5’in çeşitli faydalarının yanı sıra, insan vücudu için güçlü bir antioksidan görevi de görüyor..

İçeriğindeki çeşitli besin, vitamin ve minerallerden yararlanarak insan vücudunun maruz kaldığı sağlık sorunlarının çoğunu önler ve tedavi eder. Alkali suyun vücuttaki faydalarının farkında olun ve içerdiği antioksidanları kullanarak bunlardan en iyi şekilde yararlanın..

2. Alkali Su Vücudun PH Seviyesini Etkili Bir Şekilde Dengeler:

Alkali su içmenin temel faydalarından biri, vücudun pH seviyesini sorunsuz bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olmasıdır. Alkali suyun, iyi miktarda besin ve vitamin ile birlikte yüksek bir pH seviyesine sahip olduğu açıktır. Bu alkali su, kullanıcılar tarafından tüketildiğinde, kullanıcının vücudundaki gerekli pH miktarının dengelenmesine yardımcı olur..

Alkali suyun yararları ve zararları arasında bir denge kurabilmek için, onu doğru miktarda tüketmeniz gerektiğinin farkında olmalısınız. Yüksek miktarda içilmesi alkali suyun bazı yan etkileriyle karşılaşmanıza neden olabilir..

3. Detoksifikasyona Yardımcı Olur:

Her ne kadar böyle bir çalışma, alkali suyun 9.5 pH’ın yararlarına doğrudan işaret etmese de, alkali su tüketiminin insan vücudunun yeterli detoksifikasyon sürecine yardımcı olduğunu gösteren bazı çalışmalar vardır. Alkali su iyi miktarda besin maddesi içerdiğinden, alkali suyun detoksifikasyon işlemi için avantaj ve dezavantajları arasında gerekli dengeyi sağlamak için kullanılabilir..

Alkali suda bulunan antioksidanlar ve vitaminler, toksinlerin insan vücudundan kolayca çıkarılmasına yardımcı olur ve böylece vücudun ve kullanıcının sağlığının zinde ve ince olmasına yardımcı olur..

4. Yumurtalık Kistlerini Tedavi Edin:

Alkali suyun birçok doğal faydası vardır ve bunlardan biri yumurtalık kistlerinin tedavisidir. Düzenli alkali su tüketimi ile kistlerin kırılabileceği ve bu durumda gerekli faydanın sağlanabileceği gözlemlenmiştir..

Alkali suyun bu faydası artık sağlık uzmanları tarafından da destekleniyor. Bununla birlikte, alkali suyun dezavantajlarından kaçınmak için uygun danışmayı da önerirler. Bu nedenle, doktorunuzla durumunuz hakkında bir şeyler söyleyin ve ardından alkali suyu istediğiniz faydalar için kullanın..

5. Asit Reflü Tedavisi:

Alkali suda bulunan çeşitli antioksidanlar, asit reflü sorunlarının tedavisine yardımcı olur. Sadece bu değil, aynı zamanda düzenli alkali su tüketimi de asit reflünün diğer çeşitli semptomlarını dengelemeye yardımcı olur. Bu, kullanılabilen yüksek pH alkali suyun en büyük faydalarından biridir..

Yüksek dozda alındığında olumsuz etki yapabileceğinden, yeterli miktarda alkali su tüketimi konusunda çok emin olmalısınız. Alkali su yüksek miktarda alınırsa asit reflü nedeni olabilir..

6. Kanser Tedavisi:

Kansere neden olan hücrelerin asidik ortamda oluştuğu ve alkali suyun asidik özellikleri daha az olduğu için kanser tedavisinde etkili bir çare olduğu gözlemlenmektedir. Ayrıca alkali su, vücudun serbest radikallerine karşı savaşmaya yardımcı olan iyi miktarda antioksidan içerir..

Alkali suyun kanser için faydalarının yanı sıra, alkali suyun anti-inflamatuar özellikleri, kanserin semptomlarını ve etkilerini azaltmada etkili bir şekilde çalışır. Alkali suyun faydaları ve kanser, doğru miktarda ve doğru şekilde tüketilirse el ele gider..

7. Kilo Kaybı İçin Alkali Suyun Avantajları:

Vücudunuzdaki fazla kiloları azaltmada etkili ve hızlı olmak istiyorsanız, kilo verme sürecini kolaylaştırabilecek bu tür malzemeleri daha fazla tüketmeye odaklanmalısınız. Alkali su, kilo verme sürecini kolaylaştıran tüm istenen ve ihtiyaç duyulan besinlere sahiptir..

Su tüketimi, bireyin ağırlığını sınırda tutmaya yardımcı olduğu için, alkali su tüketimi de aynı şeyi yapar. Ancak besin açısından zengin olduğu için kullanıcının sağlığını istenilen formda tutabilmektedir. Bu, alkali suyun en çok tavsiye edilen faydalarından biridir 9.5 PH.

8. Kan Basıncını Düzenleyin:

Kan basıncını kontrol etmek için iyonize alkali su sağlık yararları hakkında olumlu sonuçlar gösteren bazı çalışmalar yapılmıştır. Doğru miktarda vitamin ve mineral ile alkali su, kullanıcılarının kan basıncını korumak ve kontrol etmek için en iyi şekilde çalışır..

Alkali suyun bu faydasını gösteren sadece birkaç çalışma olduğundan, kullanıcıların alkali su tüketimine başlamadan önce doktor tavsiyelerini almaları önerilmektedir. Bu, kullanıcıları alkali su yan etkilerine karşı koruyacaktır..

9. Kemik Sağlığını Artırın:

Vücuttaki yüksek miktarda asit, kemik yetmezliği ve hasar riskini artırabilir. Bu sorun, insanların yaşının artmasıyla daha yaygın hale gelir. Bu nedenle, kullanıcıların kemik sağlığına iyi bakmak gerçekten önemli hale geliyor. Alkali su içmenin sağlığa faydalarından yararlanabileceğiniz yer burasıdır..

Alkali suyun insan vücuduna kullanımı gibi, alkali su tüketimi de vücuttaki asidik özellikleri azaltır. Bu da kemiklerin zamanla daha güçlü kalmasına yardımcı olur. Ayrıca, alkali suyun besinleri, kullanıcılarının kemik sağlığına yardımcı olur..

10. Diyabet Kontrolü:

Alkali suyun kansere olan faydalarının yanı sıra, şeker hastalığını kontrol altına almak için de fayda sağladığı bilinmektedir. Düzenli alkali su tüketimi ile insan vücudundaki şeker seviyelerini kontrol edebilirsiniz. Alkali suyun bu faydası, içinde doğru miktarda vitamin ve mineral bulunmasından kaynaklanmaktadır..

Alkali su, istenilen miktarda vitamin ve mineralin yanı sıra diyabet kontrolüne yardımcı olan çeşitli antioksidanlar da içerir. Ayrıca sürekli alkali su alımı, istenmeyen tüm toksinler vücuttan kolayca atılabilir. Bu ayrıca diyabetin insan vücudu üzerindeki etkilerini azaltmaya yardımcı olur..

11. Hamilelikte İyi:

Alkali suyun içerdiği çeşitli besinler, vitaminler ve mineraller sayesinde hamile bayanlar için oldukça faydalı olduğu düşünülmektedir. Alkali su içmenin faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız bu faydayı listenize ekleyebilirsiniz. Alkali suyun, hamile kadınlara doğru miktarda besin sağlayarak hamilelikleri sırasında yardımcı olduğuna inanılmaktadır..

Ayrıca birçok sağlık uzmanı, düzenli alkali su tüketimi ile hamile kadınların doğumunun kolay ve pürüzsüz hale geldiğini öne sürüyor. Bu aynı zamanda alkali suyun vücuttaki, özellikle hamile kadınların bilinen faydalarından biridir..

12. Bağışıklık Sistemini Güçlendirin:

Alkali suyun sağlığa faydaları nelerdir? Kullanıcılarının bağışıklık sistemini güçlendiriyor mu? Evet, öyle. Alkali suyun vücuttan toksinlerin sürekli atılması ile vücudun bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir..

Ayrıca alkali su, sindirime iyi gelir ve kabızlık sorununa karşı savaşır. Tüm bunlar alkali suda bulunan antioksidanlarla birleşerek alkali suyun bu faydalarını en iyi şekilde vücudumuza ulaştırır. Bu nedenle, bağışıklık gücünüzü artırmak için diyetinizde alkali su tüketimi konusunda özel ve düzenli olun..

13. Kuru Gözleri Tedavi Edin:

Alkali suyun sağlığa faydalarını takip ederek, alkali suyun özelliklerinin kuru göz probleminin tedavisinde faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Kuru gözlerin faydaları için alkali suyun etkinliğini gösteren bazı araştırma türleri vardır..

Hiçbir şey tam olarak ifade edilemese de, kuru göz problemini tedavi etmek için alkali su kullanmaya başlamadan önce sağlık uzmanlarınıza danışmanız tavsiye edilir. Ayrıca gözlerinizde kullandığınız alkali su damlalarının sayısına da dikkat etmelisiniz; Aksi takdirde alkali damla yan etkileriyle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz..

14. Cilt Hastalıklarını Tedavi Edin:

Hepimiz iyi içme suyunun çeşitli cilt problemlerini tedavi etmek için faydalı olduğunun farkındayız. değil mi? Artık çeşitli besin ve vitaminlerle dolu alkali su kullanırsanız cildinize sağlayacağı faydaları hayal edebilirsiniz. Bu, alkali suyun cilt üzerindeki faydalarını gösterir..

Alkali suyun çeşitli antioksidanları ve anti-inflamatuar özellikleri, karşılaşabileceğiniz tüm olası cilt problemlerinin tedavisinde yardımcı olur. İstenilen ve ihtiyaç duyulan besinlerle dolu bir su kaynağından geldiği için alacağınız faydalara kolayca güvenebilirsiniz..

Böylece cildinizi gerekli besinlerle zenginleştirin ve kusursuz ve genç bir cilde sahip olma hayalinizde ortaya çıkabilecek çeşitli cilt problemlerinin olasılık ve risklerini önleyin..

15. Saç Büyümesini Artırın:

Saç büyümesi için alkali suyun avantaj ve dezavantajlarını kontrol etmek için, suyun saçınızda ve saç derinizde kullanımına özellikle dikkat etmeniz gerekir. İnsan saçı ve saç derisi birçok soruna ve soruna meyilli olduğundan, küçük bir ihmal bile birçok soruna neden olabilir. Bu nedenle, saç büyümesi için istenen faydaları sağlamak için alkali su kullanımına odaklanmalısınız..

Alkali suyun, saç büyüme sürecini artıran kafa derisindeki kan dolaşımını iyileştirdiği bilinmektedir. Alkali suyun düzenli kullanımı ile alkali suyun iltihap önleyici özelliklerinden faydalanarak saç derisinde ve saçta oluşabilecek pek çok sorunu tedavi edebilirsiniz..

Alkali Su Yan Etkileri:

Şimdi çok fazla alkali suyun yan etkilerini tartışalım. Evet, alkali suyun aşırı tüketimi nedeniyle insan vücudunda oluşabilecek bazı yan etkiler vardır. Bu nedenle alkali su dozajına başlamadan önce sağlık uzmanlarına danışmanız önerilir..

İşte yüksek alkali suyun olası yan etkilerinden bazıları:

 • Mide bulantısı.
 • Kusma.
 • Kas seğirmesi.
 • Bilinç bulanıklığı, konfüzyon.
 • Konsantrasyon eksikliği.
 • El titremeleri.
 • Yüzde ve ekstremitelerde karıncalanma.

Bunlar, aşırı dozda tüketimiyle yüzleşmek zorunda kalabileceğiniz alkali su yan etkilerinden bazılarıdır..

Devamını oku: Alkali Su Yan Etkileri

Gerçek alkali su yan etkileri bir yana, bu bileşen, deposunda kullanıcıları için sahip olduğu çeşitli faydalar nedeniyle oldukça popülerdir. Alkali suyun çeşitli faydalarını elde etmek için alkali suyun nasıl kullanılacağından emin olmanız yeterlidir..

Saç, cilt ve sağlık için alkali suyun faydalarıyla ilgili hala şüpheleriniz mi var? Öyleyse, lütfen aşağıdaki şüphe ve endişeleriniz hakkında yorum yapın ve kafa karışıklığınızla ilgili olası bilgi ve ayrıntılarla size geri dönmemize izin verin. Sadece alkali su içmenin faydaları ile mutlu ve tatmin olmanızı sağlayacağız, başka bir şey değil..