Soğuk algınlığı bir insanın yaşayabileceği en rahatsız edici hastalıktır, herkes onu önlemeye çalışır ve zaten geçiyorsa bir an önce atlatmaya çalışır. Açıkçası, her seferinde normal bir soğuk algınlığı ilacı tavsiye edilmez, çoğu insan zamanla iyileşmesine izin vermeye çalışır ve bazıları evde çareler almaya veya soğuk veya ekşi tatlardan kaçınmaya başlar..

Makale, balın bir evde çare olduğu için soğuğu nasıl iyileştirebileceği veya önleyebileceği ile ilgili, bu nedenle soğuk algınlığını olabildiğince erken tedavi etmenin en ucuz ve en etkili yolu. Bal, doğal bir öksürük ilacıdır Bal, yüzyıllardır öksürük gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarının semptomlarını yatıştırmak için kullanılmıştır. Balın gece öksürüğünü azalttığı ve uykuyu iyileştirdiği bilimsel olarak zaten kanıtlanmıştır. Önerilen doz yatmadan önce sadece iki çay kaşığı baldır..

Bal almanın çeşitli yolları vardır, örneğin çay veya bal ile karıştırılmış ılık limonlu su boğaz ağrısını yatıştırmanın eskiden beri kabul görmüş bir yoludur..

Bal Soğuk İçin Nasıl Kullanılır?

Bal Soğuğa Yardımcı Olur mu??

Geleneksel olarak bal, soğuktan kurtulmaya yardımcı olmak için çay veya su ile birleştirilmiştir. Tatlım, tek başına iyi bir öksürük kesicidir. Son yıllarda yapılan birçok araştırma, çiğ balın özellikle çocuklarda öksürüğü bastırmaya yardımcı olduğunu ve soğuk algınlığına yardımcı olduğunu kanıtlamıştır. Ancak bal sadece 2 yaşından büyük çocuklara verilebilir..

Soğuk algınlığı için Tarçınlı Bal:

Soğuk mevsim açıkken! Grip zirveye ulaşır, soğuk algınlığını tedavi etmek veya önlemek için en iyi çare bal ve tarçın karışımıdır. Bu karışıma genellikle soğuk algınlığı tedavisi denir. Soğuk algınlığı süresini en az 2 gün azalttığı ve semptomların şiddetini azalttığı kanıtlanmıştır..

Soğuk algınlığı veya Grip Çalışmaları için Neden Bal ve Tarçın Karışımı İçmelisiniz?

Bildiğimiz gibi Balın içinde anti bakteriyel, antiviral ve antimikrobiyal özellikleri vardır ve ayrıca birçok çalışma dış ve iç enfeksiyonlarla mücadelede etkili olduğunu göstermiştir. Oysa Tarçın’ı karşılaştırırsanız, anti-inflamatuar, anti-bakteriyel ve antioksidan özellikler içerdiğinden de faydalıdır..

Bu nedenle Bal ve tarçın güçlü bağışıklık güçlendiricilerdir! Yani birlikte alındığında iyi bir güçlü bağışıklık güçlendirici ile ortaya çıkacaktı. Bu ilacı yalnızca soğuk algınlığınızın şiddetini azaltmak için değil, aynı zamanda gelecekteki soğuk algınlığı veya diğer virüsleri önlemek için kullanın..

Ne Tür Bal En İyisidir?

Bulunduğunuz yerdeki süper marketlerin herhangi birinin yakınında kolayca bal bulabilirsiniz. Saf bir bal tüketmek en iyisidir ve daha etkilidir, mağazalarda normal olarak bulunan bal saf olanlar değildir. Bu nedenle sadece pastörize edilmemiş organik ham bal kullanmak en iyisidir. Ham bal, bağışıklık sistemini güçlendirmede ve virüsleri önlemede daha etkili hale getiren en fazla besin içerir. İdeal ham bal soğuk ilacı, mutfağınızdaki herhangi bir doğal bileşenle karıştırılmış ham baldır. Balı internetten de satın alabilirsiniz.!

Aşağıda, soğuğu önlemek/tedavi etmek için bal tüketebileceğiniz bazı ipuçları ve püf noktaları bulunmaktadır.

Bal ve Tarçın Karışımı:

İçindekiler:

 • 1 çay kaşığı çiğ bal.
 • 1/4 çay kaşığı tarçın.

Talimatlar:

Sadece karmaşık bir süreç değil:

 1. Bal ve tarçını karıştırın.
 2. Soğuk algınlığı veya grip olduğunu hissettiğinizde 3 gün boyunca günde 2 kez alın..

Ve bitti!

Bal ve Tarçın Çayı:

İçindekiler:

 • 1 çay kaşığı çiğ bal.
 • 1/4 çay kaşığı tarçın.
 • 1/2 taze sıkılmış limon.
 • 1 su bardağı su.

Talimatlar:

 1. Suyu hafif kaynatın, ocaktan alın ve bir bardağa dökün.
 2. Bal, tarçın, limon ekleyin ve iyice karıştırın.
 3. Çayı günde 2 kez, 3 gün boyunca veya soğuktan hafifleyene kadar için..

Karışımı almanın bir başka kolay yolu da bir dilim ekmeğin üzerine reçel gibi yaymaktır..

Uyarı: 1 yaşından küçük bebeklere bal önerilmez..

%100 Organik Bal Markaları:

Bal en iyi orijinal veya doğal haliyle tüketilir. Bu günlerde balın içine birçok katkı maddesi ekleniyor ve doğal değil. Sentetik bal olmasa da saf bal tüketmek daha iyidir. Organik bal, minimum düzeyde işlenmiş ve ilave koruyucu içermeyen doğal bal anlamına gelir..

İşte en iyi 3 organik bal markası:

Nature Nate’in %100 Saf, Ham & Filtrelenmemiş Bal:

Amazon’un en çok satanlarından biri olan Nature Nate’in Organik balı doğrudan kovandan gelir. Bu bal işlenmez veya pastörize edilmez. Şeker veya mısır şurubu gibi katkı maddeleri veya herhangi bir gizli koruyucu yoktur. Çayınıza, meyve suyunuza veya yemeğinize ekleyin, bu balı direkt olarak gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz..

Desert Creek Balı Ham Texas Balı: