Küçükken annen sana hep sebzelerini yemeni ve fasulyelerini yemeni söylerdi ve bu nankör yeşil için kendine küfrederek, bir şekilde onları yeşillikleri yememek için yolunu şaşırdın. Ama diğerleri gibi bu yeşil sebzenin daha önce hayal bile edemeyeceğiniz en şaşırtıcı faydalardan bazılarıyla dolu olduğunu biliyor muydunuz? Pekala, çocukluk neredeyse bitti, ancak bu faydalardan en iyi şekilde yararlanmak için fasulye yemek hala makul bir seçenek olabilir. Ancak, kendinize biraz fasulye almaya gitmeden önce, birçok faydası olduğunu kabul edin..

Fasulyenin Faydaları 1

Kanser bakımı:

Fasulyenin, özellikle yeşil olanın, kanser hücrelerini koklama ve onlara etki etme, dolayısıyla kanser hücrelerini aktive etme riskini azaltma konusunda özel bir yeteneğe sahip olduğu bilinmektedir. Fasulye genellikle flavonoidler ve fitosterollerle birlikte iyi miktarda antioksidan içerir. Bu elementler hücrelerle birlikte karışır ve otomatik olarak ölümcül kansere kurban olma şansınızı azaltır..

Demir ironi:

Demir vücudumuzda önemli bir bileşendir ve C vitamini ile dolu bu antioksidanların doğru miktarda demiri emmesini ve zinde ve sağlıklı kalmanız için vücutta tutmasını sağlamak yeşil fasulyenin sorumluluğundadır. Fasulyenin vücudumuzdaki kıkırdaklardan sorumlu olan kolajen üretimine yardımcı olduğu sıklıkla görülmüştür..

PMS kontrolü:

Şimdi yakın zamanda yapılan bir araştırma, manganezin karın kramplarına ve sık görülen ruh hali değişimlerine nasıl sihirli bir iksir olabileceğini gösterdi. Vücudumuzdaki manganez hormon salgılarını kontrol eder ve böylece daha az ruh hali değişimlerine neden olur. Fasulyede zengin bir manganez deposu bulundu; fasulye alımı, her türlü adet öncesi sendromunuz sırasında size yardımcı olabilir..

Kilo kaybı:

Fasulye, kilo vermeye yardımcı olan etkili gıda maddelerinden biri olarak tanımlanmıştır. Fasulyenin kilo sorunlarıyla savaşmanıza yardımcı olacağı kanıtlanmış bir yöntemdir. Fasulyedeki zengin lif içeriği midenizi daha uzun süre tok tutar ve kan şekerinizin çok yavaş yükselmesine neden olur. Aşırı yeme bu kadar sık ​​kontrol edilebilir.

Kalp bakımı:

Fasulye sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kolesterol seviyenizi kontrol etmenize de yardımcı olur, böylece yükselen kolesterol sorunları ile dinlenmek zorunda kalmadan kalbinizi özgürce çalıştırabilirsiniz. Fasulyede bulunan fitokimyasallar ve çözünür lifler, kan basıncını arttırırken kolesterolü düşürmede doğrudan sorumludur. Sonuç olarak, fasulyeyi çok tüketen kişilerin kalp rahatsızlığı riskleri daha düşüktür..

Ortak bakım:

Açık yara anında kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan K vitamini, aynı zamanda kırılgan kemikler ve eklem iltihaplarından da sorumludur. Fasulye burada devreye giriyor. K vitamini fasulyede bol miktarda bulunabilir ve bu nedenle eklem ağrısı, şişme ve iltihaplanma artık tedavi edilebilir..

Diyabetik ihtiyaç:

Genellikle şeker hastalığından muzdarip bir kişi, gerekli yiyecek listeleriyle ilgili birçok kısıtlamayla yüzleşmek zorunda kalır. Doktorlar, şeker içermemesinin yanı sıra, glikoz içeriğinin yüksek olacağı belirli gıda maddeleri için genellikle hayır yazmaktadır. Böyle bir durumda, herhangi bir çeşit fasulye diyabetik için son derece yararlı olacaktır. Glikoz biraz da olsa vücudumuzda ihtiyaç duyulan bir elementtir ve fasulye içindeki protein karışımları gerekli miktarın vücudunuzda kalmasını sağlar..

Sığ kemik:

Fasulyenin eklem ağrılarını tedavi edebildiği gibi, fasulyedeki K vitamini kaynağının da kemik ve kemik sığlığı sorunlarına iyi geldiği bilinmektedir. Osteoporoz, kemiklerin gözenekli ve kırılgan hale geldiği bir durumdur ve onları kaybettikleri yoğunluğu geri getirebilen fasulyelerdir..