Gül suyu kelimesini duyduğunuzda, kokusu, sakinliği ve yatıştırıcı hissi aklınıza gelir. Ancak ister sürekli bilgisayar ekranına bakmaktan, ister uykusuzluktan olsun, gözlerimiz yorulur. Gözleriniz için soğutulmuş gül suyuna batırılmış pamuklu pedler, gözlerinizin altındaki şişliği ve koyu halkaları yok etmek için ihtiyacınız olan tek şey. Göz sorununuz ne olursa olsun, gül suyu çözüm sağlayabilir..

Normal gül suyunu göz çevresinde kullanmak güvenli olsa da göz içinde kullanmak güvenli değildir. Rosewater’ın gözleriniz için faydaları ve etkinliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..

Gül Suyunun Göze Faydaları

Gül Suyunun Gözlere Faydaları:

Persli bir bilim adamı gül suyunu yüzyıllar önce icat etti. Kullanımları sadece güzellik endüstrisi ile sınırlı değildir – Rosewater, doğru kullanıldığında birçok göz sorununun giderilmesini sağlar. Gül suyunun gözler üzerindeki faydalı etkileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi gözden geçirelim..

1. Koyu Halkaların Görünüşünü Azaltır:

Gül suyu, kokusu ve yatıştırıcı özellikleri ile ünlüdür. Ancak aynı zamanda koyu halkaların görünümünü azaltan ve göz çevrenizdeki cildi gençleştiren cilt aydınlatma özelliklerine de sahiptir. Bu yüzden lütfen geri adım atmayın ve onları aydınlatmak için yorgun ve donuk gözlerinizin çevresine Gülsuyu uygulayın..

İçindekiler:

 1. iki yemek kaşığı soğuk süt.
 2. iki yemek kaşığı soğuk gül suyu.
 3. Pamuk topları.

Başvuru:

 • Malzemeleri küçük bir kapta birleştirin ve iyice karıştırın.
 • Pamuk toplarını sıvıya batırın ve sıvıyı göz çevrenize uygulayın..
 • Yaklaşık 20 dakika bekletin ve yüzünüzü durulamak için soğuk su kullanın..
 • Etkili sonuçlar için bu çözümü günlük olarak kullanın.

2. Tozu Giderir:

Gözümüze toz kaçtığı birçok zaman vardır ve bazen sadece su onu çıkarmak için her zaman işe yaramaz. Ancak yatmadan önce gözünüze birkaç damla gül suyu eklemek işe yarayabilir. Gül suyu damlalarını koyduktan sonra gözlerinize bastığınızda toz partikülü çabucak çıkacaktır..

Dikkat: Gül suyunu gözünüze sürmeden önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir, piyasada satılan gül suyunun kullanılmaması tavsiye edilir..

3. Göz Tahrişini Giderir:

Gözlerde yanma hissi ve tahriş sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda baş etmesi acı verici olabilir. Gül suyu ayrıca tahrişi ve buna bağlı ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Tek yapmanız gereken birkaç damla Gülsuyu ekleyin ve yaklaşık 5 ila 10 dakika gözlerinizi kapatın ve farkı görebilirsiniz..

Dikkat: Gül suyunu gözünüze sürmeden önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir, piyasada satılan gül suyunun kullanılmaması tavsiye edilir..

4. Konjonktivit (Pembe Göz):

Konjonktiva, göz kapaklarını kaplayan ve göz kürenizin beyaz kısmını kaplayan şeffaf bir zardır ve Konjonktivit veya pembe göz bu zarda bir iltihaptır. Konjonktivanın küçük kan damarlarında iltihaplanma olduğunda, kırmızımsı bir renkle bu göz rahatsızlığına neden olur. Gül suyunun anti-inflamatuar özellikleri, konjonktivit semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur..

5. Konjonktival Kseroz (Kuru Göz):

A vitamini vücudunuzda eksik olduğunda, göz zarlarının kuruluğu olan Konjonktival kseroz adı verilen bir duruma neden olabilir. Kuruluğu ve tahrişi doğal olarak azaltmak için Gülsuyu kullanarak eksikliği giderebilir, semptomları etkili bir şekilde iyileştirebilirsiniz..

6. Akut Dakriyosistit:

Akut dakriyosistit, gözlerde şişme, kızarıklık ve iltihaplanmaya neden olan gözyaşı keselerinde bir enfeksiyondur. Gül suyunun anti-enfektif özellikleri iltihabı azaltır ve akut dakriyosistit ile ilişkili semptomların hafifletilmesine yardımcı olur..

7. Dejeneratif Durumlar (Pterygium veya Pinguecula):

Konjonktivadaki büyümelere pinguecula ve pterjium denir. Pinguecula, protein, yağ ve kalsiyumdan oluşan, genellikle gözünüzün yanında, daha çok burnun yakınında gelişen sarı bir yumrudur. Aynı zamanda pterjium, korneayı kaplayan küçük başlayan ve boyutu artan etli bir doku büyümesidir. Her iki koşul da toza ve kuru gözlere maruz kalmaktan kaynaklanır..

Gül suyunu düzenli olarak kullanmak, gözlerinizdeki tozu temizleyerek bu rahatsızlıkların oluşma olasılığını azaltır ve göz kuruluğunu önler..

8. Katarakt:

Katarakt, göz merceğinin kademeli olarak bulanıklaşmasıyla birlikte bulanık ve görme bozukluğuna yol açan bir durumdur. Bu durumda görüşü iyileştirmek için ameliyat gerekli olsa da, bazı kişisel bakım önlemlerini izleyerek erken evrelerde kataraktın ilerlemesini yavaşlatabilirsiniz..

Gül suyunun düzenli olarak uygulanması, kataraktın olası nedenlerinden biri olarak kabul edilen göz içi iltihabını azaltarak katarakt oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir..

Gül Suyunun Gözler İçin Yan Etkileri:

Yukarıda belirtilen tüm göz koşulları, gül suyunu özel bir tedavi olarak kullanmak anlamına gelmez. Tedavi rejiminize gül suyunu dahil etmek için her zaman doktorunuzla konuşmanız tavsiye edilir. Gülsuyu doğal olarak kabul edilse de bazı yan etkileri vardır:

 • Rosewater’ı ilk kez kullanıyorsanız, gözlerinize uygulamadan önce elinize bir yama testi yapın ve alerjik reaksiyonları kontrol edin..
 • Bazı kişilerde kaşıntı, kızarıklık, yanma hissi gibi alerjik reaksiyonlar olabilir..
 • Gül suyuna karşı hassasiyetiniz varsa göz çevrenizde kullanmamak daha iyidir..
 • Gözünüze gül suyu sürdüğünüzde batma, kızarıklık veya yanma olursa doktorunuza danışınız..

Gözler İçin Gül Suyu Kullanma Yolları:

Size birçok göz rahatsızlığıyla etkili bir şekilde başa çıkmak için Gülsuyu kullanmanın bazı yollarını sunuyoruz. Geçelim:

1. Göz Yıkama olarak kullanın:

Gül suyunu sabah ve gece temizlik rutininiz sırasında yüz yıkama olarak kullanabilirsiniz. Ürünle birlikte verilen talimatları eksiksiz uyguladığınızdan emin olun..

2. Göz Damlası Olarak Kullanın:

Gül suyu, göz kuruluğu, göz enfeksiyonu veya göz iltihabı olduğunda ilaç damlalığı ile göz damlası olarak kullanılabilir. Gözünüze bir veya iki damla gül suyu eklemek toz partiküllerini etkili bir şekilde yok eder..

Dikkat: Gül suyunu göz damlası olarak kullanıyorsanız mutlaka bir doktora danışın. Göz damlası için normal Gülsuyu kullanılmaması tavsiye edilir..

3. Pamuk Topları ile:

Etkinliğini kanıtlayacak hiçbir bilimsel kanıt olmamasına rağmen, birçok kişi gül suyunun koyu halkaları azalttığına ve yorgun gözlerini canlandırdığına inanıyor ve kullanıyor..

Bir pamuğu gül suyuna batırın ve kapalı gözlerinizin üzerine koyun. Etkili sonuçlar için 15 ila 20 dakika orada kalmasına izin verin..

Gül suyu anında sonuç veren bir mucize değildir. Ancak, hiçbir zararlı katkı maddesi bulunmadığı sürece, normal Gül suyunu gözleriniz ve cildiniz için kullanmak güvenlidir. Tutarlılık, herhangi bir çözümün verimli çalışması için anahtardır. Ancak normal gül suyu kullanmak güvenli değildir ve gül suyundan yapılmış göz damlalarını kullanmadan önce bir doktora danışın..

Sorumluluk Reddi: Bu makalede ifade edilen görüşler araştırmaya dayalıdır ve profesyonel bir görüşün yerini almaz. Web sitesi, vücudunuz üzerindeki etkilerine ilişkin bilgilerin gerçekliğinden sorumlu değildir..

SSS:

1. Gül suyunu gözünüzde kullanmak güvenli midir??

Cevap: Normal Gülsuyu zarar verebileceğinden kullanılması tavsiye edilmez ve piyasada bulunan gülsuyu değildir. Ancak göz ilaçları ve göz damlası geliştiren araştırmacılar, özellikle bu amaçla gül suyu çıkarıyorlar..

2. Gül suyu alerjisi vakaları var mı??

Cevap: Oldukça nadir olmasına rağmen, gül suyu alerjilerinin varlığı vardır. Cilt hassasiyeti sorununuz varsa, gül suyunun topikal olarak uygulanması yüzeyinizde yanma, batma ve kızarıklığa neden olabilir. Herhangi bir alerjik reaksiyonu dışlamak için bir yama testi yapmak her zaman en iyisidir..

3. Gül suyunda gül yağı var mı??

Cevap: Gül yaprakları gül yağı içerdiğinden, gül suyunun o yağın bir miktarına sahip olması zorunludur. Bu nedenle gül yapraklarının damıtılması işlemi, gül suyunda bulunan ve yüzde 10 ila 50 arasında değişen gül yağı miktarını belirler..